Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

“ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ BDSM?”

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος dominaIris, στις 29 Ιανουαρίου 2010.

  1. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: “ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ BDSM?”


    Μου λες δηλαδή, ότι στο δικό μου σχόλιο αναφερόσουν.

    Άρα μάλλον εγώ θα πρέπει να ρωτήσω εσένα, γιατί έκρινες σκόπιμο να διαβάσεις "οι Αφέντρες αντιπαθούν τους Μάστερς", ενώ εγώ έγραφα "οι Μάστερς δεν ενδιαφέρονται γιά το κατά πόσο τους υπολήπτονται οι Αφέντρες".

    Εγώ έγραψα γιά έλλειψη ενδιαφέροντος λοιπόν (ή, έστω, γιά αδιαφορία), κι όχι γιά αντιπάθεια, είτε από τη μία πλευρά, είτε από την άλλη. Διότι δεν υπάρχει λόγος ν' αντιπαθούν οι μεν τις δε και αντίστροφα, αλλά υπάρχει ένας απλούστατος λόγος γιά ν' αδιαφορούν δι' αλλήλους: Δεν ανήκουν οι μεν στο ερωτικό target group των δε.


    Μην παραπονιέσαι πως "δυσκολεύεσαι να με παρακολουθήσεις" εάν διαβάζεις αυτά που γράφω, παραλλαγμένα. Δεν υπάρχουν τυχαίες ούτε "περίπου" λέξεις, στα δικά μου ποστς...

     
  2. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: “ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ BDSM?”

      
     
  3. sk

    sk Regular Member

    Απάντηση: “ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ BDSM?”

    Δεν θα μου ήταν καθόλου δύσκολο να δεχτώ αυτή τη τοποθέτηση  

    Μόνο που έχω γύρω μου παραδείγματα ανθρώπων που ερωτεύτηκαν (ή τουλάχιστον λένε ότι / ένιωσαν ότι / πιστεύουν ότι) ερωτεύτηκαν ανθρώπους που ποτέ δεν κατάλαβαν το γιατί ή ανθρώπους που ήταν πολύ διαφορετικοί ο ένας από τον άλλον, σε αντίθεση με την περίπτωση της αγαπημένης μου Lara [E-p].

    Δέχομαι λοιπόν ότι δεν είναι και απολύτως τυφλός ο έρωτας, αλλά θα επιμείνω ότι και ο πολύ μύωψ απλά δεν βλέπει που πάει και καθοδηγείται από κάτι άλλο (και κάνει προσευχή ότι δεν θα σκοντάψει συνήθως...αλλά πού τέτοια τύχη)

    αφοσιώθηκε  


    sk (MSp)
     
  4. EysWideShut

    EysWideShut Regular Member

    Απάντηση: “ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ BDSM?”

    τα δικα σου ποστς ειδικα χρηζουν αρκετα προσεκτικης αναγνωσης παρολα αυτα αυτο δεν σημαινει οτι παντα θα τα καταλαβαινω ή θα πιανω το νοημα τους
    το σχολιο μου δεν αναφεροταν στη δικη σου συγκεκριμενη απαντηση ,σου εδωσα το σημειο στο οποιο εσυ απαντας σε αλλο μελος που μιλησε στο "ποιος υπολειπεται ποιανου"
    δεν ειπα οτι εσυ συνηγορησες στο περι αντιπαθειας .

    το σχολιο του underherfeet μιλαει για την ουσια των οσων ειχαν ειπωθει απο τους προλαλησαντες
     
  5. antgiou

    antgiou Regular Member

    κολοκυθία τούμπανα...Πολύ λάδι κ τηγανητα τιποτα
     
  6. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Εἰ δυνατόν, στη συμπόρευση.
     
  7. n0mad

    n0mad Dirty Forty

    Στο θάνατο. Από μακροημέρευση.
     
  8. tithon

    tithon Contributor

    μέχρι μοζαμβίκη σίγουρα. δοκιμασμένο.
     
  9. Mεχρι το γαμο....
     
  10. tithon

    tithon Contributor

    υπάρχει ζωή μετά τον γάμο;
       
     
  11. Δεν εχω ιδεα!
     
  12. lexy

    lexy .ti.va.

    ...κι όταν "φτάσει" μετά τι γίνεται;