Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM...Πως και πότε?Πως ξεκινήσαμε; Ποια ήταν η αρχή;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος lara, στις 26 Ιουνίου 2005.

  1. Katerine

    Katerine New Member

    Προσωπικά τώρα ανακαλύπτω σταδιακά το bdsm και αισθάνομαι ότι έφυγε ένα πέπλο από μπροστά μου και βρήκα αυτό που μου ταιριάζει,
    το πως θέλω να είμαι στη ζωή.
    Δεν αντέχω πλέον τις συμβατικές σχέσεις, αισθάνομαι ότι δεν μπορώ να επικοινωνήσω.
    Πιστεύω πως ο χώρος έχει φτιαχτεί για ανθρώπους με δύναμη ψυχής,
    που θέλουν να σπάσουν τα δεσμά της συμβατικότητας και να βιώσουν την αληθινή τους ύπαρξη.
     
  2. Katerine

    Katerine New Member

    Στην εφηβεία παρατήρησα μελετώντας κάποια κόμικς πως οτιδήποτε είχε
    S/m περιεχόμενο με αναστάτωνε ερωτικά. Αρχικά πίστεψα πως έχω κάποιο πρόβλημα, δεν αγαπάω τους ανθρώπους και θέλω να τους βασανίζω.  
    Μετά το ξεπέρασα.
     
  3. mistress searcher

    mistress searcher New Member

    Τα μύρια πραγματα υποτάσσονται στην δύναμη του Λόγου. Αυτό είναι φυσικό κανείς δεν το επιβάλλει. Η δύναμη του Λόγου τα γεννά, τα τρέφει τα ωριμάζει και τα προστατεύει. Αυτή η υπακοή δεν έχει απαιτήσεις. Αυτή η καθοδήγηση δεν εξουσιάζει . Τέτοια είναι η φύση της πανάρχαιας δύναμης
    Μετά Τιμής
     
  4. DocHeart

    DocHeart Δυσνόητα Ευνόητος

    Πώς ξεκίνησε; Από που προέρχεται;

    Πώς και από πού και γιατί;

    Προσωπικά έχω προσπαθήσει να εξετάσω τις διάφορες ανωμαλίες μου   , δυστυχώς (ή ευχτυχώς) χωρίς ποτέ να φτάσω σε σοβαρά συμπεράσματα.

    Γιατί μου αρέσει να είμαι Κύριος; Μήπως επειδή μια φορά, στο δημοτικό, με πλάκωσε στο ξύλο ένας μαντράχαλος που είχε μείνει τρεις φορές στην πέμπτη τάξη; Όμως, ο φίλος μου ο Αντώνης, ο οποίος τώρα έχει συνεργείο αυτοκινήτων στην Πετρούπολη, είχε καπλαντίσει πολλούς από τους συμμαθητές μου. Είναι όλοι αυτοί εδώ ανάμεσά μας; Μάλλον όχι. Εκτός και αν όλοι είστε υπερήφανοι απόφοιτοι του 38ου Δημοτικού Σχολείου Αθηνών.

    Γιατί μου αρέσει να παρακρατώ τη σεξουαλική ικανοποίηση της υποτακτικής μου μέχρι να μου τη βιδώσει εμένα και να της πω "χύσε"; Μήπως επειδή μικρός περίμενα υπομονετικά στη μπανιέρα μέχρι να αρχίσει το "Ζωντανό Σταυρόλεξο" με την Ξένια Καλογεροπούλου ώστε να ξέρω οτι μπορώ να αρχίσω να κάνω "εκείνο το ωραίο πράγμα με το πουλί μου" χωρίς να μου κάνει κανα "ντου" ο μπαμπάς μου; Εν τούτοις, είμαι σίγουρος οτι και διάφοροι άλλοι φίλοι και γνωστοί μου σε εκεινη την ηλικία ήταν εξαρτημένοι από τέτοιες τηλεοπτικές εκπομπές (Κόκκινοι Γίγαντες - Άσπροι Νάνοι, Νά η Ευκαιρία, Το Θέατρο της Δευτέρας) και δε μπορούσαν να ξαλαφρώσουν πριν αυτές αρχίσουν. Είναι όμως κανένας τους εδώ ανάμεσά μας; Αρχίδια.

