Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

"Aγάπη μου, πρέπει να αυτώσω κάτι αυτά..."

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος DocHeart, στις 21 Απριλίου 2009.

  1. DocHeart

    DocHeart Δυσνόητα Ευνόητος

    Περί κερατώματος ο λόγος.

    Ναι, ναι, sure, όλοι ξέρουμε οτι δεν είναι σωστό, δεν είναι τίμιο, είναι αναξιοπρεπές, αν ο άλλος το ανακαλύψει ραγίζει η καρδιά του, ποτέ δε βγαίνει σε καλό, κ.ο.κ. Μυαλό έχουμε και καταλαβαίνουμε οτι ένα σβέλτο γαμήσι μπορεί να αποδειχθεί καταστροφικό για μια σχέση πάνω στην οποία έχουμε δουλέψει χρόνια και έχουμε επενδύσει πολλά.

    Εν τούτοις, αυτά τα ξέρουμε.

    Θέλω να διαβάσω για κερατώματα. Τα κερατώματα που κάνατε. Προσέξτε, ΟΧΙ αυτά που σας έκαναν, αυτά που κάνατε εσείς. Αν αισθάνεσθε καλύτερα, ξεκινήστε την ιστορία σας "Ένας φίλος / γνωστός / ξάδερφός μου..."

    Ξεκινάω.

    Ένας ξάδερφος ενός φίλου ο οποίος γνωρίζει τον αδερφό της προγιαγιάς μου ήταν για τρία χρόνια σε μια σχέση με μια εξαιρετική κοπέλα, καλλίγραμη, καλλιεργημένη, καλλιμάρμαρη κ.λπ. Μάλιστα θρυλείται οτι τον αγαπούσε πολύ. Αλίμονο, ο τρόπος που επέλεγε να του δείχνει την αγάπη της ήταν να τον πετάει με τις κλωτσιές απ'το σπίτι όποτε είχε περίοδο και την άλλη μέρα να του κάνει δώρο τριήμερες εκδρομές σε Ευρωπαϊκές μεγαλουπόλεις (το αγαπημένο του).

    Ένα βράδι που περνούσε μακριά της, στο διαμέρισμά του δηλαδή, έπηξε και βγήκε βόλτα μόνος του στο κέντρο της Αθήνας. Γνώρισε μια μεθυσμένη καθηγήτρια Αγγλικών (όμως κόρη Βρετανού διπλωμάτου, βεβαίως - βεβαίως) σε γνωστό στέκι του Κολωνακίου, και προέβη στο να την κουβαλήσει πίσω στο χώρο του για περαιτέρω διερεύνηση των ζητημάτων που ετέθησαν.

    Την άλλη μέρα, ερωτηθείς για την χθεσινοβραδινή πολύωρη αποτυχία του να απαντήσει στα τηλεφωνήματα που είχε κάνει προς αυτόν η "κανονική" αγαπημένη του, της είπε οτι ήταν στο σπίτι του φίλου του Γεράσιμου ο οποίος προσφάτως ατυχήσας στη σχέση του με τη χοντρόκολη (αλλά κατα άλλα αξιολάτρευτη) Νίκη, είχε ανάγκη ψυχολογικής υποστήριξης και ανδρικής παρέας.

    Μετανοήσας, της έστειλε ένα μπουκέτο με τριαντάφυλλα, και κατόπιν προέβη σε τηλεφώνημα προς την κόρη του διπλωμάτου ούτως της ανακοινώσει πως είναι ένα ρεμάλι και μισό, ανάξιος της εμπιστοσύνης και της συμπάθειας που του έδειξε. Αυτή υπέθεσε πως αυτός είναι παντρεμένος, και τον απείλησε (εμμέσως πλην σαφώς) οτι αν είχε κάποτε την τύχη να γνωρίσει τη σύζυγό του, θα μοιραζόταν με αυτήν τον άνωθι χαρακτηρισμό (i.e. "ρεμάλι") για το άτομό του, πράγμα το οποίο ευτυχώς δε συνέβη (αφού, ούτως ή άλλως, ο περι του ο λόγος νεαρός τελεί ακόμα και σήμερα ανύπανδρος).

