Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

alt.com

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος lagnia, στις 12 Νοεμβρίου 2005.

Tags:
  1. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    RE: ALT.com Ξερει κανεις τι παιζει

    Μέχρι πριν ένα διάστημα η απλή εγγραφή ήταν χωρίς συνδρομή, δεν γνωρίζω αν άλλαξε. Η εγγραφή απλού μέλους δεν σου έδινε δυνατότητες να δεις τα profiles και να επικοινωνήσεις, με ελάχιστες εξαιρέσεις για να σε γλυκάνει ώστε να πληρώσεις για μεγαλύτερη access.
     
  2. slavepet

    slavepet New Member

    να σας πω τη δική μου άποψη έχω λάβει καμιά δεκαριά e-mail από το συγκεκριμένο σαιτ αλλά όπως πολλοί από εσάς είπατε δεν συνέχισα.όχι πως δεν εμπιστεύομαι τις συναλλαγές του διαδικτύου-έχω κάνει παντού πολλές-αλλά εδώ κρατώ μια επιφύλαξη.σχέση η οποία να βασίζεται και να ξεκινά με χρηματική δοσοληψία με προβληματίζει...
     
  3. Phaedra

    Phaedra Regular Member

    Εχω αρκετα εκτενη εμπειρια με το alt.com οπως και με το collarme.com
    Υπαρχουνε πολλοι fakes and wannabes αλλα υπαρχουνε και ατομα που ειναι σοβαρα. Πολλοι φιλοι μου που ξερω real και που ειναι αρκετα ενεργοι στην σκηνη στην NY εχουνε προφιλ στα sites αυτα.
    Αντρες υποτακτικοι που εχω συναντησει real απο alt i collarme για συνεντευξη κατα καιρους μου εχουνε παραπονεθει για το οτι πολλες Κυριες στα sites ειναι pro-dommes και οτι μερικες ενθαρρυνουνε μακροχρονιες επαφες online αλλα οταν ερχεται η στιγμη να γνωριστουνε real εξαφανιζονται.

    Συμβουλευω οποιον/οποια χρησιμοποιει αυτα τα sites:
    1. Να κανει ενα καλο screening interview (υπαρχουνε καταλληλοι τροποι να το κανει αυτο ενας υποτακτικος, δεν ειναι μονο για Κυριαρχους) πριν δωσει προσωπικα στοιχεια.
    2. Να ειναι διατεθειμενος (αν ειναι υποτακτικος) να σκεφτει relocation μια που λιγα ατομα υπαρχουνε απο Ελλαδα. Παντως το golden membership επιτρεπει searches με βαση την χωρα κατοικιας.
     
  4. KaterinaWP

    KaterinaWP New Member

    RE: RE: alt.com

    Πολυ σωστο αυτο. Και οχι μονο η Αφεντδρες, αλλα και η υποτακτικες -- τα περισσοτερα προφιλ γραμμενα απο γιναικιες σε κατευθυζουν σε pay sites. Οι ανδρες γενικα εχουν μεγγαλο προβλιμα διοτι υπερτερουν αριθμιτικα τις γιναικιες στο lifestyle ΠΑΝΤΟΥ -- το ξερουν Α/αυτες και τους εκμεταλλευουν. Και οταν παρουσιαστη μια γνησια γιναικα, πεφτουν απανο της σαν λυκοι (οπος πεσαν πανο μου...!)

    Αλλα γενικα, το Alt ειναι παρα πολυ καλο site. ...Εκει γνωρισα τον Αφεντι μου, τωρα και 4 χρονια. Δεν εχουμε αναγκη να πανδρευτουμε, αλλα ειμαστε κανονικο ζευγαρι -- αλλα με σταθερη βασυ του M/s, D/s!
     
  5. DocHeart

    DocHeart Δυσνόητα Ευνόητος

    Ήμουν μέλος στο alt.com για τρεις μήνες. Αυτό που λέει ο Potty65 είναι σωστό. Πληρώνεις για να γίνεις silver member, όμως για να μπορέσεις να επικοινωνήσεις με τα απλά μέλη πρέπει να πληρώσεις κι άλλο!

