Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

AIDS!!! μηπως μας δουλευουν κανονικά?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και υγεία' που ξεκίνησε από το μέλος extreme32, στις 6 Μαρτίου 2008.

  1. extreme32

    extreme32 Regular Member

    Την γνωμη μου την εχω πει γι αυτους που θα διαβασουν οτι μπορει να μην υπαρχει aids και δεν θα βαλουν προφυλακτικο. Θα χρειαζομουν πραγματικα πολυ χρονο και ισως τελικα να καταφερνα να απαντουσα σε πολλα απο τα ερωτηματα που θεσατε. Δυστυχως δεν εχω τοσο πολυ χρονο στη διαθεση μου. Η αληθεια ειναι οτι εχω γραψει απο την αρχη διαφορα τα οποια μπορει να ακουγονται τρελλα. Ισως να ζητησω να σβηστουν καποια στιγμη μερικα απο αυτα , οχι γιατι θεωρω οτι ειναι αχρηστα αλλα επειδη θα ηθελα να κρατησω ενα πυρινα ερωτησεων , οι οποιες θα ηθελα να απαντηθουν. Aldur μου εγραψες: ένα ακαθορίστου στόχου και συγκεχυμένο "κατηγορώ" εναντίον ακαθόριστων σκοτεινών κύκλων που εξυφαίνουν συνομωσίες με επίσης ακαθόριστους σκοπούς για την υποστήριξη επίσης ακαθόριστων συμφερόντων,
    είναι ένδειξη αν μη τι άλλο ελαφρότητας.

    τιποτα απο αυτα που εγραψα δεν ειναι ακαθοριστα. Τα ατομα που υποστηριζουν ολα αυτα ,και ονοματα εχουν, και αυτοι που κατηγορουν εχουν και αυτοι ονοματα και τα συμφεροντα δεν ειναι ακαθοριστα. Και οι ερευνητες που μιλανε γι αυτο, και οι γιατροι που μιλανε γι αυτο, εχουν κι αυτοι ονοματα.

    Durcet δεν ξερω αν διαβασες και τι ακριβως διαβασες απο ολα αυτα που εχω παραθεσει σε αυτο το νημα. ομως νομιζω οτι υπαρχουν πολλες απαντησεις. Δεν ξερω αν ειναι αληθινες. Εγω το πιστευω αλλα δεν ειμαι ειδικος. Γι αυτο λοιπον θα καταληξω σε δυο ερωτηματακια πλεον και θα ηθελα αν μπορει καποιος να μου τα απαντησει.

    1) στο ποστ #44 εβαλα φωτογραφιες απο το τεστ αντισωματων. κατι γραφουν εκει. και αντεγραψα και κατι που ειναι σαν επεξηγηση σε αυτο που γραφει το τεστ στις οδηγειες του. Ισχυει αυτη η επεξηγηση; Αν ισχυει τοτε ειναι ή δεν ειναι μαλακια να ξεκιναμε να βαζουμε στον οργανισμο μας τοξικες ουσιες επειδη το λεει ενα τεστ ακυρο; (το οποιο τελικα δεν το λεει ουτε αυτο αν καταλαβα καλα).

    2) Εχει σταλει μια επιστολη την οποια εχουν συνυπογραψει καμια 70αρια ατομα (τουλαχιστον τοσα ηταν πριν λιγο καιρο) στο υπουργειο υγειας. Ζητανε κατι απλο. Γιατι δεν το δινουν αυτο το απλο να τους βουλωσουν το στοματακι; Μηπως γιατι δεν το θεωρουν αρκετα "σοβαρο" ωστε να ασχοληθουν; Εδω τοσος κοσμος πια ασχολειται με το θεμα και το αμφισβητει. Νομιζω οτι απο κατι τοσο απλο θα μπορουσαν να ξεκινησουν ωστε να σταματησει η παραπληροφορηση. Να δωσουν αυτο που ισχυριζονται οι αντι-ΑΙDS πως δεν υπαρχει.

