Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

υπάρχουν αφέντρες στη Θεσσαλονίκη?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος submissive42000, στις 16 Οκτωβρίου 2006.

  1. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: υπάρχουν αφέντρες στη Θεσσαλονίκη?

    Eκανες λάθος Mikra Psemata.
    Δεν αναφέρθηκα σε σένα προσωπικά με αυτά που έγραψα.
    Με αφορμή όμως αυτά που έγραψες πήρα το έναυσμα και απλά διατύπωσα την γνώμη μου.
    Όσο για την Θεσσαλονίκη...σαν πόλη μπορεί να μην την ξέρω πολύ καλά ...αλλά μπορώ να πω ότι γνωρίζω αρκετούς ανθρώπους της, φίλους και φίλες.
    Τώρα τα υπόλοιπα περί "γκέτο" που δεν θέλεις να ανήκεις ...θα τα αφήσω ασχολίαστα, αφού έτσι το βλέπεις έτσι θα είναι, μια που η γνώμη του κάθε ενός είναι σεβαστή.
    Μόνο να σε διορθώσω σε αυτό που διατύπωσες περί ελευθέριας και γκέτο.
    Αν θεωρείς ότι αυτό το γκέτο που ανήκουμε μας περιορίζει τον δρόμο μας, θα σε πληροφορήσω ότι και πάλι λάθος είσαι.
    Και μια που ανήκω σε αυτό το γκέτο (και σε αλλά...που εδώ δεν έχουν σημασία)
    .... μπορώ να σου πω ότι σε όσους ανήκουμε σε αυτό, μας έχει ανοίξει δρόμους που μέχρι πολύ πρόσφατα ήταν κλειστοί και αδιέξοδοι!

    Φιλικά από την μακρινή Αθήνα
     
  2. Kits

    Kits Contributor

    Τι περιμενετε???
    Μια μερα εκει που καθεστε να χτυπησει η πορτα σας και να ειναι καποιος/α που να σας πει ''γεια σας ειμαι ο καταληλος σκλαβος/Κυριαρχικος για σας....''
    ΕΛΕΟΣ!
    Αμα δεν βραχεις, Ψαρια δεν θα πιασεις!!
     
  3. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Re: Απάντηση: υπάρχουν αφέντρες στη Θεσσαλονίκη?

    Πρέπει αυτή την φράση να την έχω ακούσει πάνω από 100 φορές . Γνώριζα άτομα , πιθανόν και στην γειτονιά σου , του χώρου πολύ πριν εμφανιστεί το net στο προσκήνιο . Δυσκολεύτηκα αρκετά για να πείσω αρκετούς να σταματήσουν να φοβούνται και να βγουν προς τα έξω . Τώρα πια δεν προσπαθώ . Δεν χρειάζετε . Τα πράγματα κυλούν μόνα τους . Θα 'ρθειτε και εσείς αυτό είναι σίγουρο , είτε αργά , είτε γρήγορα . Είτε σαν λιθοβολιστές , είτε από περιέργεια , πάντως ένα είναι το σίγουρο . Όταν θα φεύγετε θα χαμογελάτε , να το θυμάστε αυτό ...
     
  4. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: υπάρχουν αφέντρες στη Θεσσαλονίκη?

    Υποθέτω πως είμαι τυχερη και δεν χρειάστηκε να βγω πολύ μακρυά για να πιάσω "ψάρια" όταν τα θέλησα τα είχα.
    Για να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα..δεν θέλω να είμαι εριστική, απαντώ όμως στον ίδιο τόνο που μου μιλάνε...
    Ήρθα σε ένα χώρο τον οποίο σέβομαι για να δω και να ανταλάξω απόψεις.. δεν ζήταω τίποτα παραπάνω απο αυτό τον χώρο, δεν ήρθα για να βρω σκλάβο ή σκλαβα ούτε να κοντραριστώ με κανένα. Καταθέτω τα δικά μου βιώματα και την δική μου οπτική, Δεν περιμένω να συμφωνήσουν όλοι με αυτά, ούτε εγώ με όλους . Το δε Μικρα Ψέματα τι σημαίνει και γιατί το διάλεξα αφορά εμένα - απαντώ σε ένα άλλο νήμα - δεν περιμένω από το όνομα να πείσω για το τι ειμαι αυτό το ξέρουν όσοι με ξέρουν και μπακλαβας να λεγομουν δεν θα είχε διαφορά.
    Το δε γκέτο δεν το είπα υποτιμητικά ποτέ δεν κρίνω κανένα και δέχομαι την διαφορετικότητα ή μη του καθενός όπως και την επιλογή της πραγματικότητας και της καθημερινότητας του.
    Οι ειρωνείες με προκαλούν. Οι συμβουλές με εκνευριζουν.. ίσως δεν θα έπρεπε.. nobody is perfect. Επίσης δεν είμαι εδω για να πείσω τους εδώ σκλάβους ότι ειμαι αφέντρα και ούτε θα μπω στην διαδικασία να το κάνω.. δεν με αφορα το τι πιστευει ο σκλαβος και αν απογοητευεται που δεν βρίσκει αφέντρα. Κατανοώ την πικρία του αλλα δεν είναι δικό μου πρόβλημα.
    Ριχνοντας τους τόνους λοιπόν, μια κ είναι ανούσιο να την λέμε ο ένας στον άλλο μπορούμε να συνεχίσουμε επικοδομητικά πιο ουσιαστικές συζητήσεις και ανταλαγές απόψεων.