Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

24/7 - πραγματικότητα ή φαντασία?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος lara, στις 4 Ιουλίου 2005.

  1. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Jim Jailor.. 

    Το 24/7 δεν είναι παιγνίδι...

    Θα προσπαθήσω σήμερα να γράψω...απλά είναι πολύ σημαντικό θέμα για μένα και ο λόγος που το καθυστερώ είναι και ο χρόνος, αλλά και η επιθυμία να δω πως το αντιλαμβάνεται ο καθένας ώστε να είναι αυτό που θα γράψω πιο κατατοπιστικό σε συγκεκριμένες λεπτομέρειες  
     
  2. MasteR_PieR

    MasteR_PieR Regular Member

    Θα συμφωνήσω κι εγώ ότι το 24/7 δεν είναι παιχνίδι. Θεωρώ βασική προϋπόθεση την αγάπη για να παντρευτείς και να κάνεις παιδιά είτε μιλάμε για vanilla είτε για D/s. Η αγάπη για μένα είναι σχεδόν ταυτόσημη με το σεβασμό. Δεν βρίσκω κανένα λόγο να μην σέβομαι την σκλάβα μου, αφού πάνω από όλα είναι άνθρωπος. Ειδικότερα όταν είναι ο άνθρωπος που επέλεξα να ζήσω μαζί του την υπόλοιπη ζωή μου και να δημιουργήσω οικογένεια.

    Κατανοώ την ανάγκη τα παιδιά να μην αντιληφθούν την άνιση D/s σχέση αλλά στο χέρι Μ/μας είναι να βρούμε λύσεις για αυτό. Κατατοπιστικότατη εικόνα δίνει το άρθρο D/s Reality Lifestyle 24/7 για τους συμβιβασμούς και τις υποχωρήσεις που πρέπει να γίνουν και από τις 2 πλευρές. Είναι εφικτό το 24/7 σε ένα γάμο με παιδιά αρκεί να γνωρίζει κανείς καλά τη θέση του τόσο στη D/s σχέση όσο και στην οικογένεια.
     
  3. serr

    serr Regular Member

    Επειδή εδώ λέμε την γνώμη μας ελεύθερα αλλά δεν θέλω να μιλήσω και ΄πολύ σκληρά και πληγώσω άθελά μου κάποιον ή Κάποια, θα το πώ όσο πιο γλυκά μπορώ. Δηλαδή πώς γίνεται σε έναν γάμο και μάλιστα με παιδιά να υπάρχει μία τέτοια σχέση? Και άντε να έχει ένα μικρό ποσοστό επιτυχίας όταν σ΄αυτήν την σχέση είναι η γυναίκα που παίζει τον ρόλο της σκλάβας. Μπορεί να παίζει αυτόν τον ρόλο ένας άνδρας μπροστά στα παιδιά του ? Εγώ δεν θα το έκανα ποτέ πάντως. Ούτε πιστεύω οτι θα το έκανε και κανένας άλλος εδω μέσα και ας μην το παραδέχεται. Φιλάκια.
     
  4. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    RE: RE: 24/7 - πραγματικότητα ή φαντασία?

    Όπως είπαμε πολλές φορές, για κάποιους είναι ένας ρόλος τον οποίο παίζουν, για κάποιους είναι ψυχοσύνθεση.
    Κάτι που δεν φοράνε όταν παίζουν, δεν παίζουν δηλαδή το σκλάβο αλλά ΄σκλάβος είναι αυτό που είναι.

    Δεν είμαι σίγουρη αν διάβασες όλα τα ποστ, όπως και μερικά άλλα άρθρα που αφορούν το συγκεκριμένο θέμα, αλλά όσο κι αν σου φαίνεται παράδοξο, τέτοιοι γάμοι υπάρχουν και μάλιστα απίστευτα επιτυχεμένοι.
    Οπότε εσύ έχεις μια άποψη, τα γεγονότα όμως σε διαψεύδουν.  

    Όπως είπαμε πολλές φορές, το 24/7 δεν σημαίνει πως Η Αφέντρα κρατάει το μαστίγιο και τρέχει πίσω απ΄τον πάντα γυμνό σκλάβο.

    Δεν εννοούμε kinky play όταν μιλάμε για 24/7. Εννοούμε σχέση ζωής, ανάμεσα σ΄ένα σκλάβο και Μια Κυρίαρχη.

    ΜΙλάω με ζευγάρια που ζουνε 24/7 18-27 χρόνια, έχουν παιδιά, πέραν του ενός μάλιστα΄.

    Και επειδή ΔΕΝ εννοούμε να "παίζει ρόλο σκλάβου", αλλά να είναι σκλάβος, αυτό δεν είναι κάτι που μπροστά στα παιδιά γίνεται εμφανές.
    Απλά έχουν ένα μπαμπά που αγαπάει τη μαμά και της φέρεται πολύ καλά.

    24/7 σημαίνει πως το δυναμικό της σχέσης είναι Ds και όχι πως κάνουν sessions μπροστά στα παιδιά.

    Εκείνο που με παραξενεύει όμως δεν είναι η παρανόηση σχετικά με το 24/7, αλλά πως λογαριάζει να ζήσει τη ζωή του κάποιος, όχι bottom, sub αλλά σκλάβος, που αυτό προυποθέτει πως έχει άνάγκη να ανήκει, να είναι ιδιοκτησία, αν πιστεύει πως το 24/7 είναι ουτοπία? Δεν θα κάνει ποτέ παιδιά? Υποθέτω είναι κι αυτό μια λύση...
     
