Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

25+ ειναι πιο dominante

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος giannis2, στις 16 Μαϊου 2007.

  1. giannis2

    giannis2 New Member

    εχω την εντηπωση οτι τα μiκρα κοριτσια ειναι πιο submissive,οσο μεγαλωνουν ομως αναπτησεται μεσα τους το συνεστημα του domination και της mistress.το λεω αυτο γιατι οι μεγαλητερες γυναικες (25+) συμπεριφερονται και ειναι πιο απετιτικες και δειχνουν σας να θλουν πιο πολυ εναν slave απ οτι οι μικροτερες. πια ειναι η γνωμη σας γι αυτο?
     
  2. Kits

    Kits Contributor

    Ειναι πολυ γενικο το συμπερασμα σου... παντως θα ηθελα να μαθω που το στηριζεις. Ειναι απο προσωπικες εμπειριες η απο καποια ''πηγη''????
     
  3. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Να σου πω Γιάννη μου.Κατ' αρχήν νομίζω ότι αναφέρεσαι στους όρους submissive,domination,mistress , συνδέοντάς τους άμεσα με την έννοια της απαιτητικότητας.
    Μια έννοια που αν και έχει ερίσματα στα παραπάνω , δε νομίζω ότι μπορεί να δώσει από μόνη της το βάθος των συγκεκριμένων όρων και ως εκ τούτου να μπορέσει κανείς να βγάλει συμπεράσματα μόνο και μόνο από το βαθμό ύπαρξης της σε έναν άνθρωπο.

    Αλλά ακόμη και με το να πεις ότι απλά κάποια είναι απαιτητική πάλι μπλέκεις με ένα πλήθος εννοιών , γιατί απαιτητική σε κάτι δε σημαίνει απετιτική σε όλα.

    Θα ήθελα λοιπόν να μου ξεκαθαρίσεις σε τί είδους απαιτήσεις αναφέρεσαι πρώτα απ' όλα.
     
  4. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: 25+ ειναι πιο dominante

    Το σημείο του ορίζοντα που σβήνει ο ήλιος φταίει  
     
  5. και εγώ δεν πιστεύω ότι έχει να κάνει με την ηλικία
     
  6. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Απλά διαφωνώ με την παραπάνω σκέψη σου Γιάννη για τον απλούστατο λόγο, οτι ξέρω γυναίκες 40+, 30+ και 50+ που είναι απόλυτα υποταγμένες στον σύντροφό τους. Θες περισσότερα χαρακτηριστικά παραδείγματα; Η κλασσική Ελληνίδα γιαγιά στην ύπεθρο, όπου φροντίζει τον άντρα της, το σπίτι της, μαγειρεύει, καθαρίζει και δε λέει και κουβέντα. Περισσότερα παραδείγματα; Υπάρχουν εδώ γυναίκες που μπορούν να είναι δυναμικές, και κατά την άποψή μου, είναι δυναμικές, αλλά επιλέγουν να υποταχθούν σ'αυτόν που θέλουν για τον απλούστατο λόγο οτι αυτό τους αρέσει. Μη μπερδεύεις την κυριαρχία και την υποταγή με το ποιός φαίνεται οτι έχει το πάνω χέρι, πολλές φορές θα βρεθείς προ εκπλήξεως. Μπορεί π.χ. να φαίνεται οτι η σκλάβα κάνει κουμάντο σε κάποιον, αλλά επειδή πολύ απλά ο άλλος σκέφτεται σε μεγαλύτερο χρονικό διάστημα και ξέρει την άλλη αρκετά καλά, κερδίζει στο τέλος τον άτυπο αυτόν αγώνα.
     
  7. Dolce

    Dolce Regular Member

    Με καλυψες σε μεγαλο βαθμο. Ευχαριστω.
     
  8. Eri

    Eri

    Re: Απάντηση: 25+ ειναι πιο dominante


    Μη χασεις εσυ  
     
  9. giannis2

    giannis2 New Member

    Απάντηση: Re: 25+ ειναι πιο dominante

    ακριβως αυτο θελω να πω(ισως να μην μπορουσα να το εκφρασω σωστα).Πιστευω,απο προσωπικες εμπειριες(οχι τπτ συγκεκριμενο) οτι πολλες κυριες αν οχι οι περισσοτερες θα ηθελαν πολυ να εχουν το πανο χερι στη σχεση τους και παρ ολα αυτα δεν το κανουν για διαφορους λογους
     
  10. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Λάθος μάλλον κατάλαβες Γιάννη, δεν εννοώ οτι πολλές δεν έχουν το πάνω χέρι για διάφορους λόγους, απλά λέω οτι ακόμα και οι δυναμικές γυναίκες μπορούν να είναι σκλάβες ή υποτακτικές, όπως ακόμα και οι 25+, 30+, 40+, 50+ μπορούν να είναι υποτακτικές/σκλάβες. Δεν έχει σχέση η ηλικία, αλλά το πώς νοιώθεις με κάποιον άνθρωπο. Στα λέω αυτά έχοντας γνωρίσει ουκ ολίγες γυναίκες που θεωρούνται δυναμικές, αλλά στην προσωπική τους ζωή είναι αρκετά υποτακτικές. Κάνουν κάτι επειδή αυτές το θέλουν, αν ήθελαν κάτι άλλο θα έκαναν εκείνο το άλλο. Οπότε μην το παλεύεις, έχεις λάθος λογική και λάθος επιχειρήματα, πράγμα που φαίνεται πολύ εύκολα, και θα σε παρακαλούσα να μη στρεβλώνεις τα λόγια μου για να δείξεις οτι ξέρεις κάτι.
     
  11. AlucarD [s.m.]

    AlucarD [s.m.] New Member

    Απλα οι μεγαλυτερες γυναικες ειναι περισσότερο συνηδητοποιημένες και εχουν αποφασίσει τι θέλουν, γι αυτό μπορεί να φαίνονται περισσότερο κυρίαρχες, αλλα οι σεξουαλικές προτιμήσεις δεν έχουν καμμία σχέση με το χαρακτήρα ένός άνθρωπου στη καθημερινή του ζωή.
    Πάρε παραδειγμα εμένα.
    Όταν ο διοικητής μου στο στρατο δε μπορουσε να με κάνει να ακολουθώ απλούς κανονισμους με την απειλή φυλακισης, μια δυναμική γυναίκα μπορούσε μόνο με μια ματιά να με κάνει να γονατίσω μπροστά της..
    Πάντως φίλε Γιάννη το σίγουρο είναι ότι δεν ειχες πρόβλημα να εκφραστεις σωστα, απλα άλλό πραγμα εγραψες στην αρχή και εντελώς άλλο εγραψες μετα, φαινεται αυτο  
     
  12. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: 25+ ειναι πιο dominante

    Άλλο Dommes και άλλο καβαλοκαταστάσεις..Μη μπλέκουμε τη βούρτσα με τη .... λούτσα..