    Γιατί γουστάρω τόσο τρελά το ιατρικό παιχνίδι ρόλων και ιδιαίτερα τον ήχο της γυναικείας καρδιάς; Μήπως επειδή η μαμά μου με κράταγε αγκαλιά όταν ήμουν μωρό, με το αυτί μου ακουμπησμένο στο στήθος της; Γιατί, τον υπόλοιπο κόσμο πού τον κράταγε η μαμά του, δεν τον κράταγε στο στήθος της; Άλλωστε, εκείνη την εποχή στην Ελλάδα δεν ήταν της μόδας αυτά τα τσαντάκια που τα βάζουν οι νεαρές μαμάδες στην πλάτη και βάζουν μέσα το μωρό τους, λες και το μωρό είναι αλεξίπτωτο και αυτές ο Kirk Douglas στο "The Heroes of Telemark".

    Eιλικρινά, αγαπητοί φίλοι, δεν ξέρω την απάντηση, και (πλέον) δεν προτίθεμαι και να την αναζητήσω. Επί του παρόντος, απλώς απολαμβάνω τις αδυναμίες μου, υπολογίζοντας τις συνέπειες με τρόπο τσαπατσούλικο και απρόσεκτο, ζυγίζοντας τα υπέρ και τα κατά των πράξεών μου με την επιπολαιότητα ενός λυκειόπαιδου, παίζοντας με τη φωτιά όποτε και όπου μου παρουσιάζεται η ευκαιρία.

    Ελπίζω να μη με θεωρήσετε υποκριτή και εγωκεντρικό αν σας προτείνω να κάνετε το ίδιο.

    Χαιρετισμούς,
    DocHeart
     
  5. subman11

    subman11 New Member

    Με τη θεα μιας πανεμορφης γυμνης μικρης (γυρω στα 5 ),στο μπαλκονι του πρωτου οροφου , που με τα κλαμενα της ματακια κεραυνοβολει τα δικα μου( τοτε γυρω στα 6 εγω) ,μεταφεροντας μου τα ριγη της τιμωριας που εκτελει με το καλιγραμμο κορμακι της να κοιτα τον τοιχο, με το λεπτο χερακι της να τριβει τα σημαδια στο κοκκινισμενο της κολαρακι , ΞΥΠΟΛΙΤΗ ! ! ! και εκεινο το βλεμα που καρφωθηκε στο δικο μου, ξεκινα η πρωτη μου σεξουαλικη φαντασιωση. Το ιδιο καλοκαιρινο βραδυ αναπλαθοντας η φαντασια μου τα δικα μου βιωματα απο τον αυστηρο πατερα μου που για ψιλου πηδημα χειροδικουσε , κρατωντας την σιλουετα της ηρωιδας μου σα μοντελο και δανιζοντας το δικο μου σωμα σαν αισθητηριο καθε τιμωριας (αυτοτσιμπηματα στα μπουτια, στο κολαρακι, στις ΡΟΓΙΕΣ!!! )απολαυσα καθε δυνατο σεναριο humil disiplin punishment ανελιπως καθε βραδυ ... εως και το σημερινο. Η φυση μου ειναι str8 αρρενωπος αλλα με τη συμτοχη του σωματος μου (στη φαντασιωση μου παντα η γυναικα ειχε υποτακτικο ρολο, εγω απλα μου δανιζα το σωμα μου για να βιωσω πως θα ενοιωθε στις τιμωριες και τους βασανισμους) σε σεναρια BDSM απο τοτε με βιαζα σε γυναικειο ρολο και συμπεριφορα κατι που με εξιταρει ιδιαιτερα μεχρι σημερα.Παντα αναζητουσα στις σχεσεις μου το κυριαρχικο/υποτακτικο παιχνιδι. Αυτος ειναι και ο λογος που πολλες διακοπηκαν πριν καν αρχισουν... Στην πρωτη BDSM σχεση μου (απολυτη ταυτιση μεταξυ μας αλλα μονο σεξουαλικα) με την κοπελα μου σε υποτακτικο ρολο (ταυρινα-σκορπιος) ζησαμε πολυ εντονα παιχνιδια ,σχεδον χωρις ορια...Η συνεχεια των αναζητησεων μου με βρισκει να ποθω τον υποτακτικο ρολο και καποιες επαφες μεςω περιοδικων στεφονται με επιτυχια αλλα μονο τηλεφωνικα. Με την επιμονη μου στη συνεχεια γνωριζω την πρωτη μου αφεντρα(  .Κρατησε λιγο και μεχρι τωρα ειμαστε φιλοι. Η επομενη προσπαθεια μου με φερνει στα ποδια μιας κουκλας!!! 35αρας Αφεντρας με συζυγο εκτως BDSM ο οποιος παιζει το ρολο του θεατη για να με εκθετει και να με ξεφτιλιζει καθως και να με χρησιμοποιει σεξουαλικα. Δυστυχως χανομαστε , τηλεφωνα αλλαζουν δεν εχω επαφη.Επομενη σχεση DOME σε νησι .Πολυ καλη ταυτιση φαντασιωσεων (σκορπινα-σκορπιος).Δυσκολια αποστασης...Τωρα αναζητω ως submissive , DOME η MISTRESS που αναζητα submissive.
     
