Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

σκλάβα και καθημερινότητα

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος kinky, στις 6 Οκτωβρίου 2006.

  1. kinky

    kinky New Member

    Με το να είσαι σκλάβα ... έχεις καθόλου προσωπική ζωή ή όλα περιστρέφονται γύρω από αυτο?
    Κάνεις κάτι αλλό ή είσαι 24 ώρες το 24ωρο στο σπίτι παίζοντας αυτό το ρόλο?
     
  2. gaby

    gaby Guest

    Re: Βελτίωση και "φόβος" - διατηρησιμότητα σχέσης

    Θίγεις ουσιαστικό θέμα και ανοίγεις μεγάλη κουβέντα kinky, δύσκολα θα έχουν όλες οι σκλάβες την ίδια άποψη. Αν απλωθεί η συζήτηση της φτιάχνουμε δικό της νήμα.

    Κατά τη δική μου γνώμη αν είμαι σκλάβα, είμαι σκλάβα ακόμα και την ώρα που κοιμάμαι, ίσως δεμένη ή με άλλα στοιχεία δυσκολίας υποχρεωτικά για την ώρα του ύπνου μου. Ασχέτως του αν Τον υπηρετώ εκείνη την ώρα, αν βρίσκομαι στο σπίτι, αν είμαι στο γυμναστήριο, ή στη δουλειά ή στο υπηρεσιακό ταξίδι.
     
  3. kinky

    kinky New Member

    Re: Βελτίωση και "φόβος" - διατηρησιμότητα σχέσης


    Με κάλυψες...απλά ήθελα να μάθω αν κάνεις και άλλα πράγματα... Απ'ότι διάβασα κάνεις, επομένως μπράβο σου  
     
  4. DarkSide

    DarkSide Regular Member

    Re: Βελτίωση και "φόβος" - διατηρησιμότητα σχέσης

    Εσυ δηλωνεις σκλαβος ! Εσυ εχεις προσωπικη ζωη η παιζεις 24ωρες αυτο το ρολο ?
     
  5. kinky

    kinky New Member

    Re: Βελτίωση και "φόβος" - διατηρησιμότητα σχέσης

    Δεν ήξερα τι να διαλέξω...  
     
  6. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Φυσικά και έχεις προσωπική ζωή, δεν περιστρέφονται όλα γύρω απ'τη σχέση M/s, ειδικά αν δουλεύεις κιόλας, σε αντίθετη περίπτωση, σίγουρα υπάρχουν κάποιοι κοινοί φίλοι όπως και κάποιοι συγγενείς του υποτακτικού.
     
  7. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Re: σκλάβα και καθημερινότητα


    Υπαρχουν και εκεινες Master_Spiler ,
    που ολα περιστρεφονται γυρω απο την σχεση Μ/ς,
    και η μοναδικη τους ''δουλεια'' ειναι να ζουν και να υπηρετουν Εκεινον.

    Πως θελει να ζει καποιος , πως μπορει και πως τα αντιλαμβανεται ειναι ολα,
    οχι λοιπον ..... '' Φυσικά και έχεις προσωπική ζωή, δεν περιστρέφονται όλα γύρω απ'τη σχέση M/s '' .

    Ετσι το βλεπεις εσυ , δεν σημαινει πως ειναι για ολους .

     
     
  8. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Re: Βελτίωση και "φόβος" - διατηρησιμότητα σχέσης

    Εδω μιλαμε για πολυ σκλαβια tender lilly.
    Το τελευταιο ομως στα bold δεν το καταλαβα.
    Για κανε μας το λιανα...
     
  9. Yiannis

    Yiannis Regular Member

    Απάντηση: Re: Βελτίωση και "φόβος" - διατηρησιμότητα σχέσης

    Aν δεν κοιμάσαι καλά και ποιοτικά το βράδυ τοτε τα γυμναστηρία κτλ , ξεχασε τα !
    Ο υπνος ειναι το σημαντικότερο πραγμα και τον εχεις αναγκη. Εκει γινονται ολες
    οι επιδιορθώσεις στο σωμα κατα την διάρκεια που πεφτεις στο βαθυ σταδιο ύπνου
    Τοτε εκρίνεται και η αυξητική ορμόνη (αν δεν εχεις καταναλώσει υδατανθρακες πριν
    τον υπνο) και για να στο πω πιο απλα...αν δεν κοιμηθείς καλα δεν θα εχεις ενεργεια
    και διάθεση για τιποτα την επομενη μερα οποτε θα το ρίξεις στα διεγερτικα για να
    αναπληρωσεις τον χαμενο υπνο. Αυτα με την σειρα τους θα εξασθενίσουν τους
    ενδοκρινείς αδένες σου και καποια στιγμή οταν αυτος ο κυκλος συνεχιστει
    θα καταρεύσεις. Το νευρικο σου συστημα θα γινει χαλια.

    Επομένως ΞΕΧΝΑ ΤΑ ΕΜΠΟΔΙΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ.



    Υ.Γ : Για αυτο οταν εισαι αρρωστη κοιμάσαι περισσότερο. Για να πολεμήσει το ανοσποιητικό σου σύστημα το προβλημα.
     
  10. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Re: Απάντηση: Re: σκλάβα και καθημερινότητα

    Αρα "ΕΚΕΙΝΕΣ" ολα τα προοωπικα τους προβληματα τα εχουν λυμενα η τα εχουν φορτωσει στο Κοκορα sorry στον Αφεντη τους ηθελα να πω!

    Εγω λοιπον αντιθετα, αναζητω ενα σκλαβο που θα αναλαβει ολα τα δικα μου προβληματα, υποχρεωσεις κλπ.
    Θελω να καθομαι ολη μερα και ν' ασχολουμαι με τα νυχια μου, με την περιποιηση του σωματος μου, να διαβαζω τα περιοδικα μου και τα βιβλια μου, να με κανει να περναω καλα και ηρεμα γενικα

    Για αυτο δεν ειναι οι σκλαβοι/ες...Για να κανουν ευκολη και απροβληματιστη την ζωη των Κυριαρχων τους?
    Δεν θελουν να Μας βλεπουν ευτιχισμενους?

    Θα παω στις αναζητησεις του Ερυθρου Σταυρου....
    Ισως αυτος ο υπεροχος σκλαβος να εχασε τον δρομο οταν ερχοταν προς τα μενα!
     
  11. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: σκλάβα και καθημερινότητα

    Ευα μου ,

    μην αρχισουμε παλι αυτη την συζητηση !
    Και στο παρελθόν που την καναμε στο αναλογο νημα δεν έβγαλε πουθενά.

    Δεν τεθηκε θέμα εδώ αν αυτό είναι σωστό η λάθος ,
    και δεν είναι το νήμα για να υποστηρίξουμε αυτό .
    αλλά αν ναι η όχι έχει προσωπική ζωή.

    Άλλες λοιπόν έχουν και άλλες δεν έχουν, και αυτό είναι ντεφακτο .
    Τι μας αρέσει αν είναι σωστό η όχι ,
    τι θα ήθελες Εσυ η εγώ αυτό είναι άλλου παπα ευαγγελιο .

     
     
  12. sapfw

    sapfw Hard to handle Contributor

    Απάντηση: σκλάβα και καθημερινότητα

    Η υποταγή δεν είναι κάτι που κάνεις στα κενά σου... η υποταγή είναι μια κατάσταση που βιώνεις 24 ώρες το 24ωρο, 7 μέρες την εβδομάδα. Άσχετα αν είσαι στα πόδια Του ή οδηγάς για τη δουλειά.

    Δεν είναι ρόλος... είναι mind issue.