Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

"Aγάπη μου, πρέπει να αυτώσω κάτι αυτά..."

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος DocHeart, στις 21 Απριλίου 2009.

  1. Ναι κάπως έτσι έγινε η συζήτηση και βγήκαμε και οι δυο στο τέλος μαλάκες .....
     
  2. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Μη κερατωνετε ινα μη κερατωθειτε.
    (ειδικα αν εχετε και Μερτσεντέ... )  

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  3. Georgia

    Georgia Owned Contributor

     

    Η ξαδέρφη του κουνιάδου της πρώην γυναίκας του μπατζανάκη της ανιψιάς του φούρναρη της γειτονιάς μου, είναι φιλοσοφημένα μονογαμική.
    Καθότι όμως τυγχάνει και άτυχη, την μόνη φορά που έκανε μια φυσιολογική σχέση και προσπάθησε να εφαρμόσει τις φιλοσοφίες της περί μονογαμίας, απέτυχε, μιας και τον απάτησε τον δόλιο.

    Όχι όμως επειδή δεν μπόρεσε να αντισταθεί στα θέλγητρα του εραστή, αλλά επειδή ο μετέπειτα κερατάς ήταν καθήκι του κερατά.
    Οπότε στην ουσία δεν ήταν "το κέρατο για το κέρατο" αλλα ένα υποχθόνιο αντίποινο.
    Βέβαια εκείνος δεν το έμαθε ποτέ.
    Αφήστε που μετά από λίγο την χώρισε (για τους δικούς του, σαλεμένους λόγους).

    Απλά της έμεινε η ικανοποίηση του να ξέρει πως πρόλαβε και του την έσκασε του κερατά.

    Αυτή λοιπόν, έχει ζήσει και κάμποσες τραγελαφικές καταστάσεις, ως αυτόπτης μάρτυρας απιστίας. Αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία.
     
  4. lola louna

    lola louna Guest

    Απάντηση: "Aγάπη μου, πρέπει να αυτώσω κάτι αυτά..."

    η μονη κ καλυτερη λυση στο κερατωμα ειναι το swinging 
     
  5. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Πω πω τι πήγες και ξέθαψες τώρα ...  

    Πειρασμός!
     
  6. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Λοιπόν ... μία πρώην συγκάτοικος της 2ης εξαδέλφης του αρραβωνιαστικού της γειτόνισσας της γιαγιάς μου, μου είχε πει κάποτε την εξής ιστορία:

    Είχε έναν μακροχρόνιο σταθερό δεσμό με κάποιον. Συνήθως μένανε μαζί, παρόλο που διατηρούσαν διαφορετικές εστίες για πρακτικούς λόγους. Ένα βράδυ, έχοντας φέρει εις πέρας ένα μεγάλο project που της είχε κάτσει βαρύ, αποφάσισε να βγει να το διασκεδάσει. Παρόλο που ήταν μεσοβδόμαδα, ήθελε να γίνει κουρούμπελο.

    Μόνο που ο εν λόγω τύπος, εκείνο το βράδυ, αποφάσισε ότι προτιμούσε να μείνει σπίτι να δει τηλεόραση. Ικέτεψε, γκρίνιαξε, φώναξε, τον προειδοποίησε ότι θα βρει άλλη παρέα, μα δεν την πίστεψε. Κακώς, διότι εκείνη δεν μπλοφάριζε ποτέ. Οπότε, άνοιξε την ατζέντα της και κανόνισε να βγει με τον πρώτο που άξιζε τον κόπο: 1,87 θεϊκό σώμα, κατάλευκο δέρμα με γλυκές φακιδούλες, ξανθο-ελαφροκαστανο-κόκκινα μαλλιά, υπέροχο χαμόγελο και γαλάζια μάτια που γίνονταν γκρίζα όταν συννέφιαζαν.

    Βρέθηκαν σε μια τεράστια Irish Pub να κατεβάζουν ημίλιτρα μπύρας, μέχρι που, χάθηκε ο λογαριασμός και η μπάλα. Κατέληξαν στο σπίτι της, όπου “από ευγένεια” τον άφησε να κοιμηθεί για να μην τρέχει σπίτι του, τέτοια προχωρημένη ώρα.

