Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

24/7 Σκλαβιάς

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος slave_, στις 20 Οκτωβρίου 2008.

  1. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Define φυσιολογικός άνθρωπος.

    Θα εκτιμούσα στατιστικές εκτιμήσεις περί του "κανένας".

    Η προσωπική μου άποψη είναι ότι ο σκλάβος δένεται μόνος του - στο D/ds. Στο S/m παραμένει ελεύθερος, αν και δέσμιος του πάθους του.

    Σε αυτόν επομένως επαφίεται για πόσο θα είναι δεμένος. Είναι προσωπική επιλογή, and as such, μπορεί να κρατήσει ως το τέλος της ζωής του.

    Το κατά πόσο θα δώσει την ελευθερία του, είναι θέμα εξαιρετικά πολλών παραγόντων. Από το πόσες ευθύνες μπορεί να φορτωθεί ο Κυρίαρχος, έως το πόσες θέλει ή χρειάζεται να φορτωθεί. Η άποψή μου είναι, keep it simple. Ερωτικό και μόνο.

    Η πείρα μου λέει ότι αυτό δεν γίνεται.
     
  2. Darkreminder

    Darkreminder Regular Member

    Έχουμε την τάση να τα μπερδέυουμε και να μην τα κρατάμε τελικά και τόσο απλά. Συμφωνώ με αυτό που λές να κρατάμε μόνο το ερωτικό κομμάτι... αλλά όταν ένας άνθρωπος προσπαθεί να καλύψει βαθύτερες του ανάγκες με αυτόν τον τρόπο... πόσο απλό να είναι να κρατήσει όρια, ιδίως αμά δεν τα έχει εξερευνήσει.
    καθε βήμα πρέπει να το βαδίζούμε με κατάνοηση... οποιόν ρόλο και εάν παίζουμε.
    Φιλικά.
    Χ.
     
  3. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: 24/7 Σκλαβιάς

    Δε βαριέσαι, αγαπητέ...Όλες ρεπατζούδες είναι.
     
  4. DemonSpy

    DemonSpy New Member

    δεν νομίζω πως πως η δουλειά ενός σκλάβου είναι να κάνει πράγματα πρώτα γιατί του αρέσουν αλλά γιατί του τα επιβάλλει η αφέντρα του(άσχετο βέβαια αν βρίσκει κάποια ικανοποιηση σε αυτό)!! και αυτο ειναι και η μαγεία της s/m σχέσης, να παραδίνεσαι ολοκληρωτικα στην κυριαρχό σου...
     
  5. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    ζευγαρι μαγεμενων σκλαβων αδουν προς την Αφεντρα ασμα παρακλητικον και σπαραξικαρδιον

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  6. Georgia

    Georgia Owned Contributor

  7. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: 24/7 Σκλαβιάς

    Καμιά Αφέντρα δε θα άφηνε ούτε το 20% της διαπαιδαγώγησης και φροντίδας των παιδιών της σε κάποιον άλλο.Ακόμα και αν αυτός θα ήταν ο σύζυγος της..
     
  8. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: 24/7 Σκλαβιάς

    Aλλο πραγμα ειναι η περιποιηση κι αλλο η διαπαιδαγωγηση και η φροντιδα.
     
  9. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: 24/7 Σκλαβιάς

    Δολμανσέ...;

    Ως ιστορικός των Οίκων Ανοχής, μπορείτε να εξηγήσετε παρακαλώ, τί είναι η "περιποίηση";
     
  10. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: 24/7 Σκλαβιάς

    Μπορει να μοιαζουμε, αλλα δεν ειμαι ο Δολμανσε. 
     
  11. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: 24/7 Σκλαβιάς

    Ναι ρε, το ξέρω... Αλλά γιά να μ' ακούσει που τον φώναζα, σε έκανα quote επειδή έχεις τις μπουρούδες...  
     
  12. master00dragon

    master00dragon Regular Member

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014