Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

χρηση σκλαβου-ας ως τουαλετα απο τον-ην Κυριαρχο.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος aricC, στις 13 Ιανουαρίου 2011.

  1. aricC

    aricC New Member

    γινετε συχνοτερα για επιβραβευση του σκλαβου(η της σκλαβας) ,ή για τιμωρια του-της? Ειναι κατι συμβολικο ή απλα γινεται για να ικανοποιησει καποια φετιχ ? οσι δεν το κανουν ,ποιος ειναι ο λογος που τους αποτρεπει?
     
  2. SlaveRose

    SlaveRose Regular Member

    Απάντηση: χρηση σκλαβου-ας ως τουαλετα απο τον-ην Κυριαρχο.

    χρηση σκλαβου-ας ως κουζίνα   

    ---------- Post added at 23:58 ---------- Previous post was at 23:16 ----------

    γράψτε κάτι στο παιδί ..
     
  3. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: χρηση σκλαβου-ας ως τουαλετα απο τον-ην Κυριαρχο.

    τιποτα δεν τους αποτρεπει ... αρκει να μην βαλουν σπερμα στα κεφτεδακια ....
     
  4. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Απάντηση: χρηση σκλαβου-ας ως τουαλετα απο τον-ην Κυριαρχο.

    Αρκετές πρακτικές χρησιμοποιούνται κάποτε έτσι και κάποτε αλλιώς.
    Όπως ο εξευτελισμός, μπορεί να χρησιμοποιηθεί προς απόλαυση και των δύο, ή μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως μέσο τιμωρίας.

    Τι αποτρέπει κάποιον να χρησιμοποιήσει κάποιες τεχνικές ή εργαλεία?
    Ίσως δεν το γουστάρει, ίσως το βρίσκει ακραίο, ίσως απλά δεν του πέρασε απ' το μυαλό.

    Δεν σημαίνει επειδή κάποιος βρίσκεται σ ένα χώρο με δεκάδες πρακτικές πως σώνει και καλά θα τις χρησιμοποιεί, αξιοποιεί όλες.
     
  5. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: χρηση σκλαβου-ας ως τουαλετα απο τον-ην Κυριαρχο.



    Δεν θα το σκεφτόμουν ποτέ ως μέσο επιβράβευσης, αλλά πάλι, δεν μού 'χει τύχει ποτέ καμμιά, που νά 'ταν ιδιαίτερα ουρολάγνα. Ως μέσο εξευτελισμού βεβαίως, ακόμη κι ως τιμωρία ενίοτε, ναι.

    Ως προς το θέμα της "αποτροπής", η lara τα είπε άριστα (σε γενικές γραμμές).

    Αυτό όμως που αποτρέπει εμένα προσωπικά, είναι ότι οι σκλάβες συνήθως δεν διατίθενται σε σχήμα λεκάνης, και δεν έχω από πού να κρεμάσω το Harpic Block...


     
  6. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: χρηση σκλαβου-ας ως τουαλετα απο τον-ην Κυριαρχο.

    Νομίζω ότι όλοι ασχολούμαστε με αυτα που μας ελκύουν ως ιδέες. Προσωπικά δεν έχω ούτε το χρόνο ούτε την περιέργεια να ασχοληθώ με κάτι που ποτέ δεν μου τράβηξε το ενδιαφέρον. Πιθανόν θα με ενδιέφερε να το παρακολουθήσω αλλά το ενδιαφέρον μου θα εστιαζόταν στα αισθήματα του/της σκλάβου/ας.
     
  7. thanasis

    thanasis Contributor

    Για μένα δεν έχει εκπαιδευτικό ρόλο, είναι καθαρά κομμάτι της απόλαυσης.
     
  8. Απάντηση: χρηση σκλαβου-ας ως τουαλετα απο τον-ην Κυριαρχο.

    Γιατί αρέσει στον μέσο βανίλλα άντρα να χύνει στο πρόσωπο της γυναίκας? Η ίδια απάντηση, κατά τη γνώμη μου, εξηγεί γιατί ο Κ θέλει να ουρεί την υ στο BDSM.
    Δε νομίζω ότι είναι μέσον επιβράβευσης ή τιμωρίας. Περισσότερο Κυριαρχίας/υποταγής και απόλαυσης. Είναι πολύ ωραία εικόνα, να βλέπεις την υ, γονατισμένη μέσα στη μπανιέρα ή με το κεφάλι πάνω από τη λεκάνη, να δέχεται το "χρυσό ντουζ".  
     
  9. SlaveRose

    SlaveRose Regular Member

    Απάντηση: χρηση σκλαβου-ας ως τουαλετα απο τον-ην Κυριαρχο.

    καλά είστε εντελώς ανώμαλοι  
     
  10. Απάντηση: χρηση σκλαβου-ας ως τουαλετα απο τον-ην Κυριαρχο.

    Kαι που να στα λέγαμε όλα!    
     
  11. Απάντηση: χρηση σκλαβου-ας ως τουαλετα απο τον-ην Κυριαρχο.

    Θα συμφωνήσω με τους προηγούμενους: εστίασε στην απόλαυση, αυτό είναι το ζητούμενο, όχι η τιμωρία  
     
  12. Kat

    Kat Regular Member

    Απάντηση: χρηση σκλαβου-ας ως τουαλετα απο τον-ην Κυριαρχο.

    Πολλές πρακτικές μπορούν να γίνονται είτε για επιβράβευση είτε για τιμωρία. Εξαρτάται απο τους ανθρώπους και το τι θα μπορούσε να είναι τιμωρία και απόλαυση για τον καθέναν.
    Σε κάθε περίπτωση ο σκοπός που συμβαίνει κατι πρέπει να είναι ξεκάθαρος στον/στην υ. Δηλαδή αν τιμωρείται πρέπει να το ξέρει ή να το καταλαβαίνει.
    Για το συγκεκριμένο θέμα, το έχω δεχτεί και ως τιμωρία -την οποία δεν απόλαυσα καθόλου- αλλά και για απόλαυση (μου/του/μας). Δε θα έλεγα για επιβράβευση πάντως.. Όταν σκέφτομαι την επιβράβευση, δεν έχω κατι τέτοιο στο μυαλό μου..