Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM και σεξ (What's in it for you?)

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 9 Φεβρουαρίου 2008.

  1. Emma

    Emma Contributor

    Ίσως ρωτήσω απλά τα αυτονόητα... Ίσως και όχι.

    Είχα πρόσφατα μια συζήτηση με ένα φίλο μου υπό και σε κάποια φάση αναφέρθηκε κάτι που με προβλημάτισε...

    Θα κάνω quote μέρος των λεγόμενων του, πρώτον γιατί το έθεσε ωραία και δεύτερον γιατί όσο το σκέφτομαι τόσο συμφωνώ:

    Για κάποιον/α που είναι νέος/α στο χώρο και βλέπει τον/την εκάστοτε sub να λέει πράγματα του στυλ "θέλω μια/έναν Κυρία/Κύριο να την/τον υπηρετώ και να την/τον φροντίζω και το ένα και το άλλο και το αποκείνο" κάπου δημιουργείται μια εντύπωση διαφορετική απ' την πραγματικότητα.
    Πόσο θα ήταν όλες αυτές οι επιθυμίες για υποταγή ή Κυριαρχία ανάγκες, αν ο παράγοντας σεξ, ή ακόμη πιο ειδικά "καύλα", δεν υπήρχε ως μέρος της εξίσωσης; Is this what it's all about? Είναι τελικά το bdsm ένα πιο σοβαρό/μόνιμο είδος "παιχνιδιού/roleplay" (for lack of a better word) με μόνο σκοπό την σεξουαλική διέγερση και ικανοποίηση; Είναι όντως τόσο εγωϊστικά όλα; Εσύ καυλώνεις με το να μου υποτάσσεσαι κι εγώ με το να σε κυριαρχώ; Ο καθένας για την δική του ευχαρίστηση;

    Η ερώτηση απευθύνεται σε άντρες/γυναίκες, υπό/Κυρίαρχους, Pervs/vanilla, σοκολάτα κ.τ.λ. (σε όλους δηλαδή).

    Υ.Γ. Αν υπάρχει ανάλογο νήμα ήδη, παρακαλώ παραπέμψτε με σε αυτό.
     
  2. Ακριβως οπως τα ειπε ο φιλος σου ειναι
    Τα υπολοιπα ειναι παραμυθια. Ενα roleplay ειναι με
    μοναδικη αναφορα στο σεξ.
    Ολοι πανε αρχικα να καλυψουν δικες τους αναγκες.
    Αν καλυψουν τις αναγκες και του αλλου ακομα καλυτερα
    κι αυτο ισχυει για ολους οχι μονο για τους "υπο"
    Υπαρχει καποιος που εχει την αφελεια να πιστευει
    οτι ειναι διαφορετικα τα πραγματα?
     
    Last edited: 9 Φεβρουαρίου 2008
  3. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Έχεις απόλυτο δίκιο. Άκουγα νεαρούς "σκλάβους" να μου λένε, "απλά θέλω να Την υπηρετήσω" και σκεφτόμουν μέσα μου, φιλαράκι, αν σου πει ότι θέλει να σε ευνουχίσει και να το βαλσαμώσει και να στο κρεμάσει στο λαιμό θα έφευγες με χίλια. Ή αν σου πει ότι για το υπόλοιπο της ζωής σου δεν θα γλύψεις ποτέ πόδια άλλα από τα δικά σου.

    Παρόλα αυτά υπάρχουν άντρες σκλάβοι που ευνουχίζονται οικειοθελώς. Η άποψή μου είναι ότι είναι θεόμουρλοι και αν δεν έβρισκαν το BDSM θα έκαναν άλλες μαλακίες σε άλλο χώρο.

    Σε συμβολικό επίπεδο όμως, ένας ευνουχισμός του στυλ άρνηση αυτού που αποτελεί την υπέρτατη απόλαυση για τον σκλάβο, θα μπορούσε να μας αποδείξει ότι δεν ισχύει η απαραίτητη προϋπόθεση της γκαύλας. Εκτός αν ο σκλάβος γκαυλώνει από την ίδια την επιβολή της στέρησης. Αυτό εννοώ σε άλλο ποστ με την "υπεροχή των μαζοχιστών".

    Και άρα το ερώτημά σου:

    είναι θεμιτό και πιστεύω πως ιχύει στην συντριπτική του πλειοψηφία.

    Δυστυχώς ή ευτυχώς, η προσωπική μου εμπειρία, ενώ εμπεριέχει ως κομμάτι της την σεξουαλική διέγερση, είναι "καθαρή" από χρησιμοθηρίες. Το ότι η σχέση που έχω δεν εξυπηρετεί το τεράστιο Εγώ μου είναι καθαρά αποτέλεσμα των κινήσεων του Κυρίαρχου. Το ότι το αποδέχομαι είναι δική μου μαγκιά. Αν μου είχε επιτραπεί, θα είχα αποκομίσει από την σχέση όποια ωραία και καθημερινά πράγματα αποκομίζουν οι απανταχού μπιντιεσέμερς (την σεξουαλική διέγερση και ικανοποίηση). As it is, η σχέση είναι κάπως "μεταφυσική" αν μου επιτραπεί ο όρος (θα εξηγήσω αργότερα σε κάποιο μελλοντικό λογοτέχνημα ίσως) και η ικανοποίηση δεν είναι σεξουαλικής φύσεως αλλά έχει αναχθεί σε έκσταση ή και κάτι παραπάνω που ακόμη δεν έχω βρει τα λόγια για να το περιγράψω. Ιδίως μέσα από τον συμβολικό ευνουχισμό όπου αντί για ακρωτηριασμό των γεννητικών οργάνων απαιτείται ακρωτηριασμός των υπέρτατων θέλω. Αν ήθελα να προκαλέσω τύψεις στον Κυρίαρχο θα έλεγα ότι είναι ένα είδος φόνου, όπου το θύμα εξακολουθεί να ζει έχοντας βιώσει τον θάνατό του.