    Δε θυμόταν βέβαια να μου πει σε πόσα δευτερόλεπτα κατέληξαν one on one, αλλά ήταν κάτω από 30''. Και παρόλο που έκανε εξ αρχής “εξήγηση” ότι αυτό θα γινόταν για μία και μοναδική φορά και πως δεν σκοπεύει να χαλάσει το σταθερό δεσμό που έχει {κορίτσι μάλαμα, λέμε!} ... εκείνο το βράδυ δεν έκλεισε μάτι. Κυριολεκτικά όμως. {Και πόδι θα λέγανε οι κακές γλώσσες ...}

    Το πρωί, έπρεπε να παραστεί και να εκφωνήσει λόγο σε μια επίσημη εκδήλωση. Έκανε ντους για να φύγει, αλλά πριν προλάβει να ντυθεί, κατέληξε πάλι στο κρεβάτι. Πράγμα που δεν την χάλασε και πολύ, λέει. Τελικά, έφυγε με την ψυχή στο στόμα, ελπίζοντας πως το αποσμητικό κρύβει τον ιδρώτα του, βάζοντας κραγιόν στο δρόμο και τα σχετικά, για να προλάβει. Και πολύ concealer για τους μαύρους κύκλους.

    Και ποιος στεκόταν στην πόρτα της εκδήλωσης, κουστουμαρισμένος, να περιμένει χαμογελαστός για να τη χειροκροτήσει και να δεχτεί τα συγχαρητήρια εκ μέρους της;?;? ... Αυτός που δεν είχε μπει στον κόπο να βγει μαζί της το προηγούμενο βράδυ! Στις δημόσιες σχέσεις ήταν μανούλα, δεν τα έχανε αυτά.

    Αφού τελείωσε το πατιρντί, οι χειραψίες και τα ρέστα, πήγανε μαζί στο σπίτι του. Και περιέργως, παρόλο που εκείνη είχε μια ταχυπαλμία, δεν μύρισε τίποτα περίεργο πάνω της. Δεν διαμαρτυρήθηκε, δεν παραξενεύτηκε, δε ρώτησε καν. Ήταν σίγουρος πως είχε δεμένο το γάιδαρό του.

    Δυο-τρεις μέρες αργότερα, στο πρώτο μικροκαυγαδάκι, επεκράτησε η λογική της αυτοσυντήρησης {“Σιγά μην συγχιστώ εγώ για χάρη σου, αγόρι μου!”} ... Έπεσε αυτομάτως τηλεφώνημα στον αναπληρωματικό, ο οποίος και έσπευσε δια τα περαιτέρω.

    Αυτό κράτησε ένα διάστημα, ώσπου ο αναπληρωματικός, έχοντας επεδείξει δέοντα ζήλο και αφοσίωση προς το άθλημα, καταξιώθηκε σε θέση κυρίως παίκτη. Ο άλλος απεβλήθη απ' το “γήπεδο” δια παντός. Έκανε κάτι προσπάθειες, επικαλέστηκε το συμβόλαιό του ... στο τέλος ζήτησε ακόμα και να παίζει πότε-πότε ως αναπληρωματικός {ρε, πώς αλλάζουν οι καιροί!}. Αλλά δεν ξανάπαιξε εκεί, ποτέ, διότι θα ήταν απλά χαμένος χρόνος.

    Ας γίνει μάθημα σε όσους και όσες θεωρούν πως έχουν δέσει καλά το γάιδαρό τους.

    Υ.Γ. Μερικούς μήνες αργότερα, τη ρώτησε αν θα έκανε ποτέ one night stand. Η απάντηση “Σου θυμίζω πώς γνωριστήκαμε!” έκανε τα μάτια του να γκριζάρουν.
     
    Last edited: 19 Οκτωβρίου 2010
  7. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Κοιτάχτε τι ξέθαψα!

    Ο τρίτος τροχός είναι παρεξηγημένος έχω να δηλώσω. Έχω υπάρξει κάμποσες φορές τρίτος τροχός και οι άλλες δεν ξέρω τι έκαναν, εγώ μια χαρά πέρασα. Στις δικές μου σχέσεις δεν απαιτώ "πίστη" για την ακρίβεια είναι ελεύθερες να πηδηχτούν με όποιον θέλουν, όπου θέλουν, όσο θέλουν φτάνει να μη το μάθω από τρίτους. Τείνω να σέβομαι τις σχέσεις μου υπό την έννοια ότι αν η σχέση μου δε θέλει να ξενοπηδάω δεν το κάνω πρωτίστως για να τα έχω καλά με τον εαυτό μου, γιατί αρκετά ενοχικά κουβαλάω, δε θέλω άλλα εφόσον μου είναι εύκολα να τα αποφύγω. That been said όπως έχω φάει κέρατο έτσι κι έχω ρίξει αλλά αν αρχίσω και ρίχνω κέρατο σημαίνει ότι το πουλί έχει πετάξει και αντίο κι ευχαριστώ για τα ψάρια.

