Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM και τίτλοι.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Seras Victoria, στις 17 Ιανουαρίου 2017.

  1. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    Ναι, όταν είσαι ξεκάθαρα switch, έχεις επίγνωση ότι είσαι πλήρης όταν φοράς και τα δύο καπέλα .. άλλοτε του Κυρίαρχου και άλλοτε του υποτακτικού ..
    Σε σχέση όμως με το βασικό ερώτημα του νήματος, η άποψή μου είναι η εξής:

    Η συντριπτική πλειονότητα των ατόμων είναι ξεκάθαρη: επιλέγει να φορά είτε το καπέλο του Κ, είτε του υ, είτε και τα δύο (switch).

    Από κει και πέρα όμως, σε μία σχέση υπάρχουν δύο (τουλάχιστον) .. οι οποίοι δημιουργούν και βιώνουν τη δική τους σχέση καθορίζοντας:
    Το επίπεδο παράδοσης ελέγχου, το αν θα υπάρχει (και πόσο) το s/m στοιχείο, το αν θα είναι μονογαμικοί ή όχι, τα φετίχ τους, κλπ.

    Άρα, είναι σαφές το ότι όταν επιλέγει κάποιος να φορά ένα ῾῾῾καπέλο῾῾ δεν περιορίζεται από αυτό .. ίσα - ίσα τον βοηθάει (και αυτόν προσωπικά αλλά και το άλλο πρόσωπο) να προσδιορίσουν καλύτερα τη δική τους σχέση.

    Αυτά.
     
  2. goodevil

    goodevil arcade

    Οταν δημιουργησα το προφιλ μου εδω βρεθηκα σε σοβαρο διλημμα ξερωντας απο πριν οτι οι σαδιστικες τασεις που εχω θα με ακολουθουν μια ζωη
    σκεφτηκα λοιπον το sadist ξερωντας ομως οτι δεν ειμαι μονο αυτο κ οτι πανω απο ολα η αναγκη μου κ οχι η επιθυμια μου το ξεκαθαριζω αυτο
    για Κυριαρχια με οδηγει στο σαδισμο κ το βλεπω σα κορυφωση της σχεσης σαν το κερασακι στη τουρτα διαλεξα το Μαστερ
    παρα ολα αυτα με οσες μιλαω ξεκαθαριζω οτι ναι Κ αλλα το s/m ειναι για μενα απαραιτητο για να με κανει να νιωσω ολοκληρομενος μεσα στη σχεση
    αυτη λοιπον ειναι ταμπελα που διαλεξα για να ξερει κ ο αλλος τι θα βρει περιπου αλλιως θα βαζα απο εξω σουπερ μαρκετ κ τα χω ολα κ ολα τα σφαζω ολα τα μαχαιρωνω
    κ θα τη τιμησω οπως καναν καποιοι πιο παλιοι απο μενα για να φτασουμε σημερα κ να μπορουμε να μιλαμε εμεις ανοιχτα σε αυτο το φορουμ κ οπουδηποτε
    για bdsm κ δε θα γινω νιονιος αγαπητε underherfeet που καλα τα λεγε τοτε αλλα ολοι ξερουμε τωρα τι πουλημενο τομαρι ειναι
    μα ουτε κ θα προσπαθησω να παλευω καθε βραδυ με τη Winter's Dew παρολο που μου ειναι πολυ συμπαθεις κ γουσταρω τον απλο κ χιουμοριστηκο λογο της κ την ευθυτητα της ετσι κ αλλιως μποτομ δηλωνει κ εγω δε προκετε μα γινω ποτε τοπ μπορει καποιες φορες να το δω σα παιχνιδι ολο αυτο κ να το κανω αλλα δε προκετε να παλευω για να αποδειξω τι θεση μου αυτη ειναι ξεκαθαρη εξαρχης.

    κ επειδη ειμαι απο Κρητη ξερω οτι οσο πιο πολλες τρυπες απο σφαιρες εχει η ταμπελα στη εισοδο του χωριου στο τελος δε θα φαινεται ουτε το ονομα κ δε θα ξερεις που βρισκεσαι κ που πας.
    μην πυροβολειτε τις ταμπελες λοιπον
    κ για οσους νιωθουν οτι το στατους τους δε τους ταιριαζει υπαρχει κ το αστατους καλητερα να ξερω οτι μπορει κ να βρεξει να παρω ομπρελα η να κατσω σπιτι μου

    Ο βασεις πρεπει να ναι γερες ξεκαθαρες κ μετα απο κει κ περα το οικημα το κτιζουμε οπως θελουμε κ οπως γουσταρουμε
    ουτε με 10 ριχτερ δε πεφτει

    πρωσοπικες μου αποψεις παντα κ σεβομαι τις αποψεις ολων σας

    αυτα απο ενα Μαστερ εγκλωβισμενο στο σωμα ενος σαδιστη
     
  3. elfcat

    elfcat . Contributor

    Οποιος θέλει να είναι τα πάντα, στο τέλος είναι τίποτα.
     