    Η απάντηση στην ερώτησή σου όμως, στατιστικά, θα πρέπει να είναι ναι.
     
  4. Maley

    Maley Contributor

    Απάντηση: BDSM και σεξ (What's in it for you?)

    ..oτι γινεται, γινεται για την καυλα του πανω και κατω κεφαλιου...πρεπει να ικανοποιουνται και τα δυο κεφαλια, τι να κανουμε..
     
  5. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: BDSM και σεξ (What's in it for you?)

    Απλα αν δεν υπηρχε καυλα δεν θα υπηρχε καμια επιθυμια,π.χ., η μαζοχιστρια θελει σεξ με πονο μαζι, (καποια που να θελει σκετο πονο και χωρις σεξ δεν εχω γνωρισει ακομα), αυτο λοιπον το ψαχνει σε ενα Σαδιστη που μπορει να της το δωσει, και δεν παει εξ αρχας για να ικανοποιησει τον Σαδιστη..... αλλα για να ικανοποιησει την δικια της καυλα πρωτα, (ασχετως που λεει.....για τον αφεντη μου τον Κυριο μου κ.λ.π.....) , τωρα αν ικανοποιειται και ο Σαδιστης μαζι με αυτην αυτο συμβενει διοτι και αυτος βρηκε την μαζοχιστρια που τον κανει να καυλωνει, και παει μαζι της για να ικανοποιησει και αυτος την δικια του καυλα πρωτα, τωρα αν αυτο εξελιχθει αργοτερα σε σχεση με αγαπες...λουλουδια... κ.λ.π.,  τοτε αλαζουν μερικος τα πραγματα, τοτε μιραζουν και οι δυο την προσπαθεια για το πως θα ικανοποιησει περισσοτερο ο ενας τον αλλον, και δεν επικεντρονωνται στο πως θα ικανοποιησουν μονο την δικια του καυλα ο καθενας ξεχορα,αλλα προσπαθουν ταυτοχρονα με την δικια του καυλα ο καθενας να περνει ικανοποιηση και ο αλλος,τοτε και οι δυο τους γινονται μια μοναδα, δυο σε ενα.......που λενε..... 
     
    Last edited by a moderator: 11 Φεβρουαρίου 2008
  6. blindfold

    blindfold Contributor

    Re: Απάντηση: BDSM και σεξ (What's in it for you?)

    να όμως που τα πάντα περνάνε πρώτα από το πάνω κεφάλι με το ζητούμενο να είναι η ικανοποιήση του κάτω κεφαλιού ...

    όταν όμως μας αρέσει να κοιτάμε το ηλιοβασίλεμα είναι για να καυλώσουμε ; αυτό θα έλεγα στο φίλο της Demoness σαν απάντηση .

    βέβαια ο έρωτας είναι η κινητίριος δύναμης των περισσοτέρων σκέψεων μας .
     
  7. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Η πραγμάτωση των επιθυμιών και αναγκών μας, είναι ασφαλώς η κινητήριος δύναμη για τις επιλογές μας σε οποιονδήποτε σχεδόν τομέα της ζωής. Νομίζω πως όποιος δεν το ασπάζεται αυτό είτε αυταπατάται είτε σκοπίμως το κρύβει, για την πραγματοποίηση των στόχων του. Εφόσον όμως δύο άνθρωποι κολλήσουν τελικά (και αυτό προυποθέτει να έχουν περίπου συμπληρωματικές επιθυμίες) τότε η ανάγκη του ενός αυτόματα μετατρέπεται σε ικανοποίηση του άλλου. Τότε και μόνο τότε υπάρχει το υπόβαθρο για ανάπτυξη ενός mind game που θα καταστήσει την σχέση στέρεη και αληθινή, όπου η ικανοποίηση του ενός αποτελεί αυτοσκοπό για τον άλλο.
     
  8. Emma

    Emma Contributor

    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

    Τελικά, who gives a shit anyway?
    Όλα, παντού, για την καύλα γίνονται.
    Ειδικά τα φύκια και οι μεταξωτές κορδέλες.

    Keep it real.
     
  9. Vermilion

    Vermilion Regular Member

    Καρσιλαμάς με αυγολέμονο sounds terribly kinky...... Με ψήνει να το δοκιμάσω!!   Αν και ξέρω ότι θα καταλήξω να χορεύει πάνω μου καρσιλαμά με μοναδική έγνοια μη γλιστρίσει από τα αυγολέμονα που θα είναι χυμένα παντού απάνω μου.

    Π Ρ Ο Φ Α Ν Ω Σ και όλα γίνονται για την καύλα της ιστορίας. Όπως το αντιλαμβάνομαι εγώ, τουλάχιστον. Εσύ καυλώνεις να μου υποτάσσεσαι, εγώ να σε κυριαρχώ κι έτσι κανείς δε μένει δυσαρεστημένος. Δεν πρόκειται για αντικρουόμενα, αλλά για αλληλένδετα συμφέροντα  
     
  10. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Η κάυλα είναι απόρρεια της υποταγής ή η υποταγή της καύλας;
     
  11. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Τέλειο όπως όλα κι όπως πάντα Κύριε  

    Τα σέβη μου.
     
  12. thanasis

    thanasis Contributor

    Χμμμ, ναι, γιατί όχι; Everybody's happy!