Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

6th Fetish Ball Mad club 18 December-2010

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM / Fetish Parties' που ξεκίνησε από το μέλος GeorgeF, στις 3 Δεκεμβρίου 2010.

  1. AlexisD

    AlexisD New Member

    Re: Απάντηση: 6th Fetish Ball Mad club 18 December-2010



    Χάλια, τί να σου λέω...

    Το μαγαζί ήταν άδειο...

    Μερικά φρικιά και κάτι ανώμαλοι...

    Στο couples room δεν έγινε απολύτως τίποτα...

    Τα ποτά αίσχος και οι τιμές πανάκριβες...

    Και στο τέλος βγήκε ένας περίεργος τύπος, εντελώς ελεεινός, που έδενε και μαστίγωνε μια χοντρή και κακάσχημη τυπισσα...


    Άσε, τί να σου λέω καλή μου, πολύ καλά έκανες που δεν ήρθες...
     
  2. GeorgeF

    GeorgeF New Member

    Χαχα, πολύ καλό Alex.
     
  3. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    τι να πω; το μαγαζι τιγκα, η εξυπηρετηση στο bar αργή, ο χώρος θυμιζε οικοδομή (καλα που δεν πληρωσα κιολας), το ηχοσύστημα απο μετριο εως μετριο. Το προηγουμενο mad ή το προηγουμενο second skin ηταν καλύτερο...
     
  4. Απάντηση: 6th Fetish Ball Mad club 18 December-2010

    κρίμα που ακούω τέτοια σχόλια
    ίσως χρειάζονται κάποιες τέτοιες ατυχείς στιγμές όμως, για να ξέρουμε τι θα προσέχουμε τις επόμενες φορές  
     
  5. Nemo

    Nemo Nemo D/s Jongleur

    By SM Art Lady ​


    Όπως κάθε άλλη φορά, έγινε…. χαμός στο ίσιωμα! Αυτό που δεν κατάλαβα όμως είναι, αν αυτό που τράβηξε τόσο κόσμο σε αυτό το event, ήταν αυτού κάθε αυτού το Fetish Ball και η φιλοσοφία της κουλτούρας του. Αυτό που συμπεραίνω είναι ότι έχουμε πολύ δρόμο ακόμα να βαδίσουμε, προκειμένου το δικό του target group, να φτάσει και να αγγίξει πλήρως αυτό που πραγματικά αντιπροσωπεύει αυτή η εκδήλωση.

    Το γεγονός που με χαροποίησε είναι, ότι όλο και περισσότερος δικός μας κόσμος προσέρχεται σε αυτά τα events, είναι πιο εξοικειωμένος και έχει αρχίσει να ξεθαρρεύει και να τα υποστηρίζει! Όμως για να εκπληρώσει τον σκοπό του το Fetish Ball, για όσα αφορούν τις δικές μας ανάγκες, θα πρέπει να βελτιώσει κάποιες επί μέρους λειτουργίες του. Μερικες λεπτομέρειες θα αναφέρω ενδεικτικά:

    Το Dungeon κάποια στιγμή πνίγηκε από "μαυροπουκαμισάδες" και μαυροφορούσες, χωρίς όμως να είναι αυτοί που θα μπορούσαν να υποστηρίξουν ένα τέτοιο χώρο, που σκοπό είχε να γίνουν διάφορα games. Tο γεγονός ότι κάποιος/α έχει φετίχ με διάφορα ενδύματα (leather, latex, vinyl, gothic, κλπ), δεν σημαίνει απαραίτητα ότι είναι και BDSMer, όπως φυσικά συμβαίνει και το αντίθετο. Θελω να πω ότι οι ΒDSMers μπορούν να λειτουργήσουν άνετα με τα τζιν ή και με το σώβρακο αν χρειαστεί, άσχετα αν υπάρχει μια γενικότερη παγκόσμια δεοντολογία για τις dark αποχρώσεις.

    Ο κανόνας που αφορούσε το dress code για όσους ήθελαν να παρευρεθούν στο dungeon, ήταν άκυρος στην προκειμένη περίπτωση, αφού αυτό έγινε τόπος έλξης άσχετων ατόμων με το BDSM, που το είδαν σαν μια ακόμη έξτρα αίθουσα του club και που τους εξέπληξαν -θα έλεγαν ευχάριστα- τα κλουβιά, ο σταυρός, και τα toys που ήταν γι αυτούς, μέρος μιας πιο προχωρημένης gothic industrial διακόσμησης.

    Αυτό θα πρέπει να το λάβουν υποψιν οι διοργανωτές για ένα άλλο επερχόμενο Fetish Ball, που θεωρώ ότι σαν event είναι από τα καλά του χώρου μας στην Ελλάδα αλλά και γενικότερα στον κόσμο. Επειδή τελικά καταντά αστείο το θέμα του dress code στην πατρίδα μας όσο αφορά τον χώρο ενός Dungeon, κρίνω πως θα πρέπει να καταργηθεί και τα κριτήρια για συμμετοχή σε αυτό, να είναι άλλα (θα τα συζητήσουμε άλλη στιγμή). Πες τε, πως αυτό το δοκιμάσαμε και απέτυχε. Το μαύρο ντύσιμο είναι υπέρ αρκετό.