    Πηγα σε τρεις ομιλιες για το θεμα. Γνωρισα οροθετικους που εχουν σταματησει την συγκεκριμενη αγωγη. Δεν ξερω αν το οτι λαμπουν απο υγεια οφειλεται στο μυαλο τους που τους θεραπευσε απο αυτο που κανονικα θα τους σκοτωνε. Παρακαλω μην μου κανετε ερωτησεις. Εχω δωσει καποια στοιχεια. Αμφισβητιστε τα , καντε τα οτι θελετε. Θα προτιμουσα να μας διαφωτισετε οσοι μπορειτε. Μη με λετε αλλο ελαφρομυαλο, η επιπολαιο ή οτι αλλο με εχετε πει απο τοτε που εβαλα το συγκεκριμενο θεμα. Καταλαβαινω οτι μπορει να βαριεστε να διαβασετε κατι το οποιο θεωρειτε απο την αρχη μπουρδα και μαλιστα επικινδυνη μπουρδα. Μεσα στην ιστοσελιδα που διαβαζω ολα αυτα εχει απαντησεις νομιζω για ολα αυτα που ρωτατε εμενα. Ορεξη να εχετε να διαβαζετε. Εχει μια τεραστια συνεντευξη του Dr andrew maniotis HIVwave - AIDS: Ενα παγκόσμιο σκάνδαλο που λεει πολλα ενδιαφεροντα. Αλλα μενω στις δυο παραπανω αποριες. αυτες αν θελει καποιος να προβληματιστει και να απαντησει, θα ημουν πολυ χαρουμενος.
     
    Last edited: 25 Μαϊου 2009
  2. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: AIDS!!! μηπως μας δουλευουν κανονικά?

    τι λεει αυτη η τρελλη με το πρασινο μπλουζακι?
    γιατι δεν της κανει μηνυση ο ιατρικος συλλογος για διασπορα επικινδυνων ψευδων ειδησεων ?
    γιατι δεν της απαντα κανεις?
    γιατι δεν την κλεινουν στο ψυχιατρειο που δεν αγαπαει το παιδι που θα φερει στον κοσμο και θελει το κακο του?

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  3. extreme32

    extreme32 Regular Member

    Re: Απάντηση: AIDS!!! μηπως μας δουλευουν κανονικά?

    ερχεσαι στα λογια μου thaleia. Γιατι δεν της απανταει; μηπως δεν ειναι τοσο τρελλη;
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  4. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: AIDS!!! μηπως μας δουλευουν κανονικά?

    ξερω γω βρε πουλακι μου?
    αποριες εκφραζω...
     
  5. extreme32

    extreme32 Regular Member

    τσιου τσιου thaleia μου λοιπον. Κι εγω το ιδιο κανω. Μονο που για να μην την εβρισε ο τυπος διπλα της ο οποιος κανει επιθεση χωρις φοβο σε οποιον αμφισβητει την κλασσικη αποψη, εμενα με βαζει σε σκεψεις. Την γνωριζω την κυρια πλεον προσωπικα. Και αυτην και τον αντρα της. Δεν μου φαινεται οτι λεει κατι τρελο σε αυτο το βιντεακι.
     
  6. Ωραία, αλλά εσύ θα μας μουρλάνεις. Αφού καταλαβαίνεις τι σημαίνει επακριβώς τα όσα αναγράφονται στο τεστ στο οποίο αναφέρεσαι κι έχεις παραθέσει και τις φωτογραφίες, θα πρέπει προφανώς να είσαι σε θέση να απαντήσεις σωστά και στο παρακάτω ερώτημα:

    "149 ασθενείς με φαρυγγικό πόνο και πυρετό προσήλθαν στα επείγοντα του νοσοκομείου. 62 από αυτούς διαγνώστηκαν κλινικώς σαν στρεπτοκοκκικής μορφής και πήραν θεραπεία. Από αυτούς μόνο οι 27 απεδείχθη ότι έχουν θετική καλλιέργεια φαρυγγικού επιχρίσματος. Από τους 87 που διαγνώστηκαν κλινικώς σαν μη πάσχοντες οι 10 είχαν θετική καλλιέργεια. Να υπολογιστούν οι δείκτες ευαισθησίας και ειδικότητας"

    Αλλιώς, δεν ξέρεις τι λες...
     
  7. extreme32

    extreme32 Regular Member

    Τι μου λες βρε Aldur; Εγω αναρτησα τις φωτογραφιες και ρωταω. Δεν ειπα οτι ξερω ή γνωριζω. Αφηνω αυτους που γνωριζουν να απαντησουν. Νομιζεις οτι καταλαβα τι ειναι αυτο που με ρωτησες; Εγω ρωταω γιατι δεν ερχονται σε αντιπαραθεση οι μεν με του δε να βγει μια ακρη σε ενα θεμα που εχει παρει πλεον τεραστιες διαστασεις.
     
