Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

10 ερωτήσεις

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 27 Σεπτεμβρίου 2017.

  1. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Ευχαριστώ για την απάντηση.

    Για μένα ο μηχανικός πριν χτίσει, ρίχνει και μια ματιά στο έδαφος, κάνει μια στατική μελέτη και πολλά άλλα που δε γνωρίζω και δεν θεωρώ τον εαυτό μου περίεργο.

    Όπως και να έχει περί ορέξεως κολοκυθόπιτα, αν εσείς πιστεύετε ότι δεν χρειάζεται να ρωτήσετε τίποτα εμένα δε μου πέφτει λόγος.
     
  2. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Για να πλάσεις και να διαμορφώσεις δεν χρειάζεται να έχεις γνώση του υλικού στα χέρια σου και των δυνατοτήτων του;
     
  3. AlphaMaleMaster

    AlphaMaleMaster Regular Member

    Ο καθένας έχει το δικό του σκεπτικό.Δεν είμαι μηχανικός,ούτε αρχιτέκτονας.Οταν θα έρθει η ώρα να χτίσω,θα πάω με τη περπατημενη.Στο συγκεκριμένο θέμα ή έχω φανεί τυχερός ή ξέρω να ψυχολογω το εκάστοτε "θύμα",αν μου επιτρέπεται η έκφραση.Οπως και να έχει,ο χρόνος,η οικειότητα και η παρατήρηση, βοηθάνε πολύ
     
  4. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Συγγνώμη, επειδή εγώ δεν μπόρεσα να καταλάβω. Το να μην έχεις λίστα ερωτήσεων το καταλαβαίνω, διότι και καθότι, όπως έγραψα κι εγώ παραπάνω, το θεωρώ παράλογο και ανούσιο.
    Εννοείς αυτό που κατάλαβαν οι περισσότεροι ή αυτό που έγραψα παραπάνω;
    Πως λειτουργεί το αφού θα γίνεις ότι θέλω δεν χρειάζεται να μάθω τι είσαι; Σε τι ακριβώς βοηθάει το να μην έχεις πλήρη εικόνα για το άνθρωπο που κάθεται απέναντι σου; Είναι ευκολότερο να φτάσει εκεί που θέλεις αν δεν ξέρεις τι είναι;
    Ναι, ο χρόνος βοηθάει, όπως και η οικειότητα, όταν φτάσεις εκεί. Η ερώτηση δεν βοηθάει την παρατήρηση; Ποιες αντιδράσεις θα παρατηρήσεις αν δεν προκαλέσεις ερέθισμα για τη δημιουργία τους;
    Ζμπάθα με που ρωτάω πολλά άλλα εγώ αυτά τα Μαστερικά και τα σκλαβίσια δεν τα καταλαβαίνω και πολύ καλά.
     
  5. AlphaMaleMaster

    AlphaMaleMaster Regular Member

    Νομίζω πως γνωρίζεις περισσότερα από όσα υποστηρίζεις.Σε μια σχέση αφεντικού και σκύλου θα ρωτήσεις το σκύλο σου τι του αρέσει να κάνει και τι όχι;Είναι πανομοιότυπη με τη σχέση Κ και υ.Αν έχεις τα παντελόνια και το τρόπο θα είσαι αφεντικό και Κ.Αν δε μπορείς,μάλλον ανήκεις στη στη κατηγορία των υ(δεν αναφέρομαι σε εσένα συγκεκριμένα).Αυτό νομίζω πως είναι και η βασική διαφορά τους.Ο ένας ψυχολογει και προσαρμόζει και ο άλλος είναι απλά δέκτης και παίρνει ηδονή και ευχαρίστηση από το Κ.Αν αρχίσεις να ρωτάς τι και πως,το έχεις χάσει.Οπως προείπα,είναι καθαρά προσωπική γνώμη.Ο καθένας πράττει και κινείται σύμφωνα με αυτό που του αρμόζει
     
  6. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Δε νομίζω πως μιλάμε για το ίδιο πράγμα.
    Σεβαστό το "Ο καθένας πράττει και κινείται σύμφωνα με αυτό που του αρμόζει", έχεις την οπτική σου, έχω τη δική μου.
    Αφού μιλάμε για σκυλιά, όχι δε θα ρωτήσω το σκυλί τι θέλει. Θα ήθελα όμως να μάθω ότι το κανίς είναι κανίς για να μην έχω την ψευδαίσθηση ότι αν το εκπαιδευσω να φυλάει τα πρόβατα μπορεί να τα καταφέρει.
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση
     
  7. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Με φουστάνια δε γίνεται δουλειά;  
    Παρουσιάζεις, λανθασμένα, τα υ σαν αποτυχημένα.
     
  8. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Μόνο αν είσθε ο Ρουβάς
     
  9. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Ισχύει...
    Το αυτό και (από) λαμβάνει θα προσεθετα εγώ.
     
  10. AlphaMaleMaster

    AlphaMaleMaster Regular Member

    Αν δεν έχεις δει ότι είναι κανίς πριν το πάρεις και περιμένεις να σου φυλάξει τα πρόβατα ή δε μπόρεσες να το δεις εξαρχής ή σε κορόιδεψαν...Δικιά σου η επιλογή,δικό σου και το λάθος.Αυτο που θέλω να πω εν ολίγης είναι πως το Κ χαρακτηρίζεται από πολλά,όχι όμως από της ικανότητα του να προσαρμόζεται στο υ.Ισως έως ενός σημείου για να μη γίνομαι κάθετος.Οποτε προς τι οι ερωτήσεις;Άλλο το πάω αργά για να δω τα όρια και βολιδοσκοπήσω τη περίπτωση και άλλο να προσαρμοστώ εγώ πάνω στο υ.Δε ξέρω αν γίνομαι κατανοητός.
     
  11. Meido_

    Meido_ Ιδιοκτησία Του

    Κ και αφεντικό γίνεται όποιος θέλει και μπορεί. Ομοίως υ γίνεται όποιος θέλει και μπορεί.

    Αν εγώ δεν μπορώ να είμαι υ ανήκω στους Κ;
     
  12. ArtLover

    ArtLover Eleotris Margaritacea

    Εγώ το έπιασα το νόημα πάντως. και βρίσκω λογική σε αυτό. Στο κάτω κάτω αν τα λέμε και όλα στη φόρα χάνεται και αυτή η αίγλη του μυστηρίου που οδηγεί στην αποκάλυψη.