Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

24/7... ένα σπάνιο είδος.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος carissa[L_T], στις 29 Αυγούστου 2005.

  1. woohoo

    woohoo Regular Member

    Απάντηση: 24/7... ένα σπάνιο είδος.


    Οχι δεν πηγαινω. Τους εχω επισκεφθει δυο φορες και η τελευταια ηταν περισσοτερο απο ενα χρονο παλαιοτερα.

    Ομως το προφιτερολ τους ηταν τελειο.
     
  2. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: 24/7... ένα σπάνιο είδος.

    Η καλύτερη κουβερτούρα στον κόσμο είναι του Παυλίδη, κάνει την πιο καλή ομογενοποίηση και δεν κόβει με τίποτα. Όχι ότι η Vahlrona είναι για πέταμα, εντάξει είναι, αλλά δεν υπάρχει λόγος να πληρώνει κανείς πολλαπλάσια χρήματα όταν υπάρχει ο Παυλίδης. Με τις ελβετικές και συγκεκριμένα την Lindt έχω δεινοπαθήσει στην κουζίνα και μου έχουν κόψει στο bain mari (ένα βρωμόλαδο που είχε για βάση!) και δεν είχα μετά σοκολάτα για το chocolate party που είχα κανονίσει το βράδυ. Α πα πα, ούτε να τη θυμάμαι δεν θέλω, έτρεξα και πήρα Παυλίδη και έσωσα το πάρτυ.

    Προφιτερόλ να έρθεις να δοκιμάσεις σ εμένα, τα σουδάκια αγοραστά, η σοκολάτα δική μου  

    Παρένθεση moderator, όταν τελειώσει το νηματοσούρσιμο με τα γλυκά και τις μοίρες, όλα αυτά θα πάνε στο "εκτός θέματος και άνευ τίτλου"...  
     
  3. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Απάντηση: 24/7... ένα σπάνιο είδος.

    τρεις μεζούρες
    ανακατεύω με μιά δόση αλαζονείας και πασπαλίζω με ανευθυνότητα
    σερβιρω προσθέτοντας λιγη σως λαϊκισμού
    στηρίζω ΣΥΡΙΖΑ βλέπεις... 
     
  4. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: 24/7... ένα σπάνιο είδος.

    Είναι πολύ μονδέρνο...
     
  5. master gold

    master gold Regular Member

    Απάντηση: 24/7... ένα σπάνιο είδος.

    ποντικακι κορυφαιο γλυκο,ελληνικος καφες μακραν και μετα εννοειτε οτι θα μου τον πει κιολας αυτη που θα τον φτιαξει γεια στα χερια της.την θελω ντυμενη με ποδια οταν τον φτιαχνει και με σικαλακι για να με φτιαξει ενω κουνιεται προκλητικα για να με ανεβασει.τελειωνε μωρη σερβιρε τον εχω και δουλεια και μολις γυρισω μακαρονια με κιμα με τυρι τριμμενο αποκατω και απο πανω σαλτσα απο πανω .το βραδυ θα σε παω για γλυκο στο ζαχαροπλαστειο της γειτονιας και πολυ σου ειναι.εχουμε και γκομενες να κοιταξουμε .
     
  6. woohoo

    woohoo Regular Member

    Απάντηση: 24/7... ένα σπάνιο είδος.

    Εγώ αλήθεια, ακόμα περιμένω μια απάντηση.

    Οι παλιες σχεσεις ηταν 24/7 => τοτε οι γυναικες ηταν θηλυκα.

    Συμπλήρωσε το κενό που αφήνεις στην σκέψη σου.
     
  7. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: 24/7... ένα σπάνιο είδος.

    Θεωρητικά, στο M/s η σκλαβοσύνη δεν έχει σχεδόν καμία σχέση με την θηλυκότητα, παλιά ή εκμοντερνισμένη.

    Στην Ελλάδα πολλοί έχουμε την ανάγκη να ζήσουμε τη διαφορά μεταξύ των φύλων μέσα από μια σχέση Κυριαρχίας υποταγής, γιατί έχουν ισοπεδωθεί τα πάντα στην κοινωνία και μας έχει λείψει η απλή απόλαυση που θα παίρναμε από τον τονισμό των διαφορών μας.

