Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM-Γνωριμιες-Διαδικτυο

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος minDSgame, στις 6 Οκτωβρίου 2005.

  1. blindfold

    blindfold Contributor

    αγαπητε minDSgame οταν πρωτοεμπαινα σε chat rooms με θεματολογια bdsm δεν ειχα προσεξει τους κανονισμους, ειχα nick name LOULAklon περιττο να σου πω τι γινοταν απο submissive ατομα (περισσοτερο σκλαβους μιας και αποτελουν ενα 60-70%του πληθησμου σε αυτα τα δωματια..)
     
  2. Hliostalaxth

    Hliostalaxth Guest

    Μπηκες στο νοημα minDSgame, ολα οσα γινονται εχουν εναν απωτερο σκοπο   lolol

    ok ok Εχετε δικιο MasterjP και minDSgame, οποιος παει να γραψει σωστο post στις 4 το πρωι, αυτα παθαινει.  
     
  3. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    sticky fingers on purpose hliostalaxth ?   (και στις 12:38 το μεσημέρι)

    MasterJp (και όχι jP)
     
  4. gaby

    gaby Guest

    Φ/φίλοι και Φ/φίλες θα ήθελα να επανέλθω λιγάκι στην πιό επιφανειακή πλευρά του θέματος ότι κάποιες σε vanilla ή και BDSM chat παριστάνουν τις σταχτοπούτες και τις Ρένες Βλαχοπούλου της δεκαετίας του 60 ψάχνοντας για τον ένα και μοναδικό.

    Απλά να προσθέσω ότι στα chat κυκλοφορούν και διάφοροι που - κρατώντας μία πισινή συνήθως - τάζουν και γάμο με πολύ μεγάλη ευκολία λολ.

    Και ρωτάω τώρα με μπόλικη κακία στο μάτι: αν κάποιος υποσχεθεί τα μύρια όσα σε κάποια, προκειμένου να έχει κάποια sessions μαζί της, όπου πιθανά θα μετέχει και η ζώνη του παντελονιού του, θα φταίει μετά αυτή η κάποια να τον τρέχει στα δικαστήρια;

    Επειδή είχε τεθεί το θέμα των δικαστηρίων στο thread για τη συναίνεση.
     
  5. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Συμφωνώ απόλυτα με τον DeSade, όπως και με την Kapritsio, και μάλιστα η παρομοίωση με το μαχαίρι είναι κάτι που χρησιμοποιούσα κι εγώ όταν με ρωτούσαν για την άποψη μου για το chat, με μια παραλλαγή του μαχαιριού σε νυστέρι και του τι μπορεί να κάνει στα χέρια ενός καλού χειρούργου ή στα χέρια ενός εγκληματία.  

    Πιστεύω πως αν είσαι ειλικρινής και φέρεσαι στο chat όπως και στην rl ζωή, τότε είναι και λιγότερες οι πιθανότητες να απογοητευτείς, μια και τα άτομα τα οποία ελκύεις, έλκονται από αυτό που είσαι και όχι απ΄ αυτό που προσποιείσαι πως είσαι, όπως κάνουν πολλοί.
    Επίσης όταν δεν έχεις σαν μοναδικό σκοπό την γνωριμία με σκοπό μια σχέση, και δεν κρίνεις τους πάντες βάση αυτών των προδιαγραφών, μπορείς να κερδίσεις αξιόλογους γνωστούς και φίλους.
    Στα 14 χρόνια που ασχολούμαι με chat, μπορώ να πω πως έχω κάνει μερικούς πολύ καλούς φίλους, έχω γνωρίσει απίστευτα αξιόλογα άτομα, και μέσα από το chat, γνώρισα και Τον Κύριο μου!!!


    Σίγουρα υπάρχουν και κίνδυνοι, αλλά είμαστε μεγάλα παιδιά, και ο καθένας μπορεί να «ελέγξει» με τους δικούς του τρόπους και να επιλέξει με ποιους και πως επιθυμεί να συνδιαλέγεται.
     
  6. Hliostalaxth

    Hliostalaxth Guest

    Ε, αυτος ο δαιμων του πληκτρολογιου δε με αφηνει να αγιασω. Δεν ξαναγραφω nick, και ουτε γατα, ουτε ζημια !
     
  7. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Βολικός ο Δαίμων για να δικαιολογήσουμε δικές Μ/μας απροσεξίες  
     
  8. Hliostalaxth

    Hliostalaxth Guest

    MasterJp, εχεις απολυτο δικιο. Ο δαιμων του πληκτρολογιου τον οποιο και επικαλεστηκα δεν μου φταιει σε τιποτα. Η δικη μου απροσεξια φταιει εξ ολοκληρου! Αναλαμβανω την ευθυνη λοιπον και σταματω τις δικαιολογιες !

    tender lilly. Ειναι γεγονος πως καποιες, σε καποια στιγμη της ζωης τους, εχουν αφεθει να παραπληνηθουν απο μεγαλες υποσχεσεις. Το να ταζει καποιος γαμο ομως κι η κοπελα να το χαφτει με την πρωτη, το βρισκω λιγο υπερβολικο. Ομως για να το λες, καποια περιπτωση θα εχεις υποψην σου !
    Γι αυτο και σε προηγουμενο post μου ανεφερα πως πρεπει να αφηνουμε το χρονο να γινει ο συμβουλος μας σε τετοια θεματα. Για να αποφευγονται οι κακοτοπιες.

    Τωρα, οσον αφορα σε bdsm sessions χωρις συνεναιση και απο τις δυο πλευρες, τοτε ναι, εχει καθε δικαιωμα το ατομο αυτο να προσφυγει στα δικαστηρια.