    Ok... I'm listening...
     
  2. Syrah

    Syrah Contributor

    Δεν έχει χρειαστεί ποτέ να "απατήσω" κάποιον γιατί ανέκαθεν είχα διασφαλισμένο το δικαίωμά μου να κάνω σεξ με όποιον επιθυμώ. Πέρα από το ότι είμαι μονογαμική - οπότε πρόκειται περί δικαιώματος που διεκδικώ πάντα χωρίς να προτίθεμαι να αξιοποιήσω, αλλά αυτό δεν μας ενδιαφέρει εν προκειμένω.

    Πολύ όμορφη η ιστορία του φίλου σου DocHeart.  
     
  3. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

     

    Τον Κερατουκλη πολλοι αγαπησαν,το Κερατο ουδεις.
     
  4. vautrin

    vautrin Contributor

    Μια μικρή ιστορία σαν σύντομο ανέκδοτο. Ενώ έκανα σεξ με την σκλάβα μου, ξαφνικά σταματά και μου λέει: όταν με πηδάς σκέφτεσαι μιαν άλλη. Είχε δίκιο. Σκεφτόμουν μια σερβιτόρα στο καφέ που συχνάζαμε. Ήταν λοιπόν τόσο εμφανές; Αιφνιδιάστηκα σε τέτοιο βαθμό που ούτε καν το διέψευσα. Συνειδητοποίησα μεμιάς πως η σχέση μας βάδιζε προς το τέλος της. Καταλαβαινόμασταν τέλεια, διαβάζαμε ο ένας την σκέψη του άλλου όμως είχαμε αρχίσει να βαριόμαστε τα ίδια σώματα, τις ίδιες μυρωδιές, τα ίδια βρωμόλογα και βογγητά. Επειδή γνωριζόμασταν είχαμε γίνει ξένοι, επειδή λύσαμε το μυστήριο, μας ροκάνιζε η ανία. Ήταν μια στιγμή άφατης πικρίας, σαν να χάνεις τον πρώτο αριθμό του λαχείου παρά ένα νούμερο…
    Λίγο καιρό μετά χωρίσαμε φιλικά.

    Υ.Γ.: Στα σχεδόν δύο χρόνια που ζήσαμε μαζί, δεν άγγιξα άλλη γυναίκα. Κι όμως … πολλές φορές την «απάτησα».
     
  5. Babylon

    Babylon Regular Member

    Πριν απο μερικα χρονια, η κολλητη φιλη της αδερφικης φιλης της ξαδερφης μου, ειχε σχεση με τον κατα 17 χρονια μεγαλυτερο καθηγητη της. Εμεναν μαζι και εκεινος παρ'οτι την αγαπουσε, επειδη ηταν ενας αρκετα μοναχικος και ιδιοτροπος ανθρωπος με ελαφρως σαδιστικες τασεις, της συμπεριφεροταν ασχημα μερικες φορες και τσακωνοντουσαν πολυ. Τον υπολοιπο καιρο ομως, περναγαν καλα, αυτος της αφηνε τον χωρο που αυτη χρειαζοταν και τα βραδια κοιμοντουσαν αγκαλια.

    Ενα βραδυ, εκεινη βγηκε στο Ψυρρη (τοτε δεν ηταν ακομα τοσο trendy) με τον πρωην της και τον κοινο τους κολλητο και εγινε λιαρδα απο τα υπουλα ρακομελα. Βρεθηκε στο κρεβατι του πρωην της, αφου ξερασε μια δυο φορες στην τουαλετα του. Οταν την επομενη μερα την ρωτησε ο συντροφος της που κοιμηθηκε, εκεινη πολυ φυσικα του απαντησε πως ειχε μεινει σπιτι του πρωην της. Δεν την ρωτησε περαιτερω και ποτε εκεινη δεν καταλαβε γιατι. Αν ηταν γιατι ηξερε, αν ηταν γιατι με το τοτε hippie lifestyle της κοιμοταν συχνα δεξια και αριστερα, η γιατι και εκεινος κοιμοταν με αλλες.

