Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

τι status θα θελατε να ειστε?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Humour' που ξεκίνησε από το μέλος thaleia, στις 3 Φεβρουαρίου 2009.

  1. thaleia

    thaleia Contributor

    Αν ησασταν το αντιθετο φυλο απο οτι εισαστε, τι status νομιζετε οτι θα θελατε να ειστε?

    λογω της πολυπλοκοτητος της της απαντησεως δεν μπορω να το θεσω σε ψηφοφορια
    καθοτι πρεπει να εχει δυο στηλες των εικοσι επιλογων, δηλ. 20 επιλογες για το υφισταμενο status και
    20 επιλογες για το επιθυμητο, π.χ.
    ειμαι: male slave αν ειχα αντιθετο φυλο θα ηθελα να ημουν: female slave
    αν μπορει καποιος ας βοηθησει.
     
  2. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: τι status θα θελατε να ειστε?

    άρρεν φετιχιστής με bdsmικές προεκτάσεις και προοπτικές(αδιευκρίνιστου κατευθύνσεως) που δύναται να μεταλλάσσει την στάση και την συμπεριφορά του ανάλογα με το πόσο τον ελκύει η εκάστοτε ερωτική του παρτενέρ
     
  3. Syrah

    Syrah Contributor

    Moderator's notification:

    Δεν υπάρχει η δυνατότητα ανάρτησης τέτοιου poll thaleia.

    Ως εκ τούτου, το μόνοπου μπορεί να γίνει είναι οι δύο μονοδιάστατοι πίνακες που θέλεις, εφόσον έχουν μία κοινή διάσταση, να απεικονιστούν σε ένα διδιάστατο. Δεν υπάρχει στο συλλογισμό σου τρίτη διάσταση (και να υπήρχε πάλι σε σειριακή απεικόνιση θα καταλήγαμε εφόσον τεχνικά δεν είναι εφικτή η ανάρτηση ενός τέτοιου poll).

    Αν τα status είναι φ στο πλήθος, χ(1) έως χ(φ) τα υφιστάμενα, και υ(1) έως υ(φ) τα επιθυμητά τότε οι επιλογές του poll θα πρέπει να είναι:

    Έχω χ(1) και θα ήθελα να έχω υ(1).
    Έχω χ(1) και θα ήθελα να έχω υ(2).
    Έχω χ(1) και θα ήθελα να έχω υ(3).
    ...
    Έχω χ(1) και θα ήθελα να έχω υ(φ-1).
    Έχω χ(1) και θα ήθελα να έχω υ(φ).

    Έχω χ(2) και θα ήθελα να έχω υ(1).
    Έχω χ(2) και θα ήθελα να έχω υ(2).
    Έχω χ(2) και θα ήθελα να έχω υ(3).
    ...
    Έχω χ(2) και θα ήθελα να έχω υ(φ-1).
    Έχω χ(2) και θα ήθελα να έχω υ(φ).

    ...

    Έχω χ(φ-1) και θα ήθελα να έχω υ(1).
    Έχω χ(φ-1) και θα ήθελα να έχω υ(2).
    Έχω χ(φ-1) και θα ήθελα να έχω υ(3).
    ...
    Έχω χ(φ-1) και θα ήθελα να έχω υ(φ-1).
    Έχω χ(φ-1) και θα ήθελα να έχω υ(φ).

    ...
    Έχω χ(φ) και θα ήθελα να έχω υ(1).
    Έχω χ(φ) και θα ήθελα να έχω υ(2).
    Έχω χ(φ) και θα ήθελα να έχω υ(3).
    ...
    Έχω χ(φ) και θα ήθελα να έχω υ(φ-1).
    Έχω χ(φ) και θα ήθελα να έχω υ(φ).

    Με πλήθος επιλογών του Poll φ^2. Το μέγιστο όριο πιθανών απαντήσεων σε Poll είναι 15, συνεπώς μπορείς να διαχειριστείς έως 3 status κατά τον τρόπο που θέλεις, μέσω poll.

