Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

τελικα γιατι?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος UrbanModernists, στις 30 Σεπτεμβρίου 2007.

  1. UrbanModernists

    UrbanModernists New Member

    τελικα γιατι ολη αυτη η μανια με τον ορο [αφεντρα]??γινονται ολα καθαρα για μια ικανοποιηση με αποτερο σκοπο την εκτονωση του εκαστοτε slave?νομιζω οτι θα πρεπει να γινει διαχωρισμος στο ενα session με μια domina και στην σχεση ενως ζευγαριου που προσπαθει να αναπτυξει και να εξερευνησει καποια πραγματα επανω στο bdsm!το αναφερω αυτο και θελω καποιος παρακαλω να μου εξηγησει τι παει να πει το bdsm ειναι τροπος ζωης???πιστευει κανεις οτι υπαρχει κοσμος που ειναι αποφασισμενος να το ζησει ολοκληρωμενα??δεν μου εδωσε αφορμη κανεις εδω μεσα για την ερωτηση μου αλλα ειναι απορια απο την καθημερινοτητα μου!
     
  2. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Κοιτα, χμ τροπος ζωης, ναι φυσικα και μπορει να υπαρξει.
    Ο Αφεντης που ζει , συζει με την σκλαβα του, η η Αφεντρα που συζει με τον σκλαβο της!
    Αυτος ειναι ενας τροπος ζωης! Ειναι μια bdsm σχεση!
    Αν παλι ρωτας για τις γνωριμιες της μιας φορας, ε οκ αυτο ειναι απλα μια bdsm εμπειρια, μια ανιχνευση ας πουμε του τι μπορει κανεις και του τι οχι, κυριως αν προκειτε για την πρωτη φορα.
     
  3. sklava_epi8ymiwn

    sklava_epi8ymiwn Regular Member

    Κάπου μέσα στο κείμενο σου είναι και η απάντηση στο ερώτημα σου.
    Το bdsm μπορεί να είναι και τρόπος ζωής για κάποιους, για κάποιους άλλους όχι.

    Συνήθως όσοι αναφέρονται στο bdsm ως τρόπο ζωής, έχουν ή επιθυμούν μια M/s ή D/s σχέση, όπου μπορεί να ζούν μαζί ή όχι ή να είναι παντρεμένοι με οικογένεια.
    Ναι υπάρχουν άνθρωποι που «είναι αποφασισμένοι να το ζήσουν ολοκληρωμένα»

    Αν βγάλουμε την ταμπέλα της ανωμαλίας και εστιάσουμε στις ιδιαίτερες και συνειδητές ανάγκες αυτών των ανθρώπων, οι οποίοι ξέρουν καλά τι τους κάνει ολοκληρωμένους ως προσωπικότητες, και χωρίς προκατάληψη δούμε τι έχουν καταφέρει ίσως μπορέσουμε να τους αναγνωρίσουμε την ωριμότητα να διεκδηκήσουν απο την ζωή το μερίδιό τους στην ευτυχία και την ύπαρξη με ουσία.

    Για μένα προσωπικά έχει να κάνει με την ωριμότητά μας να ξέρουμε, να έχουμε ψάξει μέσα μας τι μας ολοκληρώνει. Και με λίγη τύχη δίπλα στην αυτογνωσία να βρούμε το κατάλληλο ταίρι.
     
  4. blindfold

    blindfold Contributor

    its simple

    χρησημοποιούν τίτλους για να νίωθουν "in"