    Η dj Demi έκανε μπαμ εξ αρχής, ότι ήταν μια Vanilisa. Η κοπέλα είχε τα mainsteam κέφια της και το έδειχνε κάνοντας ότι μπορεί για να ξεσηκώσει τις χορευτικές διαθέσεις των θαμώνων του dungeon. Ομολογώ ότι καταφερε ακομα και σε μενα κάποια στιγμή να θελω να χορέψω κραδαίνοντας το μαστίγιο μου στον αέρα και να κτυπήσω όσους βύζους έβρισκα μπροστά μου, αφού η Samantha Fox με την καβλοφωνή της, μας προκαλούσε το παλιότσουλο τραγουδώντας το "Τouch Μe". Επίσης δεν θα κρύψω, πως στο αποκορύφωμα της βραδιάς, νόμιζα ότι θα ρίξω και την ζεμπεκιά μου και θα κρεμαστώ από τον γάτζο της πίστας, προς τέρψιν των μαστεράδων που έμειναν σχεδόν άπραγοι στο dungeon!!

    Ο G. Fakinos, για άλλη μια φορά έδωσε τα ρέστα του στο main floor, o Tαμβακολόγος φιλικότατος με όλους (πιο χαμογελαστό δεν τον έχω ξαναδεί… θα του πω να φορά συχνά αυτό το χαμόγελο), άξιος PR, έγινε λάστιχο στα πάνω και στα κάτω (μας), βοηθώντας όπου μπορούσε την κατάσταση και παρατήρησα ότι έχωνε την μουσούδα του στην πίστα των show, που τα κοίταζε σχεδόν εκστασιασμένος… (κάτι μου λέει ότι αυτόν τον έχουμε κερδίσει με την BDSM τρελάρα μας)!!

    Ο Αpollyon ήταν όπως πάντα ήταν ένας φιλόξενος οικοδεσπότης και πάνω απ΄όλα Κύριος. Αν και αυτή την φορά πιστεύω ότι και αυτόν τον εξέπληξε το άσχετο κοινό που εισέβαλε στο dungeon και κάποια στιγμή έχασε και αυτός την μπάλα (θέλω να πω, δυσανασχέτησε, γιατί ήξερε ότι το play πάει περίπατο) Όμως δεν ήταν κάτι που ο ίδιος θα μπορούσε να ελέγξει, αφού δεν ήταν στο χέρι του να κάνει κάτι περισσότερο από αυτά που έκανε!

    Όλα αυτά είχαν σαν αποτέλεσμα, πως για πρώτη φορά δεν είδαμε να πέφτουν έστω και λίγες μαστιγιές… έτσι…. για να πούμε ότι βρισκόμαστε σε dungeon.

    Στο Couple Room ανέβηκα κάποια στιγμή στα γρήγορα… έκανα πως έψαχνα -και καλά- κάποιον, για να πάρω μάτι… Δεν θα πω τι είδαν τα ματάκια μου … γιατί τέτοια όργια δεν μου τα επιτρέπει η «ηθική» μου να τα περιγράψω !!
    Κατά τα άλλα….

    Έκανε αισθητή την απουσία του το πρόσωπο που είναι το σήμα κατατεθέν του Fetish Ball. Σαφώς μιλάω για την TΟP φετιχίστρια μας, την Domina Lola, μια που το event αυτό είναι συνυφασμένο μαζί της και είναι αυτό που της πάει σαν ένα ζευγάρι καλογυαλισμένα latex γάντια, στα όμορφα χέρια της!! Στο επόμενο με τα τάματα που κάναμε στην θεά των Fetishes, θα είναι μαζί μας. Aς κάνουμε υπομονή!!

    Το BDSM performance, με τους υπέροχους Hlektra και phoenixxx, ομολογώ πως ήταν για το vanilla κοινό, αρκετά…. σοκαριστικό. Βέβαια, καλά να πάθει τέτοιο κοινό που είναι, αφού προσέρχεται σε ένα τέτοιου είδους event, εντελώς ανημέρωτο και ανυποψίαστο. Ώρες ώρες με τις έκπληκτες φάτσες που βλέπω γύρω μου , μου έρχεται να φωνάξω δυνατά "που πας βρέ Καραγιάννη!!!" Όσοι ομως ξέραμε τι μας γίνεται…. το δίδυμο αυτό μας άρεσε πολύ και κατευχαριστηθήκαμε τα πάθη της γουρονοmaid, από την όμορφη, σεξοπορνοδιατροφική και πολύ σέξι Κυρία της!!

