Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM και μέσος νεοέλληνας: Έχουμε πολλά ψωμιά ακόμα...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Arioch, στις 31 Οκτωβρίου 2010.

  1. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Είχε πολλή πλάκα προχθές στο "Κουκλάκι". Δεν φανταζόμουν ότι θα σοκαριζόντουσαν τόσο εύκολα...

    Η Keiko έχει επιστρέψει από την τουαλέτα. Εκείνη την ώρα ένας σερβιτόρος μάς έχει πιάσει την κουβέντα.

    Τη ρωτάω αστειευόμενος "Ήσουν φρόνιμη ή κάθισες στις καρέκλες έξω από τις τουαλέτες;" (Όποιος έχει πάει κουκλάκι ξέρει τι εννοώ).

    Απαντάει η Keiko "Ήμουν φρόνιμη Αφέντη μου".

    Ο σερβιτόρος την κοιτάει και μου λέει "Την έχεις εκπαιδεύσει καλά ε;"

    Του απαντάω "Υπό εκπαίδευση είναι ακόμα αλλά βρίσκεται σε καλό δρόμο."

    Ο σερβιτόρος με κοιτάει καλά-καλά και λέω στην Keiko "Στη θέση σου".

    Η Keiko γονατίζει αμέσως μπροστά μου και χαμογελάει. Ο σερβιτόρος βρίσκει ευκαιρία για "παιχνίδι" και με ρωτάει "μου επιτρέπεις;". Χωρίς να ξέρω τι είχε στο μυαλό του τού απαντάω "Ναι".

    Σηκώνει την Keiko και τη δένει κάτι κρίκους σε μια κολόνα και μου φέρνει ένα cane. Με κοιτάζει προκλητικά. Λέω στην Keiko να στηθεί και αρχίζω να τις ρίχνω κάποιες σιγανές. Ο σερβιτόρος γουρλώνει τα μάτια του και μου λέει "Πρόσεχε, αυτό πονάει!!!". Του απαντάω "Λες να μην το ξέρω;"

    Η Keiko στήνεται προκλητικά και τις ρίχνω δυο-τρεις πιο δυνατές. Ήρθαν σοκαρισμένοι και μου πήραν το cane από το χέρι.

    Περιττό να πω πως DragonLady, jorge1970, Keiko Mika καθώς και η αφεντιά μου σκάσαμε στα γέλια.

    Προσωπικό μου συμπέρασμα είναι πως αν σε ένα μαγαζί όπως το "Κουκλάκι" σοκάρονται από μια light επίδειξη bdsm έχουμε ακόμα πολλά ψωμιά να φάμε μέχρι το bdsm να απενεχοποιηθεί στα μάτια του μέσου νεοέλληνα.

    Εσείς τι λέτε;
     
  2. thanasis

    thanasis Contributor

    Αναρωτιέμαι για ποιο λόγο να θέλουμε "το bdsm να απενεχοποιηθεί στα μάτια του μέσου νεοέλληνα".

    Για να μπορούμε να είμαστε πιο ανοιχτοί με τη σεξουαλικότητά μας δημοσία;
     
  3. Απάντηση: BDSM και μέσος νεοέλληνας: Έχουμε πολλά ψωμιά ακόμα...

    ίσως να μην πρέπει να απενεχοποιηθεί, έτσι ώστε να διατηρεί πάντα μια γλυκιά αμαρτωλή γεύση...
     
  4. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: BDSM και μέσος νεοέλληνας: Έχουμε πολλά ψωμιά ακόμα...

    Κατ' αρχάς δεν θεωρώ ότι είναι ένοχο. Και πέραν αυτού, θα ήταν εφιάλτης κι όχι βδσμ αν προσέγγιζε τη μέση νοικοκυρά. Θα πήζαμε στις νυφούλες και τους γαμπρούς, που ψάχνουν "εναλλακτικούς" τρόπους να βάλουν φωτιά στους σομιέδες τους.
     
  5. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Απάντηση: BDSM και μέσος νεοέλληνας: Έχουμε πολλά ψωμιά ακόμα...

    Για να μη μας κοιτάνε σαν ψυχοπαθείς; How about that?
     
  6. kati

    kati Regular Member

    Απάντηση: BDSM και μέσος νεοέλληνας: Έχουμε πολλά ψωμιά ακόμα...

    Εάν το δεις λίγο διαφορετικά, δεν έπραξαν και εντελώς συντηρητικά. Σε κάποιο βαθμό το δέχτηκαν και σου έδωσαν την ευκαιρία να το επιδείξεις χωρίς να διαμαρτυρηθούν ιδιαίτερα έντονα.

    Θα πρέπει όντως να αναρωτηθούμε εάν θέλουμε πραγματικά να βρισκόμαστε καθημερινά αντιμέτωποι με ζευγάρια που μαστιγώνονται σε δημόσια θέα και εφαρμόζουν ακόμη πιο ακραίες τεχνικές οπουδήποτε και οποτεδήποτε. Θέλουμε όντως; Προσωπικά, δε θα το προτιμούσα, χωρίς να σημαίνει οτι θα απαγόρευα σε όσους θέλουν να το πράττουν.
     
