Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSMικες απολαυσεις!

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος sleeper, στις 28 Ιανουαρίου 2011.

  1. sleeper

    sleeper ...urban dreaming... Contributor

    Τι ειναι αυτο που σας εξιταρει/καυλωνει περισσοτερο μεσα σ αυτον τον χωρο?
    Μοιραστειτε με τους υπολοιπους την υπερτατη για σας ηδονη που παιρνετε ειτε απο καποιες πρακτικες, ειτε απο καποιο αισθημα π.χ. κυριαρχιας, ειτε απο καποιο φετιχ σας.
     
  2. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: BDSMικες απολαυσεις!

    τεράστιο θέμα όπως το έθεσες. Θα προσπαθήσω να επανέλθω αργότερα.
     
  3. sleeper

    sleeper ...urban dreaming... Contributor

    Απάντηση: BDSMικες απολαυσεις!

    Το αντιλαμβανομαι. Τι να πρωτοπεις πανω σ αυτο!
    Εγω παντως εδω θα ειμαι...
     
     
  4. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Απ' ότι βλέπω, ουδείς είναι διατεθειμένος να κάνει την αρχή. Ας μιλήσω, λοιπόν, εγώ. Κατ' αρχάς, τι δε μ' αρέσει. Δε μ' αρέσει η αίσθηση του ελέγχου επί του άλλου. Και μόνο η ιδέα του να καθορίζω τη συμπεριφορά, τις πράξεις, τις αντιδράσεις κάποιου άλλου είναι αρκετή για να μου προκαλέσει πλήξη. Επίσης δε μ' αρέσουν οι τυποποιημένες συμπεριφορές, τα πρωτόκολα, οι απαρέγκλητοι κανόνες. Κανόνες και πρέπει ακολουθώ και στην υπόλοιπη ζωή μου, δε χρειάζεται να τους βάλω και στην ερωτική μου έκφραση. Η τυποποίηση, άλλωστε, νομίζω πως πνίγει, εγκλωβίζει την ηδονή.

    Όσο για το τι μ' αρέσει. Η βία, η πρόκληση πόνου. Μ' αρέσει να παρατηρώ τις αντιδράσεις της συντρόφου μου, καθώς εντείνεται ο πόνος που δέχεται. Ο εξευτελισμός, εντός ή εκτός εισαγωγικών, επίσης. Δεν υπάρχει πιο ωραίο πράγμα απ' το να βλέπεις κάποιον να δοκιμάζει πράγματα επονείδιστα, να ξεπερνά κάθε φορά ολοένα και περισσότερο τα όριά του, απλά και μόνο επειδή το ζητάς εσύ. Η ακινητοποίηση επίσης μ' αρέσει. Δεν τη θεωρώ, όμως, αυτοσκοπό, παρά μια απλή δραστηριότητα στα πλαίσια ενός γενικότερου έντονου παιχνιδιού ηδονής.
     
  5. sleeper

    sleeper ...urban dreaming... Contributor

    Απάντηση: BDSMικες απολαυσεις!

    Ενδιαφερουσα η απαντηση σου, φιλε μου. Οπως κ το κομματι που σε ξενερωνει.
    Ελπιζω να εισαι καλος στα ποδαρικα κ να ακολουθησουν κ αλλοι το "παραδειγμα" σου!
    Σ ευχαριστω.  
     
  6. llazouli

    llazouli Contributor

    Απάντηση: BDSMικες απολαυσεις!

    Ωραίο θέμα, Ivory, αλλά δύσκολο..πώς να επιλέξεις την πιο απολαυστική, όταν κάθε φορά λες οκ αυτή ήταν η κορυφαία κι έρχεται η επόμενη να σου αποδείξει πόσο βιάστηκες να κρίνεις κ να καταλήξεις..

    Ένα από τα πλέον απολαυστικά αλλά και αστεία σκηνικά μού έχει συμβεί ήταν με το figging, το γνωστό παιχνίδι με την πιπερόριζα. Η εντολή του κυρίου ήταν σαφής: ‘Σήμερα το μενού έχει πιπερόριζα’.
    Ενώ μου είχε ανακοινωθεί κάποιο καιρό πιο πριν, να προετοιμαστώ για κάτι τέτοιο, είχα πάρει μια κάπως παράδοξη,για τα δεδομένα μου,απόφαση. Σκέφτηκα να κλεισω τα μάτια,να μη διαβάσω τίποτα για την πιπερόριζα, να μη ρωτήσω άλλους ομοιοπαθούντες,να μην προετοιμαστώ,αλλά να αφεθώ όσο μπορώ πιο χαλαρά στην αυθόρμητη έκβαση της συνεδρίας.
    Ήδη, από το ‘μάλιστα κύριε’ μυαλό κ σώμα ειχαν αρχίσει να μουδιάζουν γλυκά και το λιώσιμο γινόταν όλο κ πιο έντονο..μέχρι που το πιπεροριζάκι άρχισε να πιάνει δουλειά!!
    Ωχ, αμάν, μάγκα μου, σκέφτηκα από μέσα μου, κάπως έτσι πρέπει να είναι το βράσιμο στα καζάνια της κολάσεως..Όλη η καυλωτική υγρασία αυτοστιγμεί εξανεμίσθηκε και τη θέση της πήρε η ολοένα κ κλιμακούμενη φλόγωση, λες και είχαν πάρει όλα τα σωθικά μου πυρκαγιά.
    Και μετά έξω μου:΄Σας παρακαλώ, κύριε, λυπηθείτε με, κλαψούριζα, σταματείστε αυτό το μαρτύριο, γινονται εγκαύματα, θα αυτοαναφλεγώ..Κρίμα δεν είναι να μαζευετε τις στάχτες της σκυλίτσας..Οι ικεσίες βεβαίως δεν εισακούσθησαν αφού ο κύριος το διασκέδαζε δεόντως βλέποντας το θέαμα. Τώρα που το σκέφτομαι, απορώ πως δεν είχε σκάσει απ’ τα γέλια να βλέπει τη σκυλίτσα να κωλοτρίβεται ικετεύοντας για τη..ζωή της!!
    Σημειωτέον, τα χέρια μου ήταν λυτά, θεωρητικώς μπορούσα ανα πάσα στιγμή να λήξω το μαρτύριο, εκείνη όμως την ώρα ούτε που μου πέρασε απ το μυαλό να κάνω χρήση της επιλογής.