    Το καλύτερο κέρατο πάντως ήταν αυτό που είχε ρίξει η πρώην γυναίκα μου στον τότε αντικαταστάτη μου, αφού είχαμε χωρίσει -αν και μεταξύ μας πιστεύω ότι τον είχε βρει πριν χωρίσουμε. Κι αυτός που πήγε ξεβράκωτος στο λάκκο με τα κωλοδάχτυλα, δεν ήξερε, δε ρώταγε;

    Η βασική αρχή είναι η εξής: Αν βρεθείς με κάποιον/κάποιαν σε σχέση η οποία ξεκίνησε από τη μεριά του/μεριά της ως κέρατο τότε chances are θα το δοκιμάσεις και του λόγου σου.

    Δε θα πω karma is a bitch, θα πω "πιο αναμενόμενο και από 12άρι της Κύπρου στην Eurovision"
     
    Last edited: 13 Μαϊου 2020
  8. Brt

    Brt #ολαπολυ Premium Member

    Ααα έχω εξαιρετικές ιστορίες κερατου ένθεν και ένθεν και από φίλες που εμπλουτίζουν το ανθολόγιο ακόμα περισσότερο.

    Θυμαμαι ένα Σάββατο της αποκριας, βγαίνουμε αρχικά για ποτά στην πλατεία Αγ. Ειρήνης, πίνουν όλες (designated driver, δεν πίνω κιόλας), μια πολυυυ ερωτευμένη με γνωστό μάγειρα/σεφ. Αυτος στο εστιατόριο του, μηνύματα κλπ κλπ. Τέλος πάντων της λέει μια «έρωτα μου αγιάτρευτε, κουράστηκα σήμερα, θα πάω για ύπνο» «αγάπη μου όνειρα γλυκα και να σε σκεπάσουν οι μοίρες στον ύπνο σου κι εμείς δεν θα αργήσουμε θα σε ονειρευτώ», τέτοια ωραία ρομαντικά να λιώνεις.

    Μετά το μπαρ λέμε δεν πάμε και μπουζούκια; Άντε κατεβαίνω με τις παλαβές φτάνουμε fever, αρχές συγγρου. Μπαίνουμε, μας δίνουν ένα τραπέζι πίσω, όλα καλά παραγγέλνουμε. Έρχεται εκεί ο μετρ, ξέρω γώ ένας κυριος κουμανταδόρος, κορίτσια κρίμα εσείς να είστε πίσω να σας φέρω μπροστά. Να μας φέρεις κύριε άπαυτε μου...μας βάζει σε πρώτο τραπέζι πίστα, και δίπλα ακριβώς κάθεται ο σεφ και μπαλαμουτιαζεται με μια που και Μορφέα δεν την έλεγες     

    Πιο γκαντέμης πεθαίνεις...από όλη την Αθήνα να του κάτσουμε δίπλα; Έγινε της μουρλής το πανηγύρι, περιττό να πω, πάει και το αυτοκίνητο κλάμματα εμετοί όλα μαζί...

    Συμπέρασμα: μην τις κυκλοφορείτε τις παράνομες... 

    Υ.Γ. Μια φορά είχα γνωρίσει έναν μονογαμικό άνθρωπο επάνω σε ένα λευκό μονοκερο...
     
  9. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Aααυτό..!
     
  10. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Το πρώτο και μοναδικό κερατωμα που είχα αντιμετωπίσει ήταν στην εφηβεία σε ηλικία μόλις 16 χρονών.
    Μικρομεγαλο Όπως ήμουν και μιας και τα αγόρια της ηλικίας μου δεν ήταν ποτέ του γούστου μου, έκανα σχέση με έναν 24 χρονών...
    (Ναι ποτέ κανείς δεν μίλησε για αποπλάνηση ανηλίκου και ποτέ κανείς δεν επενέβη φέρνοντας αντίρρηση στην διαφορά ηλικίας...Εκτός από την μητέρα μου που αν μάθαινε θα με κουρευε γουλι).
    Έπειτα από 1,5 χρόνο σχέσης προφανώς και άρχισε να φαίνεται Η διαφορά ηλικίας στις συνήθειες, στην καθημερινότητά και γενικα στη σχέση το χάσμα ήταν μεγάλο.
    Έτσι το τελευταίο καλοκαίρι που ήμασταν μαζί και ενώ είχε εξαφανιστεί για κάποιες μέρες, ήρθε με θράσος...η με θάρρος και μου αποκάλυψε την παράλληλη σχέση του.

