Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM-Γνωριμιες-Διαδικτυο

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος minDSgame, στις 6 Οκτωβρίου 2005.

  1. minDSgame

    minDSgame Guest

    Καταρχας να χαιρετησω και παλι ολα τα μελη αυτης της κοινοτητας.Και περναω αμεσως στο θεμα μου.Οι γνωριμιες που ενδεχεται να κανει καποιος sub με μια Domme θα ειναι πιθανοτατα απο το αγαπητο μας internet.Εχει τυχει σε κανεναν απο εσας να βρεθειτε σε δυσκολη ή ακομη και επικινδυνη θεση κατα το πρωτο σας session,οπου τοτε θα δοκιμαστει και η ειλικρινεια της Αφεντρας?Θα ηθελα πολυ να ακουσω εμπειριες,συμβαντα ή και συμβουλες.Υπαρχει τροπος να προστατευθει καποιος sub?Εννοω για παραδειγμα πως και σε αυτην την κοινοτητα,εαν αντιληφθει καποιος οτι καποιο ατομο λεει κοινως παραμυθια,και αποτελει κινδυνο για τους υπολοιπους,θα ενημερωσει και τα υπολοιπα μελη?

    ps:Η ερωτηση μπορει να αντιστραφει.Δηλαδη υπηρξαν Αφεντρες οι οποιες μετα απο διαδυκτιακη γνωριμια,γνωρισαν τελικα την απογοητευση,ή ακομη και τον κινδυνο?
     
  2. alnair

    alnair Regular Member

    Το διαδίκτυο έχει ένα χαρακτηριστικό που είναι ταυτόχρονα το μεγάλο του πλεονέκτημα και μειονέκτημα: αφήνει τη φαντασία να πλάσει αυτό που θέλει. Δεν υπάρχει οπτική επαφή, δεν μπορούμε να ερμηνεύσουμε τη γλώσσα του σώματος, να δούμε αυθόρμητες αντιδράσεις.
    Στις πρώτες μου γνωριμίες μέσα από το διαδίκτυο, όταν τελικά συναντήθηκα με τους ανθρώπους που είχα γνωρίσει online, απογοητεύτηκα τρελά. Τόσο έντονα διαλύθηκαν οι ψευδαισθήσεις μου σε μια περίπτωση μάλιστα, που έβαλα τα κλάματα μπροστά του....
    Πιστεύω ότι ο καλύτερος τρόπος για να αποφύγει κανείς πιθανούς κινδύνους (για μένα κίνδυνος είναι και μια ισχυρή απογοήτευση σε ψυχολογικό επίπεδο, χωρίς καν να υπάρξει session) είναι να μην βιάζεται. Γιατί να μην αφιερώσεις όσο καιρό χρειαστεί για να γνωρίσεις σε βάθος κάποιον, πριν κάνεις το βήμα να ξεκινήσεις τη σχέση?
     
  3. minDSgame

    minDSgame Guest

    Μια αναλογη εμπειρια ειχα και εγω,οταν γνωριστηκα με μια Αφεντρα,απογοητευτηκα οικτρα και φυσικα δεν προχωρησα σε τιποτα.Γενικα συμφωνω μαζι σου,αν και πιστευω πως η ψυχολογικη μου απογοητευση δεν αποτελει τον μεγαλυτερο κινδυνο.Απλως πρεπει να αναλογιστεις οτι ακομη και να αρχισεις την εποικοινωνια με μια Αφεντρα οταν εισαι m/sub,ειναι πολυ δυσκολο.Αρα και η βιασυνη ειναι κατι πολυ σχετικο.
     
  4. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Εσείς τουλάχιστον γνωριστήκατε..Εμένα που με ψοφάνε στο cyber και μετά εξαφανίζονται (συνήθως τη στιγμή που θα αλλάζαμε τηλ-να..),τι να πω;Ούτε το δικαίωμα στην απογοήτευση δεν έχω...
     
