Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM και γαμος?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anastasia, στις 28 Ιανουαρίου 2009.

  1. anastasia

    anastasia Regular Member

    μπορει μια τετοια σχεση να ειναι σχεση ζωης?
     
  2. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: BDSM και γαμος?

    ...ναι...
     
  3. Tropical_Storm

    Tropical_Storm Regular Member

  4. extreme32

    extreme32 Regular Member

    οχι. εκτος αν γινει καταλαθος.
     
  5. Y13

    Y13 Regular Member

    .........................Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.........................!!!
     
  6. blindfold

    blindfold Contributor

    γιατί οι σχέσεις ζωής τι διαφορές έχουν από μια σχέση μεταξύ αλγολάγνων ;
     
  7. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor


    Μια "τέτοια" σχέση,θα μπορούσε να είναι σχέση ζωής,ναι! Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι αν ο γάμος είναι σχέση ζωής..​
     
  8. anastasia

    anastasia Regular Member

    Απάντηση: BDSM και γαμος?

    Μια "τέτοια" σχέση,θα μπορούσε να είναι σχέση ζωής,ναι! Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι αν ο γάμος είναι σχέση ζωής.. (οταν λεω σχεση ζωης θελω να πω πως θελωντας και μη αυτοματος δεν μενεις μονο σε ενα σπιτι με καποιο ατομο αλλα δενεσαι και νομικα)χωρις να σημαινει πως στην πορεια θα ειναι και κατι ομορφο ...διαφορετικα ειναι περνω δυο ρουχα μου και αντε γειααα και διαφορετικα χωριζω αλλα με πολλες διαδικασιες

    ποσο μπορει ενα ζευγαρι να ζει σε ενα σπιτι να εχει παιδια και να ζει αυτο που ποθει εδω 21 χρονια μεσα σ εναν γαμο και ηταν αδυνατον να ειχαμε κατι τιην ωρα που το θελαμε και ξενερωναμε ...δεν θα ειχε πολλες φθορες η σχεση?
     
    Last edited: 28 Ιανουαρίου 2009
  9. extreme32

    extreme32 Regular Member

    δεν εχει να κανει με το bdsm τελικα. Ουτε με το γαμο. Δεν φταιει ο γαμος δηλαδη. Ουτε τα νομικα ουτε η σοβαροτητα του ουτε τιποτα. Εχει να κανει μονο με το κατα ποσο θελουμε να ζουμε με εναν ανθρωπο για το υπολοιπο της ζωης μας και αν καναμε τη σωστη επιλογη. Το bdsm κατα τη γνωμη μου, και ας διαφωνησουν οσοι το ζουν εντονα, αφου φυσικα εγω δεν το ζω καθολου ,ειναι παιχνιδι. Μπορει να λειτουργησει μεσα στο γαμο σαν στοιχειο ανανεωσης. Μπορει να λειτουργησει σε περιστασιακες σχεσης σαν κατι πιο ουσιαστικο, αφου καποιος που ειναι κυριαρχος ,εχει την υπο του , της βαζει τα ορια του, τις τιμωριες του τα ετσι τα αλλιως του, για οσο καιρο ειναι μαζι , μεχρι που βαριεται η υπο τα καπριτσια του και του λεει "τσιου μπελο" ή βαριεται αυτος και θελει να βασανισει και καμια αλλη και της λεει "τσιου μπελα". Σε ενα γαμο τωρα.... Μετα απο 20 χρονια. τρια σεναρια. Βρειτε το σεναριο που κραταει περισσοτερο και μοιαζει με σχεση ζωης..(και κερδιστε μια βραδυα στου extreme )

    σεναριο 1
    Ντριννννν
    Σ: Ελα
    Μ: Που εισαι σκλάβα;
    Σ: Στο σχολειο, περιμενω να παρω τον ελεγχο του Νικολάκη. Και μετα πρεπει να περασω απο τη λαικη να παρω σκορδα και πρασα για την μανα σου που μας εχει τραπεζι. Ουφ να δω αν θα προλαβω.
    Μ: Θελω να βγαλεις το εσωρουχο σου και να μαλακιστεις.
    Σ: Ρε συ Βαγγελη, δεν μπορω τωρα.
    Μ: ΤΟΛΜΑΣ ΝΑ ΑΝΤΙΜΙΛΑΣ; ΘΑ ΜΑΣΤΙΓΩΘΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙΣ ΑΠΟ....
    Σ: Φσσσσσ χρρρρ τι;;;;βαγγ.. σσσσσσσξθθθθθ... εν σε ακουω..... χσσσσσσ. ..νει διακοπες.... ναιιι; (κλικ!)

    σεναριο 2

    ντριιιιιιν¨
    Μ: Ελα Τουλα. Τι θες; εχω δουλεια. μισο λεπτο κυρια Ευτυχια, ειναι η γυναικα μου....
    Σ: Αφεντη μου θελω να παω στην τουαλετα. Μπορώ;
    Μ: Χεσε μας ρε Τουλα. Εχω κοσμο σου λεω.
    Σ: Συγνωμη αφέντη μου. Δεν ηθελα να σας ενοχλησω . Οταν θα ερθετε σπιτι θα υποστω τις συνεπειες της πράξης μου και...
    Μ: ΔΕΝ ΣΕ ΑΚΟΥΩ χσσσσσσ φφφφφφ τουλα;. ξξχρρρρρ κανει διακοπες.......ζμπρρρρρ ναι; (κλικ!)

    σεναριο 3

    Α: Πηγαινε πλυνε τα πιατα. Δεν ειμαι δουλα σου εγω.
    Σ: Μισο λεπτο μωρο μου να στειλω ενα mail.
    A: Τσακισου ρε σκατομαλακα μη σου τα σπασω ολα.
    Σ: Κατσε βρε ματακια μου. Σε πεντε λεπτα. Γαμηθηκα σημερα στη δουλεια. Ασε πεντε λεπτα να ηρεμησω.
    Α: Λες και εκανες τιποτα σπουδαιο. Ολοι οι αντρες δουλευουν. Και τις εχουν στα ωπα ωπα τις γυναικες τους. Εσυ; Σκατα με εχεις. Αχρηστε. Ποτε μου ειπες ρε πουστη να με πας μια βολτα;
    Σ: Μη μου μιλας εμενα ετσι. Ολη μερα τρεχω. Και τι κανω για μενα; Τιποτα.... ολα περιστρεφονται γυρω απο σε.... ασε κατω το λαπτοπ. Ασε κατω το λαπτοπ σου λεω. ΟΚ! Παω να τα πλυνω. Λυσσα!!!!!

    το τριτο ηταν το καταλαθος που ανεφερα παραπανω. Οταν το bdsm προκυψει στο γαμο χωρις να το θελει πραγματικα κανεις απο τους δυο.
     
  10. Απάντηση: BDSM και γαμος?

    το ερωτημα τεθηκε και σε αλλη ενοτητα αλλα και παλι θα δωσω την ιδια απαντηση: Οχι ιδιως αν υπαρξουν στην πορεια και παιδια.
     
  11. leopoldos

    leopoldos Regular Member

    Έχω την αίσθηση ότι αν γίνει σχέση ζωής, ίσως ξεφτίσει, ίσως γίναι λίγο βαρετό.
     
  12. arion

    arion New Member

    Απάντηση: BDSM και γαμος?

    πιστευω πως ναι..αρκει να μην βασιστει ο γάμος πάνω σ αυτό.