    Τι να πω πια και για το performance του Omega Red με την γλυκιά μας Sallilia? Ήταν απλά άπαικτο!! Οποτε βλέπω τον σκοτεινό αυτό τύπο, να επιδίδετε στο αγαπημένο του suspension … εκστασιάζομαι… ξεφεύγω…! Αυτό που κάνει κάθε φορά, είναι να δίνει τον καλύτερο του εαυτό και οι νέες του τεχνικές μας κάνουν να θαυμάζουμε το πάθος και την δεξιοτεχνία του!!

    BTW…
    Η αλήθεια είναι ότι περάσαμε μια αρκετά όμορφη βραδιά, όσοι βρεθήκαμε στο MAD …. Αν μη τι άλλο το διασκεδάσαμε αφάνταστα. Το event έγινε η αφορμή να δούμε φίλους που έχουμε καιρό να συναντήσουμε και ήταν αιτία να γνωρίσουμε μέλη τα οποία δεν τα έχουμε ξανασυναντήσει.

    Κάπου έχω αρχίσει να διακρίνω το σκοτάδι, μέσα στο εκτυφλωτικό φως της mainstream σκηνής. … Αυτός είναι ο λόγος που πιστεύω, πως κάποια στιγμή στο φετιχιστικό και BDSM μέλλον, θα δούμε φως παρά τις μικρές και δικαιολογημένες παρασπονδίες του σημερα … Το νερό, έχει μπει ήδη στο αυλάκι!!

    ....Και σε άλλα με υγεία.


    Aν δεν πέρασες εσύ καλά και τα είδες όλα άθλια σαν γιαπί...κάποιοι τα είδα όμορφα σαν νεοανεγειρόμενη μεζονέτα στην Εκάλη.... Οι απόψεις διίστανται!
     
  6. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Να πω ευχαριστω για οσους παρεβρεθησαν ευχαριστω και ελπιζω να περασαν ομορφα.
    Οσον αφορα το Dungeon 2 παιχνιδια που εγιναν, εγιναν το πρωτο αρκετα νωρις και το δευτερο σχεδον στο τελος της βραδυας προσωπικα απο εμενα γιατι τοτε μπορεσα να παιξω μιας και δεν ειχε κανονιστει καποιο performing στο Dungeon αυτη την φορα με σκοπο να παιξουν περισσοτερο οι υπολοιποι.Αλλωστε ενα Dungeon δεν ειναι χωρος για να παιζουν performers αλλα οι καλεσμενοι απο οτι γνωριζω.Προσωπικα απραγος δεν εφυγα παντως.Θελω να ζητησω συγνωμη απο μια Mistress η οποια μεσω ενος Master μου ζητησε να παιξει με την υποτακτικη της με βελονες κατι το οποιο με βαση τους κανονες του Dungeon απαγορευοταν.
    Το βρισκω ομως τρομερα ενδιαφερον και θα ηθελα να το δω καποια αλλη στιγμη σε αλλο χωρο ή event.

    Για τα αλλα μερη δεν μπορω να ξερω τι εγινε καθως δεν παρεβρεθηκα εκει αν και ακουσα αρκετα καλα σχολια.

    Την μπαλα παντως δεν την χανω ποτε για αυτο να εισαστε σιγουροι ολοι.Οπως να εισαστε επισης σιγουροι οτι δεν γινεται να ειναι ολοι 100% ικανοποιημενοι.Δεν εχουμε ολοι ουτε τα ιδια γουστα ουτε τις ιδιες αντιδρασεις παρ' ολες τις "ατυχιες"  

    Εις το επανιδειν και παλι ευχαριστω για την παρουσια ολων

    ~ Κωνσταντινος

    υ.γ. Να ευχαριστησω και δημοσια την Ηλεκτρα και τον phoenixxx για την πολυτιμη βοηθεια τους την τελευταια κυριολεκτικα στιγμη και να τονισω οτι νιωθω υποχρεος τουλαχιστον.
     
  7. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Re: Απάντηση: 6th Fetish Ball Mad club 18 December-2010

        
     
  8. Ωκεανός

    Ωκεανός Flüggåэnk∂€čhiœßøl∫ên

    Εγώ ήταν να πάω, αλλά τελικά δεν πήγα λόγω ασθένειας. (Το γράφω αυτό επειδή μόλις την προηγούμενη μέρα στο Dasein έλεγα σε κάποια άτομα πως επρόκειτο να πάω.)
     
  9. Perv69

    Perv69 New Member

    Απάντηση: 6th Fetish Ball Mad club 18 December-2010

    Ολα ηταν μια χαρα,πολυ καλη εμπειρια απλα μερικα πραγματα οπως οι ακυροι που χαν ερθει και στραβομουτσουνιαζανε με τα performances,ο οχι αρκετα επαρκης χωρος για τετοια shows και η μη τηρηση του dresscode με ξενερωσανε.Αλλα γενικα περασα πολυ ωραια..Keep up the good work!

    Υ.Σ: Η γευση του κρασιου θυμιζε κατι απο αιμα φρεσκοσφαγμενου χοιρου