    Άσχετα με αυτό, τα περισσότερα accounts από την Ελλάδα δεν είναι ποτέ online και δεν απαντούν ποτέ σε μηνύματα που τους στέλνεις. Το Ελληνικό chatroom τις περισσότερες φορές είναι άδειο. Τη μια φορά που έπεσα σε μια ενδιαφέρουσα συζήτηση εκεί, εμφανίστηκε μια δήθεν "Κυρία" η οποία δεν ήξερε τι έλεγε αλλά επέμενε να μονοπωλεί την κουβέντα.

    Φυσικά κάποιος άλλος θα μπορούσε να είναι πιο τυχερός από εμένα και να περάσει πολύ καλύτερα και να γνωρίσει πολύ περισσότερο κόσμο. Η γνώμη μου, πάντως, είναι οτι αυτό εδώ το forum αξίζει 10 φορές πάνω από το alt.com.

    DocHeart
     
  6. Maley

    Maley Contributor

    Το alt.com? αλλα λογια να αγαπιομαστε..ψιλοαπατη ειναι..υποτιθεται οτι ημουνα silver member (αφου πρωτα μου ειχαν στειλει 10καδες μηνυματα μεχρι να γινω).Μολις λοιπον τα "ακουμπησα" μην τον ειδατε, μην τον απαντησατε...Με λιγα λογια εχω πολυ ασκημη εμπειρια..
     
  7. oscarwil

    oscarwil Guest

    Το πρόβλημα με το Alt.com, σε ότι αφορά τους έλληνες χρήστες, έγκειται στο ότι εγγράφονται δωρεάν (ο προηγούμενος φίλος δεν έχει δίκιο: οι όροι ως προς τις υπηρεσίες είναι εξαρχής σαφέστατα διατυπωμένοι). Στη συνέχεια μπαίνουν μια δυό φορές για να δούν τί τρέχει, και έπειτα εξαφανίζονται - πρέπει να κοιτά κανείς, προτού στείλει μηνύματα, την ημερομηνία τελευταίας εισόδου του αποδέκτη. Φυσικά, όπως είναι εύλογο το site αυτό λειτουργεί ως εμπορική επιχείρηση με συγκεκριμένους κανόνες. Στην πραγματικότητα μόνο τα golden members έχουν κάποια δυνατότητα να γνωριστούν με άλλους - οι standard, κυρίως οι μόνοι άνδρες, ας εγκαταλείψουν κάθε ελπίδα, εκτός και αν εντοπισθούν από χρυσό μέλος (ομοφυλόφιλο συνήθως, αν πρόκειται για μεμονωμένο αρσενικό συνδρομητή) που πληρώνει πρόσθετη εισφορά για να είναι ορατό το προφίλ του σε όλους και να δέχεται μέχρι 10 μηνύματα την ημέρα από τα "δωρεάν" μέλη. Οι έλληνες golden ή έστω silver είναι ελάχιστοι και συνηθέστα πρόκειται για "υποτακτικούς" ή ανέμπνευστα swinging cpls - διάφοροι, οι οποίοι πείθουν τις γυναίκες τους ότι είναι αμφισεξουαλικές, ενώ οι ίδιοι straight, για να ξενογαμούν δίχως κυρώσεις. Σε πολλές περιπτώσεις, οι καλλονές των φωτογραφιών δηλούν απλώς με τί θα ήθελε να μοιάζει ο "Τάκης" - ο οποίος καταχωρεί και την αγγελία ή επιδιώκουν απλώς να διαβάσουν γαραλιστικά κειμενάκια. Πάντως, έχουν προκύψει και ενδιαφέρουσες γνωριμίες, ακόμα και στην Ελλάδα - αλλά λίγες. Το συνετότερο είναι να επικοινωνεί κανείς με κατοίκους πόλεων στις οποίες θα ταξιδέψει - αρκετές μέρες πριν πραγματοποιηθεί το ταξίδι. Οι πιθανότητες συναντήσεων αυξάνονται, έτσι, κατακορύφως. Επίσης στα προφίλ είναι χρήσιμο να προσδιορίζεται καταλεπτώς ο κατάλογος των προτιμήσεων του καταχωρητή, ειδάλλως η αγγελία δεν είναι πειστική και κανείς δεν επιθυμεί να σπαταλά το χρόνο του με ασχέτους. Το ποσοστό των επαγγελματικών αγγελιών είναι μικρό για εμπορικό site, τα pop ups ελεγχόμενα, δεν σου κοτσάρει dialers και, γενικά, το Alt.com δεν φαίνεται να συμπεριλαμβάνεται στα "απατεωνίστικα" κατασκευάσματα που κατακλύζουν το διαδίκτυο. Είναι μόνον κάπως ακριβό. Δεν υπάρχει αμφιβολία, ωστόσο, ότι για τους εγχώριους ενδιαφερόμενους οι σελίδες όπου γράφουμε τούτη την ώρα είναι σημαντικά χρηστικότερες.
     