  5. sklavin

    sklavin Guest

    RE: RE: BDSM-Γνωριμιες-Διαδικτυο


    Η φαντασία από την πραγματικότητα απέχει πάρα πολύ ,
    και δυστυχώς οι περισσότεροι αρέσκονται στην ασφάλεια της ‘’φαντασίας ‘’ .
    Ίσως να είναι καλύτερα έτσι ,
    μια και δεν είναι έτοιμοι να προχωρήσουν ουσιαστικά και σοβαρά .
    Να είσαι σίγουρος πως αν ήταν απόλυτα συνειδητοποιημένοι,
    και δεν ήταν απλά γι αυτούς ένα παιχνίδι εκείνης και μόνο της στιγμής ,
    δεν θα έμεναν μόνο στο cyber και άντε και στα τηλεφωνά ,
    θα πήγαιναν πιο κάτω !

    ... οποτε καλυτερα Incomplete !

     
     
  6. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Καλύτερα γι αυτούς..Όχι για μένα που χάνω το χρόνο μου..Σιχαίνομαι το cyber,πολλές φορές έχω ρίξει απότομο βρίσιμο,όταν αντιλαμβανόμουν έγκαιρα το cyber..Τι να κάνεις όμως εκτός από υπομονή και πίστη στην τύχη σου..
    Δε θα βρεθεί ο ιός ,που με το πάτημα ενός κουμπιού ,θα απανθρακώνεται ο συνδιαλλεγόμενος χρήστης??Να δεις πόσο θα πέσουν οι πωλήσεις των string τότε      
     
  7. Maley

    Maley Contributor

    Ειμαι ομοιοπαθης Incomplete..τοσο που σκεφτομαι να αποσυρθω απ όλα αυτα τα sites..αλλα βλεπεις υπαρχει το σκουληκι μεσα μου...
     
  8. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Στα sites θέλω να πιστεύω πως ο κόσμος είναι πιο συνειδητοποιημένος .Στα chat είναι το πρόβλημα φίλε μου...
    Ειδικά εσείς οι str8 έχετε το πρόβλημα με τους gay που το παίζουν σκλάβες,vanilla females,females subs κτλ κτλ(οι str8 που προσποιούνται το κάνουν μόνο για χαβαλέ και φωνάζουν από μίλια..).Ακόμα χειρότερα δλδ.Τουλάχιστον εγώ ξέρω πως αυτός που μου μιλαει είναι gay..

    Άρα φίλε μου..Υπάρχουν και χειρότερα!Δεν τολμώ να σου κρύψω πως με παρηγόρησες  
     
  9. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    παντού υπάρχουν άσχετοι και ενοχλητικοί. καλά στα chat είναι το αποκορύφωμα γι αυτό κι όλας δεν κάναμε chat εδώ. το κακό είναι πως καμιά φορά ο admin φαίνεται πως είναι κακός η αντιδημοκρατικός όταν αναγκάζεται να απομακρύνει κάποιον που τείνει να χαλάσει το γενικό κλίμα και τα μέλη δεν το καταλαβάινουν αυτό. Νομίζουν πως την έχει δει κτλ

    Αλλά το έχω δει αυτό να γίνεται και σε άλλα φόρουμς . τέλος πάντων..
     
  10. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Ας μη μεταφέρουμε συζήτηση από άλλο θέμα εδώ..
     
  11. potty65

    potty65 Regular Member

    Αγαπητοί φίλοι, πιστεύω είναι πιό εύκολο να σου τύχει ο πρώτος λαχνός του λαχείου παρά να βρείτε κάποιον/α που να ταιριάζετε πραγματικά. Είναι χάσιμο χρόνου, και εκτός των άλλων φθείρεσαι ψυχικά όταν ανακαλύπτεις ότι ο θησαυρός ήταν τελικά....άνθρακες. Να κρατάτε πάντα μικρά καλάθια, και πιστεύω ότι η επαφή με ανθρώπους που κινούνται στον ίδιο χώρο, όπως εδώ είναι το καλύτερο που μπορείτε να περιμένετε.

