Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

??;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 18 Νοεμβρίου 2006.

  1. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Θελω να ροτισω, τοις υποτακτικες θυλικιες υπαρξεις εδω μεσα, ερωτεβεσται και αγαπατε τον ανθρωπο Κυριαρχο, η τον Κυριαρχο ? Και να για να σας το κανω πιο λιανα , αγαπατε και ερωτεβεσται τον Κυριαρχο για αυτα που σας δινη γιατι δεν τα βρισκετε απο εναν βανιλα, αρα δεν αγαπατε τον ανθρωπο Κυριαρχο, αλλα απλος τον Κυριαρχο για αυτα που περνεται απο αυτον,και αν σας τα εδινε και ενας βανιλα εστω προσποιητα για να μην σας χαση γιατι σας αγαπαη ισως τοτε να αγαπουσαται τον βανιλα γιατι ισως ηταν πιο ομορφος η ειχε πιο γραμομενο σωμα απο τον Κυριαρχο, η αγαπατε τον ανθρωπο Κυριαρχο γιατι εχεται ερωτευτη προτα την καρδια του και μετα την κυριαρχικοτητα του, οπως κανουν π.χ. οι βανιλα θυλικες ερωτεβονται προτα τον ψυχικο τους κοσμο των βανιλα αρσενικων, και βαζουν σε δευτερη μοιρα το πηδημα που τους προσφερη, απαντησται με ειλικρηνια υποτακτικες θυλικες υπαρξεις μου.Γνομη μου φιλοι μου Κυριαρχοι ειναι οτι μας αγαπανε γιατι ειμαστε ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ εκτος ορισμενων περιπτοσεων, γιατι δεν ειναι και ευκολο την σημερινη εποχη να βρουνε και πολλους Κυριαρχους ετσι δεν ειναι υποτακτικες μου, η κανω λαθος ? Αν ναι τοτε διαψεψτε με αλλα με πηστικες αποδιξεις, παμε τρυφερες υπαρξεις μου απαντηστε.   
     
  2. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: ??;

    Δε νομίζω πως μπορεί να υπάρξει διαχωρισμός.

    Σαφώς και γοητεύομαι από γνήσιους Κυρίαρχους, αυτό δε σημαίνει πως Τους ερωτεύομαι κιόλας. Ερωτεύομαι μόνο όταν η διασταύρωση του βλέμματός Μ/μας εκπέμψει λάμψη, μόνο όταν η ψυχή Του αγγίξει τη δική μου και το μυαλό Του κυριεύσει το δικό μου.

    Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί υποτιμάς το να ερωτεύονται οι υποτακτικές τον άνθρωπο Κυρίαρχο και όχι τον Κυρίαρχο.
     
  3. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: ??;

    sapfw δεν υποτιμω γληκια μου τιποτε , απλος τοις αποψεις μου εξεθεσα, και περιμενω και τοις δικες σας. 
     
  4. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Διαπίστωσα στις φορές που έχω ερωτευθεί ότι το αντικείμενο του έρωτα μου αντιπροσώπευε ή προσέφερε κάτι που λαχταρούσε η ψυχή μου, πραγματικό ή και πλασματικό. Όχι απαραίτητα Κυριαρχία, άλλωστε δεν είχα πάντα την γνώση του τι είμαι. Συνήθως ήταν κάτι άπιαστο, κάτι που δεν μπορούσα να ελέγξω. Ίσως να με έλκυε αυτό εξ αιτίας της υποτακτικής μου φύσης. Δεν ξέρω σίγουρα.

    Επίσης, σπάνια ερωτευόμουν για τον ίδιο λόγο. Ερωτευόμουν τον εκάστοτε για διαφορετικούς λόγους και μα την αλήθεια μου άρεσε πολύ να ερωτεύομαι. χαχα
    Διαχωρίζω τον έρωτα από την αγάπη γιατί συνήθως έχεις γνώση αυτουνού που αγαπάς, αντίθετα στον έρωτα δεν είναι απαραίτητο ούτε καν ουσιώδες.

    Μπορώ να πω πως πιο εύκολα Τον Κυρίαρχο τον αγαπάς παρά τον ερωτεύεσαι γιατί είναι μια σχέση που στηρίζεται σε πολύ δεδομένες καταστάσεις όπου κάνεις σκοπό ζωής να μάθεις και να κατανοήσεις τον άλλον και αυτό σημαίνει πως μαθαίνεις και Τον άνθρωπο.

    Εδώ έχω μια ένσταση όμως πάνω στον διαχωρισμό. Κυρίαρχος και άνθρωπος είναι ένα και το αυτό. Δεν είναι Κυρίαρχος κάποιος για τις συγκινήσεις που προσφέρει. Η Κυριαρχία είναι στην φύση του ως άνθρωπος και αγαπάς το σύνολο του ανθρώπου με τα συν και πλήν του.

    Όταν ερωτεύεσαι τον Κυρίαρχο πιστεύω πως συμβαίνει γιατί σε εξιτάρει σε υπέρμετρο βαθμό, σε βάζει σε διαδικασίες σε κάνει να ονειρεύεσαι και να ξαγρυπνάς, όπως το έκανε και ο Πανάγος στην β' γυμνασίου, όταν τίποτα δεν ήταν ξεκάθαρο πάνω στην φύση την δική μου ή την δική του. Απλά με έβαλε στο μηχανάκι και με πήγε να δω το φεγγάρι κάπου με όμορφη θέα.

    Σημειώνω όμως πως δεν είναι απαραίτητο να Τον ερωτευθείς, η υποταγή δεν εξαρτάται από αυτό όπως έχει ειπωθεί σε άλλα threads.
     
  5. zinnia

    zinnia Contributor

    εγω παλι (θα με πειτε βεβαια βανιλα και θα συγχωρεσετε μισο-μειδιωντας την άποψη μου) δεν νομιζω πως μπορεις να δοθεις τοσο ολοκληρωτικα σ εναν Κυριαρχο, εάν δεν εισαι και δεν νοιωθεις ερωτευμενη μαζι του, διοτι εαν δεν συμβει αυτος ο παραγοντας, δεν θα μπορεσεις ν αφεθεις να σε οδηγησει σε δυσβατα και αγνωστα μονοπατια.. Απλα ισως μεινεις στα γνωστα, καταχτημενα , ομως, για να γινει η υπερβαση, πρεπει να υπαρχει ο ερωτας που καθαριζει τις δυσκολιες κι ανοιγει νεους δρομους και προοπτικες. Ας μην υποτιμαμε τον παραγοντα που μας λεει και εχουμε δει κι εμεις με τις εμπειριες μας να συμβαινει, πως ενας ερωτευμενος ανθρωπος τολμά κι αφηνεται πολυ περισσοτερο απο εναν που δεν ειναι.
     
  6. gaby

    gaby Guest

    Masterperris γιατί θέλετε να σας διαψεύσουμε σ αυτό που (καλώς κατ εμέ) γνωρίζετε και γνωρίζουμε και γνωρίζετε ότι γνωρίζουμε;

    Από τον Κυρίαρχο έλκεται μία υποτακτική και θέλει να Του υποταχτεί και να την κυριαρχήσει. Αγαπά τον άνθρωπο. Αν και όταν προκύψει. Λατρεύει Αυτόν που θυσίασε γι αυτήν...

    Έτσι το νιώθω τουλάχιστον...
     
  7. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: ??;

    Απο τις πιο ειληκρηνες κατ εμε απαντησεις απαλη μου, θελω ομως να ακουσω ολλες τοις αποψεις απο ολλες σας υποτακτικες μου υπαρξεις.