Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

10 Kανόνες για submissives

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Resources and Tutorials' που ξεκίνησε από το μέλος miranda, στις 28 Μαϊου 2005.

  1. Revenant

    Revenant Staff Member

    Απάντηση: 10 Kανόνες για submissives


    Aκριβώς, "Να είστε..." ό,τι νομίζετε εσείς πως θα πρέπει να είστε.
     
  2. Απάντηση: 10 Kανόνες για submissives

    Συμφωνώ με τον Elysium. To κάθε παιχνίδι παίζεται με τους δικούς του κανόνες, ανάλογα τα άτομα, τις ανάγκες και τις επιθυμίες τους.
     
  3. ariadni

    ariadni Regular Member

    Η τήρηση των κανόνων δεν είναι υποχρεωτική. Οι κανόνες του ΒDSM, δεν είναι νόμοι, ούτε και κατέβηκε ο ύψιστος, ο ένας και μοναδικός αρχι-Master για να μας τους παραδώσει.
    Είναι πολύ απλά οδηγοί, η οποίοι δοκιμάστηκαν στην πράξη και απο κεί και πέρα όποιος νιωθει οτι μέσω αυτών ή μέσω ενός υποσυνόλου αυτών εκφράζεται, μπορεί είτε να τους ακολουθήσει, είτε να τους προσαρμόσει κατά τα γούστα του.

    Προσωπικά δεν νομίζω να υπάρχει άνθρωπος που ακολουθει lifestyle κανόνες έτσι για να τους ακολουθήσει.
    Οι κανόνες σε κάθε σχέση, εαν κι εφόσον υπάρχουν, υιοθετούνται βάση συγκεκριμένων αναγκών, και από κει και πέρα δεν βλέπω κανένα λόγο για να δαιμονοποιούμε τους επικρατέστερους από αυτούς, προφανώς διότι όλο και κάποιος λόγος θα υπάρχει για να κατάφεραν να επικρατήσουν.

    Από κει και πέρα, όποιος δεν θέλει να έχει καθόλου κανόνες, όποιος θέλει να πειραματιστεί, ή επιθυμεί και μπορεί να φτιάξει δικούς του, τόσο το καλύτερο γι αυτόν.
    Το ζητούμενο δεν είναι ο προσδιορισμός των θέσεων μας μέσω απόρριψης άλλων, άλλωστε ποτέ δεν αρκεί να δηλώσουμε αυτό που δεν είμαστε, αλλά ο προσδιορισμός μας μέσω εναλλακτικών και μέσω προτάσεων.
    Το πεδίο είναι πάντα ανοιχτό  
     
  4. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Re: Απάντηση: 10 Kανόνες για submissives

    ...."θα πρέπει να είστε"?
    Εγώ πάλι θα έλεγα:
    Να είστε ο ΕΑΥΤΟΣ σας. Τόσο απλά 
     
  5. Valkiria

    Valkiria Regular Member

    Απάντηση: 10 Kανόνες για submissives

    εϊ! να μου κάνετε τη χάρη!

    εγώ την έκραξα πρώτη!  
     
  6. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Απάντηση: 10 Kανόνες για submissives

    Ο πρωτος κραξας κερδιζει!
     
  7. kardy_

    kardy_ Regular Member

    πωωωωωω πωωωωωω!!!!!

    ειχα ξεχασει ποσο με εκανε να γελαω το φορουμ.......
    αν και οφειλω να πω πως με καποιες απαντησεις συμφωνω....
    απο κει και περα.....

    ειμαστε ανθρωποι πρωτα.....κανενας κανονας, κανενος δεν μπορει να υσχιει ακριβως για τον αλλον....
    καποιος το γουσταρει 24/7 αμιλικτο και εντος αυστηρον πλαισιων, αλλως το γουσταρει mild και τραλαλαλα....αλλος καπου στην μεση.....αλλος καπως αλλιως...το οτι εμεις...εγω εσυ η ο αλλος επιλεγει το ενα η το αλλο δεν μας δινει το δικαιωμα να κριτικαρουμε κανεναν για το αν ειναι αληθινος σαν bdsmer....ουτε νομιζω πως μπορει να τεθει θεμα " οι δικοι μου κανονες ειναι καλυτεροι απο τους δικους σου!!!!χα!!!!ειμαι καλυτερος υποτακτικος απο εσενα!"
    Σκλαβοι και σκλαβες just be you...ολα τα αλλα βρισκονται στην διαδρομη...μαζι με τα λαθη και τα σωστα....
     
  8. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Πόση καυλα με τους κανόνες πΧια;
     
  9. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

  10. NobodyKP

    NobodyKP Contributor

    Και γιαυτό ακριβώς πρέπει να ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΙ τίποτε στην τύχη και να κάνει εκτενέστατες συζητήσεις μαζί του ΠΡΙΝ δεχθεί το κολάρο του. Πρέπει να τον μάθει πολύ καλά. Πρέπει να είναι βέβαιη πως έχουν ομοειδή ενδιαφέροντα γιατί αλλιώς θα βρεθεί πολύ σύντομα προ εκπλήξεων. Κατά πάσα πιθανότητα καθόλου ευχάριστων.
     
  11. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Με 9,5 περνάω;
     
  12. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Ότι δηλαδή θα κάνουνε πολλές όμορφες συζητησούλες και αφού περάσει ο Κ τη βάση και ικανοποιήσει τις φαντασιώσεις της υ περι υποταγής τελικά θα του πει Δέχομαι Κύριε το κολάρο σας;