Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

alithinoi slaves

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος giannis2, στις 2 Μαϊου 2007.

  1. giannis2

    giannis2 New Member

    dn iparxoun alithinoi slaves.oloi (k ego eimai mesa s aftous)theloun na ipotasonte se mia gineka k na kanoun diafora giati ayto tous kavlonei.otan omos teleiosoun dn theloun na tin doun mprosta tous.k ayto einai to fisiologiko...... einai san na theleis na eisai ftoxos
     
    Last edited by a moderator: 2 Μαϊου 2007
  2. savra

    savra Guest


    Ναι, μπορεί, μάλλον και ίσως, αλλά και το ανάποδο? Δηλαδή αρπάζουν κάποιον που δεν γουστάρει και του τα κάνουν με το ζόρι? Χμμμ... λες?  
     
    Last edited by a moderator: 7 Μαϊου 2007
  3. Τhe Enchanter

    Τhe Enchanter Regular Member

  4. savra

    savra Guest

    The Law!
     
  5. Syrah

    Syrah Contributor

    Γιατί είναι το φυσιολογικό κατά την άποψή σου αυτό; Πώς γίνεται η επιμέρους αντιστοιχία στοιχείων μεταξύ της τελευταίας και της προτελευταίας πρότασής σου (δεν αντιλαμβάνομαι τον παραλληλισμό);

    Συναφές με το νήμα σου είναι και το νήμα που βρίσκεται στην παρακάτω url:
    https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/showthread.php?t=8324
    (το οποίο είναι συνέχεια του νήματος:
    https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/showthread.php?t=6607)
    Εκεί έγραψα κάποιες σκέψεις μου αναφορικά με το θέμα που θίγεις και κάποιες προτάσεις αντιμετώπισής του, σε πρώτο επίπεδο.
     
  6. giannis2

    giannis2 New Member

    Απάντηση: alithinoi slaves

    το δεν θελουν να την δουν μπροστα τους ισος να ηταν υπερβολη.ηθελα να πω οτι μετα που θα τελιωσει ενας "σκλαβος" δεν θελει θελει πλεων να ειναι σκλαβος μεχρι να ξανακανει reload..
     
  7. giannis2

    giannis2 New Member

    Απάντηση: alithinoi slaves

    δεν το ειχα διαβασει...πολυ σωστη η αποψη σας
     
  8. masada

    masada New Member

    συμφωνω κι εγω... 
     
  9. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Αναφέρεσαι φίλε μου στο sexual του ζητήματος.Οπότε κάτι τέτοιο είναι πολύ πιθανό αφού χρειάζεται κάποια ώρα για να γίνει όπως λες και 'συ το reload.Υπάρχει όμως και το sensual.

    Αυτό που νομίζω είναι ότι αν το δεύτερο εκλείπει , το πιο πιθανό για να μην πω σίγουρο είναι ότι με την εκσπερμάτωση λαμβάνουν τέλος όλα.

    Αλλά αυτό είναι κάτι που επιλέγει ο καθένας.Κι εξαρτάται άλλωστε και που αναφερόμαστε.

    Αν αυτό που λες λόγου χάρη αναφέρεται στην περίπτωση ενός one night stand , τότε νομίζω ότι θα είναι σκόπιμο να μην περιμένει κανείς πολλά στο sensual επίπεδο και ως εκ τούτου κρίνω το γεγονός ότι μόλις περάσουν οι καύλες θέλεις να σταματήσουν όλα ως πολύ φυσικό.

    Αν όμως αναφέρεσαι σε ένα long based contract και εξακολουθείς να προχωράς με αποκλειστικό γνώμονα το sexual της υπόθεσης , τότε πάλι φυσικό είναι μεν αλλά δε ξέρω για πόσο χρονικό διάστημα μπορεί να δουλέψει αυτό.

    Εξαρτάται κάθε φορά από τη διαδικασία που επιλέγεις με βάση αυτό που έχεις θέσει ως στόχο.

    Αλλά εγώ θα αποτολμήσω να πω ότι υπάρχουν σκλάβοι που θέλουν να είναι κάτω από τα πόδια της Mistress/Master τους και μετά την ολοκλήρωση της σεξουαλικής πράξης.
    Άλλωστε σε πολλές σχέσεις η σεξουαλική επαφή δεν υφίσταται καν ή είναι ελάχιστη.

