Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

3×3 (BDSM Basketball Tournament)

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Humour' που ξεκίνησε από το μέλος El__Capitan, στις 18 Σεπτεμβρίου 2018.

  1. El__Capitan

    El__Capitan Star Alliance, oneworld & SkyTeam Platinum member

    Διοργανώνεται τουρνουά 3on3 για την ανάδειξη του Πρωταθλητή BDSMleague 2018-2019.

    Κανόνες παιχνιδιού
    • Το 3on3 παίζεται στο μισό γήπεδο. Κάθε ομάδα αποτελείται από 4 παίκτες (3 βασικούς και 1 αναπληρωματικό).
    • Η ομάδα που θα φτάσει πρώτη τους 21 πόντους ανακηρύσσεται νικήτρια του αγώνα, ανεξάρτητα με το χρόνο του παιχνιδιού.
    • Οι ομάδες δικαιούνται 1 time out διάρκειας ενός λεπτού καθ'όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού.
    • Όλα τα καλάθια μετρούν για 1 πόντο, ενώ τα σουτ πίσω απ'τη γραμμή του τριπόντου μετρούν για 2 πόντους.
    • Μετά από φάουλ, η επαναφορά πραγματοποιείται από τις πλάγιες ή τελικές γραμμές του γηπέδου.
    • Το φάουλ πάνω στο σουτ τιμωρείται με εκτέλεση 1 βολής, εάν πραγματοποιηθεί πίσω από την γραμμή του τριπόντου τότε τιμωρείται με την εκτέλεση 2 βολών.
    • Παίκτης που θα συμπληρώσει 4 φάουλ, αποβάλλεται από τον αγώνα. Δεν ισχύει ο κανονισμός για τα ομαδικών φάουλ.
    • Η πρώτη κατοχή καθορίζεται με στρίψιμο κέρματος.
    • Σε κάθε κατοχή, η μπάλα πρέπει να βγει έξω από την γραμμή του τριπόντου για να ξεκινήσει επίθεση.
    • Μετά από επιτυχημένη επίθεση η κατοχή της μπάλας αλλάζει.
    Στο ανωτέρω τουρνουά συμμετέχουν οι ακόλουθες ομάδες:
    • Masters
    • Doms
    • Tops
    • Bottoms
    • Subs
    • Slaves
    • Sadists
    • Masochists
    • Switch
    • Vanilla
    Οι ομάδες χωρίζονται αρχικά σε 2 ομίλους των 5 ομάδων ο καθένας. Από τον κάθε όμιλο προκρίνονται 4 ομάδες. Μετά την φάση των ομίλων τα παιχνίδια είναι νοκ-άουτ.
    Η διαμόρφωση των ομίλων πραγματοποιείται με μια ενιαία κλήρωση. Δεν υπάρχουν γκρουπ δυναμικότητας.

    Μπορείτε να δηλώσετε συμμετοχή, αφήνοντας σχόλιο στο παρόν νήμα (καλά, και τα υπόλοιπα σχόλια ευπρόσδεκτα είναι  )

    Υ.Γ.1 Είμαι στην αναζήτηση bdsm-ικών επάθλων για τις τρεις πρώτες θέσεις.  

    Υ.Γ.2 Εγώ θα συμμετάσχω την ομάδα των Vanilla.

    Υ.Γ.3 Η φωτογραφία που ακολουθεί περιέχει τοποθέτηση προϊόντος.

     

    "You miss 100% of shots you don't take", W.G
     
    Last edited: 18 Σεπτεμβρίου 2018
  2. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    Καλο ακουγετε Αλλα .... 10 ομαδες χ 4 ατομα = 40 ατομα χλωμο το βλεπω

    ΥΓ. εξοδα μετακινησης/διανυκτερευσης τα αναλαμβανει η ομαδα ή ο παιχτης ? !
     
  3. Gaijin

    Gaijin Μην μου τον κύκλο τάραττε.

    Αν τα έπαθλα εχουν ενδιαφέρον είμαι μέσα  . Για να αρχίσει το scouting σιγά σιγά  
     
  4. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Θα έρθω κερκίδα!
     
  5. Gaijin

    Gaijin Μην μου τον κύκλο τάραττε.

    Πω πω έχω χρόνια να σηκώσω κούπα. @Neptune αγόρι μου είχες την ιδέα της χρονιάς  
     
  6. El__Capitan

    El__Capitan Star Alliance, oneworld & SkyTeam Platinum member

    Θα συμφωνήσω @thief ότι για εσάς είναι δύσκολη η μετακίνηση! Για την επόμενη σεζόν που θα τα πάρω πιο χοντρά από την Nike (χαχα γελάω) θα φροντίσω δωρεάν μετακίνηση, διαμονή κλπ. για οπουδήποτε αν είστε  . Και με 30 γίνεται δουλειά, χωρίς αναπληρωματικούς!
     
  7. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Καλή ιδέα!!!!

    ΥΓ: Μια ομάδα νοσοκόμων καλό θα ήταν να υπάρχει  
     
  8. El__Capitan

    El__Capitan Star Alliance, oneworld & SkyTeam Platinum member

    Είμαι σε αναζήτηση! Ελπίζω να επιστρέψω σύντομα με τα έπαθλα!  
     
  9. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Ιδέα για το έπαθλο!!!

    Ένα ταψί παστίτσιο από την @dina για τους νικητές!

    Θα γίνουν μάχες μέχρι τελικής πτώσης!

    ΥΓ: Όποιος έχει δοκιμάσει παστίτσιο από την @dina γνωρίζει ότι ΔΕΝ τρολάρω με το να το προτείνω ως έπαθλο στους νικητές. Η ιδέα του @Neptune για το τουρνουά είναι πολύ καλή και δεν θέλω να νομίζει κανείς πως τρολάρω.
     
  10. El__Capitan

    El__Capitan Star Alliance, oneworld & SkyTeam Platinum member

    Ευπρόσδεκτη! Εννοείται πως θέλουμε κερκίδα!  
    Σε άδειο γήπεδο να παίξουμε;;  
     
  11. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Έλεος πια!!!
    Τέλος το μαγείρεμα!  

    Και πρόσεχε γιατί κινδυνεύεις να σου κάνω τη νοσοκόμα και το θερμόμετρο δε θα στο βάλω ούτε στη μασχάλη,ούτε στο στόμα!
     
  12. El__Capitan

    El__Capitan Star Alliance, oneworld & SkyTeam Platinum member

    Σόρρυ @dina, αλλά είναι από τους λίγους τρόπους να κερδίσουμε συμμετοχές!!  

    Κυρίες και Κύριοι οι νικητές, ένα ταψί παστίτσιο από την....... @dina !! Όλε όλε!!!