  5. serr

    serr Regular Member

    Αυτό που μου λέτε τώρα έιναι ότι μία σχέση την προσαρμόζουμε όπως θέλουμε εμείς. Ερμηνεύουμε το 24/7 όπως μας βολεύει. Έτσι ναι. Και εγώ τώρα πιστεύω ότι μπορεί να υπάρξει γάμος με παιδιά και 24/7. Όπως κάτι καθολικούς μοναχούς που βαφτίζανε το κρέας χόρτα?????? Εγά πάντως κατά τα άλλα Σας αγαπάω γιατί έχετε ασχολειθεί πολύ μαζί μου, μου έχετε λύσει πολλές απορίες και γενικά Σας αισθάνομαι κοντά μου.
     
  6. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Θα μπορούσατε να μου λύσετε μια απορία; Πιο συγκεκριμένα για τη lara: πως φαντάζεσε τη ζωή με τα παιδιά όταν μιλάμε για ένα bdsm 24/7 όπου ο άντρας είναι Κυρίαρχος και πως όταν η γυναίκα είναι Κυρίαρχη; ΠΟιες είναι οι διαφορές, με γνώμονα πάντα τα παιδιά. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθειά σου.
     
  7. Phaedra

    Phaedra Regular Member

    RE: RE: RE: 24/7 - πραγματικότητα ή φαντασία?

    PD,
    το ερωτημα αυτο εχει τεθει και συζητηθει ηδη σε αυτο το thread και σε αλλα. Επειδη δεν θυμαμαι απο ποια ακριβως threads εχει παρει τα quotes μου ο MasterJp, σε παραπεμπω στο δικο του οπου τα παραθετει αυτουσια-παρον thread, post #32.

    Θα προσθεσω μονο, οτι απο τοτε που συζητηθηκε τελευταια φορα αυτο το θεμα ενα αλλο φιλικο μου Ms ζευγαρι (Mistress/slave) απεκτησε παιδι και με μεγαλες διαφοροποιησεις στα πρωτοκολλα και την καθημερινοτητα τους, εχουνε διατηρησει αυτουσια την Ms δυναμικη που οριζει την σχεση τους.
     
  8. nora

    nora New Member

    Το παντρεμένο ζευγάρι έχει άπειρες ευκαιρίες να ζήσει την ερωτική του ζωή όπως αυτό θέλει. Η Γυναίκα-σκλάβα-μάνα κάλιστα μπορεί να είναι δυναμική και τρυφερή, σταθερή και ικανότατη στο μεγάλωμα των παιδιών. Η ερωτική τους ζωή είναι αυστηρά προσωπική. Ευνόητο είναι ότι πρέπει να προσέχουν όπως κάθε άλλο ζευγάρι άλλωστε
     
  9. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    RE: RE: 24/7 - πραγματικότητα ή φαντασία?

    serr θα ήθελες να μας πεις πως εσύ φανταζεσαι το 24/7?
     
  10. serr

    serr Regular Member

    Κάθε άνθρωπος έχει τα δικά του πιστεύω και είναι αδύνατον να συμφωνήσουμε απόλυτα σε κάτι. Προσωπικά εγώ δεν πιστεύω ότι μπορεί να υπάρξει τέτοια σχέση. Και δεν μιλάω για γάμο με παιδιά, πράγμα που το αποκλείω ότι θα το κάνω εγώ. Προσωπικά και σε μία ελεύθερη σχέση με κάποια Αφέντρα πιστεύω ότι δύσκολα θα μου προκύψει. Πρεπει να είναι πολύ τέλεια Γυναίκα για να μην την απομυθοποιήσω.
     
  11. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    RE: RE: 24/7 - πραγματικότητα ή φαντασία?

    Σίγουρα το 24/7 δεν είναι για όλους, και δεν είναι κάτι που επιθυμούν όλοι και γιατί να το κάνουν άλλωστε?
    Εκείνο που επιθυμεί και εκφράζει τον ένα δεν σημαίνει πως θα εκφράζει και κάποιο άλλο κ.ο.κ.
    Κάποιοι δεν θέλουν να παντρευτούν, κάποιοι δεν θέλουν παιδιά, κάποιοι επιλέγουν αυτό και κάποιοι άλλοι κάτι άλλο.
    Το πως επιλέγουμε να ζούμε είναι αναφαίρετο δικαίωμα μας. Αλλά αν κάποιοι π.χ. δεν επιθυμούν για διάφορους λόγους να παντρευτούν, σημαίνει άραγε αυτό πως δεν μπορεί να υπάρξει ο γάμος?
    Οπότε εκείνο που ουσιαστικά λες, αν κατάλαβα καλά, είναι πως εσύ προσωπικά δεν θα μπορούσες να ζήσεις σε 24/7?

    Το male slave τι σημαίνει για σένα, θα ήθελες να με βοηθησεις να κατανοήσω πως το ερμηνεύεις εσύ?
     
  12. serr

    serr Regular Member

    Ξέρεις δεν μου αρέσει να μιλάω για μένα. Είναι κάτι που το κάνω πολύ δύσκολα. Δεν ανοίγομαι εύκολα στους ανθρώπους. Μάλλον πιο σωστό θα ήταν να πώ ότι δεν ανοίγομαι καθόλου. Ίσως σε κάποια άλλη στιγμή που θα είμαι σε καλύτερη ψυχολογική κατάσταση από ότι είμαι τώρα να μιλήσω πιο αναλυτικά για μένα. Ευχαριστώ.