Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

σερβιρισμα με δουλοπρεπεια..πως??

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος τασος0, στις 14 Αυγούστου 2005.

  1. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Re: Απάντηση: σερβιρισμα με δουλοπρεπεια..πως??

    Εξαρταται απο το ειδος του σκλαβου...
     
  2. τασος0

    τασος0 Regular Member

    Απάντηση: σερβιρισμα με δουλοπρεπεια..πως??

    συμφωνω απολυτα... δυστυχως κοντευει να γινει κανονας οτι ο σκλαβος πρεπει απαραιτητα να υποστει αν οχι τιποτα αλλο πιο ζωντανο μεσα του τουλαχιστον ενα στραπον

    επισης εξαρταται κ απο τις απαιτησεις του Κυριαρχου..
    αλλος τρωει αυγα τηγανητα αλλος βραστα κ αλλος δεν τρωει καθολου αυγα.
    οταν εβαλα το συγκεκριμενο θεμα δεν το εβαλα τυχαια
     
    Last edited: 5 Οκτωβρίου 2008
  3. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: σερβιρισμα με δουλοπρεπεια..πως??

    Αμα διαβασεις οσα νηματα αναφερονται σε στραπον και σκλαβους, θα καταλαβεις το γιατι.
     
  4. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: σερβιρισμα με δουλοπρεπεια..πως??

    Προφανώς έχει καταλάβει ο άνθρωπος, γιά να λέει "δυστυχώς κοντεύει να γίνει κανόνας"... Προσωπικά πάντως, μου είναι πολύ ευχάριστο το ότι υπάρχει τουλάχιστον ένας, που δεν θεωρεί ότι η υποτακτικότητα ισούται με την πρωκτική διεύρυνση...
     
  5. τασος0

    τασος0 Regular Member

    Απάντηση: σερβιρισμα με δουλοπρεπεια..πως??

    ακομη κ κανονας να γινει θα υπαρχουν εξαιρεσεις (οπως σε καθε κανονα)

    εμενα μου ειναι ευχαριστο που υπαρχουν ακομη Domme k Dom που δεν το θεωρουν απαραιτητο

    ομως χωρις να το καταλαβουμε εχουμε φυγει απο το θεμα το οποιο ειναι το σερβιρισμα.Σ/σας παρακαλω ας επανελθουμε
     
    Last edited: 5 Οκτωβρίου 2008
  6. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: σερβιρισμα με δουλοπρεπεια..πως??

    Σίγουρα δεν το έβαλες τυχαία,αλλά είναι η άποψη μου και δε μπορώ να πιάσω όλα τα άκρα μαζί και να τα πλασάρω..Τώρα,το αν δε σε κάλυψε ή δε σου άρεσε ή σου φάνηκε λίγη η εντός θέματος απάντηση μου ,ας την προσπερνούσες παρά να έκανες αυτό το σχόλιο..Αν θες να κατευθύνεις το θέμα κάνε το καλύτερα εκφράζοντας άμεση άποψη φίλε μου..
     
  7. Lady_in_Black

    Lady_in_Black MindGames

    Ωραία ενημερώθηκα και επί του θέματος.. 

    Το επόμενο βήμα θα είναι να ανοίξει θέμα με « Το αφρόλουτρο του/της κυρίου/ας μου»  
     
  8. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Θα μπορουσα παντως να συμπληρωσω πως η δουλοπρεπεια δεν απαιτει να ερθει ο σκλαβος στα 4.
    Δεν κανει αυτο τον αφοσοιωμενο υποτακτικο.
    Ορθιος κανονικα, με χαμηλομενο βλεμμα, ευγενεια στο επακρο, και χερια που τρεμουν οχι απο φοβο αλλα απο λατρεια και συγκινηση προς την Κυρια, προς την Θεά του αν θελετε, ή τον Κυριο και Θεο της αν προκειται για σκλαβα, υποδηλωνουν και δουλοπρεπεια και αφοσοιωση και εξαρτηση.
     
  9. ipakouossklavos

    ipakouossklavos Regular Member

    Re: Απάντηση: σερβιρισμα με δουλοπρεπεια..πως??

    Ο σκλαβος είναι σκλάβος, δεν είναι άνθρωπος. Είναι αντικείμενο και θα χρησιμοποιηθεί όπως αρέσει στην Αφέντρα του. Πραγματικά μου προκαλεί φρίκη η ιδέα του δονητή πίσω μου αλλά θα με χαροποιούσε τρομερά να δώ την Αφέντρα μου να διασκεδάζει με το θέαμα. Είμαι αντικείμενο και δεν βλέπω τον λόγο να με δει αλλιώς η Αφέντρα μου. Δεν θα της προσφαίρει κάτι
     
  10. soutzoukakia

    soutzoukakia His precious

    Απάντηση: Re: Απάντηση: σερβιρισμα με δουλοπρεπεια..πως??

    Παρακαλώ πολύ, εκλιπαρώ δηλαδή, μια αφέντρα δεν υπάρχει να τον μαζέψει και να τον κάνει τραπεζάκι, κρεμάστρα, φωτιστικό, γλάστρα, μπιντέ, κατιτίς τέλος πάντων που να δεσμεύει τα χέρια του από το πληκτρολόγιο;
     
     
  11. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Re: Απάντηση: σερβιρισμα με δουλοπρεπεια..πως??

    Για να το λες από μόνος σου, κάτι παραπάνω θα ξέρεις  
     
  12. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Re: Απάντηση: σερβιρισμα με δουλοπρεπεια..πως??

    Κάποιοι σκλάβοι επιθυμούν να είναι αντικείμενα κάποιοι όχι. Κάποιοι το επιθυμούν συνέχεια, κάποιοι περιστασιακά. Ανάλογα και οι Αφέντες.
    Ας μην γενικεύουμε.