  8. Mystic

    Mystic New Member

    RE: RE: ALT.com Ξερει κανεις τι παιζει

    Αν έκανες μια επαφή, καλά είσαι πιστεύω. Εγώ δεν πληρώνω γιατί νομίζω πως δεν θα κάνω καμία.
    Συμφωνώ ότι τα καλά πράγματα είναι δωρεάν. Δυστυχώς όμως η τακτική σε όλες τις σελίδες που θέλουν χρήμα είναι η ίδια. Σε αφήνουν να δεις πολλά πράγματα, διαφημίζουν όσο το δυνατόν καλύτερα το προϊόν τους και μετά σου λένε πως πρέπει να πληρώσεις, ώστε να σε έχουν "ψήσει" όσο το δυνατόν περισσότερο.
    Απλό μέλος? Έχεις πληρώσει κάτι? Γιατί εγώ χωρίς να έχω πληρώσει κάτι, δεν μπορώ να κάνω σχεδόν τίποτα. Μόνο browse τα προφίλ και να στείλω και κανένα wink...
     
  9. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    ο Κύριός μου πρόσεξε αυτό το thread και μου έδωσε εντολή να σας ενημερωσω σχετικά.

    καταρχήν καποιες Γενικές Πληροφορίες:

    Το αλτ ειναι ενα worldwide site καλά δομημένο και βεβαίως εχει και δωρεαν μέλη και με συνδρομή. Υπάρχουν chatrooms ανα εθνικότητα , υπαρχουν αλμπουμ για φωτο ανα μέλος , εκτεταμένο προφίλ με ολες τις σχετικές πληροφορίες. Επίσης fetish list kai αναλογα με τις προτιμήσεις που αναφέρει το καθε μέλος υπάρχει άμεση συσχέτιση με τον οποιο ενδιαφερόμενο , αναλόγων προτιμήσεων. Διαθέτει privet chat και για τα μελη χωρις συνδρομή (imc) και αρκετά ακομη οπως συζήτηση με web cam , δωματια ανα ενδιαφέρον κ.α
    Επισης εχει privet mail , ignore list και ολα τα σχετικα.

    Η συνδρομές :

    - Ως standart member δεν πληρώνεις τιποτα αλλα δεν εχεις προσβαση στα
    λεπτομερή προφιλ των αλλων μελλών και εχεις δυνατοτητα μονο να απαντας σε
    μηνύματα και οχι να στελνεις εξαρχης.

    - Ως silver member χρεώνει 29,79€ για μια 3μηνη συνδρομή οπου εχει
    κανεις όλα τα παραπάνω προνόμια

    - Ως gold member χρεωνει 49,66€ για 4 μήνες συνδρομή και μερικά ακομα
    extra benefits

    Ενημερωτικά ολα αυτά! και βεβαίως υπάρχουν πολλοι άσχετοι και εκεί οπως παντού , ομως και αρκετοι ρεαλ του χωρου. Σου δίνει τη δυνατότητα να συνομιλήσεις με ανθρώπους του life style εκτός συνόρων που ειναι - οπως οι περισσότεροι ξερουμε - πιο ανοιχτοι και περισσότερο απελευθερωμένοι.

    Τώρα για όσους ψάχνουν σύντροφο... το μόνο που εχω να πω..είναι οτι θελει πολύ υπομονή , χρόνο και ενστικτο καλό , Σε όποιο σαιτ ή σε όποιο χώρο.

    Αυτά ελπίζω να ήμουν αρκετά ενημερωτική.
     
  10. Anal_Trainer

    Anal_Trainer New Member

    eimai sto alt.com
    gr_afenths
    exei polles agellies alla min fantaseis ... oti .. einai kati to poli idietero