Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

AIDS!!! μηπως μας δουλευουν κανονικά?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και υγεία' που ξεκίνησε από το μέλος extreme32, στις 6 Μαρτίου 2008.

  1. theSainOne

    theSainOne Regular Member

    Το χο ακούσει και εγώ αυτό για την ζαμπια, απο ζαμπιανι κιολασ που ειχε φριξει, (ζούσε χρονια αγγλια) αλλα για την αρρώστια φιλε αν εχεσ χασει κανα γνωστό ίσως να μην τα έλεγες τα ιδια.
     
  2. chocollata78

    chocollata78 Regular Member

    Αμφισβητησε τα παντα! Ειναι σωστο αυτο, αλλα η αμφισβητηση δεν σημαινει οτι ειναι λαθος μια κυριαρχη επιστημονικα αποψη ντε και καλα...

    Ο τροπος που εθεσε το θεμα ειναι λαθος γιατι, δεν μετετρεψε μια αμφισητηση σε πιστη, και αν εστω και ενας πιστεψει αυτα που λεει... Θετει σε κινδυνο ζωες...

    Παντως ειναι γνωστο οτι ορισμενοι επιστημονες αμφισβητουνε την υπαρξη HIV και την σχεση του με το AIDS
    http://en.wikipedia.org/wiki/AIDS_reappraisal

    Αλλα αυτο γινεται σε ολα τα επιστημονικα θεματα...

    κατα τα αλλα συμφωνω με τον Docheart
     
  3. nasmar

    nasmar Regular Member

    Απάντηση: AIDS!!! μηπως μας δουλευουν κανονικά?

    female part
    καλημερα.εγω αυτο που σκεφτομαι συμφωνα με την λογικη μου και οχι στηριζομενη σε γνωσεις,ειναι οτι σιγουρα υπαρχρει ειτζ δεν μπορει να παιζει (και να θελανε)τοσο μεγαλη πλεκτανη οσον αφορα την υπαρξη της ασθενειας.τωρα οσον αφορα τα φαρμακα και τις φαρμακοβιομηχαιες διατηρω τις επιφυλαξεις μου κατα ποσο ειναι αποτελεσματικα τοσο οσο λενε και γενικα τα τερτιπια που παιζονται συμφωνα και με εμπειρια οσον αφορα αυτοανοση ασθενεια (που δεν επιδεχεται θεραπεια )και υπαρχουν μονο κατασταλτικα φαρμακα(?) και ο καθες γιατρος προσπαθει να προωθησει το πρωτοκολλο του.
    αυτο φυσικα δεν ειναι απαραιτητα κακο γιατι μπορει να θελει νατο προωθησει για να βοηθησει.τι γινεται ομως οταν το κανει απλα για επιχορηγησεις για την ερευνα και φημη?πως μπορεις να τον εμπιστευτεις οτι οι σκοποι του ειναι αγνοι,οταν ειναι καθε γιατρος και γνωμη καθε γιατρος και φαρμακο?
    φανταζομαι (δεν ξερω)οτι και στο ειτζ που δεν υπαρχει θεραπεια τα πραγματα λειτουργουν καπως ετσι.ισχυει?
    συγνωμη αν εβγαλα το θεμα εκτος.
     
  4. extreme32

    extreme32 Regular Member

    Re: Απάντηση: AIDS!!! μηπως μας δουλευουν κανονικά?