    Τελικά, τώρα που το σκέφτομαι, η μεγαλύτερη απόλαυση είναι να μην ξέρεις τίποτα, να μην κατέχεις πράμα..να αφήνεσαι στο απροσδόκητο χωρίς χάρτη προσανατολισμού, βιώνοντας με τα μάτια ενός παιδιού την κάθε εμπειρία. Αυτή ακριβώς η αίσθηση με μάγεψε και τη θέλω ξανά κ ξανά.. 
     
  7. dhmhtrhs

    dhmhtrhs Regular Member

  8. sleeper

    sleeper ...urban dreaming... Contributor

    Απάντηση: BDSMικες απολαυσεις!

    Πολυ ωραια η εμπειρια σου λλαζουλι οπως κ το συμπερασμα σου.
    Νομιζω ανοιξες την ορεξη σε πολλους εδω μεσα να το δοκιμασουν!
     
  9. llazouli

    llazouli Contributor

    Απάντηση: BDSMικες απολαυσεις!

    Σε ευχαριστώ, Ιvory. Nαι, ειναι ωραίο παιχνίδι. Απόλαυση βασανισμού, εξευτελισμού και απίστευτης ΄ροής' μεταξύ του θύτη κ θύματος. Βασική πρϋπόθεση βεβαίως, η εμπιστοσύνη.
     
  10. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: BDSMικες απολαυσεις!

    χμμμ για να δούμε. Στην αρχή ήταν για εμένα ένα πεδίο που μπορούσα να είμαι ο εαυτός μου, να εκφράζομαι όπως ήθελα και να παίρνω ικανοποίηση απο την εκπλήρωση των αναγκών μου όπως αυτές είχαν διαμορφωθεί.

    Στα εύκολα....

    Κατ'αρχην απολαμβάνω την μεταμόρφωση όλων μας . Απολαμβάνω τις αντιθέσεις που δημιουργούνται . Απολαμβάνω την εξερεύνηση της σεξουαλικότητας.

    Σε σωματικό επίπεδο, η έκθεση των σεξουαλικών μου ιδιαιτεροτήτων δεν είναι το χόμπυ μου οπότε δεν θα αναφερθώ καθόλου σε αυτό, εκτός απο το ότι απολαμβάνω κάποιες κινκυ εκφράσεις και τεχνικές που συναντάει κανείς στον χώρο. Χρησιμοποίησα τις κίνκυ εκφράσεις του χώρου χωρίς υπόβαθρο και το roll play ,προσπαθώντας συγχρόνως να εντοπίσω τα βαθύτερα αίτια που μία τεχνική με οδηγούσε σε mind blowing εμπειρία ενώ μια άλλη με άφηνε παγερά αδιάφορη.

    Σε επίπεδο νοητικής διεργασίας, απολάμβανα την διαδικασία μετατροπής sub σε slave. Έπαψε να με ενδιαφέρει. Απολάμβανα της συζητήσεις που διαπραγματεύονταν την επιβολή. Έπαψε να με ενδιαφέρει. Απολάμβανα να καταφέρνω να επιβληθώ διερευνώντας τα όρια πνευματικής αντοχής κάποιου. Μου άρεσε να τιθασεύω ατίθασους//ες. Έπαψε να με ενδιαφέρει. Δεν είμαι φαν των σκηνών που πρέπει να πιάσεις κάποιον απο τα μαλλιά να τον βάλεις στη θέση του εκτός αν είναι role play.

    Δεν απολαμβάνω πλεον την αμφισβήτηση και επιβολή της Κυριαρχία μου και δεν είναι κάτι το οποίο επιθυμώ γιατί δεν έχω πλέον να παλέψω προσωπικά με αυτό ώστε να το χρειάζομαι απο το υποτακτικό μέλος της σχέσης.

    Τώρα μάλλον απολαμβάνω την διείσδυση στην σχέση που σταδιακά μεταβιβάζεται ο έλεγχος σε όλα τα επίπεδα . Συμβαδίζοντας δηλαδή.

    ΟΙ τέχνικες που χρησιμοποιώ πλεον δεν είναι άμεσης επιβολής μια που αυτό έχει προσυμφωνηθεί και δεν χρειάζεται.

    Απολαμβάνω την αποδοχή των σαδιστικών μου ενστίκτων.
    Απολαμβάνω τον έλεγχο της ισορροπίας.
     
  11. sleeper

    sleeper ...urban dreaming... Contributor

    Απάντηση: BDSMικες απολαυσεις!

    Κ αυτα που γραψατε ειναι αρκετα αγαπητη Uther.
    Σ ευχαριστουμε.
     
  12. Ninevi

    Ninevi Regular Member

    Απάντηση: BDSMικες απολαυσεις!

    Η ίδια η άσκηση ελέγχου είναι η υπέρτατη ηδονή. Δεν έχει καν σημασία σε ποιον ή σε τι γίνεται, αρκεί να γίνεται.