Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

σεξ και D/s

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος little_slut[PieR], στις 19 Σεπτεμβρίου 2005.

  1. anchor

    anchor Regular Member

    Για μένα προσωπικά, αν ο υφιστάμενος ερωτισμός σε δική μου D/s σχέση για χ λόγους δεν μπορεί να υλοποιηθεί, η σχέση πρέπει να διακοπεί. Τουλάχιστον μέχρι να εκλείψει ο ερωτισμός... Που προφανώς προέκυψε από το D/s χαρακτήρα της σχέσης. Απλώς επειδή κάποια στιγμή αρχίζουν τα προσωπικά αδιέξοδα.
     
  2. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: σεξ και D/s

    Πέρνεις δύο κιλά μαζοχισμό, πέντε κιλά σαδισμό, δέκα κιλά υποταγή, 20 κιλά Κυριαρχία, πενήντα κιλά φαντασία, ενα Αρσενικό και ενα θηλυκό, (μπορείς να βάλεις και 2-3 θηλυκά...λολ) μερικά μαστίγια, σχοινιά, κλιπς, βελόνες, κεριά, αρκετό εξευτελισμό δημόσιο και μη και ενα τετραξονικό φορτηγό....γεμάτο σεξ...., τα ανακατεύεις ολα μαζί και έχεις μπροστά σου όλες τις απολαύσεις της ζωής να σου κλείνουν πονηρά το μάτι για πολλές σούπερ απολαύσεις του μυαλού και της σάρκας....

    Φυσικά αφήνεις τις θεωρίες, τα πληκτρολόγια, το εικονικό σεξ σε μια κρύα οθόνη, τα ταμπού σου, τα πρέπει, τις ανασφάλειες σου και περνάς στις πράξεις, τότε και μόνο τότε θα έχεις μια σούπερ D/s, M/s ή πιο πολλές πολύπλοκες...σχέσεις....

    Την καλημέρα μου σε ολα τα ανώμαλα... και μη μέλη απο το χωριό του Greek BDSM Community Forums!!!!
     
    Last edited: 27 Σεπτεμβρίου 2012
  3. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Θεωρητικά το D/s είναι μια μορφή ερωτικής έκφρασης. Για μένα είναι πολύ σημαντικό στοιχείο μιας ερωτικής σχέσης αλλά όχι ο πυρήνας της.
    Σημαντικότατα μέρος του ερωτισμού είναι και η σωματική επαφή στις διάφορες εκφάνσεις της ( ο/η καθένας/καθεμία με τις ορέξεις του/της σ' αυτό ).
    Όσο κι αν το παιχνίδι να είναι εγκεφαλικό, η σάρκα θέλει την τροφή της.
    Τουτέστιν - και πάντα για τα δικά μου γούστα -, δίχως sex για μένα σχέση δεν είναι.
    Αφού να ικανοποιώ μόνο την σαδιστική και την Κυριαρχική μου "πείνα" σε ( και με ) κάποια, δεν μου αρκεί.
    Αν κάποια σαν γυναίκα δεν μου κάνει "αίμα", δεν μου έρχεται να την ξεσκίσω.
    Δεν μου βγαίνει ότι ο σαδισμός, ούτε το Κυριαρχιλίκι μαζί της. Μου είναι απλώς αδιάφορη.
    Σε μένα το "πλατωνικό" D/s δεν λέει τίποτε. Αν αρέσει σε κάποιον/α άλλο/η, να είναι καλά και να το χαίρεται.  
     
  4. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Για μένα το D/s είναι ο τρόπος που ζω την ερωτική μου ζωή και δεν θα μπορούσα ποτέ να το διανοηθώ χωρίς σεξ.
    Εξάλλου θεωρώ πως η σεξουαλικότητα είναι κάτι τόσο ισχυρό που αν ο Κ δεν το δαμάσει και δεν το ελέγχει αυτό, δεν μπορεί να ελέγξει τίποτε.
     
  5. whisperer

    whisperer Regular Member

    συγγνωμη αν ακουστει τρολαρισμα αλλα το D/s χωρις σεξ μου κανει σα το ανεκδοτο με τους τρελλους που εκαναν καταδυσεις στη πισινα χωρις νερο
     
  6. Συμφωνώ μέχρι κεραίας.

    Σε μιά d/s σχέση το κυρίαρχο μέλος ελέγχει την εκδήλωση, χρονικά και χωροταξικά, της σεξουαλικής επιθυμίας του υ. Δεν ελέγχει την ύπαρξη ή μη της ίδιας της επιθυμίας. Το σεξ, ειδικά στη d/s σχέση, είναι ένα σημαντικό μέσο άσκησης ελέγχου και εξουσίας του κ απέναντι στο υ.
     
