Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

10 ερωτήσεις

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 27 Σεπτεμβρίου 2017.

  1. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Είσαι κομματάκι φλύαρος. Μια λέμε, δέκα απαντας.  
     
  2. Rotoras

    Rotoras Regular Member

    Είναι σύνηθες αρκετά νέα μέλη να φλυαρούν. Το "κομματάκι" είναι πλεονασμός. Μην γίνεσαι φλύαρη. Δεν είσαι νέο μέλος.

    (σε τσιγκλάω, δεν σε αντιπαθώ)
     
  3. vip16

    vip16 New Member

    1: Πώς σε λένε ?
    2: τι ηλικία έχεις ?
    3: από Που είσαι?
    4: τι ακριβός ψάχνεις?
    5: τι ζητάς από έναν υπό?
    6: μια από της φαντασίωσης Που θα ήθελες να πραγματοποιείσεις?
    7: θα έκανες κάτι με αντίθετο φύλο?
    8: που θα ήθελες να συναντηθούμε για πρώτη φορά?
    9: τι σ'αρέσει Που είσαι Κ?
    10: θα καταφερνες πάνω από 2 υπο η θα ήθελες έναν ακόμη Κ για τον 1 υπό?
     
  4. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Σε έναν Κ θα ρωτούσα ότι θα ρωτούσα και σε οποιοδήποτε άνθρωπο τον οποίο θέλω να μάθω καλύτερα ή θέλω να μάθω κάποια πράγματα για αυτόν πάντα δεδομένης της αλληλεπίδρασης και του θέματος συζήτησής μας.
    Στον Κύριο μου θα ρωτούσα, εφόσον μου το επέτρεπε πράγματα, οι απαντήσεις των οποίων θα με βοηθούσαν να βελτιωθώ κατά την επιθυμία του. Θα ρωτούσα πράγματα που δεν κατανοώ αλλά θα έκανα και ερωτήσεις για θέματα που δυσκολεύομαι να αποδεχθώ . Πάντα εφόσον είχα την άδειά του.
    Σε ένα υ θα είχα να κάνω πολλές ερωτήσεις εάν ήθελα να ασχοληθώ πραγματικά μαζί του. Δε νομίζω πως αρκούν 10 για όποιον θέλεις πραγματικά να κατανοήσεις και να ελέγξεις στην συνέχεια. Σε πρώτο στάδιο θα ζητούσα να μάθω :
    1. To όνομά του
    2. Την ηλικία του
    3. Που ζει
    4. Με τι ασχολείται επαγγελματικά
    5. Με τι ασχολείται γενικότερα στη ζωή του (τα ενδιαφέροντά του)
    6. Πως διασκεδάζει
    7. Θα ζητούσα να μου περιγράψει ένα τυπικό 24ωρό του. (εργασία, ώρες ύπνου, επικοινωνίες, έξοδος, υποχρεώσεις)
    8. Να μου πει τα τρία καλύτερα προτερήματα του
    9. Να μου πει τα τρία μεγαλύτερα ελαττώματά του
    10. Τι τον καυλώνει
     
  5. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Η πληροφορία είναι ανεκτίμητη. Όχι μόνο στο χώρο, όχι μόνο στο σχέσεις, όχι μόνο στις επαγγελματικές συναναστροφες μας. Παντού και πάντα.
    Το θέμα είναι πως αν περιμένει κάποιος να την πάρει με τις απαντήσεις σε ευθείες ερωτήσεις δεν θα την πάρει ποτέ.
    Το "μίλησε μου για εσένα" είναι πάντα η ιδανική αρχή για αξιολόγηση. Αφήνοντας τον συνομιλητή να "εκτεθεί" βλέπεις πολλά πράγματα, κατά κανόνα πράγματα που δε θα έβλεπες ποτέ με λίστα ερωτήσεων.
    Την άνεση του να μιλήσει, το ύφος του, τον τρόπο σκέψης, τη νοημοσύνη του, τι μπορεί να τον ζορίσει, αν θα αναφέρει πράγματα που τον ζορίζουν κτλ κτλ. Δεν θα σχηματίσεις άποψη, ούτε με τις 10 ερωτήσεις θα μπορούσες, αλλά θα έχεις μια πρώτη εικόνα, θα έχει γίνει η αρχή.
    Οι ερωτήσεις θα βασίζονται σε αυτά που θα πει. Έτσι μπορείς να σκαψεις στο μυαλό του πολύ πιο εύκολα και να δεις πως αντιδρά στην πίεση και τι θέλει, αν θέλει, να κρύψει.
    Αντίθετα, με τη λίστα, η οποία αν προϋπήρχε δεν θα μπορούσε να είναι ποτέ εξατομικευμένη, η πληροφορία που θα πάρεις θα είναι, αν όχι ελάχιστη, πολύ λιγότερη.

    Στις ερωτήσεις κονσέρβα, καλές ή κακές, μια χαρά κουμπώνουν και οι απαντήσεις κονσέρβα που δεν προσφέρουν τίποτα. Ένα παράδειγμα:
    1. Γιατί ήθελα εσένα
    2. Στο μυαλό
    3. Πόσο θα με καυλώνεις;
    4. Λογίζονται ως υπό όταν με γνώρισαν ή σε δεύτερο χρόνο;
    5. Με ρωτάς αν έχω ξαναπιεί coca cola zero?
    6. Α, έχω ερωτευτεί με την πρώτη ματιά. Σεξ με την πρώτη ματιά πως γίνεται;
    7. Είσαι; Απόδειξέ το
    8. Δεν θα έχεις.
    9. Σαν ημίθεο και βάλε
    10. Αν δεν πίστευα στον εαυτό μου δεν θα ήμουν εδώ.
     
  6. ArtLover

    ArtLover Eleotris Margaritacea

    Όταν τα γρανάζια δουλεύουν όλα είναι επεξεργάσιμα προς το συμφέρον του ανθρώπου που θα απαντήσει την οποία ερώτηση.  
     
  7. AlphaMaleMaster

    AlphaMaleMaster Regular Member

    Οι Κ δε χρειάζεται να κάνουν ερωτήσεις...όσο αφορά τα υ,νομίζω πως οι δέκα ερωτήσεις είναι πολύ λίγες για να καλύψουν τη δίψα των αποριών τους
     
  8. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

     

    Care to explain?
     
  9. AlphaMaleMaster

    AlphaMaleMaster Regular Member

    Ο/Η Κ δε ρωτάει.Χτιζει, πλάθει και προσανατολίζει.Ποιος ο λόγος να ρωτήσει εφόσον θα διαμορφώσει;Πάντα μιλάμε για προσωπική άποψη φυσικά.Υπαρχουν και οι περίεργοι οποίο ρόλο και να έχουν
     
  10. ArtLover

    ArtLover Eleotris Margaritacea

    Ναι, γιατι και εγώ απόρησα λιγο με αυτή τη δήλωση..
     
  11. ArtLover

    ArtLover Eleotris Margaritacea

    Σαφώς αλλά δεν πρέπει να κάνει κάποιες ερωτήσεις, να μάθει με σκοπό να προσανατολίσει σωστά;
     
  12. espimain

    espimain Contributor

    Αν πας να χτίσεις σε οικόπεδο χωρίς να το διερευνήσεις, πιθανόν να πέσεις σε πηγάδι ή σε βόθρο.