Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

bdsm και κατοικίδια στο σπίτι .

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος MASTER--YODA, στις 5 Απριλίου 2016.

  1. Πολύ ωραίο θέμα!! Μπράβο..!
    Είμαι από τους ανθρώπους που αγαπούν τά ζώα αλλά ποτέ δεν είχα λόγω αλλεργίας..
    Έτυχε όμως να είμαι σε σχέση (βανίλα) όπου στο σπίτι έμενε μαζί με τον σύντροφο μου και ένας γερμανικός ποιμενικός. Ογκώδες σκυλί άγριο με όσους δεν γνώριζε καλά.. ποτέ δεν έμενε μόνο του με τους καλεσμένους χωρίς την παρουσία του αφεντικού του γιατί ήταν σχετικά επικίνδυνο.. όποτε πήγαινα σπίτι του τον κλείδωνε σε ένα δωμάτιο μέχρι Να φύγω.. μια μέρα δεν ξέρω πως ακριβώς.. κι ενώ βρισκόμασταν σε στενή επαφή.. γκουχ..γκουχ.. ακουσαμε το το γρύλισμα του πολύ κοντά στο κρεβάτι.. αμέσως μου είπε να μείνω ακίνητη.. σηκώθηκε προσεκτικά και τον απομάκρυνε από το δωμάτιο.. εκείνο συνέχισε να είναι εμφανώς εκνευρισμενο..

    Σκεφτομαι λοιπόν.. αν έβλεπε κάποια άλλη σκηνή την οποία αντιλαμβανόταν ως επίθεση προς το αφεντικό του... τι θα γινόταν..?
    δεν μπορεί να ξέρει ότι αυτό είναι κάτι που οι άνθρωποι θέλουν και κάνουν.. δημιουργείται σύγχιση στο ζώο.. Δεν ξέρει πως να αντιδράσει..

    Για μένα προσωπικά λοιπόν εκτός του ότι θα ήταν αρκετά άβολο Να υπάρχουν άλλα δύο μάτια που θα με κοιτάν..θεωρώ ότι θα ήταν και αρκετά επικίνδυνο..
     
  2. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    δηλαδη, καθοσουν -λεμε- στον καναπε, και ερχεται η κοπελα στο σπιτι και σε βλεπει με τον καφε στο χερι και το σκυλακι.
    οπότε, ή εχεις υπηρέτη ή υπηρετρια που ανοιγει την πορτα σε καλεσμενους ή παιζεις σε καποιο τηλεοπτικο σηριαλ. ντιντον... σκαει μυτη η λινα (λεμε τωρα) ... ωωω, η λινα
    μαααααλιστα. για συνεχισε...
     
  3. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    λοιπον παιδακια, εγω κινουμαι σε εντελως διαφορετικο επιπεδο, μιας που δεν εχω πετ, αλλα λυκο.

    ερχεται αυτη που ερχεται, του λεω του λυκου μου, εϋ πως σου φαινεται ?
    αν μου πει, καλη ειναι, αποσυρεται διακριτικα.
    αμα ειναι σκυλα, φολα, μπαζο, ψοφια, του λεω, γαμα την εσυ και αποσυρομαι διακριτικα.

    απλα πραγματα.

     
     
    Last edited: 6 Απριλίου 2016
  4. MASTER--YODA

    MASTER--YODA Vincit qui se vincit

    κάποιοι από εμάς διαθέτουμε υπηρέτες.. Δεν φταίμε εμείς! Η κοινωνία και τα λεφτά μας έκαναν έτσι.! @Jack Wolfskin
     
  5. Xarhs

    Xarhs Hard limits: Μπουζούκια, Δράκοι και Μονόκεροι

    Γερμανικος Ποιμενικός ή αγαπημενη μου ράτσα σκυλιών. Είναι άγρια με τους ξένους και χαιδιαρικα με τους δικούς του, όπως πρέπει να είναι ενα σκυλί φύλακας.

    Το καημένο το σκυλί , τέτοιο σκυλί θέλει άπλα και όχι να είναι μέσα στο σπίτι. Δεν το ειχε εκπαιδευμένο? Όταν είχα και γω λυκόσκυλο πριν χρόνια (βελγικό βέβαια) ήταν αρκετά αργιο με τους ξένους αλλά μόλις τους γνώριζε (με την παρουσία μας πάντα) γινόταν φιλικό και χαδιαρικο.
     
  6. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Χαχαχαχα!! Τέλειες οι ιστορίες με τα κατοικίδια σε τέτοιες περιπτώσεις, έχουν άπειρο γέλιο, άπειρο  
    Από τη δική μου εμπειρία να πω ότι τα σκυλιά καταλαβαίνουν απολύτως μα απολύτως το τι γίνεται, σε επίπεδο ισχύος. Εξάλλου τη γλώσσα τους "μιλάμε" όταν είμαστε σε τέτοιες φάσεις, ας μην γελιόμαστε  
    Το πιο λειτουργικό που μπορεί να κάνει κανείς σε τέτοιες περιπτώσεις είναι τα εξής δυο   κατ' εμέ:
    Α.Όπως λέει η @lexy να το απομακρύνεις από το χώρο.
    Β. Να το "ενσωματώσεις" με κάποιο τρόπο στην ιεραρχία, δείχνοντας του ότι είναι τελευταίο σε αυτήν άρα πρέπει να κάνει ό,τι του λες.
    Το κουτάβι μου (είναι ολόκληρος σκυλούκος δηλαδή πια) γνωρίζει πολύ καλά τον Κύριο μου και Τον αγαπάει πάρα πολύ.Και το αντίστροφο βέβαια, ο Κύριος λατρεύει τον κούταβο και τον κάνει αγκαλιά και άπειρα παιχνίδια. Όμως, το σκυλί αντιλήφθηκε από πολύ νωρίς την ιεραρχία και πώς πάει και με έναν αξιοθαύμαστο τρόπο ακολουθεί το "αφού η αφεντικίνα μου ακούει Αυτόν, τότε πρέπει να Τον ακούω κι εγώ". Πήρε λίγες μέρες να το μάθει αυτό αλλά έκτοτε δεν κουνάει ρούπι. Βεβαίως αφού πρώτα πάρει μια σεβαστή δόση χάδι εεε    
     
  7. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    ναι φυσικα !

    Εγω π.χ. αναδειχτηκα απο εκ γεννητης προσοντα.

    Δεν χρειαστηκα ΠΟΤΕ να δειχνω λεφτα για αντισταθμιση ....
     
  8. @Dom M Πάντως, αν εξοικειωθούν με τέτοιες σκηνες, στο τέλος κάθονται αδιάφορα στον καναπέ και δεν έχεις πρόβλημα.
     
  9. MASTER--YODA

    MASTER--YODA Vincit qui se vincit

    Έκαστος εφ' ω ετάχθη
     
  10. MASTER--YODA

    MASTER--YODA Vincit qui se vincit

    συμφωνώ . απλα την επόμενη φορά δεν θα είναι παρούσα!! ας κρατήσω κάτι μακρια απο τα μάτια της!! ειναι και κουτσομπόλα πανάθεμα την !!  
     
  11. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    όμοιος ομοίω αεί πελάζει  
     
  12. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    δες λιιιιιιιιιιγο πιο πανω