    Επίσης δεν θα συμφωνήσω με την πρόταση : "Κανείς δεν θέλει να είναι φτωχός"
    Τουλάχιστον όχι με τη γενικότητα με τη οποία πραγματεύεσαι την έννοια της φτώχιας.
    Κι αυτό γιατί μολονότι μια σχέση D/s ή M/s (και αναφέρομαι αποκλειστικά σε σχέση κι όχι ένα απλό roleplay που πραγματοποιείται στα πλαίσια μιας απλής εβδομαδιαίας συνεύρεσης έτσι για να τη βρούμε) μπορεί να κρύβει πολλές λούμπες και πολλές φορές είναι αντικείμενο λανθασμένων επιλογών ως προς τους λόγους για τους οποίους επιλέγεται αυτή (ένδεια σε επίπεδο προσωπικότητας , αδυναμία χαρτακτήρα , ανευθυνότητα , οικονομική δυστοκία κλπ) , παρόλα αυτά δεν νομίζω ότι μπορεί να αποκλείσει κανείς ότι υπάρχουν και περιπτώσεις (δε θα πω αν είναι πολλές ή λίγες) όπου η επιλογή μιας τέτοιου είδους σχέσης έχει να κάνει με κριτήρια που απέχουν κατά πολύ από τα παραπάνω.

    Δε θέλω να βγει το συμπέρασμα από τα παραπάνω ότι μέμφομαι το roleplay γενικότερα.Αντίθετα θεωρώ ότι έχει κι αυτό τη λογική του και την αναγκαιότητά του όπως όλα τα πράγματα.Απλά θέλησα να κάνω ένα διαχωρισμό ανάμεσα σε αυτό και σε μια σχέση bdsm.
    Κι αυτό γιατί σε σχέσεις bdsm νομίζω ότι όση καύλα μπορεί να έχει το σεξουαλικό επίπεδο , άλλη τόση έχει και το επίπεδο της επικοινωνίας στο εγκεφαλικό επίπεδο.Κάτι που άλλωστε ισχύει και στις vanilla σχέσεις , ασχέτως αν έχουν καταφέρει να τις υποβαθμίσουν με τον καιρό μέσω της τσόντας , των media κλπ , σε αυτό που είδα εύστοχα να γράφεται σε κάποιο νήμα "απλή παλινδρομική κίνηση".

    Ίσως απλά να μην έχεις βρει ακόμη τη γυναίκα εκείνη που θα σου δώσει το έναυσμα να της δωθείς πλήρως.Γιατί μην ξεχνάμε ότι χρειάζεται και το κατάληλο άτομο.Κι αυτό το άτομο όταν έρχεται η ώρα να βρεθούμε one on one , δεν κρίνεται από το πόσα παράσημα έχει ή όχι στο bdsm αλλά από το αν υπάρχει τελικά κάτι το μαγικό σε αυτόν/η που τελικά να μας κάνει να αισθανόμαστε ότι απλά έχουμε βρει τον άνθρωπό μας.
     
  10. SLK200GR

    SLK200GR Regular Member

    Απάντηση: alithinoi slaves

    γιατι δεν το πιστευω αυτο?απλα πιστευω οτι ενας σκλαβος πρεπει να εχει πραγματικο σεβασμο και θαυμασμο για τον αφεντη-τρα του ,αν δεν υπαρχει απλα γινεται για το παιχνιδι ,γρηγορα θα ξεφουσκωσει,οποτε καλη επιλογη στους dom-es (ειναι που ειναι λιγοι ¨) ) ειδαλως προσανατολισμος στις επαγελματιες ,μια φορα στις τοσο και τελος
     
  11. savra

    savra Guest

    Σωστός  
     
  12. gaby

    gaby Guest

    Υπάρχουν αληθινοί σκλάβοι μόνο που είναι πολύ λιγότεροι από τους - καθόλα συμπαθείς - bottom που υποτάσσονται για λίγη ώρα όταν και όποτε τους διεγείρει.