  6. Syrah

    Syrah Contributor

    Re: BDSM...Πως και πότε?

    Συνειδητοποίησα ότι όι προτιμήσεις μου διαφέρουν από εκείνες των περισσότερων ανθρώπων όταν έκανα για πρώτη φορά σεξ, περίπου στα 14. Από τα 8 ή 9 μέχρι τότε, πίστευα ότι σεξ είναι το να ουρήσω στο στόμα ενός άνδρα ή να τον κάψω ζωντανό ή να τον δέσω σε ένα κρεβάτι μέχρι να πεθάνει ακίνητος.

    Το ενδιαφέρον στο νήμα της lara[E-p] είναι ότι σε τέτοιου είδους ερωτήσεις οι περισσότεροι διατείνονται ότι από πολύ μικρή ηλικία ανακάλυψαν την κυριαρχική/υποτακτική φύση τους (από περιστατικά που δεν θεωρώ ότι απαραίτητα συνδέονται με σαδομαζοχισμό, πολλοί υπήρξαμε ατίθασα νήπια π.χ.), αλλά εξ αυτών η πλειοψηφία δηλώνει ότι ασχολείται με bdsm από 30ο ηλικιακό έτος και έπειτα. Αναρωτιέμαι αν για να αποσαφηνίσει κανείς τις επιθυμίες του θα πρέπει να τις διαβάσει διατυπωμένες στο site κάποιου άλλου ή να επισκεφθεί ένα s/m κατάστημα μίας ξένης χώρας.
     
  7. Nireus

    Nireus Regular Member

    Απάντηση: BDSM...Πως και πότε?Πως ξεκινήσαμε; Ποια ήταν η αρχή;

    Κατ αρχην ο προσδιορισμός του διαφορετικού είναι λίγο αδόκιμος. Άν και δε νομιζω πως θα παρεξηγηθει κανενας.
    Προσωπικά δέν αισθανομαι διαφορετικός. Θα έλεγα πως μου αρέσουν τα καυτερά φαγητά.
    Σε άλλους αρέσουν τα ουδέτερα. Είναι θέμα γούστου. Οπότε είναι σα να ρωτάμε "πότε συνηδειτοποίησες οτι σου αρέσουν τα καυτερά φαγητά?"
    Μάλλον όταν τα πρωτοδοκίμασα.

    Πάντως η διαμόρφωση της σεξουαλικότητας και της σεξουαλικής ζωής είναι ένα πεδίο που δεν έχει εξερευνηθεί πλήρως. Καλή προσέγγιση έχει κάνει ο Φρόυντ, αν και λίγο γενική. Πιο συγκεκριμένος είναι ο Βίλχελμ Ράιχ. Και δε τα λέω αυτά για να πώ ότι έχω βρεί απαντήσεις, αλλά ακριβώς για τον αντίθετο λόγο.
    Δέν έχω απαντήσεις. Το Ψάχνω όμως γιατί μ' ενδιαφέρει. Και πολύ καλα κάνεις που θετεις την ερώτηση γιατί σ' ενδιαφέρει κι εσένα.
    Απλά το ερώτημα θα πρέπει να τεθεί λίγο διαφορετικά. Πιο συγκεκριμένα. Όπως ας πούμε "ποιές ήταν οι πρώτες αντιδράσεις όταν έφαγες καυτερό φαγητό" ή "ποιές ήταν οι πρώτες (ή οι δεύτερες αντιδράσεις) στην πρώτη εμπειρία βίαιου ερωτισμού"

    Πολύ οραίο θέμα σε κάθε περίπτωση.
     
  8. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Από όσο θυμάμαι τον εαυτό μου, ήμουν δυναμική.
    Πάντα ήθελα να περνάει το δικό μου.
    Βλέποντας με τον πρώην μου ταινίες πορνό περνούσε από το μυαλό μου ότι πολύ θα ήθελα να ήμουν στην θέση του άντρα αλλά να πηδάω άντρες και όχι γυναίκες.
    Δεν είχα ιδέαν για τον χώρο, απλά το σκεφτόμουν.
    Εντελώς τυχαία ξεκίνησα και ότι έμαθα το έμαθα μόνη μου.
    Δεν μπορώ να πω ότι είμαι τέλεια αλλά είμαι πολύ εγωϊστρια για να ρωτήσω να μάθω περισσότερα.
    Αρκούμαι να διαβάζω όμως και ευελπιστώ να γίνω καλύτερη