Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

50+50+50=50 Αξιζει αραγε ο κοπος να συνεχισουμε.....?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 25 Ιουνίου 2008.

  1. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Exουν περασει δυο χρονια απο τοτε που γραφτηκα μελος σε αυτο το φορουμ, τοτε θυμαμε γραφαμε 50 μελη περιπου στο φορουμ, και τοτε τα θεματα ηταν σχεδον τα ιδια, 3 στα 10 νηματα ηταν καπως ουσιωδες, τα αλλα 7 ηταν ονειρικοι καυγαδες...... μεταξυ των μελων, η Θεσσαλονικη προσπαθουσε με 4-5 αξιολογα μελη μεσα απο metings και παρτυ να φερει πιο κοντα τα μελη μεταξυ τους, καπου βαρεθηκαν και αυτοι και σταματησαν να τα διοργανωνουν, γιατι ειδαν οτι δεν οδηγει πουθενα αυτο αφου τα μελη που ερχονταν ηταν σχεδον μονο οι γνωστοι αγνωστοι, και περαν αυτων το χαος....(γιατι αραγε?), η Αθηνα εφτιαχνε (τοτε) παρτυ και meetings επι χαρτου......και παρεμεναν επι χαρτου...., κατοπιν προτροπης μερικων μελων απο εμας ξεκινησαν δειλα δειλα να ερχονται για καφε μερικα μελη, αφου πρωτα μας δηλωναν οτι για να ερθουν δεν πρεπει να γραψουμε δημοσια το ονομα του μαγαζιου που θα γινοταν το ακραιο session καφε...., αλλα με πμ σε καθε μελος γιατι μπορει να ερχονταν τιποτα μπατσοι και να μας μπουζουριαζανε, με το αδικημα οτι πολλοι απο εμας επιναν τον καφε με πολυ ζαχαρη.........με αυτα και αυτα πιασαμε τον μαγικο αριθμο των 50 μελων να ερχονται στα καφε και σε καποια βανιλλομπιντιεσεμτζηδικα παρτυ μας, απο τα 1500 μελη που αριθμουσε τοτε το φορουμ.

    Και ερχομαστε στο τωρα, ο αριθμος των μελων που γραφουν δεν αλαξε 50 περιπου ειναι και παλι απο 2500 μελη που αριθμουμε τωρα, τωρα φυσικα γραφουμε πιο bdsm θεματα.... γραφουμε για το ποιοι ειναι πιο Αντρες οι σκλαβοι οι οι Κυριαρχοι.....? Ποιες ειναι πιο γυναικες οι σκλαβες η οι Mistess.....? Αν εισαι κοπρολαγνος η ουρολαγνος δεν εισαι του χωρου...., Αν το πουλι σου ειναι μικρο, η μεγαλο δεν εισαι του χωρου, του χωρου εισαι μονο αν ειναι 19,0009 ποντους ακριβως..., το μουνι σου εσενα σκλαβα εαν δεν παιρνει ολο το χερι μεσα δεν εισαι σκλαβα....,αν εσυ Mistress δεν φορας στραπον δεν εισαι Mistress....κ.λ.π.,κ.λ.π, τωρα τελευταια γραφονται και νηματα για το οτι αν καποιοι/ες εχουν ακραιες αποψεις για το S/M πρεπει να τους απομακρυνουμε εμεις οι φυλακες του φορουμ......, και οι παντογνωστες επι καθε θεματος....., οσο για τα παρτυ και meetings οπου και αν εγιναν δεν ξεπερασαν τα 50 ατομα, ακομη και στο erotika δεν ξεπερασαμε αυτον τον μαγικο αριθμο των 50 ατομων (και πολλα λεω), πηγα προσφατα σε τρια παρτυ εξω Brujelles, jaantrink, Amsterdam, 2000 το πρωτο, 1300 το δευτερο, 4000 το τριτο,γιατι εμεις αραγε δεν μπορουμε να ξεπερασουμε τα 50 μελη αφου σχεδον ειμαστε 2500?

    Αγαπητοι μου συμφουριτες αυτη ειναι δυστυχως η πικρη αληθεια για το Ελληνικο bdsm φορουμ και χωρο, και ξερετε γιατι? Γιατι για τα παντα φταινε μονιμως οι αλλοι, ειμαστε χαιρεκακοι, κομπλεξικοι, και πανω απο ολα μπερδεμενοι, μπερδεψαμε το σουσι (βλεπε bdsm) με το σουβλακι, την γραβατα με την φουστανελα, την Εφη Θωδη με την Gloria Gaynor, γιναμε ενα κλοουν bdsm φορουμ, μας βλεπουν τα αλλα μελη που δεν γραφουν σαν γραφικους και γελανε μαζι μας, αντι να γραψουν και αυτοι τις αποψεις τους για το bdsm και να ερθουν κοντα στον χωρο (πιο χωρο αραγε των γραφικων..?), ζουν το bdsm με το ελευθερο τροπο που διεπει εναν τετοιο χωρο (και καλα κανουν), και οχι με αυτο του χωροφυλακα και το τι ειναι σωστο και τι οχι που προσπαθουμε εμεις να τους μαθουμε μεσα απο τα τοσα φιλοσοφα.... ποστ που γραφουμε καθημερινα.

