Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM και Εγκυμοσύνη

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Iwnas, στις 5 Δεκεμβρίου 2008.

  1. KAIseR

    KAIseR Regular Member

    Απάντηση: Re: BDSM και Εγκυμοσύνη

    Υμείς θα επιβιώσετε εδώ
     
  2. Iwnas

    Iwnas Regular Member

    Ειλικρινά δεν περίμενα να υπάρξουν τόσο ισχυρές αντιδράσεις και αντιπαραθέσεις πάνω στο θέμα το οποίο έθεσα. Θα καταθέσω λοιπόν κι εγώ την προσωπική μου άποψη αφού πρώτα ευχαριστήσω όλους όσους κατέθεσαν τη δική τους και βοήθησαν στο να δωθούν πολύμορφες διαστάσεις στο όλο θέμα.
    Προσωπικά πιστεύω (και θα έπραττα εάν μου τύχαινε) πως η αποφυγή κάποιων BDSM πρακτικών θα μπορούσε να αποφευχθεί κατά την περίοδο της κύησης του εμβρύου. Αυτό όμως σε τίποτα δεν εμποδίζει τους ενδιαφερόμενους να ασκήσουν μερικές ηπιότερες πρακτικές οι οποίες επ ουδενί δεν θα θέσουν σε κίνδυνο την υγεία της μητέρας και του εμβρύου. Είμαι βέβαιος πως υπάρχουν πάμπολλοι τρόποι αν συνδυαστούν αυτά τα δύο και να υπάρξει μια φυσιολογική κύηση χωρίς να υπάρξη στέρηση της ερωτικής έκφρασης της μητέρας.
    Όσο για το κομμάτι της ψυχολογίας του εμβρύου η έλλειψη προσωπικής εμπειρίας και η μη γνώση σχετικών μελετών πάνω στο θέμα μου απαγορεύει να εκφέρω οποιουδήποτε είδους άποψη.
     
  3. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: BDSM και Εγκυμοσύνη

    Ποιος το περίμενε  
     
  4. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Re: Απάντηση: Re: BDSM και Εγκυμοσύνη

    Τω οντι .Παρα τα αντιθετως θρυλουμενα ειμεθα κυριαρχον ειδος.
     
  5. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Re: BDSM και Εγκυμοσύνη



    Και έλεγα ποιον μου θυμίζει ποιον μου θυμίζει...

         ​