Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

2 Master's...1slave???

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 5 Φεβρουαρίου 2009.

  1. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: 2 Master's...1slave???

    Σε κάποιες Γυναίκες δεν τους πάει να υποτάσσονται ούτε σε έναν ούτε σε δύο!!!
     
  2. blindfold

    blindfold Contributor

    μπορώ να είμαι σκλάβος σε δύο λεσβίες ;  
     
  3. kardy_

    kardy_ Regular Member

    Μια σκλαβα δεν μπορει να υπαρξει με 2 κυριαρχους....
    μια σκλαβα μπορει να ακουει και να ανηκει σε εναν εκτος αν υπαρχει η μεταβατικη σχεση του μεντορινκ
    οπου εκει μπορει να ακουει 2 εφοσον ο ενας ειναι ο παλιος που την καθοδηγει και ο αλλος ο καινουργιος που θα του ανηκει.οπου και εκει οι 2 πρεπει να συζητανε και να λενε τα ιδια πραγματα για να μην γινει το μυαλο της σκλαβας πουρες και δεν ξερει τι εντολη να εκτελεσει.οπου και αυτη η περιοδος ειναι μικρης διαρκειας μεχρι να φυγει απο τα χερια του μεντορα και να παει στα χερια του Κυριαρχου.
     
  4. shadowmistress

    shadowmistress New Member

    ουσιαστικα το θεωρω αδυνατο. Ακομα και αν ο αφεντης διαταξει να αποδεχτει και αλλον με την ιδια ισχυ, παντα υπαρχει ενας που υπερισχυει.
     
  5. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Υποδειγματική σκλάβα,δεν ειναι εκείνη που είναι αφοσιωμένη ψυχή τε και σώματι στον Κύριό της? Αν ναι,πιστεύω πως είναι αδύνατον να αφοσιωθεί και σε δεύτερο Κύριο και αναφέρομαι σε σχέση κανονική,όχι σε session!

    Aπ΄την άλλη τώρα..η υποδειγματική σκλάβα,δεν υπακούει στον Κύριό της? Και αν εκείνος επιθυμεί να την μοιραστεί με άλλον έναν?

    Δεν καταλήγει πουθενά όλο αυτό.Μόνο οι σκλάβες μπορούν να απαντήσουν,εμείς οι υπόλοιποι κάνουμε απλά εικασίες!   ​
     
  6. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: 2 Master's...1slave???

    Εγω εχω κατι πιο καλυτερο απο το δικο σου.
    Οι δυο ιδιοκτητες (Master), να δωσουν αντιπαροχη την ιδιοκτησια τους (σκλαβα), σε εναν τριτο κατασκευαστη (βλεπε εκπαιδευτη) Master, και αφου τους την ετοιμασει με δικα του εξοδα φυσικα...(μαστιγια, μπιλιες, βελονες, κ.λ.π.), τοτε να παρει ο καθενας το κοματι που του ανηκει... 

    Υ.Γ. Ολα αυτα φυσικα θα γινουν αφου πρωτα κανουν συμβολαιογραφικη πραξη οτι συμφωνουν και οι τρεις σ' αυτο, αλλιως θα αρπαχτουν και παλι... 
     
  7. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Απάντηση: 2 Master's...1slave???

     
     
  8. BRAVE MASTER

    BRAVE MASTER New Member

    Re: Απάντηση: Re: 2 Master's...1slave???

    απλα εγω το προχωρησα λιγο παραπερα MasterPerris το θεμα.... 


    με δυο μαστερ ταυτοχρονα δε νομιζω να γινει κατι αξιολογο....(απο την πλευρα μου τουλαχιστον)
     
  9. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Δεν θες να το δεις αυτο πιστεψε με  
     
  10. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: 2 Master's...1slave???

    Μιλάμε για την πλειοψηφία πάντα,οκ;
    Όταν αποφασίσουν να "αρράξουν" και να κρατήσουν κάποιον ,ναι .. Πόσα λες να μπορεί να ανεχτεί μια "επιθετική φύση" σαν του ενεργητικού;   Μάλλον,βάσει του τελευταίου πρέπει να προσάψω και το "διεκδικητικού" .. Καταλαβαίνεις φαντάζομαι τη διαφορά ενός "κυνηγού" ενεργητικού και ενός "μη κυνηγού" ..Πάντως ενδιαφέρον θέμα και για συζήτηση όταν με το καλό μας ξαναέρθεις ..Παέγια είπαμε ε??!!  

    Σαφώς.Βέβαια μπερδεύομαι λίγο επειδή έχω την gay διάσταση στο μυαλό μου.Να συνεχίσω;

    Δε νομίζω να διάλεγε.Ο ικανότερος(και μιλάμε για κάτι πολυδιάστατο στη συγκεκριμένη περίπτωση) θα τον είχε πάρει κοντά του πριν δημιουργηθεί μεγάλη ένταση..Αν δεν υπήρχε "ικανότερος" ο υποτακτικός θα έφευγε..
     
  11. Απάντηση: 2 Master's...1slave???

    Απλά μου έκανε εντύπωση που συνδέεις τη διεκδικητικότητα με τη σεξουαλική ενεργητικότητα. Δε λέω οτι δεν έχουν καμία σύνδεση, ομως στην πράξη πιστεύω πως είναι αρκετά ανεξάρτητες μεταξύ τους.

    Εννοείται, με γαρίδες... Ό,τι πρέπει για τέτοια συζήτηση.  

    Ακάθεκτος!  
     
  12. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: 2 Master's...1slave???

    Φαντάσου κάποιον "χορτασμένο" παραδοσιακό-δεσποτικό άντραΠως πιστεύεις πως θα λειτουργήσει ως προς τον "άνθρωπο" του πλέον.Κυρίως όταν αυτόν τον άνθρωπο τον έχει επιλέξει για συγκεκριμένους λόγους με κύριο αυτόν της σταθερότητας..

    Ο άντρας (και κυρίως ο gay άντρας)για διάφορους λόγους είναι πιο "ανοιχτός" (κατα κανόνα πάντα) σε "μη παραδοσιακά συμπλέγματα και καταστάσεις". Επιπλέον ,δεν έχει το σύνθετο συναισθηματισμό που χαρακτηρίζει τις γυναίκες.Οπότε, μπορεί πιο εύκολα να μυηθεί (όσο και αν είναι μικρό ή μεγάλο το διάστημα παραμονής) σε μη συμβατικές σχέσεις που επιφέρουν ηδονή και διαρκή ικανοποίηση του κάτω κεφαλιού   εφόσον δεν περιπλέκει τόσο εύκολα αρχές,σάρκα,θέλω,ικανοποίηση,επιβεβαίωση με επένδυση και άλλες ανάγκες..

    Βέβαια τπτ δεν είναι απόλυτο και ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να φέρει η κάθε περίπτωση... Απλά προσπαθώ να προσεγγίσω έναν (υποθετικό ίσως κιόλας) σχετικό κανόνα..