    Last edited: 31 Οκτωβρίου 2010
  7. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: BDSM και μέσος νεοέλληνας: Έχουμε πολλά ψωμιά ακόμα...

    Είναι η ίδια αντίδραση που θα εισέπραττε και κάποιο ζευγάρι αν αποφάσιζε να γαμηθεί στην πλατεία Συντάγματος μέρα μεσημέρι. Γιατί θα πρέπει να βγάλω την ιδιωτική μου ζωή προς τα έξω και να επιδιώξω την έγκριση της κοινωνίας; Σε λίγο θα ζητάμε "απενοχοποίηση" των αναγκών μας και θα απαιτούμε να μην μπαίνουν πόρτες στις δημόσιες τουαλέτες.
     
  8. mona

    mona mea_maxima_culpa

    Απάντηση: BDSM και μέσος νεοέλληνας: Έχουμε πολλά ψωμιά ακόμα...

     
     
  9. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Απάντηση: BDSM και μέσος νεοέλληνας: Έχουμε πολλά ψωμιά ακόμα...

    Καμία σχέση όμως. Αφενός *δεν* ήταν δημόσιο πήδημα και αφετέρου στην τελική-τελική δεν το ξεκίνησα εγώ, αυτοί το ξεκίνησαν! Ο σερβιτόρος ήταν που έδεσε την Keiko στην κολόνα και μου έδωσε το cane στο χέρι. Εγώ απλά της έριξα μερικές σιγανές.

    Και αυτό είναι το θέμα, ενώ αυτοί το ξεκίνησαν οι ίδιοι το έκοψαν πανικόβλητοι. Και στην τελική-τελική γιατί αυτό το light "μαστίγωμα" να είναι πιο προσβλητικό από τα βρωμόλογα που λένε στους πελάτες; (και mind that ότι όχι απλά δεν μας πείραξαν τα βρομόλογα, ήμασταν η αγαπημένη παρέα των σερβιτόρων γιατί τους αντιμετωπίζαμε με το ανάλογο χιούμορ, χωρίς ενοχικές αηδίες και χαζοκοκκινίσματα.)
     
  10. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Απάντηση: BDSM και μέσος νεοέλληνας: Έχουμε πολλά ψωμιά ακόμα...

    Έχετε χάσει την ουσία. Δεν επιδίωξα να βγάλω την προσωπική μου ζωή στη φόρα και στα @@ μου το πως το βλέπει γενικά η κοινωνία. Αυτό που έχει σημασία ήταν πως όταν απάντησα στην "πρόκληση" (σε ένα εστιατόριο αφιερωμένο στη ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΟΤΗΤΑ for fuck's sake) μας σταμάτησαν πανικόβλητοι.
     
  11. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Απάντηση: BDSM και μέσος νεοέλληνας: Έχουμε πολλά ψωμιά ακόμα...

    Όχι, δεν θέλω αυτό το πράγμα. Από την άλλη το "Κουκλάκι" με την ερωτική ατμόσφαιρα και τα σεξουαλικά υπονοούμενα δεν είναι η καθημερινότητά μου, έτσι; Σε ένα εστιατόριο αφιερωμένο στον ερωτισμό, η *πολύ light* επίδειξη ενός διαφορετικού είδους ερωτισμού βάρεσε καμπάνες.
     
  12. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: BDSM και μέσος νεοέλληνας: Έχουμε πολλά ψωμιά ακόμα...

    Eίσαι υποψιασμένος και ερμηνεύεις τα γεγονότα υπό αυτό το πρίσμα. Πήγαν να σε κομπλάρουν, είδαν πως δεν έπιασε και μετά το σταμάτησαν. Απολύτως λογικό. Δεν θα επέτρεπαν στο μαγαζί να γίνει σέσιον! Δες το διαφορετικά: Αν αντί για δέσιμο στην κολόνα και cane, πρότειναν να χουφτώσουν την keiko κι εσύ το προχώραγες ένα βήμα παραπέρα και τη γύμνωνες, το ίδιο πανικόβλητοι θα σας μάζευαν. Συνεπώς δεν φταίει το γεγονός ότι ο "μέσος Νεοέλληνας" δεν αποδέχεται το βδσμ και άρα πρέπει να βγούμε με πλακάτ στους δρόμους. Φταίει το γεγονός ότι σε ένα μαγαζί, όσο προχώ κι αν είναι, δεν γίνεται να ξεκινήσουν προκαταρκτικά του σεξ. Ακόμα και σε στριπτιζάδικα νομίζω (αν και δεν έχω πάει), όταν θέλεις να πηδηχτείς πας σε πριβέ χώρο.