    Αν νομιζουμε οτι με αυτον τον τροπο που ακολουθουμε εδω και αρκετο χρονικο διαστημα θα βοηθησουμε τους εαυτους μας πρωτα και μετα τους αλλους να καταλαβουμε τι ειναι τελικα αυτο το γαμημενο..... το bdsm, λυπαμαι αλλα το μονο που θα καταφερουμε ειναι να γινουμε οι κλοουν του bdsm, το bdsm ειναι η ελευθερη απο καθε αποψη ερωτικη εκφραση του καθε ενηλικου ατομου να χειριζεται, η να χειριζονται αλλοι αντ'αυτου το σωμα του και το μυαλο του, κατα πως κρινει και "θελει" ομως αυτος/η και οχι εμεις......

    Θελω να κανω μια ερωτηση προς ολους/ες και θελω να μου απαντησεται με ειλικρινεια, αξιζει αραγε να συνεχισουμε σε αυτο το φορουμ με αυτο τον τροπο που θελουν μερικοι για τους χ λογους τους? Να συνεχισουμε αν δεν αλαξουν ολα ριζικα και αν δεν γραφουμε και απανταμε σε αλλα μελη σαν ενιληκες και οχι σαν τσαντηρ μαχαλα ευνουχισμενων μυαλων...?
    Η θα πρεπει να απεχουμε απο καθε νημα και να μην γραφουμε τιποτα για καπιο χρονικο διαστημα εμεις που θελουμε ενα διαφορετικο φορουμ χωρις χωροφυλακες και αρχηγους, εναν χωρο με ελευθερη εκφραση των αποψεων μας για το τι θελουμε στο κρεβατι μας η το πατωμα μας...., κανοντας τους αρχιγησκους του φορουμ να αποχωρησουν και να μας αφησουν ησυχους αφου δεν θα εχουν θεατες πια, (γιατι κατι τετοιοι/ες λογο των πολλων κομπλεξ κατωτεροτητος που εχουν, τοτε νιωθουν δυνατοι/ες αυτοι/ες, νιωθουν δυνατοι/ες μονο οταν βλεπουν φωτα να πεφτουν επανω τους και θαμωνες να τους χειροκροτουν...,δεν μπορουν την ησυχια, δεν μπορουν τα σβηστα φωτα...δεν μπορουν αν δεν παιρνουν την επιβραβευση.....εστω και ιντερνετικα....).

    Καλη συνεχεια συμφουριτες μου.
     
    Last edited: 26 Ιουνίου 2008
  2. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Ναι, Πέρρη μου, για μένα αξίζει ο κόπος να συνεχίσουμε να γράφουμε και να σκεφτόμαστε και να συναντιόμαστε και να κάνουμε και πάρτι και εκδρομές και όλα τα συναφή. Σε κάποια από αυτά που λες έχεις δίκιο, αν και δεν αντελήφθην να υπάρχουν τίποτε αρχηγίσκοι, ο καθένας εκφράζεται μάλλον σύμφωνα με την ιδιοσυγκρασία του και όπως ξέρει και νομίζει καλύτερα. Δεν τρέχει τίποτα.

    Μάλιστα τώρα τελευταία έχει τόσα πολλά θέματα, και μάλιστα καλά θέματα, που δεν προλαβαίνω καν να τα διαβάσω όλα. Εγώ είμαι αισιόδοξη για το φόρουμ, θα στρώσει το πράγμα, πού θα μας πάει...Στο χέρι μας είναι.

    Η δική μου ένσταση είναι η εξής: όταν κάποιος αναρωτιέται και δεν είναι βέβαιος για οτιδήποτε και προσπαθεί να κατανοήσει την ταυτόχρονη αλήθεια του καθενός, τον λένε μεταμοντέρνο. Όταν νιώθει ότι ξέρει κάτι για την δική του πραγματικότητα και εμμένει σταθερά στην άποψή του τον λένε απόλυτο ή ότι καπακώνει τους άλλους, ότι φέρεται πατερναλιστικά. Δεν είναι έτσι τα πράγματα. Αποφάσισα λοιπόν να λέω την άποψή μου, ότι ξέρω, και αν κάνω λάθος, αφήστε με να κάνω λάθος. Μάλλον υπάρχουν πολλές οπτικές γωνίες για να δει κανένας τα πράγματα και άρα ας μην απογοητευόμαστε από την φαινομενική ασυνεννοησία και ασυμφωνία. Το σημαντικό είναι να αναρωτιόμαστε, να σκεφτόμαστε, ο ένας με την βοήθεια του άλλου και να οδηγούμαστε ο καθένας στην δική του αλήθεια.