    αν ειναι πλεκτανη τοτε σιγουρα δεν θα ήταν προχειρη ωστε εγω εσυ κι ολοι εδω μεσα να την παρουμε χαμπαρι. παιζει οι ιδιοι οι γιατροι να διδασκονται στραβα τα πραγματα. η παπαγιαννιδου εβγαλε στη φορα κατι που ειχα ακουσει και διαβασει απο το 2001. Αυτο κανει. Παραθετει τις αποψεις αλλων επιστημονων αλλα τελικα η αντιμετωπιση που εχει ειναι ιδια με μιας τρελαμενης , φαντασιοπληκτης, που θελει να πουλησει ενα βιβλιο. Δεν σχολιασε κανεις τους δυο χιλιαδες τοσους γιατρους απ ολο τον κοσμο που εχουν την ιδια αποψη με αυτη. Ολοι βιβλια θελουν να πουλησουν? Οι οροθετικοι που δεν κανουν τεστ δεν το μαθαινουν ποτε και ζουν ευτυχισμενοι ως τα βαθια γεραματα αφου δεν πηραν θεραπεια? Δεν ειμαι ειδικος. προβληματισμενος ειμαι. στα Links που εδωσα γραφει πολλα που δεν εχουν σχεση με την παπαγιαννιδου. καλα το ενα ειναι η λιστα με τα ονοματα. το αλλο ομως ? ξερω γω? νομιζω δινει πολλες απαντησεις και για το λογο που πεθαινουν τα ατομα που εχουν aids και για ολα. ας το διαβασει οποιος θελει. και ας το αμφισβητησει μετα.στο παραπανω φορουμ που μας εδωσε η αριαδνη μια χαρα τους απανταει. οχι παντου ισως. αλλα οταν της λενε να παει να το κανει με αραπηδες κι αλλα παρομοια λογικο ειναι να αμυνθει. με καποιους γιατρους που μιλησα με το θεμα μου ειπαν οτι εχει στοιχεια που τους φαινονται λογικα. με καποιους αλλους πριν ακουσουν ουτε ενα στοιχειο εναντιοθηκαν. εστειλα μηνυμα στη σελιδα με την αποψη του DocHeart παντως στην σελιδα της παπαγιαννιδου. με ενα μερος της αποψης δηλαδη. το σημειο με τον φιλο τον οροθετικο. δεν ξερω αν θα μου απαντησει. Απ οτι ειδα στη σελιδα της της την πεφτει πολυς κοσμος (βαλιανατοι , γιατροι, κλπ) και δεν ξερω ποτε θα το δει. αυτα προς το παρον. εχω και τα αρθρα απο το περιοδικο που διαβασα τοτε παντως σε JPEG. αλλα ειναι πολλες σελιδες και δεν ξερω αν γινεται η αν ενδιαφερει καποιον να τις βαλω καπου εδω.
     
  5. Elysium

    Elysium Contributor

    Re: Απάντηση: AIDS!!! μηπως μας δουλευουν κανονικά?

    Δηλαδή αυτοί δυο χιλιάδες κάτι «γιατροί» (που εντωμεταξύ άλλοι είναι αστρονόμοι και πολλοί δημοσιογράφοι χαχαχααχαχχαχαχαχαχαχαχχαα), πιστεύουν και αυτοί πως το AIDS είναι κόλπο της Εκκλησίας και της ... Δεξιάς για να μένουν οι νέοι αγνοί;;;

    τι μ...
     
  6. extreme32

    extreme32 Regular Member

    ok. γελιοποιηστε το κι αλλο. Οι περισσοτεροι ειναι καθηγητες και γιατροι. Θα μπορουσατε να δειτε τι λενε και γιατι το λενε απο το να το γιουχαρετε.
     
  7. Elysium

    Elysium Contributor

    Συγνώμη extreme32, αλλά αν οι απόψεις και των υπόλοιπων είναι ίδιες με αυτές της Παπαγιανίδου (όπως ο ίδιος μας αναφέρεις) δεν έχουμε να δούμε τίποτα άλλο.
    Αν οι διαφορές όμως τελικά αφορούν τον τρόπο που π.χ. δρα ο ιός, είναι ένα άλλο θέμα το οποίο όμως απέχει πολύ από τις αντιλήψεις της Παπαγιανίδου.
     
  8. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    χμ καλο σεναριο για ταινια επιστημονικης φαντασιας!δηλαδη η καθε μαλακια που λεει ο καθε μαλακας σε καποιο αρθρο πρεπει να την παρουμε στα σοβαρα?εγω ξερω ποιοι φταινε!οι μεγαλες καποτοβιομηχανιες(οπως λεμε πετραιλαικες εταιριες)για να πουλησουν τα προφυλακτικα τους!χμ για πλακα το ειπα αλλα τωρα που το βλεπω πιο ρεαλιστικο μου φαινεται χεχεχεχε
     