  7. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Φίλε μου, το ζήτημα είναι εξουσία για την εξουσία? Έλεγχο για τον έλεγχο? Καταλαβαίνω ότι τ' όποιο D/s πηγαίνει πέρα απ' την σαρκική ικανοποίηση.
    Αλλά είναι στιγμές που έχω την εντύπωση, ότι ακουμπάμε τον ψυχαναγκασμό.
    Τελικά ποιος κινεί τα νήματα? Σ' ένα ζεύγος η "μαριονέτα" είναι μια ή δυο?
    Συμφωνώ απολύτως ότι ο έλεγχος της σεξουαλικής έκφρασης είναι μέσο άσκησης ελέγχου.
    Αλλά που σταματάει η "δίψα" για εξουσία, που ξεκινάει η πείνα για επαφή και που οι δυο τους θα διασταυρωνόντουσαν?

    Υ.Γ.

    Ώρες ώρες θα ήθελα να είμαι μέσα στο κεφάλι κάποιου/ας ασχέτου/ης με τον "χώρο", που θα διάβαζε κάποια απ' τα λόγια μας. Για να έβλεπα, τι θα σκεπτόταν.
    Κάποιες φορές που αποστασιοποιούμαι, που προσπαθώ να "ξεχάσω" ποιος είμαι ( σαν πείραμα ) και μας διαβάζω.
    Έχω την εντύπωση, ότι τ' άτομα που "μιλάνε", αναφέρονται σε λαβυρινθώδεις καταστάσεις και σε απίθανα ενεργοβόρες διαδικασίες.
    Μετά επανέρχομαι στον εαυτό μου, "κοιτάζω" την πρακτική αλήθεια, την βιωματική πλευρά της εμπειρίας.
    Και για καλή μου τύχη θυμάμαι, ότι τα πράγματα είναι πολύ λιγότερο περίπλοκα, από κείνο που θα φαινόταν και σίγουρα πιο πηγαία.  
     
  8. Φιλαράκι, η δίψα για εξουσία δημιούργησε και γκρέμισε αυτοκρατορίες, σε μια d/s σχέση θα κώλωνε?
    Ο άνθρωπος είναι θεός και θηρίο, ικανός για το απόλυτο καλό και το απόλυτο κακό. Και δεν είναι θέμα "χώρου". Ο χώρος του βδσμ απλά "νομιμοποιεί" και κωδικοποιεί κάποιες επιθυμίες με σκοπό να τις κάνει πιο συνειδητές και διαχειρίσιμες από ότι αν έμεναν κάτω από το χαλί. Να τις φέρει στο προσκήνιο της σχέσης ως συμμάχους, αντί να τις έχει στο παρασκήνιο ως υπονομευτές.

    Το θέμα με την εξουσία είναι πως αυτός που θέλει να την ασκεί στους άλλους, γίνεται υποχείριο της ίδιας της επιθυμίας του για εξουσία. Καταλαβαίνεις πόση προσχηματικότητα υπάρχει στην κατηγοριοποίηση των ανθρώπων σε κ και υ...
     
  9. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

  10. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Καπέλο και γραβάτα μαζί  

    Και ίσως αυτό να είναι το σοβαρότερο ζήτημα για έναν/μια Κ. Να καταφέρει να φρενάρει, πριν τον/την καταπιεί η δίψα του/της για εξουσία.
    Υπήρξαν και υπάρχουν στιγμές που ομολογώ, ότι έπεσα/πέφτω στη λούμπα της κατ' επίφαση "παντοδυναμίας". Πάνω στην καύλα κάποιων στιγμών, όπως συνηθίζουμε να λέμε.
    Για καλή μου τύχη, έχω πια αυτόματο μηχανισμό απελευθέρωσης ηλεκτρικών εκκενώσεων μέσα στην καρκάλα.
    Καθώς κι ένα αόρατο χέρι που είναι έτοιμο να καρπαζώσει και να μ' επαναφέρει στη γη.
    Για μένα D/s δίχως sex είναι φαγητό δίχως αλάτι. Σε κάθε περίπτωση οι ετικέτες, τα πρωτόκολλα και τα λοιπά παρεφαρνάλια είναι χρηστικά.
    Έχουν τον λόγο τους να υπάρχουν, τώρα μέχρι ποιου σημείου και με ποια ένταση, αυτό είναι κάτι που το αποφασίζει ο καθένας μας για τον εαυτό του.