Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

24/7... ένα σπάνιο είδος.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος carissa[L_T], στις 29 Αυγούστου 2005.

  1. blindfold

    blindfold Contributor

    προσωπικα εγω(εκτος του οτι καταφερα να βαλω ελληνικη γραμματοσειρα..)δεν ειχα ξεκινησει για 24/7 σχεση, και βασικα δε ξερω αν κανω κατι τετοιο με Τη Κυρια μου.. η αποσταση που εχω απο Αυτην ειναι μεγαλη(Αυτη αθηνα εγω πατρα..)οποτε βρισκομαστε 2-3 μερες τη βδομαδα, αλλα το καλοκαιρι περασαμε και ολοκληρες βδομαδες μαζι... αλλα οποτε ειμαστε μαζι, αλλα και απο το τηλεφωνο(βεβαια τηλεφωνικες σχεσεις δεν υφισταντε..) ειμαστε σα να εχουμε 24/7 τα καταφερνω ανετα πιστευω και μαλιστα σε αρκετες περιπτωσεις φαινετε βολικο(οι βασικες αρχες της κεντρικης διοικησης   )

    οσο αφορα αυτο το κοματι με το ποσο αφηνομαι στα χερια Της Κυριας μου δε το εχω δοκιμασει η δε το εχω σκεφτει αλλα οντως πιστευω οτι θα αποτελει βασικο συστατικο το κατα ποσο εμπιστευεσε Τον/ην Κυριαρχο σου

    τελος δε πιστευω οτι αυτο που εχω ειναι 24/7 αλλα σιγουρα ειναι σχεση D/s..
     
  2. G_E

    G_E Contributor

    RE: RE: 24/7... ένα σπάνιο είδος.


    Για να «πείσεις» κάποιον δε χρειάζεται να δίνεις μάχες. Αυτό που χρειάζεται είναι να έχεις ήδη δώσει τις μάχες με τον εαυτό σου.


    Και εξηγούμαι.

    Νομίζω ότι έχεις μια άποψη για τις σκλάβες είναι έξω απ΄την πραγματικότητα. Όπως τα γράφεις μοιάζει, σαν να λες πως συναντάς μία, δηλώνεις Κύριος, και αυτή είναι τόσο άβουλη και παραδομένη από μόνη της που πέφτει στα πόδια Σου. Δεν είναι έτσι. Βλέπεις πως γράφουν οι σκλάβες εδώ μέσα? Οι σκλάβες είναι από τα πιο ωραία, τολμηρά και απελευθερωμένα άτομα που μπορείς να συναντήσεις. Η υποταγή τους είναι δύναμη. Μόνο αν είσαι πραγματικά δυνατός μπορείς να τις έχεις. Το να κατακτήσεις και να πάρεις, και κυρίως να κρατήσεις και να καθοδηγήσεις, μια σκλάβα δεν είναι καθόλου απλό. Προϋποθέτει πώς Εσύ πρώτα είσαι πολύ ώριμος σαν Κύριος για να της εμπνεύσεις την εμπιστοσύνη που θέλει για να παραδοθεί. Και δε φτάνει μια μέρα, μια περίοδος. Πρέπει Εσύ να είσαι και να νιώθεις διαρκώς τη θέση Σου, να προκαλείς το σεβασμό και όχι να τον ζητιανεύεις, να εξαρτάται από Σένα γιατί Εσύ είσαι ικανός να την καθοδηγήσεις και όχι γιατί είναι μια άρρωστη junky.

    Αν είσαι έτσι, τότε μπορείς να την πάρεις με ένα «ελα».
     
  3. Maley

    Maley Contributor

    Εγω πιστευω οτι δεν ειμαι φτιαγμενος για το 24/7..αν και δεν το εχω δοκιμασει ποτε μου...δεν ξερω..ετσι ειμαι εγω..
     
  4. sklavin

    sklavin Guest

    RE: RE: 24/7... ένα σπάνιο είδος.

    Potty65

    Κοντά στα 40 πια ,
    πίστεψε με , έχω ζήσει πολλά και διαφορετικά .
    Η επιλογή μου είναι συνειδητή μετά από χρόνια αναζήτηση στο τι και με ποιο τρόπο είμαι πραγματικά ευτυχισμένη !

     
     
  5. potty65

    potty65 Regular Member

    Sklavin σε πιστεύω, αλήθεια! KyrieG οι απαντήσεις που δίνεις, δείχνουν ότι είσαι αυθεντικός, ότι πιστεύεις αυτά που λες, και νοιώθεις αυτά που κάνεις. Βλέπω ότι σου βγαίνει μία αγάπη όταν μιλάς για τις "σκλάβες", και αυτό για μένα αρκεί. Ξέρω ότι μπορώ να κάνω μία σοβαρή συζήτηση μαζί σου, έστω κι αν έχουμε διαφορετικές απόψεις.
     
  6. G_E

    G_E Contributor

    Κι εσύ δείχεις ειλικρική διάθεση potty65. Θα τα λέμε.

    P.S. Τώρα συνειδητοποίησα το Male switch  . Switch 24/7 θα πρεπει να οδηγεί σε σχιζοφρένεια...  
     
  7. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Αναρωτιέμαι΄, όταν μιλάμε για 24/7 Ds, απαραίτητα εννοούμε Ms?
    Θα μπορούσε να θεωρηθεί 24/7 μια kinky σχέση, ή μια σχέση περιορισμένου ελέγχου?
     
  8. θάλασσα

    θάλασσα Regular Member

    Απάντηση: 24/7... ένα σπάνιο είδος.

    επαναφέρω ένα ενδιαφέρον νήμα...
     
  9. anastasia

    anastasia Regular Member

    Απάντηση: 24/7... ένα σπάνιο είδος.

    ειναι τοσο απλο..αν σκεφτει καποιος πως οι παλιες σχεσεις ηταν 24/7..απλα τοτε οι γυναικες ηταν θηλυκα
     
  10. Necrotik

    Necrotik Dead Member

    Απάντηση: 24/7... ένα σπάνιο είδος.


    Δηλαδή, για σένα θηλυκό=θύμα; Θηλυκό=καρπαζοεισπράκτορας;
     
  11. anastasia

    anastasia Regular Member

    Απάντηση: 24/7... ένα σπάνιο είδος.

    δεν την γνωριζω αυτη την λεξη λυπαμαι
     
  12. Necrotik

    Necrotik Dead Member

    Απάντηση: 24/7... ένα σπάνιο είδος.

    Η εύκολη απάντηση. Έκανες τρίπλα και απέφυγες. Δεν πειράζει...