    Υπάρχουν επίσης εκπαιδευμένοι σκλάβοι που έχουν εκπαιδευτεί για να κάνουν ότι τους διατάζει ο Αφέντης τους χωρίς να είναι καθόλου διεγερμένοι ή χωρίς καν να τους αρέσει ή ακόμα και αν δεν τους αρέσει καθόλου η εντολή Του.

    Αν και μπορεί να διεγείρονται μόνο με την αρχή της σκέψης ότι εκτελούν εντολές και κάνουν κάτι επειδή ή όπως το θέλει ο Αφέντης τους.

    Ίσως να υπάρχουν κάποιοι που μπορούν να είναι έτσι και χωρίς εκπαίδευση αλλά στον βανίλλια κόσμο που ζούμε μου φαίνεται δύσκολο.

    Συμφωνώ με τη λογική του ποστ του Sudden, είδες που σε διαβάζω και μάλιστα ανελλιπώς Sudden παρά τα μακροσκελή ποστ; <χ> Θα σχολιάσω μόνο δύο συγκριμένα σημεία που αρίθμησα, πιό κάτω

    Αλλά στην τελευταία σου πρόταση συμφωνώ σε γενικές γραμμές με τον SLK200GR δηλαδή σκλάβο δεν σε κάνει το πρόσωπο με το οποιο θα βρεθείς αλλά βρίσκεις το κατάλληλο για σένα πρόσωπο επειδή είσαι σκλάβος και για μένα, είναι αδύνατο να μην έχει ένας σκλάβος βαθύ σεβασμό και θαυμασμό και αφοσίωση για τον Αφέντη του.

    τώρα για το:

    Αλλά εγώ θα αποτολμήσω να πω ότι υπάρχουν σκλάβοι που θέλουν να είναι κάτω από τα πόδια της Mistress/Master τους και μετά την ολοκλήρωση της σεξουαλικής πράξης.
    Άλλωστε σε πολλές σχέσεις η σεξουαλική επαφή δεν υφίσταται καν ή είναι ελάχιστη.


    Απ ότι γνωρίζω οι σκλάβοι είναι σκλάβοι κάθε ώρα και στιγμή, ιδίως απέναντι στον Αφέντη τους, δεν είναι κάτι τόσο σπουδαίο, το θέλουν οι ίδιοι ή μάλλον κυρίως οι ίδιοι να είναι. Όπως σε κάθε σχέση, εφόσον υπάρχει σχέση και όχι τυχαία επαφή, το σεξ και η κάθε μορφής ερωτική επαφή παίζει τον ρόλο που του δίνουν και οι δύο, άλλοτε μπορεί να είναι το επίκεντρο άλλοτε μπορεί να είναι "το κερασάκι στην τούρτα" όπως έχει εύστοχα ειπωθεί.

    σχετικά με το:

    Επίσης δεν θα συμφωνήσω με την πρόταση : "Κανείς δεν θέλει να είναι φτωχός"

    κι εγώ δε συμφωνώ   πέρα από την λογική και ρεαλιστική τοποθέτηση που έκανε ο Sudden, κάποιος που έχει βρει το ερωτικό του στίγμα δεν είναι καθόλου φτωχός στην ψυχή του, ακόμα και σε περιόδους που δεν έχει μία σχέση όπως θα την ήθελε ή σε στιγμές που περνάει στη σχέση του πάρα πολύ δύσκολα και μπορεί να τον πιάνει το παράπονο και η αυτολύπηση.

    Τέλος θα ήθελα να πω ότι έγραψα εδώ την άποψή μου αν και γυναίκα εκπαιδευόμενη σκλάβα, παρά το γεγονός ότι το νήμα παρουσιάζει το ερώτημα ειδομένο από καθαρά "αντρική" σκοπιά γιατί νομίζω ότι τελικά δεν διαφοροποιείται πολύ η ρίζα της σκλαβωσύνης μεταξύ των φύλων.

    Σχετικά με το θέμα του αν είμαστε σκλάβοι όσο είμαστε διεγερμένοι και με επιθυμία υποταγής την ώρα εκείνη ή συνέχεια υπάρχει και αυτό το πάρα πολύ καλό κείμενο, τα 9 επίπεδα υποταγής.