Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

24/7 και συντροφικοτητα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος subteo, στις 20 Νοεμβρίου 2018.

  1. subteo

    subteo Regular Member

    Ενδιαφεροντες αποψεις και προβληματισμοι αλλα ακομα λειπουν οι τοποθετησεις των Κ.Περα απο τον MasterJp οπου εθεσε ενα γενικο μεν πλαισιο αλλα σωστο δε και με βοηθησε να μορφοποιησω την ((απειλη)) οτι η συντροφικοτητα μπορει να δημιουργησει μια οικειοτητα που μπορει να σπασει το πλαισιο της ασυμετριας(χωρις να ειναι δογματικα απολυτο αυτο)η αληθεια ειναι καπου στην μεση.
    Το ερωτημα ομως παραμενει.Θελεται καποιον υ με καποια κοινα θελω η σας ειναι αδιαφορο.
     
  2. kinkfestation

    kinkfestation princess pig

    Μπράβο σου που μένεις στο θέμα απομονώνοντας λεξούλες που σου φάνηκαν ενδιαφέρουσες βρε!  
     
  3. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Εδώ η γειτόνισσα έχει πάρει ένα γλυκούλικο σκυλάκι τελευταία και το βγάζει συχνά βολτούλες γιατί ψυχούλα έχει κι αυτό, θα μαραζώσει.
     
  4. kinkfestation

    kinkfestation princess pig

    Πολύ εύκολα. Αν το κυριαρχικό άτομο δεν υποστηρίζει τις συνήθειες και τα ενδιαφέροντα του υποτακτικού, θέλοντας ο κόσμος του δεύτερου να περιστρέφεται μόνο γύρω από εκείνον. Δεν ξέρω τι άλλο περίμενες. (και φυσικά δεν μιλάω για επιβλαβείς συνήθειες που θα μπορούσε το κυριαρχικό άτομο να βοηθήσει ώστε να αποβληθούν)
     
  5. tithon

    tithon Contributor

    σε ευχαριστώ. πάντα με κινητοποιούσε η ενθάρρυνση όταν ερχόταν από συλλογιστικές με βάθος, πλάτος, συνέχεια, και ικανότητα σφαιρικής αντίληψης.
     
  6. espimain

    espimain Contributor

    Σου έχουν καμιά υποχρέωση οι Κ να σου απαντήσουν;
    Να ρωτήσεις την δική σου Κ να σου πει και αν δεν έχεις φρόντισε να βρεις.

    Και για να σου φύγει το παράπονο.
    Ο Κυρίαρχος δεν είναι γκόμενος!
     
  7. tithon

    tithon Contributor

    κατά κανόνα οι συνήθειες του υ διαμορφώνονται απ το κ, στο βαθμό που επιθυμεί και μπορεί να τις διαμορφώσει.

    τους προβληματισμούς σας, κυρίως επεξεργαστείτε τους με την καθοδήγηση του αρμόδιου προσώπου. από εδώ θα πάρετε αποσπασματικές σκέψεις και κάποτε και τον πόνο του καθενός. πήρατε ήδη, εξάλλου. κι αυτό ενδιαφέρον έχει, αλλά δεν είναι στατιστικές οι απαντήσεις.
     
  8. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Να σου απαντήσω εγώ σαν - και καλά - Κ ( όσο είναι οποιοσδήποτε άλλος/η εδώ μέσα, άλλο τόσο είμαι και 'γω. Έτσι κι αλλιώς, μέχρι και αν βρεθείς με κάποιον/α από δω μέσα, όλοι pixels σε μια οθόνη είμαστε ). Το λοιπόν, αν θα ήθελες στατιστικές ( που ίσως και να σ' ενθάρρυναν ), μάλλον δεν θα τις βρεις. Ο κάθε άνθρωπας ( πάει πάνω από Κ/Α/υ/σ αυτό ) είναι μια "ιστορία" από μόνος του, η κάθε σχέση είναι μια ιστορία από μόνη της. Γιατί ναι, ακόμη και οι βουδουσουμιάρικες, σχέσεις θεωρητικά είναι ( τώρα, αν είχαν "κέρατα" ή όχι, αυτό είναι άλλο ζήτημα ). Σε κάθε περίπτωση, πιθανότατα και να υπάρχουν τόσο οι Καππάνθρωπες όσο και οι σκου/σουμπάνθρωπες, εκείνοι ο θρύλος λέει, ότι μπινελικώνουν-ονται/δένουν-ονται/εξευτελίζουν-ονται ( και τα λοιπά "κλασικά" ) ακόμη και όταν κοιμούνται. Οτιδήποτε ξεφεύγει απ' την προαναφερόμενη "ατραπό", είναι απλά κίβδηλο/βδελυρό/κατάπτυστο ( αν όχι μούφα ). Θες αληθινή σκλαβιά? Φτιάξε μια μηχανή του χρόνου και επέστρεψε σε κάποια "ευτυχισμένη" ( με κάθε συμπάθιο στα γούστα κάποιων, αλλά τα εισαγωγικά μάλλον κάτι θα υποδήλωναν ) εποχή, που όντως - και για μένα δυστυχώς - η αληθινή σκλαβιά υπήρχε ( και ήταν καθ' όλα επιτρεπτή ).

