Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM και τίτλοι.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Seras Victoria, στις 17 Ιανουαρίου 2017.

  1. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Οσο προσποιείται κάποιος, γιατί πλέον με τόσες φορές που έχει εξηγηθεί, προσποίηση το θεωρώ..ότι δεν καταλαβαίνει πως το "θέμα" δεν είναι το τι κάνει κάποιος αλλά η ανούσια εμμονή να το ονομάζει κάπως αλλιώς, και πως αυτό είναι που δημιουργεί όλες τις αντιδράσεις και τις μη συνεννοήσεις..τοοοοσοο θα ξανανοιγονται τα ίδια και τα ίδια θέματα.

    Όπως γράφτηκε και πιο πάνω, καλά κάνετε και μαγκιά σας, όσοι κοπτοραβετε σχέσεις, γκιαμπο! Το Κ/υ όμως ή το Μ/σ δεννν ..δεν και δεν! Και όσο και να πούμε τις μπανάνες αγγούρια, πάλι δεν!

    Τώρα το κόλλημα του, ντε και καλά σκλάβα, ντε και καλά Κ/υ, δεν το κατανόησα και δεν θα το κατανοήσω ποτέ αλλά θα μου χτυπούσε προσωπικά καμπανάκια σχετικά με το πόσο κουλ και ωραία νοιώθω με τον εαυτό μου, και ποσο ανάγκη έχω μια ταμπέλα.

    Γιατί άλλοι κατηγορούνται για εμμονές με ταμπέλες και άλλοι τελικά τις έχουν μέσα τους.
     
  2. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Μπορείς παρακαλώ να μου πεις σε ποιο σημείο του αρχικού νήματος αναφέρεσαι;
     
  3. Emily adams

    Emily adams New Member

    Πολλές διαφορετικές πτυχές του εαυτού μου... Και πάντα αναρωτιόμουν γιατί πρέπει να εχω μια συγκεκριμένη "ταμπέλα "του τι είμαι? Είμαι πολλά και διαφορετικά... Ανάλογα με τις συνθήκες και με το πως αισθάνομαι... Αυτό μου δίνει την ελευθερία να βιώνω διαφορετικά πράγματα...
     
  4. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Αναφέρομαι στο νήμα σαν σύνολο, με τις απαντήσεις και τα σχόλια του και στις απόψεις που παρατέθηκαν. Όπως γίνεται δηλαδη, σε κάθε νήμα  
     
  5. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Όχι ντάξει, είμαι κι εγώ πολυδιάστατη.
    Είμαι Κυριαρχική και σαδίστρια.
     
  6. Soraya

    Soraya Guest

    παρόλα αυτά το νήμα δεν αναφέρεται σε Κ/υ ή Α/σ....κάθε άλλο.... γιατί ντε και καλά λοιπόν να γυρίσουμε την συζήτηση πάλι εκεί;;;;
     
  7. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Οτι...το δικό μου...ποστ..το έκανε αυτό, θα τρελαθούμε εδώ μέσα!

    Επειδή δεν μου πάει το bitch mode με την βανιλα έννοια του, θα πω sorry girls, go on.. go on..

    Καλό βράδυ
     
  8. Soraya

    Soraya Guest

    και συνεχίζω με την σκέψη μου....
    διαβάζοντας την νηματοθέτρια προσωπικά αντιλήφθηκα πως κάθε άλλο από ταμπέλα ήθελε η θέλει να βάλει στον εαυτό της...
    για αυτό το λόγο λοιπόν άνοιξε και το νήμα...
    γιατι πολύ απλά αν κατάλαβα καλά πνίγεται από την μονοδιάστατη κατάσταση της οποιασδήποτε ταμπέλας,,,,
    οπότε δεν αντιλαμβάνομαι καμία εμμονή δική της τουλάχιστο στο να ονομάσει τίποτα με τίποτα....
    πόσο μάλλον να βαφτίσει τις σχέσεις της με την οποιανδήποτε ταμπελίτσα....
    και γιατί να το κάνει δλδ;;;;;
    θα περνάει καλύτερα;;;;;
     
  9. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Μπορώ, και το ρωτάω καλοπροαίρετα, την επόμενη φορά που θα είμαι off topic σε ένα νήμα και μου κάνει παρατήρηση κάποιο mod, οπώς και έχει γίνει στο παρελθόν, να δώσω την ίδια απάντηση;
     
  10. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Ααα να σου πω..με δουλεύεις ετσι?
    Once again, όταν το μισό νήμα ΣΟΥ έχει σχόλια πάνω στο πως αντιμετωπίζονται οι ταμπέλες και τα περί χώρου in general και η ροή του νήματος πάει εκεί χωρίς α. Report, σχολιασμό ή δήλωση απο πλευράς σου για το πόσο συγκεκριμένο θες να ειναι το νήμα και β. Σε γενικα σχόλια σαν τα δικά μου, έχεις βάλει και λαικ  

    Τι ακριβώς μου λες?
    Μήπως να εξηγήσω κάπου και το τι θεωρειται οφφ τοπικ? Τσαμπα θα είναι όπως και αυτό που κάθομαι και κάνω τώρα, αλλά προσπαθώ ακόμη..μήπως και.

    Τεσπα, για να να μην κάνεις εσύ, λοιπόν το νήμα σου, οφφ τοπικ..έλα ινμποξ για ο,τι χρειαστείς, κανενααα πρόβλημα απο πλευράς μου  
     
  11. Ορίων

    Ορίων Omnia mors aequat

    Ντάκς καλώς.. Όβερ..
     
  12. tithon

    tithon Contributor

    να το διαβάσουμε κι ανάποδα:
    δυσφορώ κι αποποιούμαι ο,τι με περιγράφει. αρνούμαι να διαλέξω. δεν θέλω την ευθύνη. δεν με αποδέχομαι.
    περνάω καλύτερα;

    το συχνό δεν εχώ ιδέα ποιός είμαι αλλά πολύ γουστάρω να χρησιμοποιώ το δικό σου όνομα είναι άλλη τάξη.

    δεν αναφέρομαι στη νηματοθέτρια ειδικά.
    τη διατύπωση «είμαστε πολυδιάστατοι, έχουμε πλευρές» ή καλύτερα «διαθέτουμε δυναμικές σε κάποιο σημαντικό εύρος» δεν την αμφισβητώ ούτε στο ελάχιστο.
     
  13. Soraya

    Soraya Guest

    Όταν γνωρίζεις ποιος είσαι και τι θέλεις τότε και μόνο τότε έχεις τι δύναμη να είσαι τα πάντα.

    Από κει και πέρα θα σε παρακαλούσα να μην μεταφραζεις τις κουβέντες μου πατώντας πάνω τους.
    Πες την γνώμη σου.
    Δεκτή και σεβαστή.
    Χωρίς μεταφράσεις όμως. ...