    Το "κενό" στη σκέψη της anastasia είναι συμπληγάδες πέτρες στην πραγματικότητα μιας σχέσης Κυριαρχίας υποταγής.
     
  8. θελω να στειλω ενα μηνυμα Κωνσταντινε
     
  9. Emiris

    Emiris Regular Member

    Απάντηση: 24/7... ένα σπάνιο είδος.

    Το σκέφτομαι όλη μέρα αυτό που είπες για κάποιους λόγους.
    Άσχετα τώρα με τους λόγους που το σκέφτομαι, γιατί λες «στην Ελλάδα» ;
    Ποιά διαφορά βλέπεις σε σχέση με άλλους τόπους στο συγκεκριμένο θέμα;


    Παλαιότερα, που τα πράγματα δεν ήταν ισοπεδωμένα, δεν υπήρχαν σχέσεις κυριαρχίας/υποταγής;
    Όταν λέω παλαιότερα δεν εννοώ κάποια συγκεκριμένη εποχή. Από το 10.000πΧ μέχρι πριν 50 χρόνια.

    Αλήθεια, είναι μόδα της εποχής το bdsm, ή πάντα υπήρχε χωρίς τη σημερινή ορολογία;
     
  10. woohoo

    woohoo Regular Member

    Απάντηση: 24/7... ένα σπάνιο είδος.

    Τι εννοείς έχουν ισοπεδωθεί τα πάντα στην κοινωνία?
     
  11. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    κατα την γνωμη μου "δυσκολη μορφη σχεσης" ειναι η οποιαδηποτε μη υγειης .....
    το 24/7 δεν καθοριζεται απο καποιον κανονα με απαραιτητη την προυποθεση δια βιου συμμετοχης ...
    πολυ πιθανο εξαλλου , απλα , να μην θελουν να το δημοσιοποιησουν .... οτι δεν γνωριζουμε δεν σημαινει απαραιτητα οτι δεν υφιστυαται ...
    εοισης , επουδενει δεν θεωρω αυτονοητη σχεση του BDSM με το 24/7 .. το αντιθετο ναι ... συνεπως θα ελεγα οτι ειναι χιλιαδες αλλες πρακτικες του BDSM που δεν βρισκονται στις ευρειες Ελληνικες προτιμησεις ..

    Η μονη δυσκολια που μπορει να εχει μια οποιαδηποτε σχεση (απο βδσμ εως βανιλα) ειναι η ασυνενοησια , ειτε αυτη προερχεται απο ενδογενει κακη διαθεση και θεληση για συνυπαρξη , ειτε προερχεται απο παιδιαστικη επιμονη οτι σωνει και καλα για τα ωραια της/του ματια , πρεπει και να ταιριαζουμε .

    Πρωτα αποφασιζεις οτι θες να εισαι με καποιον ... no matter what που λενε ... και μετα θα βρεις αν το 24/7 (η κατι αλλο) θα ειναι μεσα στην ζωη σου .
     
  12. master gold

    master gold Regular Member

    Απάντηση: 24/7... ένα σπάνιο είδος.

    οταν λεει εχουν ισοπεδωθει τα παντα εννοει οτι εχουν χαθει οι ρολοι.θελει να μας πει οτι προσπαθουν να κατασκευασουν εναν αφεντη για να νιωσουν οχι την κυριαρχια,αλλα αυτο που υπηρχε καποτε.τον ανδρα να ειναι κυριαρχος και τη γυναικα ακολουθο.ειναι παραδοσιακη δηλαδη.αυτο ναι το εχω καταλαβει και εγω σε καποιες υποταχτικες.στην ουσια θελουν εναν αντρα ΑΝΤΡΑ!!!καιοχι εναν αφεντη.ειναι δυσκολο να βρεις εναν αρσενικο που να μην τον κανουν οτι θελουν τα φουστανια.δυστηχως σημερα οσο δυναμικος και να δειχνει ενας αντρας στις περισσοτερες φορες διεικειται υπο των φουστανιων.ΕΓΩ ΠΟΤΕ!!κανω αυτο που μου αρεσει ,παιρνω εγω τις αποφασεις και αν θελει καποια να ειναι διπλα μου θα πρεπει να βρει τα κουμπια μου.ειδαλλως προτιμω μια υπεροχη σερανο βλεποντας μπαλα με τους κολλητους μου.ουτε στερημενος ειμαι ουτε το σεχ μου λειπει.