Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

"Aγάπη μου, πρέπει να αυτώσω κάτι αυτά..."

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος DocHeart, στις 21 Απριλίου 2009.

  1. Kaveiros

    Kaveiros Regular Member

    Απάντηση: Re: "Aγάπη μου, πρέπει να αυτώσω κάτι αυτά..."


    Ισως να μην εγινα κατανοητος....απ τη μια λες πως διασκεδαζεις με τους αντρες που νομιζουν οτι....
    εννοωντας προφανως πως κουνιεται και αλλιως η αχλαδια και απο την αλλη πως οι γυναικες ειναι λιγοτερο απιστες....λιγο ασυμβατο μου φαινεται  
     
  2. DocHeart

    DocHeart Δυσνόητα Ευνόητος

    Ρε αφήστε τις φιλοσοφίες και πείτε για κάνα κεράτωμα να καβλώσουμε λιγάκι...  
     
  3. δεν ξέρετε Κύριε Μαλευ τι θα πει κερατο?
     
  4. Maley

    Maley Contributor

    απαπα..στις καλογριες που τελειωσα δεν μας μαθανε τετοια πραγματα..
     
  5.  καλόγριες? έχουν και οι καλόγριες βιτσια και τασεις βδσμ?
     
  6. κατα κύριο λόγο
     
  7. EkatiE

    EkatiE New Member

    Μέχρι στιγμής η φίλη του ξαδέρφου του αδερφού μου (δηλαδή και δικού μου) είχε κάνει μερικές απόπειρες να απατήσει το αγόρι της γιατί είχαν μια πιο χαλαρή σχέση (!!!!!!!!!!!!!!) αλλά δεν της έβγαινε, οπότε σύντομα σταμάτησε να προβληματίζεται και αποφάσισε να τον χωρίσει και έζησε αυτός καλά και αυτή και κάποιοι άλλοι καλύτερα.
    Οπότε το κέρατο πλήρης αποτυχία. Είναι μια ιστορία αντι-κερατου ελπίζω να μην είναι εκτός θέματος. Αυτό θα τη δυσκολέψει ακόμα περισσότερο με βάση τις δυσοίωνες περιγραφές της female.
    Γιατί female εμένα προσωπικά με απογοητεύεις, πολύ σκούρα τα πράγματα για τους μονογαμικούς.
    Βέβαια δεν είχα και ποτέ σχέση δέκα χρόνια για να ξέρω πώς θα είμαι τότε και πώς θα είναι οι καταστάσεις....




    υ.γ. Ελπίζω να είναι μια τέλεια σχέση που θα βασίζεται στην αφοσοίωση και στη θέληση κάθε μέρους του ζευγαριού να δουλέψει πάνω στο θέμα της αγάπης του, να συνεχίζει να εμπνέει μέσω των προσωπικοτήτων που θα εξελίσσονται μέσα σε αυτήν και να είναι υπεράνω πειρασμών -κάτι σαν ασκητική. Τώρα όντως είμαι εκτός θέματος και πραγματικότητας.
     
  8. ariadni

    ariadni Regular Member

    Χα. Ενδιαφέρον το θέμα.

    Είχα λοιπόν μια σχέση που κράτησε πάρα πολλά χρόνια. Στη δική μου περίπτωση το τραγικό της ιστορίας ήταν ότι ο σύντροφός μου είχε ταλέντο στο να διερευνά και να ανακαλύπτει κάθετι που έκανα.
    Πάντα πίστευα ότι αυτό το παιδί χαραμίστηκε που σπούδασε αυτό που σπούδασε...έπρεπε να έχει γίνει πράκτορας της CIA.
    Αυτό λοιπόν που έχει ενδιαφέρον δεν είναι τόσο οι ιστορίες κερατώματος που είχαμε, όσο αυτά που επακολουθούσαν όταν έβρισκε τα στοιχεία της...ενοχής μου (ήμουν μικρή και είχα κάνει αρκετές βλακείες...όπως και αυτός άλλωστε)

    Η πρώτη λοιπόν φορά που ανακάλυψε κάτι (κλήσεις στο κινητό μου και κάποιες φωτογραφίες) έγινε το έλα να δεις.
    Ήρθε στο σπίτι μου ήρεμος για να συζητήσουμε και καταλήξαμε να κυνηγιόμαστε σε δύο δωμάτια, εκείνος με κατακόκκινο πρόσωπο και κρατώντας τη συσκευή του τηλεφώνου (το καλώδιο κρεμόταν) για να μου τη φέρει στο κεφάλι.
    Όταν τελικά με στρίμωξε, δε μου την έφερε (αν και μου άξιζε) αλλά κάθησε πιο δίπλα στο κρεβάτι και μου είπε «Αφου δε σε χτυπησα σήμερα, πιστεύω πως τελικά ποτέ δε θα χτυπήσω γυναίκα»
    Τα ξαναβρήκαμε μετά από λίγο καιρό (γενικώς τα ξαναβρήκαμε πολλέεεες φορές σε αυτή τη σχέση).