    Ακούς εκεί σκλάβος ( ή καλύτερα βουδουσουμιάρης σκλάβος ) και να ήθελε καμιά φορά απ' την Αφέντρα του κάτι πέραν της "κλωτσοπατινάδας"...Ντροπή και αίσχος. Αφού αν εκείνη τολμούσε να του φερθεί ( ξανά, που και που ) σαν κάτι πέρα απ' αντικείμενο, θα ήταν μια ελεεινή κρυφοvanilla.

    Υ.Γ.

    Θα έγραφα τι ήθελα ( και βρήκα τελικά ) εγώ, αλλά μάλλον είναι παντελώς εκτός κριτηρίων της πλειονότητας του "χώρου" και σίγουρα θα μ' έχρηζε κρυφοβανίλλια. Αφού ο αισχρός, βάζω την όποια υποτακτικότητα σε δεύτερη μοίρα σε σχέση με κάποιες άλλες "ποιότητες". Άσε που την σύντροφο και σύζυγο μου την βλέπω και σαν φιλαράκι και σαν εραστή ( και σαν πολλά άλλα που είναι πολύ δικά μας για να τα γράψω εδώ ) εκτός από υ/perv/ότι στα τσακίδια θα ήθελε να είναι εκτός από Α/Κ μου.

    Υ.Γ.2

    Καιρό είχα να το γράψω αλλά, αν περιμένεις απόλυτες "αλήθειες", μάλλον ψώνισες από σβέρκο. Γιατί απ' την μια θα κάνουν ντού οι "καθαρόαιμοι/ζηλωτές" και απ' την άλλη οι "αντιρρησίες/επαναστάτες". Κι αν βγάλεις κάποια άκρη ( δηλαδή σου μείνει κάτι απ' τα λόγια τόσο των μεν, όσο των δε και βάζω και την μουτσούνα μου μέσα ), γράψε μου στα σανσκριτικά.  
     
    Last edited: 21 Νοεμβρίου 2018
  9. Stalker

    Stalker Not a very nice guy Contributor

    @subteo
    Δεν νομίζω να διαβάσεις κάτι καινούριο, οπότε δες το παρακάτω σαν ένα είδος σύνοψης.
    Στην επιλογή ερωτικού παρτενέρ ο καθένας χρηαιμοποιεί ένα σετ κριτηρίων.Δεν έχουν όλα την ίδια αξία και σημασία και σε κάθε περίπτωση γίνεται προτεραιοποίηση βάσει επιθυμιών και αναγκών.Από εκεί και μετά ξεκινά η ικανοποίηση τους ξεκινώντας από τα ζωτικής σημασίας για τον καθένα, τα εκ των ων ουκ άνευ και προχωρώντας προς το κάτω μέρος της λίστας, αν και εφόαον.
    Το παραπάνω ισχύει γενικά.
    Πιο ειδικά ο Κυρίαρχος λόγω θέσης και αναλόγως πλαισίου έχει τη δυνατότητα να επιβάλλει συνήθειες, ενδεχομένως δε να διαμορφώσει γούστα και αισθητική σε δεύτερο χρόνο.
    Ο υποτακτικός για την ικανοποίηση κάποιων επιθυμιών όπως αυτές που αναφέρονται στο αρχικό post επαφίεται στην τύχη ή στην καλή διάθεση του Κυρίαρχου για παραχωρήσεις και δωράκια είτε αυτά αφορούν τον κοινό τους χρόνο είτε όχι.

    Το bdsm περίπου όπως και η φύση δεν είναι ούτε δίκαιο ούτε άδικο.Είναι αυτό που είναι.
     
  10. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Τα λόγια σας δεν αποτελούν απάντηση στην ερώτησή μου, που αφορούσε ακριβώς στο "πολύ εύκολα" των συμπερασμάτων σας.

    Το κυριαρχικό μέλος οδηγεί, παρά υποστηρίζει. Όσο για τις βλαβερές, ωφέλιμες, χρήσιμες και άχρηστες συνήθειες, τις διαχειρίζεται κατά πως νομίζει. Δεν είναι νοσηλεύτρια του στρατού σωτηρίας.
     
  11. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Η Κ σου θέλει;

    Στο τέλος της μέρας μόνο αυτό έχει σημασία. Η μόνη "απαίτηση" που μπορεί να έχει ένα υ είναι η τήρηση των συμφωνημένων, αν αυτά υπάρχουν, από τον/την Κ. του. Αν αυτό δεν του κάνει του υ τοτε είτε είναι με λάθος Κ είτε δεν είναι πραγματικά υ.
    Η ερώτηση δεν έχει νόημα. Είσαι υ της γιατί η ικανοποίηση των θέλω της είναι αυτό το οποίο ζητάς στη σχέση αυτή. Δεν έχεις αλλά "θελω" πέραν των δικών της υπό την έννοια ότι η ικανοποίηση των αυστηρά δικών σου θέλω είναι αδιάφορη.
     
  12. To 24/7 ειναι σαν την καλογηρικη..... Πολυ βαρυ για να το αντεξουν τα περισσοτερα υ.