  8. Αφού, βρε άνθρωπε, δεν καταλαβαίνεις τι γράφει εκεί πάνω, πως καταλαβαίνεις οτι είναι άκυρο;;;;
     
  9. extreme32

    extreme32 Regular Member

    απο αυτο που εγραψα εδω σου φαινομαι οτι ειμαι ο πιο σιγουρος στον κοσμο γι αυτο που γραφει το τεστ;

    Γραφω κι ενα "αν ισχυει" καπου εκει....

    Δεν ισχυει τελικα; Γιατι δεν της ειπε κανεις τιποτα στο βιντεακι που μας εβαλε η thaleia την ωρα που παρουσιαζε αυτο το τεστ;
     
  10. Γιατι η επιστημονική "κουβέντα" δε γίνεται με βιντεάκια...
    Αλλιώς θα κλείνανε τα ερευνητικά κέντρα, τα επιστημονικά συνέδρια και τα επιστημονικά περιοδικά και θα έβγαζε τα φάρμακα, τα νέα υλικά και τα καινούργια τσιπάκια το youtube
     
  11. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Αλήθεια, το μόνο επιχείρημα που βρέθηκε είναι μία εκπομπή, όπου πουλήθηκε ελπίδα από ανίδεους, προς χάρη της τηλεθέασης; Δεν είναι η πρώτη φορά που γίνεται κάτι τέτοιο. Ο καρκίνος έχει θεραπευτεί πολλάκις από τηλεθεραπευτές. Από το νερό του Καματερού, μέχρι τα ροφήματα από φύλλα ελιάς, και τις βλακώδεις δηλώσεις της Έφης Θώδη. Για κάθε ασθένεια σχεδόν έχει εντοπιστεί η κατάλληλη τηλεθεραπεία. Όλα προς χάρη μιας αυξημένης θεαματικότητας.

    Ρωτώ, λοιπόν, γιατί να πρέπει να βασιστούμε στις δηλώσεις κάποιου προσκεκλημένου σε μία τηλεοπτική εκπομή, και όχι στις ενδεδειγμένες λύσεις, ολικές ή μερικές, που προτείνει η επιστήμη για κάθε περίπτωση; Εγώ τουλάχιστον έχω σαφώς περισσότερη εμπιστοσύνη στον ιατρικό κόσμο, παρά σε μια γυναίκα που ισχυρίζεται πως αυτοθεραπεύτηκε. Και ας μου απαντήσει κάποιος στο ερώτημα μου: στις χώρες της υποσαχάριας Αφρικής, που δεν παίρνουν κάποια θεραπεία, γιατί δεν υπάρχει αυτοΐαση; Γιατί πεθαίνει ο κόσμος από AIDS;
     
  12. extreme32

    extreme32 Regular Member

    οκ . με βιντεακια δεν γινεται επιστημονικη κουβεντα. απλα στο συγκεκριμενο βιντεακι υπηρχε ενα γιατρος και καποια τρελλη αν θελετε που κατι εδειχνε. αυτο που εδειχνα κι εγω. Οτι βρισκω το δειχνω και κανω κουβεντα. Βιντεακια, εγγραφα, οδηγεις χρησεις των τεστς. Οτι εχω. Τυχαινει να εχω γνωρισει και καποια ατομα. Αν λοιπον καποιος μπορει να πει οτι αυτο που ειπε ο ταδε παπαρας εκει ειναι λαθος γι αυτο και γι αυτο το λογο , εγω θα παρω τους λογους και θα τους παραθεσω στην αντιθετη πλευρα. Αν μου απαντησουν , θα σας πω τις απαντησεις τους. Δεν ειναι μονο αυτο το βιντεακι με μια που μιλαει και λεει μπουρδες. θελετε να σας βρω αλλες διαμαρτυριες ασχετες με αυτη τη τρελλη; Μπορω να το κανω κι αυτο. Ψαχνω. Ψαχτε κι εσεις. Αν το θεωρειτε απο την αρχη γελοιο μην το κανετε. Για μενα τιποτα δεν ειναι γελοιο απο τη στιγμη που μπλεκονται ασθενεις και γιατροι που φωναζουν για κατι.

    Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (3 members and 0 guests)
    extreme32 , MindMaster+ , atasai


    χριστε μου!!!!!
     
    Last edited: 25 Μαϊου 2009