    Θύμωσα τόσο πολύ που άρχισα να τον χτυπάω με όση δύναμη είχα.
    Τόλμησε να μου κρατήσει τα χέρια μα ήμουν τόσο μανιασμενη που τα τράβηξα και άρχισα ξανά μέχρι που γέμισε η μούρη του αίματα....

    Πήρα τον δρόμο για το σπίτι μου και αυτός με ακολουθούσε με το αυτοκίνητο παρακαλώντας με να μπω μέσα.
    Φυσικά Και δεν μπήκα κι έτσι με πήρε συνοδεία τσουλωντας δίπλα μου.
    Οι μέρες που ακολούθησαν ήταν απίστευτες.
    Τυφλά να έχει ο φωσκολος.
    Τι με παρακαλούσε.
    Τι μου έλεγε ότι είμαι δική του και πως δεν θα αφήσει κανέναν άλλο να κάνει σχέση μαζί μου.
    Τι έπιανε τις φίλες μου.
    Ερχόταν έξω από το σπίτι μου...
    Ως που κάποια στιγμή μαθαίνω ότι αρραβωνιαστηκε την κοπέλα.
    Σκέφτηκα ότι θα ησυχάσω από αυτόν.
    Το αποκορύφωμα ήταν Όταν ήρθε Και μου είπε ότι ήταν έγκυος και πως έπρεπε να την παντρευτεί Αλλά συνεχίζει να θέλει εμένα κα πως κάποια στιγμή θα χωρίσει και θα είναι μαζί μου....
    Μου έπεσε το σαγόνι....
    Το.δεύτερο ξύλο το έριξα για το μωρό και την κοπέλα....
    Δεν με ενόχλησε ξανά.
    Πολύ αργότερα μάθαινα ότι παρατάει την κοπέλα και το Παιδί και γυρνάει από γκόμενα σε γκομενα....
    Τραγικο...

    Εγώ όμως πήρα ένα μεγάλο μάθημα από τότε.
    Απαιτώ να ξέρω.
    Δεν με νοιάζει να έχω αποκλειστικότητα.
    Θέλω να ξέρω.
    Τα πάντα.
    Όταν γνωρίζω είμαι ήρεμη.
    Όταν δεν γνωρίζω γίνομαι θεριο
     
  11. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Αυτό που ο διάολος σπάει το ποδάρι του το έχω με Λαρισαίο επιχειρηματία ο οποίος ήρθε με την γκόμενά σε ένα κατσικοχωρι των Σερρών και καλά για δουλειές και είχε την γκομενα μαζί του και έτυχε να πέσει πάνω στην νονά της γυναίκας του Η οποία έλειπε χρόνια στη Γερμανία και γύρισε στο χωριό συνταξιουχα και τον θυμήθηκε ενώ τον είχε δει όλο κι όλο μια φορά στον γάμο!!!!
    Η γιαγιά Γκεστάπο!!!!   
     
  12. Brt

    Brt #ολαπολυ Premium Member

    Άντε να πω κ άλλη μια...

    λόγω δουλειάς ταξιδεύω άπειρα, άτιμε κορονοιε. Έχω σχέση, δεν συζούμε αλλά έχει κλειδιά σπιτιού, είμαι σε άλλη ευρωπαϊκή πρωτεύουσα, συναντάω έναν παλιό γνωστό, τα λέμε, θυμόμαστε τα παλιά, θυμόμαστε και τα καινούργια, Ε τέλος πάντων λίγο τα κεριά, λίγο η ζέστη, λίγο τα λόγια του παπά, κάπως ξύπνησε μαζί μου στο ξενοδοχείο.

    Λέμε αυτήν την άβολη καλημέρα τύπου, κάτι πρέπει να πούμε. Αναχωρεί. Ούτε γάτα ούτε ζημιά, σκέφτομαι η καλή σου.

    Λάτρης της τεχνολογίας, έχω imac, iphone, iPad, MacBook, και φυσικά...iCloud. Δεν έχω αποσυγχρονισει τα iMessages (δεν το ήξερα τότε), και αποφασίζει ο γνωστός να κάνει ανασκόπηση της προηγούμενης νύχτας και να μου δώσει βραβείο ξεπετας...

    Σηκώνεται να πιει καφεδάκι ο αγαπημένος στην Αθήνα, ανοίγει iMac να δει «πρώτο θέμα», τα μέτρα Τσίπρα...και σκάνε τα iMessages μέσα στην μούρη του...σε διάφορες οθόνες...

    Το τι μελόδραμα παίχτηκε...κ εγώ να σιχτιρίζω τον Τζομπς και όλη την Apple.