    Αν θελήσεις κάτι τέτοιο θα είμαι στη διάθεσή σου.

    Ευχαριστώ.
     
  4. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: τι status θα θελατε να ειστε?

    αυτο εισαι.

    το ερωτημα ειναι: αν ησουν γυναικα τι θα ηθελες να εισαι?
     
  5. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: τι status θα θελατε να ειστε?



    Α καλά.... στον κόσμο μου είμαι.

     


    Σκλάβα? με τον χαρακτήρα πούχω ? μμμ δύσκολα.

    Αφέντρα? κουραστικό.

    Μάλλον βανίλα με ελαφρώς κυριαρχικές τάσεις αλλά και διάθεση να απολαμβάνω ενα δυνατό αρσενικό πλάι μου-πιθανολογώ και από πάνω μου αρκεί να ένιωθα αρκετά ασφαλής ώστε να αφεθώ! Τι λέω η τρελή καλέ μαζέψτε με!


    Το σίγουρο είναι ότι θα ήμουν αρκετά εγωίστρια και αυτό θα με δυσκόλευε στις σχέσεις μου ταμάλα 

    Μάλλον θα σιχαινόμουν και τους άντρουκλες που αυτοχαρακτηρίζονται "παντελονάτοι" 
     
  6. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Re: τι status θα θελατε να ειστε?

    το περιμενα syrah ολες οι πιθανες απαντησεις ειναι 20^2
    ομως δεν πειραζει πιστευω και χωρις ψηφοφορια τα συμπερασματα θα εχουν ενδιαφερον
    ευχαριστω
     
  7. Syrah

    Syrah Contributor

    Vanilla.
     
  8. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: τι status θα θελατε να ειστε?

    εγω αν και δηλωνω vanilla εχω τασεις υποταγης (ισως εν καιρω αλλαξω status)
    κι αυτο γιατι θεωρω την κυριαρχια αντρικο προνομιο, απομενως αν ημουν αντρας θεωρω οτι απλως φυλο θα αλλαζα κι οχι αποψεις αρα μαλλον κατι προς master θα ημουν φανταζομαι.
     
  9. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Απάντηση: τι status θα θελατε να ειστε?

    Vanilla  γτ τα εντονα παθη κ βιωματα τα ζεις αναξαρτητα απο οποιοδηποτε status και αν εχεις:bounce: 
     
  10. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Δε νομίζω πως η προσωπικότητά μου, πόσο μάλλον οι επιλογές μου στην ερωτική μου ζωή, καθορίζονται από το φύλο μου. Υποθέτω πως αν ήμουν γυναίκα, λίγο πολύ ο ίδιος άνθρωπος θα ήμουν, όσον αφορά το ερωτικό κομμάτι. Συνεπώς, πάλι perv θα δήλωνα, με σαδιστικές τάσεις (ίσως και μαζοχιστικές καμιά φορά). Αλλά, πάλι, όλα αυτά είναι απλές υποθέσεις...
     
  11. Babylon

    Babylon Regular Member

    Care to elaborate?  
     
  12. Syrah

    Syrah Contributor

    Θα δεχόμουν ότι πέρα από το βιολογικό σκέλος, το φύλο σου δεν αποτυπώνεται στην ιδιοσυγκρασία σου κατά κανένα τρόπο, αν δεν είχε διαπιστωθεί ότι οι ορμόνες συνδέουν άμεσα το σώμα με τον ψυχισμό μας.

    Μήπως εννοείς ότι η σεξουαλική σου ταυτότητα δεν ορίζεται από τον τρόπο με τον οποίο θεωρείς τα πρέποντα συμπεριφορικά στοιχεία των φύλων; Λ.χ. μήπως εννοείς ότι δεν έχεις κάποια αγκύλωση του είδους: "όλες οι γυναίκες είναι υποτακτικές", ή "φαινόμενο γυναίκας κυριαρχίας" κλπ;