Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM ΔΩΜΑΤΙΟ???

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος hermis, στις 13 Φεβρουαρίου 2007.

  1. hermis

    hermis Regular Member

    Με αυτό το ποστ θα ήθελα την γνώμη σας , την εικαστική και την βοήθεια σας στο ερώτημα που θα σας θέσω.

    Αν ονειρευόσασταν ένα δωμάτιο με BDSM χαρακτηριστικά πως θα το θέλατε?? Ένα δωμάτιο το οποίο θα μπορούσε να καλύψει πολλές ανάγκες από εσάς που θα θέλατε να ζήσετε μέσα του??? Πιο ξεχωριστό με κάτι που θα κάλυπτε πολλούς με διαφορετικά BDSM γούστα??? Χρώμα ?? κρεβάτι?? Στυλ ?? , κάτι άλλο μήπως ??
    Οτιδήποτε σας εξιτάρει αφάνταστα και δεν το έχετε δει??
    Τι δεν θα θέλατε?? Και τι σίγουρα θα θέλατε ???

    Με εκτίμηση

    hermis
     
  2. gaby

    gaby Guest

    Πολύ καλό το θέμα και σ ευχαριστώ  
    Επιφυλάσσομαι για εμπεριστατωμένη περιγραφή μόλις θα έχω τον χρόνο.
     
  3. blindfold

    blindfold Contributor

    ευκαιρία να ζωγραφίσω και τίποτα γιαυτό το forum μου φαίνετε ..!
    χεχ
     
  4. Maley

    Maley Contributor

    ..ενα πολυ λιτο δωματιο: κρεββατι, κομοδινα κλπ, στον τοιχο να κρεμεται ενα μαστιγιο, χωρις χαλι στο πατωμα για να κοιμαται η... αυτα φτανουν..
     
  5. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Ένα τεράστιο σιδερένιο κρεβάτι για μένα, μαύρο με χρυσό.
    Παντού μαξιλάρες στο πάτωμα....κόκκινες και μαύρες.
    Στον τοίχο κρεμασμένα μαστίγια και άλλα σύνεργα....
    Δύο μεγάλοι σιδερένιοι κρίκοι στον τοίχο.
    Αυτά θα ήταν μία χαρά.
    Φυσικά δεν έχει καμμία σχέση με το δωμάτιο που έχω τώρα, αυτό είναι στις αποχρώσεις του ροζ και του άσπρου αλλά ευελπιστώ σύντομα να φτιάξω και το ονειρικό μου δωμάτιο  
     
  6. Mannia

    Mannia Regular Member

    Απάντηση: BDSM ΔΩΜΑΤΙΟ???

    Το δωματιο θα βρισκεται σε ενα μεσσαιωνικο καστρο. Μεγαλο το κρεββατι, πολυ μεγαλο, ξυλινο σκαλιστο με τεραστια πλατη σε υψος. Στις 4 γωνιες του θα υψωνονται 4 πασαλοι αρκετα χοντροι, σκαλισμενοι επισης. Υφασματα αερινα κρεμονται κοκκινα, φλογερα. Στον ιδιο χωρο, ο οποιος ειναι τεραστιος υπαρχει και το μπανιο.. μαρμαρινο μεγαλο τετραγωνο. Χαλια πλουσια σε ολο το δωματιο αναλογου στιλ. Δεν υπαρχουν φωτα αλλα δαδες φωτιζουν τον χωρο και κερια, πολλα κερια! Τριγυρο υπαρχει ολος ο απαραιτητος εξοπλισμος απο Χ στον τοιχο, κλουβια, μαστιγια, καβαλετα κρικοι και αλλισιδες και οτι αλλο μπορει να φανταστει κανεις υπαρχει. Σκλαβοι και σκλαβες τριγυρο, και ο ξεχωριστος μου κοντα μου στα ποδια μου!
     
  7. Archon

    Archon sometimes sickness has fun

    με καλη ηχομονωση !!!
     
