Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

2 Master's...1slave???

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 5 Φεβρουαρίου 2009.

  1. Απάντηση: 2 Master's...1slave???

    Στη δεύτερη παράγραφο δεν έχω λόγο να διαφωνήσω. Άλλωστε εσύ ξέρεις καλύτερα που το βλέπεις από την αντρική gay σκοπιά.

    Αυτό όμως δεν το καταλαβαίνω καλά. Εσύ πώς πιστεύεις πως θα λειτουργήσει; Αδιάφορα; Και αυτός αντιπροσωπευει την κατηγορία των 'ενεργητικών' ατόμων που ανέφερες; Και αν είναι έτσι, γιατί ορωταρχικός του σκοπός είναι η σταθερότητα; (Έιμαι και λιγο κουρασμένη, δεν ξερω αν βγάζουν νόημα όλα αυτά...  )
     
  2. Master V

    Master V Regular Member

    Εχω μια μικρή εμπειρία στο θέμα. Έχω υπάρξει ζευγάρι για πολλά χρόνια με κυριαρχική γυναίκα, η οποία ήταν κυριαρχική με τισ σκλάβεσ τις και οχι βέβαια με μενα... Στη μεταξύ μας σχέση υπήχρε αμοιβαιότητα και αλληλουποχωρήσεις (τις περισσότερες φορές ) .. αλλά επί του θέματος θα πω ότι ΔΕΝ γίνεται μια ή ένας slave να έχει 2 masters. Μπορεί να συνυπάρχουν σε ένα κρεββάτι ή κάπου αλλού, αλλά ένας είναι ο Master και μπορεί να παραχωρεί ή να μοιράζεται την ή τον σκλάβα-ο του με έναν άλλο. Αλλά ένας μιλάει.. έναν υπακούει!!
     
  3. Markisios_Nte_Sant

    Markisios_Nte_Sant Regular Member

    Για session μια χαρά είναι 2 Master μία slave. Και 1 Master μια slave. Βασικά είναι θέμα πως βλέπει ο καθένας το BDSM. αν μπει στη μέση και συναίσθημα (όπως συμβαίνει συνήθως στις γυναίκες) χλωμό. Προσωπικά, δεν ανακατεύω BDSM με συναίσθημα, οπότε το βρίσκω κουλ.
     
  4. john_m

    john_m Bollocks mandola

    Συμφωνω για session ειναι μια χαρα.Το θεμα ειναι οτι οταν μπει και συναισθημα εκει πρεπει καποιοσ (ποιοσ οταν ειναι 2 master ? ) να βαλει ορια.Εγω παντοσ θα εθετα τα δικα μου αμεσα και εμφανη:mad2:
     
  5. sw

    sw

    Αν δεχθουμε πως τον "Μαστερ" τον κανει "Μαστερ" η "σλεηβ" του, (αυτη τον αναγνωριζει σαν τετοιο η οχι), νομιζω πως η σχεση ειναι μοναδικη. Περαν αυτου, μπορει αυτος ο "Μαστερ" να επιλλεξει (...κατα βαθος οχι μονος του!), να εχει ακομα 1,2,3...χ "Τοπ" παρουσιες στο "παιχνιδι" του/ς. Αυτο δεν αλλαζει τη μοναδικοτητα της σχεσης: ενας "Μαστερ" και μια "σλεηβ".
    Αν καποιος μου ελεγε πως μια "σλεηβ" εχει δυο "Μαστερς", θα καταλαβαινα πως στην πραγματικοτητα, εκεινη εχει δυο "Τοπ" και τους "βαφτιζει" διαδοχικα η ταυτοχρονα, οπως εκεινη κανει κεφι.  

     

    Γι ργος
     
  6. pistossklavos

    pistossklavos New Member

    Απάντηση: 2 Master's...1slave???

    Έχω την εντύπωση ότι για έναν σκλάβο θα είναι ότι καλύτερο μπορει να του συμβει