Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

10 ερωτήσεις

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 27 Σεπτεμβρίου 2017.

  1. Just_Me

    Just_Me Contributor

    Δεν αντιλέγω... Αλλά και πάλι δεν είναι παράλογο  
    Καταλαβαίνω το τρόπο που το λέτε αλλά πιστεύω πως ο κάθε τρόπος προσέγγισης /γνωριμίας εξυπηρετεί κι εκφράζει τον καθένα διαφορετικά.
     
  2. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Σαφώς, τη δική μου οπτική γράφω.
    Ε Γ Ω δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου με λίστα, αν κάποιος πιστεύει πως εξυπηρετεί σε κάτι φυσικά και εχει κάθε δικαίωμα να πράξει ανάλογα!
     
  3. Just_Me

    Just_Me Contributor

    @Nickname η λέξη "παράλογο" μου δημιούργησε την ένσταση όχι ο τρόπος που ταιριάζει στον καθένα.
     
  4. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    @Just_Me είχα την αίσθηση πως έχω απαντήσει. Το ονομάζω παράλογο, λέω δηλαδή ότι δεν έχει λογική, γιατί πιστεύω πως δεν μπορεί να έχει αποτέλεσμα η λίστα και επειδή ακριβώς δεν μπορεί να έχει αποτέλεσμα θεωρώ χωρίς λογική τη χρήση της.
    Τώρα, αν το θέμα είναι το αν είναι παράλογο, ή όχι, δεν έχω θέμα να το αντικαταστήσω, θεωρώντας πως δεν είναι αυτή η ουσία. Θα μπορούσα να πω παράδειγμα ότι είναι "μια πολύ κακή επιλογή", πάντα για τους λόγους που έχω ήδη αναφέρει.
     
  5. Just_Me

    Just_Me Contributor

    @Nickname όταν ένας τρόπος φέρνει αποτελέσματα αλλά δεν μας ταιριάζει, δεν συμφωνούμε, πολύ απλά δεν μας κάνει, τότε γιατί είναι παράλογος;

    Ακόμα και το "κακή επιλογή" με το "κακή επιλογή για μένα" έχει διαφορά.

    Δεν σας την μπαίνω, απλά μου χτύπησε το παράλογο για τον λόγο ότι αν δεν μας είναι χρήσιμο απλά δεν μας είναι.

    Γίνατε πλήρως κατανοητός και σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

    Καλό σας βράδυ.
     
  6. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Μα, δεν είπα κάτι τέτοιο. Να καταλάβουμε ο ένας τη θέση του άλλου προσπαθούμε και οι δυο, εντελώς καλοπροαίρετα και από τη μεριά μου.

    Μισό λεπτό.
    Το "Ιάσο κόκλα" για μένα είναι κακή επιλογή.
    Σέβομαι ότι για κάποιον είναι καλή και δεν το κατακρίνω.
    Ακόμα όμως και να σέβομαι την επιλογή εκάστου, δεν παύει στατιστικά να είναι κακή επιλογή και όχι μόνο για μένα, αλλά καθαρά εκ του αποτελέσματος.
     
  7. Just_Me

    Just_Me Contributor

    Όταν χαρακτηρίζειτε κάτι παράλογο επειδή δεν εξυπηρετεί μία μερίδα ατόμων, δεν το κάνει παράλογο, παρά μόνο χαρακτηρίζεται.
    Αν εξετάσουμε την λίστα ερωτήσεων, που στέλνεται στα τυφλά στο inbox 10 plus ατόμων, σε σύγκριση με την λίστα ερωτήσεων που στέλνεται σε συγκεκριμένο άτομο από συγκεκριμένο άτομο, πώς μπορεί να χαρακτηριστεί αυτό παράλογο;
    Η κοκλα νομίζω ήτανε ατυχές παράδειγμα  

    Ναι το γνωρίζω πως δεν είπατε κάτι τέτοιο  
     
  8. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Αυτό θα αποφεύγατε να το χαρακτηρισετε παράλογο;
     
  9. Just_Me

    Just_Me Contributor

    Ναι θα το απέφευγα.
    Είναι ελάχιστα αυτά που είναι παράλογα.
    Στο S/m δεν βρίσκονται τα περισσότερα "παράλογα";
    To Μ/s ή το TPE δεν έχει χαρακτηριστεί πολλάκις πως είναι "παράλογα";
    Τελικά μήπως δεν είναι;  
    Κι επιστρέφει η σκέψη μου ξανά εδώ
     
  10. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Συγνώμη για την παρέμβαση. Δεν είναι αυτονόητο πως ότι άποψη εκφράζουμε είναι προσωπική; Αυτήν δεν καταθέτουμε όλοι; Είναι απαραίτητο να διευκρινίζουμε πάντα το "για μένα" ;
     
  11. Just_Me

    Just_Me Contributor

    @kinvara η ερώτηση μου ήτανε η εξής
    Οι ερωτήσεις που κάνετε δεν διακρίνω τι σχέση έχουν με το ερώτημα μου.
    Θέλετε να με διαφωτίσετε;
     
  12. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    @Just_Me

    Οι ερωτήσεις μου αφορούν το παρακάτω κείμενο σας που quotάρισα και μόνο :