    Οπότε, ας συνεχίσουμε. Αν και τώρα τελευταία συνομιλώ με βανίλλιες εκτός του χώρου που έχουν απίστευτες ιδέες και είναι φοβερά ανοιχτόμυαλοι. Αυτό είναι πολύ ενθαρρυντικό, πραγματικά. Δεν είμαστε σε κενό αέρος, μπορούμε να επεκταθούμε άνετα, ο καθένας μόνος του, και εκτός φόρουμ. Αυτή είναι η άποψή μου.
     
  3. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor



    ελπιζω να σε καλυψα Περι ...  


    η Ντορα δεν κανει λαθος σε οσα γραφει αλλα θα συμφωνισα και με τα οσα γραφεις εσυ ... τωρα πως γινεται αυτο δεν ξερω αλλα χαιρομαι που εχουμε την ιδια ανησυχια  
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  4. blindfold

    blindfold Contributor

    και δεν μ'άφηναν να δω X-man ...
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  5. 50+50+50=50

    Η Ισορροπία του Τρόμου; (γέλια)
     
  6. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: 50+50+50=50 Αξιζει αραγε ο κοπος να συνεχισουμε.....?

    Αν για τα περισσοτερα μελη αυτος ο τροπος εξελιξης των πραγματων στο φορουμ ειναι σωστος, αν αυτος ο χαμηλου επιπεδου τροπος μερικων μελων να κρινουν αλλα μελη γιατι οι αποψεις τους διαφερουν απο αυτους αρεσει στα αλλα μελη, αν ειναι δικαιο μερικα μελη να περνουν τοσο ευκολα μπαν απο τους μοντ, ενω αλλα μελη που κανουν καθημερινα το φορουμ "οικο ανοχης" να μην περνουν ουτε απλη επιπληξη, τοτε ας συνεχισουμε ετσι ισως σε λιγο καταφερουμε τα 50 μελη που γραφουν στο φορουμ και που παραβρισκονται στα παρτυ και στα meetings να τα κανουμε 10.........

    Παντου εξω οπου υπαρχει bdsm φορουμ, εχουν ξεκινησει απο λιγα ενεργα μελη και εχουν γινει χιλιαδες ενεργα μελη, εδω μονο εχουμε καταφερει παρ' ολο τις φιλοτιμες προσπαθειες για τον χωρο πολλων αξιολογων μελων αντι να αυξανονται τα ενεργα μελη δυστυχως να μειωνονται, δεν σας κανει εντυπωση αυτο σε εσας τα σοβαρα σκεπτομενα μελη ?
     
  7. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  8. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor



    ;feature=related

    Εξαιρετικα αφιερωμενα και τα 2

    Δεν παει για σενα dora.
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  9. Newby

    Newby New Member

    Πραγματικά τον τελευταίο καιρό και εγώ παρατηρώ μία αίσθηση κούρασης σε όλο το φόρουμ. Δε μπορώ ακόμη να κατανοήσω την ουσία της. Κάποιοι βαλτώσανε γιατί δε βρίσκουν κάτι άλλο να που, ενώ άλλοι τρομάξανε και απομακρύνθηκαν... Δε νομίζω όμως ότι χρειάζεται κάτι ιδιαίτερο απλά λίγο περισσότερη ψυχραιμία στα πόστς μας. Λίγο λιγότερες επιθέσεις στις διαφορετικές απόψεις. Επιλέγουμε το διαφορετικό και άρα γνωρίζουμε πόσο ενοχλήτική μπορεί να είναι η στενομυαλιά των άλλων. Λίγο πιο ανοιχτή οπτική χρειαζόμαστε..
     
  10. cider

    cider Kitchen master

    Όπως ο newby, έτσι και γω είμαι κάποιο καιρό εδώ στο φόρουμ, αλλά γράφω σποραδικά -- κυρίως διαβάζω διαβάζω διαβάζω. Αυτό που έχω να πω είναι ότι δεν βλέπω τίποτα διαφορετικό από όσα βλέπω σε άλλα φόρουμ, στα οποία έχω μείνει καιρό:

    κόπωση μελών, διενέξεις, μια ψιλοκούραση-ψιλο(έως χοντρό-)απογοήτευση του μπιγκ μπος, οι αναπόφευκτες φατρίες (οι οποίες μπορεί να αλλάζουν ανάλογα με το συζητούμενο θέμα), η γκρίνια κάποιων για τα πμ, και ούτω καθεξής. Όπως και τα παράπονα ότι κάποιοι δεν μετέχουν όσο θα έπρεπε.
     
  11. Ατομική πρωτοβουλία, αυτό είναι το κλειδί...
    όλα τα άλλα είναι όνειρα θερινής νυκτός.
     
  12. female

    female Contributor



    Ποιανών, είπαμε, είναι χαρακτηριστικό η γκρίνια;

    Ποιανών, είπαμε, είναι χαρακτηριστικό η δράση, ακόμα και γραπτώς;