Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

8 χρόνια περιπλανήσεων...μια κριτικά αναστοχαστική προσέγγιση

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος assassina, στις 26 Σεπτεμβρίου 2010.

  1. Mesodo

    Mesodo Regular Member

    τι διαβάζουν πάλι τα κουρασμένα μου μάτια...

    άλλη μια μικρή πριγκίπισσα στο κοντέινερ με τις δυστυχισμένες υπάρξεις που έχουν βάλει τον πήχη ψηλά και τσαλαβουτούν τα δαχτυλάκια τους στη λίμνη περιμένοντας τον πρίγκιπα που ποτέ δεν θα εμφανιστεί .

    νομίζω μετά τους άντρες υποτακτικούς είναι η κατηγορία με τη μεγαλύτερη ζήτηση και τη μικρότερη προσφορά. Κάτι που με κάνει να αναρωτηθώ πως σκατά βολεύονται αυτά τα κορίτσια τελικά? διότι αρνούμαι να δεχθώ πως η αιμομιξία με τον μπαμπά είναι τόσο διαδεδομένο σπόρ (μακάρι δηλαδή να γλυτώναμε κιόλας από τη μύρλα).
     
  2. sk

    sk Regular Member

    Απάντηση: 8 χρόνια περιπλανήσεων...μια κριτικά αναστοχαστική προσέγγιση

    Πολύ σωστός - as usual- ο Arioch.

    Όταν κάνουμε "λάθος επιλογές" (και σου μιλώ ως παθούσα, όχι από θεωρητικό υπόβαθρο), το πιο δύσκολο είναι α) να το συνειδητοποιήσουμε β) να το παραδεχτούμε, δημόσια ή μη, δεν έχει σημασία, προέχει να το κάνουμε ως προς τον εαυτό μας και γ) να ψάξουμε να βρούμε το γιατί. Και είναι επίπονη διαδικασία, δυστυχώς, γιατί τσούζει τον εγωισμό το ότι έχουμε αφήσει ανθρωπάκια να μας επηρεάσουν και να πάρουν, όπως πολύ σωστά λες, κομματάκια από τον εαυτό μας.

    Αλλά το πιο σημαντικό είναι να τα θάψουμε αυτά τα όντα και να μην τα αφήσουμε, ακόμα και αφού πάψουν να υπάρχουν στην ζωή μας, την ύπαρξή μας, τον ψυχισμό μας. Move on.

    Όλα συμβαίνουν για κάποιο λόγο σε αυτή τη ζωή. Και οι λάθος επιλογές, μέσα σε όλα, έχουν και ένα καλό: σε κάνουν να δεις ξεκάθαρα τι δεν θες, τι δεν θα ξανα-επιτρέψεις. Και θα σε βοηθήσουν να καταλάβεις πραγματικά την "σωστή επιλογή" όταν με το καλό έρθει  

    sk
     
  3. Απάντηση: 8 χρόνια περιπλανήσεων...μια κριτικά αναστοχαστική προσέγγιση

    εννοειται!τον εχουμε κλαψει προ πολλού και τον έχουμε θάψει κιόλας:lol2:


    σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις
    ομως το ερωτημα μου παραμενει και κανοντας ενα ρεζουμέ των βαθυτερων σκεψεων μου το ξαναθετω ως εξης:

    οταν δεν βρισκουμε εκεινον που θα μας κανει το 'κλικ' , συμβιβαζομαστε;
    γιατι οχι, εγω δεν θα ανηκω σε εκεινο το γκρουπ των ανθρωπων που εχουν μια συζυγο, μια κοπελα για τα σεσσιον τους, και μια φιλη για να λενε το τι κανουν κ με τις δυο
    τα θελω ολα σε ενα (νοικοκυρεμενα)
    ειμαι παραλογη;
    οταν λοιπον δεν τα βρουμε ολα σε εναν, τι κανουμε; συμβιβαζομαστε ;
     
  4. sw

    sw

    Re: Απάντηση: 8 χρόνια περιπλανήσεων...μια κριτικά αναστοχαστική προσέγγιση

    ...προφανως ποσταρες πριν διαβασεις κανενα ποστ πλην του αρχικου αυτου του θρεντ...

    Γι:mwink:ργος
     
  5. Re: Απάντηση: 8 χρόνια περιπλανήσεων...μια κριτικά αναστοχαστική προσέγγιση

    Αντι να ψαχνεις απο εμας απαντησεις θα σου ελεγα να διαβασεις το ποστ του Mesodo.  
     
  6. sw

    sw

    Re: Απάντηση: 8 χρόνια περιπλανήσεων...μια κριτικά αναστοχαστική προσέγγιση

    2. next, ...next, ...next, ...next, ...next, ...next, ... , ..., ..., ..., ..., ..., νατονα! αλλα δεν κανουμε   μολις τον βρουμε, γιατι μπορει να χρειαστει συντομα να κανουμε παλι τον κοπο να ψαξουμε για next, ...next, ...next, ...next, ...next, ...next, ...next, ...next, ...next, οποτε αμα απο   γινομαστε   σε καθε 10αδα next, ολο και καποιο κομματακι μας θα αφηνουμε στο δρομο.

    [8500 km εκανα απο τον Οκτωβρη του 2007 εως τον Αυγουστο του 2008 ψαχνοντας σε ολες τις γωνιες της πατριδας για εκεινη αναμεσα σε 8 διαφορετικες υποψηφιες. 17/8/2008 εστειλα ενα pm στη Βαρκελωνη και απο το Σεπτεμβρη του 2009 συζουμε επειδη εχει ολα αυτα που ΑΠΑΙΤΕΙΣ* κι εσυ.]