    Σε κάποιο άλλο σκηνικό έσπασε το πληκτρολόγιο του υπολογιστή του και άλλη μια φορά έβαλα φωτιά (κατά λάθος) στο σπίτι του. Βασικά την ώρα που αρχίσαμε να τσακωνόμαστε εγώ μαγείρευα και είχα μόλις βάλει το λάδι στην κατσαρόλα να ζεσταθεί.....ε και όταν φούντωσε ο καβγάς, φούντωσε και το λάδι. Μετά τρέχαμε να σβήσουμε τη φωτιά από τον πάγκο της κουζίνας...

    Τη φορά που δεν ανακάλυψε τίποτα (αν και δεν είμαι σίγουρη για το πόσο αυτό το σκηνικό εμπίπτει στην κατηγορία κέρατο), ήταν όταν χαμουρεύτηκα με την κολλητή μου στο σπίτι του γκόμενού της, ενώ ο γκόμενος της και ο δικός μου είχαν βρεθεί στο σπίτι του δικού μου κι έβλεπαν το βάζελο. Αδυνατώ αυτή τη στιγμή να περιγράψω το πώς φτάσαμε σε αυτό το σημείο. Είναι μια ολόκληρη ιστορία από μόνη της..

    Πάντως παρά τα εκατέρωθεν κερατώματα και βρισίδια έχουμε μέχρι και σήμερα καλές σχέσεις.
    Αν εξαιρέσουμε αυτά τα σκηνικά είμασταν σε γενικές γραμμές πολύ ήρεμοι (!) και τελικά χωρίσαμε όχι για λόγους που είχαν να κάνουν με το κέρατο (σαφώς είμασταν πάρα πολύ ανώριμοι και οι δυο)
    Το κορυφαίο είναι ότι τώρα πια όταν βγαίνουμε αραιά και που για καφεδάκι να τα πούμε τα θυμόμαστε πάντα και γελάμε.
     
  9. Kερατο!!!!
    χμ.....τι σημαινει κερατο παιδιά?
    πόσες φορές έχετε σκεφτει εναν άλλον ανθρωπο ερωτικα ενω ειστε σε μια σχεση κι πόσες φορές μπηκατε στον πειρασμο να το κανετε και αντισταθηκατε?
    Αυτο δεν ειναι κερατο?
    το ξερει ο συντροφός σας?
    Το κερατο ξεκινα εκει που τελειωνει η ζωντανια της σχεσης εκει που ο ενας ζει στον κόσμο του και ο αλλος ψαχνει να καλύψει τα κενα του εκει που η μιζέρια παιρνει τον ρόλλο της στην καθημερινότητα της σχέσης?
    Η φταίνε όλοι η κανένας!!! 
     
  10. Maley

    Maley Contributor

    συμφωνω σκλαβινα..το κερατο αρχιζει εκει που τελειώνει μια σχεση..
     
  11. kaviros

    kaviros New Member

    H λέξη κερατάς θέλει να υποδηλώσει ότι άν λ.χ. ξενοπηδηχτεί η γυναίκα μου αυτό θα είναι τόσο άσχημο για μένα πού θα μοιάζω κερατόμορφος.
    Λαμβανομένου υπόψη ότι στην ιστορία τών ανθρώπινων συμβόλων το κέρατο απεικονίζει ηδονικό και ευχάριστο βίο (Σάτυροι,Πάνας κλπ.) η λέξη κερατάς σημαίνει επί τής ουσίας ελευθεριάζον άτομο, δήλα και δή είναι τίτλος τιμής!!!  
     
  12. DocHeart

    DocHeart Δυσνόητα Ευνόητος

    Τηλεφωνικός διάλογος με φίλο που ετοιμάζεται να κερατώσει τη γυναίκα του

    "Λοιπόν, μαλάκα, αν ποτέ ερωτηθείς, που δεν θα ερωτηθείς δηλαδή, αλλά λέμε, αν, θα πεις οτι απόψε πήγαμε μαζί στα μπουζούκια."

    "Ρε μαλάκα, γιατί με μπλέκεις σε τέτοια πράγματα; Θα σε πάρει χαμπάρι η Δήμητρα και θα φάω κι εγώ ξύλο μετά."

    "Μαλάκα, ασ'τις μαλακίες, θα με χρειαστείς κι εσύ κάποτε..."