Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

2 Master's...1slave???

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 5 Φεβρουαρίου 2009.

  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Πειτε τη γνωμη σας,ειναι εφικτο να συμβει κ αν ναι πως? 
     
  2. BRAVE MASTER

    BRAVE MASTER New Member

    χμμμμμ

    ενδιαφερον ακουγεται....
    τωρα που το λες πολυ θα ηθελα να κανω ενα session μαζι με μια mistress.....και μια σκλαβα.
     
  3. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: 2 Master's...1slave???

    Mόνο σε επίπεδο συνεδρίας και αφού θα περιλαμβάνει κυρίως σαδομαζοχιστικές δραστηριότητες(και προφανώς κανα σεξάκι στα τελειώματα  )..Σε επίπεδο εκπαίδευσης δεν είναι εφικτό γιατί προβλέπεται (εκτός αν ο ένας Master δεν είναι "ψυχογιός"  ) να πλακωθούν οι Μαστεράδες μεταξύ τους.. 
     
  4. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Απάντηση: 2 Master's...1slave???

    Δλδ δν τιθεται θεμα συμβιωσης?
     
  5. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: 2 Master's...1slave???

    Master BRAVE για δυο Master νομιζω οτι εγραψε η madlene, μηπως δεν το ειδες.... η δεν μας συμφερει κατι τετοιο Master.....? 
     
  6. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: 2 Master's...1slave???

    Συμβίωση κιόλας!
    Δε νομίζω..Πρώτον και κυριότερον,ο κάθε ενεργητικός/Κυριαρχικός/Κυρίαρχος κοκ είναι αρκετά κτητικός για να μπορεί να μοιράζεται επί μονίμου τον οποιοδήποτε με την οποιαδήποτε ιδιότητα.. Δεύτερον, λάβε υπόψιν πως η "πρώτη κατηγορία" είναι πιο ολιγάριθμη στατιστικά.. Κατα συνέπειαν-τρίτον, κανένας εκ των πρώτων δε θα έδινε αυτή τη χαρά(περι συμβίωσης) σε κανέναν εκ των δεύτερων..
     
  7. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Απάντηση: 2 Master's...1slave???

    Mαλιστα,δν γνωριζω το θεμα αυτο,καλο ειναι να ακουστουν ολες οι αποψεις ανεξαρτητου status...  
     
  8. female

    female Contributor

  9. atasai

    atasai Regular Member

    Δύο κυριαρχικοί άνθρωποι πιθανόν να είναι και ζευγάρι.
    (Απλή επισήμανση. Δεν έχω ιδέα αν είναι σε θέση να μοιραστούν σκλάβους)
     
  10. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Απάντηση: Re: 2 Master's...1slave???

    πολυπλοκο μου ακουγεται...μν παρεξηγηθω δν θα το εκανα αυτο ποτε ,απλα να μαθαινουμε κ μεις τα νεουδια:tongue2:
     
  11. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: 2 Master's...1slave???

    Ακριβώς..εκτός αν δεν υπάρχει και συναισθηματική επένδυση,παρά μιλάμε για κάποιο toy,pet,sex slave etc..
     
  12. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Re: Απάντηση: Re: 2 Master's...1slave???

    Αν και σε επίπεδο session μου φαίνεται απόλυτα εφικτό, το θεωρώ εντελώς αδύνατο να μπορεί να λειτουργήσει σε επίπεδο σχέσης, πόσο μάλλον συμβίωσης. Θα διαφωνήσω, εν μέρει, με τον Inco, καθώς δεν πιστεύω πως η κτητικότητα είναι χαρακτηριστικό της κυριαρχικής θέσης, αλλά προκύπτει λόγω του συναισθηματικού δεσίματος. (νομίζω και ένας υ δε θα δεχόταν εύκολα δεύτερο υποτακτικό ως μέρος μιας σχέσης).

    Γιατί να παρεξηγηθείς; Σου έχουμε δώσει την εντύπωση ανθρώπων που παρεξηγούν εύκολα;