Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM και κατινιές

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος SensualTorturer, στις 6 Φεβρουαρίου 2009.

  1. SensualTorturer

    SensualTorturer Regular Member

    Παρατηρώντας την συμπεριφορά του χώρου - για μια μακρά σειρά ετών - καταστάλαξα σε δύο βασικά ερωτήματα, ερωτήματα που αφορούν όλους - ανεξαρτήτως φύλου και status, και εξειδικεύονται στα πιο κάτω:

    1. Υπάρχει στον χώρο μας κατινιά; Και αν υπάρχει, πιστεύετε ότι είναι περισσότερη ή λιγότερη από όση εκτός bdsm;
    2. Αν υπάρχει κατινιά - πιστεύετε ότι τούτο οφείλεται στον ιδιαίτερο τρόπο σκέψης του bdsm χώρου ή σε άλλους πολιτισμικούς παράγοντες;
    3. Η κατινιά - αν υπάρχει - εκφράζεται διαφορετικά σε άνδρες και γυναίκες, σε sub και Dom/mes;

    Θα ήταν ενδιαφέρον φαντάζομαι να δούμε τις απόψεις πάνω σε αυτό το θέμα!
     
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Απάντηση: BDSM και κατινιές

    Το φτιαρακι δεν ειναι trendy πια.Ειμαστε openmind ανθρωποι προσεχουμε τι λεμε κ πως το λεμε για να μν παρεξηγηθουμε  γι αυτο προσοχη για να μν(κοιταξω την υπογραφη μου)  ααα!η κατινια δν εχει φυλο ο τροπος αλλαζει. 
     
  3. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    ωχ! υποψιαζομαι οτι θα γινει της κατινας παλι το Σαββατοκυριακο.
    Κυτταξτε μη σας βρω τσουρομαδημενους παλι τη Δευτερα!
    Ξε-κατινιαστητε με την χαρακτηριστικη μας βσμικη αβροτητα.
     
  4. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: BDSM και κατινιές

    Αν θεωρήσουμε πως ο BDSM χώρος είναι ένας μικρόκοσμος(για αυτούς που έχουν παρέες και συναναστροφές με άλλους BDSMers),τότε ναι έχει κατινιά.Εξάλλου σε κάθε είδους μειονότητα με σημεία αναφοράς συνέβαινε,συμβαίνει και θα συμβαίνει αυτό,σε κάθε μήκος και πλάτος αυτού του πλανήτη(και ας εκφράζεται διαφορετικά σε άλλους πολιτισμούς)..
    Δε νομίζω πως οι into είναι κάτι εκλεκτό και διαφορετικό από τους υπόλοιπους ανθρώπους ώστε να έχουν ξεπεράσει τέτοια θέματα.

    Και γενικά δε με ξενίζει να υπάρχει κατινιά από ανθρώπους που κινούνται στο χώρο και γνωρίζουν πρόσωπα και καταστάσεις.Αυτό που με ξενίζει είναι να υπάρχει κατινιά από ανθρώπους που δεν κινούνται σε χώρους συνεύρεσης μας ,δεν τους έχουμε δει οι περισσότεροι και όμως έχουν γνώση και άποψη για 'μας..
     
  5. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Απάντηση: BDSM και κατινιές

    Δεν μ εχεις δει... δεν σ εχω δει αλλα αρχιζω και σε συμπαθω.Μπορει να μν εχω κανει την εμφανιση μου σε κανα meeting αλλα αυτο δν ειναι το θεμα μας,  το οτι οι κανουν οι αλλοι να μν σε αφορα Εσυ τι κανεις(οχι προσωπικα εσυ) αν δεν δινουμε λαβες για ξεκατινιασματα θα ειμασταν πιο ωραια δε νομιζεις? 
     
  6. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: BDSM και κατινιές

    Βασικά επειδή δεν έχεις βάλει κάποια τελεία,δυσκολεύομαι να σε πιάσω.Έχεις πάρει προσωπικά αυτό που έγραψα;Κάτι τέτοιο νιώθω με αυτό που μου γράφεις..Ή μιλάς γενικά;
     
  7. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Απάντηση: BDSM και κατινιές

    ναι, το χω αυτο αυτο το κακο δν βαζω τελεια εκει που πρεπει.Γενικα μιλαω   δν ειχα τετοια προθεση.
     
  8. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: BDSM και κατινιές

    Οτσεη  
     
  9. leopoldos

    leopoldos Regular Member

    Ναι υπάρχει κατινιά. Πως αλλιώς άλλωστε;
    Όχι δεν είναι ούτε λιγότερη ούτε περισσότερη. Μετέχω και σε άλλου είδους forum, παντελώς άσχετα με το bdsm, αλλά και μεταξύ τους. Η κατινιά είναι του ιδίου μεγέθους. Συνεπώς δεν οφείλεται στον ιδιαίτερο τρόπο σκέψης μας, αλλά μάλλον στα γονίδια του ελληνάρα.
    Σαφώς και εκφράζεται διαφορετικά ανάλογα με το φύλο. Των ανδρών μπορεί να είναι λιγότερη σε ποσότητα, αλλά πολύ ¨«χειρότερη» σε ποιότητα. Για subs και dom δεν έχω προσωπική γνώμη.
     
  10. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Φρονώ πως έχουμε παραφρονήσει τελείως!

    Το ότι ασχολούμαστε, στον ένα ή στον άλλο βαθμό, με το bdsm μας κάνει να έχουμε διαφορετικές συμπεριφορές στις κοινωνικές μας συναναστροφές από τους άλλους; Πιστεύω πως όχι. Επομένως, γιατί να μην υπάρχει κατινιά; Και καφρίλα μπορεί να υπάρχει, και έριδες και όλα τα άλλα αρνητικά που υπάρχουν εκεί έξω. Όπως, επίσης, και όλα τα θετικά που υπάρχουν. Ας μην προσπαθούμε, λοιπόν, να εξηγήσουμε κάποιες συμπεριφορές, ανάγοντας τις στην ενασχόληση με το bdsm. Πριν από bdsmers (καλά, όχι κι όλοι  ) είμαστε άνθρωποι, με ότι κι αν σημαίνει αυτό.
     
  11. Mesodo

    Mesodo Regular Member

    εγώ πάλι προφανώς ζω στον κόσμο της ροζ σαπουνοφουσκας γιατί στη δική μου καθημερινότητα υπάρχει πολύ λιγότερο ξεκατίνιασμα απ' ό,τι εδώ μέσα. Άρα από αυτη την άποψη το φόρουμ μου έχει δημιούργησει αρκετά αρνητικές εντυπώσεις σε σχέση με αυτό που εγώ θεωρώ normalite. Σε γενικές γραμμές εντυπωσιάζομαι όταν βλέπω την εφευρετικότητα των ανθρώπων στα θέματα που θα ήθελαν να ξεκατινιαστούν.

    οποτε προσωπικα καταλαβαινω οτι υπαρχει μπολικη κατινια λολ
     
  12. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: BDSM και κατινιές

    Το ξεκατίνιασμα είναι κοινωνικό φαινόμενο-όσο μικρότερες οι κοινωνίες τόσο πιο ευνοϊκές οι συνθήκες για να αναπτύσσεται. Στις διαδικτυακές κοινότητες συμβαίνει απλά και διαδικτυακό ξεκατίνιασμα-τι πιο φυσιολογικό!