Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

στον πηγαιμό για την Ιθάκη...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος gaby, στις 29 Απριλίου 2007.

  1. gaby

    gaby Guest

    Ή πώς είμαστε όταν ξεκινούμε ως υποτακτικές ή υποτακτικοί και πώς γινόμαστε λίγο λίγο.

    Πόσους φόβους έχουμε στην αρχή, μία τελείως θολή αντίληψη για το θέμα με τους πόθους και τους πολλούς φόβους και τις λάθος εικόνες ίσως.
    Τους πρώτους κανόνες και τα πρώτα τασκ που μας Δίνει.
    Την αγωνία να είμαστε όπως μας θέλει Αυτός, το ψάξιμο.
    Τις ενοχές μας που είμαστε "διαφορετικές". Τις απορίες αν είμαστε πράγματι διαφορετικές και γιατί κάνουμε ότι κάνουμε.
    Τις τόσες ανασφάλειες.
    Τις αναστολές.
    Τους ηθικούς φραγμούς.
    Την ανάγκη επιβεβαίωσης από Αυτόν, και τους ενίοτε απαίσιους   τρόπους που βρίσκουμε για να την διεκδικήσουμε.
    Τις πρώτες πειθαρχίες και τιμωρίες και την εντύπωση που μας κάνουν.
    Το εξιτάρισμα.
    Την χαρά ότι βρήκαμε αυτό που είχαμε ανάγκη.
    Τις πρωτοφανερωτες ηδονές και το θάμπος που φέρνουν.
    Το δέος γι Αυτόν.
    Τη γνωριμία με τον πόνο.
    Το έδαφος που χάνετε κάτω από τα πόδια μας όταν Του δίνουμε τον έλεγχο.
    Το στεγνό λύγισμα και την έκρηξη συναισθημάτων και αισθήσεων που φέρνει.
    Την αίσθηση της ανημποριάς.
    Και το πολύ κλάμα...

    Και μετά λίγο λίγο,
    η αποδοχή της θέσης μας,
    η ασφάλεια,
    η ηρεμία,
    το ξεγύμνωμα,
    το άφημα,
    τα νέα όρια και το καμάρι γι αυτά,
    η ανοιχτή διέγερση,
    το κουβάρι που λίγο λίγο ξεμπλέκεται,
    και πολλά πολλά άλλα.

    Εσείς πώς το ζήσατε αυτό;
    Από πού ξεκινήσατε και πώς νιώθετε τώρα σε σχέση με αυτό που είσασταν όταν ξεκινούσατε;

    Σημείωση: Την άρνηση και την αντίσταση δεν τα έβαλα γιατί το σκέφτηκα. Υπάρχουν πάντοτε έτσι και αλλιώς, αλλά αλλάζουν μορφή...
     
  2. Kits

    Kits Contributor

    ομορφα το περιεγραψες το ''ταξιδι'' αλλα νομιζω την Ιθακη δεν θα την βρει ποτε κανενας... μολις νομιζουμε οτι φτασαμε ανακαλυτπουμε οτι εχοθμε ακομα λιγο... και μετα ακομα λιγο...και ακομα λιγο...
    ισως καποιος να την πλησιασει περισσοτερο απο καποιους αλλους αλλα θεωρω ουτοπικο να μπορεσουμε να φτασουμε.

    Υ.Γ. επειδη αναφερεσαι στους υποτακτικους αυτα που εγραψα παραπανω ειναι και για τις δυο ''πλευρες''
     
  3. gaby

    gaby Guest

    συμφωνώ, αυτό ήθελα να πω με τον τίτλο <χ>

    κατά μία εκδοχή, όταν ο Οδυσσέας έφτασε στην Ιθάκη, μετά από λίγο ξανάφυγε...
     
  4. Maley

    Maley Contributor

    ..παιδια,ειλικρινα, δεν θελω να ακουω για Ιθακες..
     
  5. skia

    skia Contributor

    Κάτι μου θυμίζουν, αλλά το κλάμα κάτι περισσότερο...     
     
  6. hugger

    hugger Regular Member

    H μνήμη είναι μια ιδιότυπη πηγή δυστυχίας κι αν υποψιαστώ ότι το χάρισμα που έχω να ξεχνάω έχει αρχίσει να ξεφτίζει, θαρχίσω τα χάπια. Εμένα, αλλιώς μου λέγανε ότι δουλεύει το σύστημα, ότι μεγαλώνοντας ξεχνάς περισσότερο.
     
  7. gaby

    gaby Guest

    εξαρτάται από το σε ποιά ηλικία βρίσκεσαι <χ> λέγεται ότι καλά γεράματα ίσον καλή υγεία + κακή μνήμη αλλά μεγαλώνω δε σημαίνει για όλους γερνάω...
     
  8. afentis31

    afentis31 New Member

    Εγω παλι ηξερα παντα τι ηθελα.Αλλα δεν φανταζομουν ποτε
    οτι θα ημασταν τοσοι πολοι οι οπαδοι του bdsm.
    Η δικια μου ιθακη θα μπορουσε να ειναι στη ροδο αλλα κανεις
    δεν λεει τιποτα γιατι μενω σε επαρχια΄δυστιχος
     
  9. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Αγαπημενη μου tender το προβλημα με την Ιθακη του καθενος ειναι οτι υπαρχουν πολλοι ασταθμητοι παραγωντες και εμφανιζονται πολλες εκδοχες!!Επιγραμματικα θα αναφερω μερικες απο αυτες:Πολλοι θελουν να φτασουν και δεν ξερουν πως,πολλοι θελουν αλλα δεν γνωριζουν οτι δεν μπορουν(μπορουν ομως να την ονειρευονται),πολλοι την ονειρευονται αλλα το ταξιδι απαιτει πολλα αποθεματα που δεν εχουν και ξεκιναν αλλα στην μεση εγκαταλειπουν και τελος ειναι πολλοι που τελικα εφτασαν αλλα ανακαλυψαν ειτε οτι δεν ειναι ετσι οπως την φανταστηκαν ή εσβησε ενα ονειρο ζωης και δεν εχουν στοχους πια(το χειροτερο ολων!!!!).
    Οποτε αν καποιο ατομο θελει να απαντησει σε αυτο το νημα πρεπει να κανει μια βαθεια βουτια στο υποσυνηδειτο του και να αντικρυσει τον χειροτερο εχθρο του καθενος,τον εαυτο του και μετα να απαντησει.Δεν ειμαι αρνητικος,ειμαι απλα ρεαλιστης!!
     
  10. gaby

    gaby Guest

    μία γλυκιά αναδρομή απλά καλέ μου Δία, γιατί το βαραίνεις έτσι;
     
  11. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    έτσι ακριβώς!!
     
  12. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Ισως γιατι εγω δεν το βλεπω σαν μια γλυκια αναδρομη(αν και ειδικευομαι σε αυτο    )αλλα σαν πραγματικο γεγονος.Βεβαια δεν αναιρω της αναδρομες οποιου θα ηθελε κατι να πει!