    Ωστόσο εγώ ήμουν από τους τυχερούς που τους έπεσε το λαχείο, χωρίς καν να ψάξω ιδιαίτερα. Πριν από πολλά χρόνια ήμουν στην Αγγλία και μέσω ενός ανάλογου site, άρχισα να κάνω συστηματικό chatting με μία κοπέλλα που δήλωνε υποτακτική. Μετά από κάμποσο καιρό αποφασίσαμε να βρεθούμε. Αυτή ήταν δεσμευμένη και ήταν τρομερά ανήσυχη και προσεκτική. Θυμάμαι την περίμενα στον σταθμό και με την αδρεναλίνη στα ύψη, δεν ήξερα τι θα συναντήσω, πως θα ήταν.

    Οταν εμφανίστηκε, με έπιασε μία μικρή απογοήτευση. Δεν ήταν γκομενάρα, ούτε καν ωραία. Είχε όμορφο σώμα, καλογυμνασμένο και βόρειο, αλλά μάλλον άσχημο πρόσωπο, ξανθά μαλλιά και φακίδες. Τέλος πάντων, δε γαμιέται λέω, ας πάμε να πιούμε κάτι και βλέπουμε. Είχα αμηχανία γιατί δεν ήξερα τί ήθελα να κάνω. Κάτσαμε για καφέ στο μπάρ του σταθμού και την συμπάθησα αμέσως, διέκρινα τον άνθρωπο που μιλούσα τόσο καιρό.

    Μετά αποφασίσαμε να πάμε στο ξενοδοχείο, χωρίς ακόμα να έχω αποφασίσει τι θα κάνω. Είχαμε συμφωνήσει ότι θα κάναμε ένα δοκιμαστικό session, για να δούμε αν μας αρέσει, όχι σεξ και διαφορετικά κρεβάτια. Εγώ είχα ήδη κλείσει twin bedroom και σύντομα καταλήξαμε στο δωμάτιο, μάλλον αμήχανοι και οι δύο. Ηξερα ότι είχα το βάρος και έπρεπε να αποφασίσω τι να κάνω.

    Σε κάποια στιγμή εκεί που μιλούσαμε την πιάνω και τις δίνω ένα φιλί στο στόμα. Για μένα το φιλί στο στόμα είναι το κριτήριο αν γουστάρω κάποια ή όχι. Δεν μπορώ να σας περιγράψω πως αιστάνθηκα, ήταν σαν να με διαπέρασε ηλεκτρικό ρεύμα. Αμέσως κατάλαβα ότι υπήρχε χημεία μεταξύ μας. Δεν θα περιγράψω τι κάναμε, αλλά την επόμενη κιόλας μέρα έγινε και σεξ, ασταμάτητο μάλιστα. Η ιστορία εξελίχτηκε σε ένα mix vanilla/ds πράγμα πολύ έντονο και παθιασμένο. Μ' αυτήν αισθανόμουν βασιλιάς. Εγώ λοιπόν ήμουν από τους τυχερούς.
     
  12. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    η μεγαλη παγιδα πιστευω ειναι οταν αρχιζουμε να εχουμε καποιες ισως λογικες απετησεις απο το νετ!το παθενα και εγω στις αρχες!τωρα πια δεν περιμενω και δεν προσδωκω τιποτα!μπενεις διασκεδαζεις και περνας την ωρα σου μερικες ωρες και τελος!οταν το κλεινεις το μηχανημα!βεβαια μπορει να κανεις αν εισαι τυχερος και καποιες φιλιες!αντε και ερωτικες αλλα μεχρι εκει !αν ηταν ετσι απλα τα πραγματα ολοι απο το νετ θα παντρευοταν!γιατι ομως δεν γινετε αυτο?γνωμη μου επειδη ειναι ευκολη λυση!και αν μαθεις στα ευκολα δεν εκτιμας αυτο που εχεις!λακιζεις με την πρωτη δυσκολια και ξαναδοκιμαζεις!βεβαια δεν ειναι ολοι ετσι!αντε ας πουμε το 99%(οσοι θεωρουν πως δεν ανοικουν εκει υπαρχει και το 1% για να μην υπαρχει προβλημα