Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM και Ψυχοθεραπεια

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος boulakos, στις 6 Μαϊου 2019.

  1. tithon

    tithon Contributor

    οι ταγμένες στην εκκλησία κυρίες έχουν άλλο αφεντικό και ικανοποιούν τα γούστα του. δεν ασχολούμαι με ξένα γούστα.
    οι κυρίες της αριστεράς μιά χαρά γούστα συμμερίζονται . οι εθνικισμοί φυλής ή φύλου κλπ δεν συγκαταλέγονται στην αριστερά. ανεξαρτήτως συρμού.

    η εκτίμηση, που μοιραζόμαστε, οτι ο εισηγητής είναι καλοπροαίρετος, επιβεβαιώνει οτι του είναι αχρείαστο το στρογγύλεμα. η κατάδειξη της αυθαιρεσίας της συσχέτισης βδσμ και ψυχοθεραπείας δεν είναι αντανακλαστικό.
     
  2. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Τι δύναμαι να κάνω είπατε; Και γιατί δεν είμαι στο Avengers Εndgame?    
     
  3. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

    Οι καταπιεσμένες επιθυμίες είναι διαχρονικό αφροδισιακό, αν υφίσταται διαθέσιμος χρόνος και ενέργεια προς επένδυση.

    Πράγματι... Τα levi's δεν έχουν πατρίδα, φύλο ή ιδεολογία 

    Κι όμως, ποτέ δεν είναι αχρείαστο το στρογγύλεμα στις αλληλεπιδράσεις μεταξύ των ανθρώπων. Υφίσταται, βέβαια, και το αφήγημα της ειλικρινούς έκφρασης θέσεων και απόψεων, το οποίο κυκλοφορεί δυναμικά στις μέρες μας, μετασχηματισμένο κατά τρόπο που να μην προσιδιάζει σε αντίστοιχες απλουστευμένες διακηρύξεις παρελθοντικών τάσεων.

    Οποιαδήποτε συσχέτιση επιχειρείται χωρίς επαρκή διερεύνηση και δυνατότητα επαλήθευσης των ευρημάτων είναι αυθαίρετη. Η κατ' αρχήν διερεύνηση πιθανών αιτιωδών συναφειών και πιθανού εντοπισμού κατεύθυνσης της συνάφειας προφανώς και δεν είναι. Ως προς το υπό συζήτηση θέμα, ωστόσο, είναι επίσης προφανές πως η στόχευση ενός σεβαστού αριθμού μελών που περιστρέφονται γύρω από αυτό το ζήτημα δεν αφορά στην αμιγώς ερευνητική πτυχή του ζητήματος   Τίθεται, όμως, το ερώτημα: αν στη μέχρι τώρα καθορισμένη πορεία και κατάληξη τέτοιων θεμάτων αναδιαταχθεί έστω και μία παράμετρος, πόσο θα παραλλάξει η εκδήλωση του φαινομένου?
     
  4. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

    Αν καταφέρει ο εκάστοτε νηματοθέτης να πετύχει μία - τηρουμένων των πληθυσμιακών αναλογιών - αντίστοιχη θέαση με κόστος παραγωγής ασύγκριτα μικρότερο των σειρών του νετφλιξ, τότε δε μιλάμε για μικρό πράγμα, ε?
     
  5. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

     

    Κρίσιμο ερώτημα. Λάβατε μέρος στην οντισιόν?
     
  6. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Οντισιόν; SNAP!¹

    ¹Thanos snap. Definitely not aw, snap.
     
  7. tithon

    tithon Contributor

    αν το θέτετε έτσι θα απαντήσω κομψά: λέτε κάτι αβάσιμο  

    οι διακηρύξεις δεν περιέχουν ειλικρίνεια  

    η ψυχοθεραπεία είναι αποκλειστικά θεραπεία, δεν είναι μέθοδος ανάλυσης, είναι βέβαιο.
    ας λακαν όσοι νομίζουν.
     
  8. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

    Ω, αγαπητέ, με θίγετε στον πυρήνα της υπάρξεώς μου  Παραπομπή στο νήμα εκείνο που ένα μέλος εξέφρασε την άποψη πως εδώ μέσα το σφάξιμο πάει σύννεφο και οι πληθυντικοί μας μάραναν 
    Αβάσιμο δεν είναι. Τρόπος πρόσληψης που δε συμβάλλει στη σύσφιξη των αλληλεπιδράσεων (ό,τι και αν συνεπάγεται αυτό), ναι.

    Πράγματι. Μεταξύ πλείστων όσων άλλων.

    Δεν παύει, ωστόσο, να συνιστά πεδίο διερεύνησης οι περί αυτής αντιδράσεις ή τα δημογραφικά των ενθέρμως συσχετίζουσα αυτήν με το BDSM.

    Αχ, αυτός ο Λακάν... Πόσα ελκυστικά κορμάκια μου στέρησε η αποκήρυξή του 
     
  9. boulakos

    boulakos Regular Member

    Aγαπητε Alexander V Ευχαριστω για τη συμετοχη και τις προτασεις σου.
    Δυο πραγματα σκεφτομαι. Οτι δεν εξελισεται εκφυλιζεται. Να πρατουμε Εις γνωσιν εαυτου.
     
  10. tithon

    tithon Contributor

    είχα τέτοια πρόθεση

    είμαι λάτρης του καφέ, επίσης.
     
  11. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

    Δε χωρεί αμφιβολίας περί τούτου.

    Σ' αυτόν έχουμε δεσμευτεί αμφότεροι, ούτως ή άλλως. Τα υπόλοιπα, εν ευθέτω χρόνω.
     
  12. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Είμαι στον δεύτερο χρόνο κλασικής ψυχανάλυσης και βλέπω συμβουλευτικό ψυχολόγο ειδικό σε θέματα εργασιακού άγχους.

    Ούτε η ψυχανάλυση ούτε η συμβουλευτική επηρεάζουν τη σχέση μου με το bdsm. Επηρεάζουν την ποιότητα των διμερών επικοινωνιών μου, φυσικά, αλλά δεν είναι αυτή η ερώτηση.

    Μη σε απασχολεί η αντίδραση στο νήμα σου. Τίποτα πιο εκνευριστικό για τους εδώ συζητητές από το να τίθεται ένα ερώτημα την απάντηση στο οποίο δεν γνωρίζουν