    1. και πιο σημαντικο.* Γνωρισε καλυετρα τον εαυτο σου και ανακαλυψε τα πραγματικα θελω σου.
    *Μην μειωσεις τον ενθουσιασμο σου.
    *Μη φτιαχνεις προτυπα και ψαχνεις να βαλεις τους υποψηφιους να δεις αν χωρανε ακριβως στο καλουπι που εχεις κατασκευασει.
    *Βαλε τον πηχη οσο πιο ψηλα σου επιτρεπει η αυτοεκτιμηση σου (που ειπε και ο Mr_XP)!!!
    Αυτος που ψαχνεις εκει εξω (ή εδω μεσα) υπαρχει!

    Γι:nod:ργος

    ΥΓ * και πολυ σωστα κανεις!
     
  7. blindfold

    blindfold Contributor

    Απάντηση: 8 χρόνια περιπλανήσεων...μια κριτικά αναστοχαστική προσέγγιση

    η δική μου απάντηση είναι απλή ,βρες ένα σκλάβο/υπό/whatever και πλάσε τον όπως θες εσύ  

    δεν είναι δύσκολο , όσες φορές το έχω δοκιμάσει έχω περάσει πολύ πιό όμορφα ... και πάντα τελείωνε με πολύ όμορφο έρωτα που καμία κυριαρχική δεν μου έδωσε/αντάμειψε/πρόσφερε ποτέ .

    σαν μαζοχιστής μου άρεσε να σπάω τα όρια και μετά να μου μαζεύουν τα κομμάτια , πάντα σταματάγαν στο πρώτο , με τις υποτακτικές γυναίκες ολοκληρωνόταν (από μέρου μου βέβαια προς εκείνες) αλλά και πάλι είναι πολύ όμορφη η διαδικασία ,μερικές φορές το κάναν και εκείνες ... με τις κυριαρχικές ηταν ο καθένας για τη πάρτη του ...
     
  8. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Απάντηση: 8 χρόνια περιπλανήσεων...μια κριτικά αναστοχαστική προσέγγιση

    Σε καταλαβαινω αποοοολυτα ομως!!!οχι κατι αλλο!κι εγω απο τα 25 μου χρονια εχω πολλες απο τις σκεψεις-προβληματισμους και θελω σου...Η μονη αντιθεση ειναι οτι (εμενα μπορείτε να με παρεξηγήσετε) εκανα μερικες δοκιμες...λοοοολ:rollinglaugh:
     
  9. Ninevi

    Ninevi Regular Member

    Απάντηση: 8 χρόνια περιπλανήσεων...μια κριτικά αναστοχαστική προσέγγιση

    Θες να παντρευτείς;
    Αν όχι, διεύρυνε λίγο το target group σου. Pansexual δηλώνεις, θα την βρεις την άκρη.
     
  10. Vanda

    Vanda Regular Member

    Η ερωτηση σου δηλαδη ειναι αν συμβιβαζομαστε η οχι απο οτι καταλαβα.(Συγχωρεσε με αν καταλαβα λαθος ακομα τον πρωινο μου καφε πινω.)
    Η σχεση μεταξυ δυο αγνωστων ανθρωπων, με διαφορετικα γονιδια μεγαλομενοι σε διαφορετικο περιβαλλον μονο με συμβιβασμο μπορει να πετυχει.Εκτος αν πεσει απο τον ουρανο καποιος ιδιος με εσενα, δυσκολο το κοβω.
    Οχι δεν χρειαζεται να εχεις πολλα συμπληρωματα, αλλος για γαμο αλλος για σεσσιον αλλος για παρεα.Απλα πρεπει να συμβιβαστεις στην ιδεα οτι καποιος ειναι καλος μονο για σεσσιον, αλλος μονο για συντροφος κτλ.(Αυτο τουλαχιστον με εχει διδαξει η καποια πειρα μου)Η μετριοτητα σε εναν τομεα δεν ειναι κακη οταν σε υπερκαλυπτει καπου αλλου.Μπορει πχ να ειναι ο τελειος συντροφος αλλα οχι καλος στο θεμα του σεσσιον, οδηγησε τον εσυ εκει. Το θεμα ειναι εσυ τι θελεις σε καθε φαση της ζωης σου. Μικρη εισαι ακομα ζησε την καθε στιγμη.
     
  11. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Re: Απάντηση: 8 χρόνια περιπλανήσεων...μια κριτικά αναστοχαστική προσέγγιση

    Παραλογη, οχι αλλα ισως να σε αποκαλεσουν ονειροπολα.
    Μια στιγμιαια απαντηση που μου ηρθε οταν διαβασα την ερωτηση ήταν:
    Απο το να συμβιβαστω, προτιμω να μεινω μονη.
    Ομως ειναι ασχημο να μενεις μονος, θα σου ελεγα λοιπον να προσπαθησεις να βρεις αυτο το "ολα και νοικοκυρεμενα" που αναζητας.
    Μην ξεχνας ομως πως ειναι δυσκολο να βρουμε το ιδανικο, και πως δεν ειναι κακο να υπαρχουν συμβιβασμοι και απο τους δυο
    (σε λογικα πλαισια μιλωντας) αρκει στη λιστα σου τα "υπερ" να υπερτερουν των "κατα" κατα πολυ