  9. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    φιλε extreme32 δεν ειναι επιχειρημα 2000 γιατροι το λενε αρα κατι τρεχει!και 1000000 γιατροι λενε το αντιθετο!εξαλλου χωρις να θελω να γελιοποιησω και αλλο το νημα οπως λες και 29 κατασκευαστες πλυντηριων συνηστουν σκιπ αλλα δεν συμενει πως ειναι το καλητερο 
     
  10. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Όταν αποφασίζουμε να ασχοληθούμε και να εκφέρουμε άποψη περί ζητημάτων , επί των οποίων δεν μπορούμε εκ των πραγμάτων να έχουμε εμπεριστατωμένη και πλήρη άποψη , παρά μόνο μπορούμε να εικάσουμε ως αποδέκτες πληροφοριών από τρίτους , καλό θα είναι να έχουμε τη σχετική υπευθυνότητα αυτοσυνείδησης της θέσεως μας.Πόσο μάλλον όταν αποφασίζουμε να παρουσιάσουμε την εν λόγω θέση σε δημόσια θέα.

    Από κει και πέρα καθένας βεβαίως έχει το δικαίωμα να παίξει με την ζωή του .(δε συμβαίνει όμως το ίδιο και με την ζωή των άλλων)
    Θα του συνιστούσα όμως να το πράξει με σχετική φειδώ.Γιατί θα πρέπει να γνωρίζει ότι , ακριβώς λόγω της έλειψης αντίστοιχης προσωπικής εμπειρίας , τελικά το επίπεδο στο οποίο κινείται δεν είναι άλλο παρά αυτό της τύχης.
     
  11. extreme32

    extreme32 Regular Member

    να σας πω οτι δεν πρωτρεπω κανενα στο να κανει σεξ ανεξελεγκτα. Δωξα το θεο υπαρχουν πολλα αφροδησια κλπ κλπ. αυτο που λεω ειναι οτι ο καθενας μας μπορει να προβληματηστει και να μην βγαζει γρηγορα συμπερασματα. Η Παπαγιαννίδου μου απαντησε, μου εξηγησε, της εστειλα τα αρθρα απο τα περιοδικα που ειχα διαβασει πριν απο οκτω χρονια τα οποια θα την ειχαν βοηθησει σε κατευθυνση αν τα γνωριζε νωριτερα, με ευχαριστησε και μου εστειλε σε doc το καινουριο της βιβλιο. Εκει εχει μαζεψει φανταζομαι πολλα στοιχεια απο αυτα που χρειαζεται για να πιστει καποιος που δεν θα ειναι αρνητικος 100%. Εγω το πιστευω? Οχι απόλυτα. το κοιταω ομως και με το φτωχο μου το μυαλο το βρησκω πολυ πιθανο.Και το βρησκω πολυ πιθανο γιατι δυο χιλιαδες τοσοι δεν ειναι μικρο νουμερο και δεν θα το συγκρίνω με το μεγαλο. Καποτε κοροιδευαν την ομοιοπαθητικη ολοι οι κλασσικοι γιατροι και καθε μορφη εναλλακτικης θεραπειας. Τωρα καταντησε must και καλα εκανε. Οταν εβγαινε καποιος και ελεγε οτι με το ταδε βοτανο γιατρεψα αυτο, εβγαινε ολος ο ιατρικος συλογος και οι φαρμακευτικες και τον εκαναν ρομπα ως τσαρλατανο. τωρα μιλανε για τα βοτανα σε ενα σωρο εκπομπες. Οταν βγηκαν και ειπαν για τη φραπελια τη μια μερα ολοι ελεγαν μπραβο την αλλη ελεγαν τι μαλακιες ειναι αυτες και μετα δεν μιλουσε κανεις. Μονο που εμαθα απο γιατρους και καλους γιατρους σε υψιλες θεσεις και μαλιστα στρατιωτικους γιατρους οτι η φραπελια ειναι γαμάτη και συνεχιζουν να την παιρνουν. Λοιπον επιτρεψτε μου να πιστευω ερευνοντας, οχι συμφωνα με νουμερα σε ενα συστημα ηδη καμενο.
     
  12. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Υπαρχει, δεν υπαρχει, το προφυλακτικο ειναι α π α ρ α ι τ η τ ο, περα απο το aids υπαρχει σιγουρα η ηπατιτιδα, και πολλα αλλα λοιμωδη αφροδισιακα νοσηματα.