  8. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    κοκκινο μεταλλικο κρεβατι μεγαλων διαστασεων , μαυρα μεταξωτα σεντονια , μεταλλικο προσκεφαλο με παρασταση τριανταφυλλιας πλατος 2μ υψος 1,5μ .Το κρεβατι must τουλαχιστο ενα σκαλι υπερυψωμενο και οπωσδηποτε οροφη με κουνουπιερα . Στο κατω μερος του κρεβατιου θα υπαρχει ενα μεγαλο μπαουλο , ενω δεξια του κρεβατιου ενα κλουβι και ολογυρα σε αυτη την πλευρα χοντρο χαλι με παραστασεις . Αριστερα θα υπαρχει υδρομασαζ με υποβυχιο φωτισμο και χτισμενο σε πετρα διακοσμημενο με μαρμαρινες λουριδες ενω ολογυρα στο πατωμα θα υπαρχει γυαλισμενος γρανιτης γυρο απο το υδρομασαζ και σε μεγαλυτερη αποσταση πατωμα απο εβενο ή τριανταφυλια ... Στο δωματιο οπωσδηποτε θα υπηρχε ενα ημιδιαφανο παραβαν , γωνια με μεγαλους καθρεφτες καθως και ενας πολυκινητος παγκος με λουρια δεσιματος που θα μπορουσες να τον στρεψεις προς καθε θεση και κατευθυνση..... .....
    αν σκεφτω τιποτα αλλο θα επανελθω ... αααα ... αποριπτω τα μαστιγια ... αμα το φχαριστιεται δεν εχουν νοημα και αμα ποναει στα αληθεια δεν εκφραζει εμενα ......
    Στον θολο του κρεβατιου θα υπηρχε μεγαλη επιπεδη οθονη οπου θα προβαλε εναλασωμενες εικονες απο τις πολλες καμμερες του δωματιοιυ ......
     
  9. hermis

    hermis Regular Member

    Απάντηση: BDSM ΔΩΜΑΤΙΟ???

    Καταρχήν ευχαριστώ όλους σας για την ανταπόκριση.
    Χωρίς να με ρωτάτε τι και πως θέλετε να δείτε το δωμάτιο αυτό πραγματικότητα???
    Βοηθήστε με πιο αναλυτικά , το μόνο που θέλω από εσάς είναι να ΠΑΙΞΕΤΕ με την φαντασία σας μαζί μου!!! Δεν αστειεύομαι καθόλου, τα λέτε πολύ όμορφα αλλά δεν θα μπορούσαμε να το δούμε λίγο πιο σωστά-αναλυτικά.

    Να βοηθήσω

    Πρώτα ταβάνι
    Δεύτερον περιμετρικοί τοίχοι
    Τρίτον έπιπλα
    Τέταρτο διακόσμηση

    Χωρίς πλάκα εγώ για παράδειγμα σκέπτομαι να του βάλω μέσα και γερανό μικρό με καρέκλα δερμάτινη!!!
    Δεν είναι προχώ ??

    Για σκεφτείτε games !!!! άπειρα !!!!
    Και ότι άλλο κουλό μπορείτε να σκεφτείτε

    Με super εκτίμηση σε όλους/ες

    hermis
     
  10. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Σαφως και τα παιχνιδια που αρεσουν στον καθενα ειναι απειρα ... οποτε και τα αναλογα αξεσουαρ ... θεωρησα οτι το δωματιο αποτελει μερος ενος σπιτιου που δεν αποτελει κατι κρυφο ... αν και το κλουβι και ο παγκος "εργασιας" που περιγραφω θα σηκωνανε καποια εξηγηση κατα την ξεναγηση .....
    ετσι λοιπον σημαντικο θεωρω την χρηση και τον υπολοιπο χωρο στο οποιο θα βρισκεται .......
     
  11. hermis

    hermis Regular Member

    Απάντηση: BDSM ΔΩΜΑΤΙΟ???

    Αν ήτανε δωμάτιο που το νοίκιαζες για να κάνεις τα γούστα σου??
     
  12. perfect_number

    perfect_number Regular Member

    Απάντηση: BDSM ΔΩΜΑΤΙΟ???

    χμμμμ...καλη ερωτηση...
    Σ'αυτη τη φαση προτιμω οποιοδηποτε δωματιο του σπιτιου...το να υποτασσεται ο αλλος εκει που πριν κοιμοσουν,διαβαζες,εβλεπες τηλεοραση,μιλουσες με τους φιλους σου ή την οικογενεια σου, κανει τα παιχνιδια αναποσπαστο κομματι της πραγματικοτητας και αυτο ειναι που με εξιταρει περισσοτερο..

    και οσο για "συνεργα",εχω μονο ενα κολλαρο και το λουρι του...και μου φτανουν μια χαρα