    Αυτη δεν ηταν και η μοναδικη ατασθαλια της κοπελας αυτης απ'οσο ξερω στις προιγουμενες και στις επομενες σχεσεις της, αλλα νομιζω πως τωρα πια εχει καταληξει, καθοτι ρομαντικη, στην (κατα συρροην) μονογαμια. Στις τελευταιες δυο σχεσεις της, δυο και εναμιση χρονου, ηταν πιστη. Εκτος απο μια φορα που βρεθηκε εν μεσω οργιου αθελα της αλλα δεν εκανε σχεδον τιποτα οποτε δεν μετραει.
     
  6. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Οφείλω να ομολογήσω πως, γενικά, δεν είμαι μονογαμικός τύπος. Υπάρχουν περίοδοι που αρέσκομαι στο να μοιράζομαι το κρεβάτι μου με περισσότερα του ενός άτομα. Όταν, όμως, είμαι σε σχέσεις, δε μπαίνω στη λογική του κερατώματος. Πιστεύω πως για να φτάσω στο σημείο να κερατώσω, πάει να πει πως το άτομο που είμαι μαζί, δε με καλύπτει πλήρως, επομένως, η σχέση παύει να υφίσταται. Επιπλέον, δε θα έκανα κάτι της στιγμής, απλά και μόνο για να ικανοποιήσω την κάβλα μου, με κίνδυνο να διαλύσω μία σχέση.

    Ελπίζω να μη στενοχώρησα όσους περίμεναν να διαβάσουν κάποια προσωπική ιστορία. Και να κεράτωνα, σιγά μην έβγαζα τα άπλυτά μου στη φόρα.
     
  7. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: "Aγάπη μου, πρέπει να αυτώσω κάτι αυτά..."

    Λογίζεται κέρατο αν το πούμε στον άλλον? (διευκρινιστική η ερώτηση)
     
  8. whipmarks

    whipmarks Regular Member

    εεεεε.......ναι.Και μια και πηρες φορα πες του οτι δεν ξερει και να γ@μ...ΑΜΑΝ ΠΙΑ
     
  9. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: "Aγάπη μου, πρέπει να αυτώσω κάτι αυτά..."


    Αν του το πούμε πριν να του τα φορέσουμε, ή αφού έχει ήδη διαπιστώσει πως πρέπει πιά να σκύβει γιά να περάσει από την πόρτα, γιατί κάπου βρίσκει;



     
  10. Babylon

    Babylon Regular Member

    Re: Απάντηση: "Aγάπη μου, πρέπει να αυτώσω κάτι αυτά..."

    Προσωπικα θεωρω το να κερατωσεις τον αλλο και να του το πεις, οτι πιο εγωιστικο και ανωριμο. Η τον χωριζεις χωρις να του το πεις και τελειωνει η ιστορια εκει, η μενεις μαζι του και με τις τυψεις σου και δεν το λες ποτε.
     
  11. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Re: Απάντηση: "Aγάπη μου, πρέπει να αυτώσω κάτι αυτά..."

    Και γιατί παρακαλώ είναι εγωιστικό και ανώριμο; Δε μπορεί να υπάρχουν άτομα που, ναι μεν δε θέλουν να τελειώσουν τη σχέση τους, αλλά από την άλλη δεν είναι σε θέση να διαχειριστούν τις τύψεις που έχουν; Είναι δείγμα ανωριμότητας αυτό;
     
  12. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: "Aγάπη μου, πρέπει να αυτώσω κάτι αυτά..."


    Είναι δηλαδή ωριμότερο, αυτόν που θα κερατώσεις, να του φορτώσεις και το βάρος της διαχείρισης των δικών σου τύψεων; Έξυπνο, δε λέω, αλλά ώριμο;