    Last edited: 18 Ιανουαρίου 2017
  4. Soraya

    Soraya Guest

  5. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Στο αρχικό νήμα δεν αναφέρω πουθενά μα πουθενά ότι αν ήμουν σε D/s σχέση θα την έφερνα στα μέτρα μου και θα μπέρδευα το τι είμαι εγώ και το τι είναι εκείνος. Στο αρχικό νήμα μιλάω για διάφορα είδη καταστάσεων. Σε διαφορετικές χρονικές στιγμές και με διαφορετικούς ανθρώπους. Λέω το απλό: Μπορώ να γίνω και "κοριτσάκι" και ηδονίστρια και υ και μπράτ και πολλά πολλά άλλα ανάλογα με τις συνθήκες. Σε ανθρώπους που γουστάρουν και αυτοί αντιστοίχως, προφανώς. Όχι επειδή δεν ξέρω τι μου γίνεται αλλά επειδή ξέρω τι μου γίνεται. Βλέπω κάποια άτομα γίνονται προσβλητικά αλλά αυτό είναι ξεκάθαρα δικό τους θέμα. Εγώ είμαι αυτή που είμαι, εσείς ήσαστε αυτοί που κρίνουν σε ένα βδσμ φόρουμ κάποιον για τις επιλογές του. Όχι απλά κρίνουν, προσβάλουν. Fine by me. Το τι φέρνει ο καθένας σε ένα τραπέζι συζήτησης είναι δική του προσωπική ευθύνη.

    Παρένθεση εδώ με αφορμή αυτό που έγινε για άλλη μία φορά σε αυτό το νήμα.
    Είστε τόσο αφοριστικοί και καθολικοί οι "παλιοί", φοβάστε τόσο μη σας θίξουμε το ιερό Μ/σ και Κ/υ που και να συμφωνούσα μαζί σας μου προκαλεί αλλεργία ο τρόπος. Η πλάκα βέβαια είναι ότι δεν έκανα τίποτα τέτοιο σε αυτό το νήμα, αλλά μάλλον ήταν για να μας επαναφέρετε στη τάξη εμάς τα τρελόπαιδα τα καινούργια του βδσμ. Κατανόηση κειμένου λέγεται αλλά καταλαβαίνω την ταραχή εκείνης της στιγμής μήπως και γράφτηκε κανένα νήμα που πάει να μη συμφωνήσει με το εδραιωμένο βδσμ... Δεν ήταν αυτό το case στη προκειμένη αλλά δε βαριέσαι.

    Σοβαρά τώρα είστε τα ίδια και τα ίδια άτομα που μπαίνουν στα νήματα, όχι για να συζητήσετε αλλά για να προσβάλετε και να πείτε το δικό σας, να "αγριοκοιτάξετε" όποιον παει να κουνηθεί λίγο από αυτό που προωθείτε ως βδσμ. Boring as fuck. Τα ίδια και τα ίδια ονόματα. Το ίδιο και το ίδιο μοτίβο. Μασουλάτε ό,τι φρέσκο και όμορφο μπορεί να έρθει σε αυτό το φόρουμ με τις "γερασμένες" σας μασέλες (και το βάζω σε εισαγωγικά γιατί δεν αναφέρομαι στις ηλικίες) και την πέφτετε σε όποιον τολμήσει να πει κάτι διαφορετικό από αυτό που έχετε στο δικό σας μυαλό ως βδσμ.
    Καμιά δεκαριά είστε εν τω μεταξύ αλλά είστε πολύ δραστήριοι εδώ μέσα οπότε καλύπτεται το κενό. Και είστε και πολλά χρόνια βρε παιδί μου, δε λέτε να αφήσετε με τίποτα το φόρουμ να αναπνεύσει με λίγο καθαρό αέρα.

    Τέλος πάντων, αυτά, ναι, εκτροχίασα το νήμα αλλά ήθελα να τα πω.
     
  6. Soraya

    Soraya Guest

    Με έχεις αφήσει άφωνη! !!!!!!!
     
  7. river of silence

    river of silence Σσσσσσ...!


         
     
  8. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    Εγώ πάντως πιστεύω ότι εδώ είσαι υπερβολική ..

    Γιατί, το bdsm αφορά κατά κύριο λόγο σε σχέσεις και στην παράδοση ελέγχου μέσα από τις σχέσεις ..

    και δευτερευόντως στα όποια φετίχ, role play, κλπ .. τα οποία μπορεί να τα βιώσει κανείς από μόνος του.
     
  9. espimain

    espimain Contributor


    Καλωσορίζουμε το νέο status "Χαμαιλέων"      
     
  10. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Ειρωνικό σχόλιο για τις προτιμήσεις ενός άλλου ανθρώπου που έκανε τη βλακεία να εκφραστεί.
    Oh, you must be so proud of your self...
     
  11. espimain

    espimain Contributor

    Καθόλου ειρωνικό, κάθε άλλο.
    Μια διαπίστωση έκανα μόνο.
    Ειρωνικό θα ήταν αν έγραφα "χαμαιλέων πάνω σε καρό ύφασμα", αλλά δεν το έγραψα.
    Σε άλλο μήνυμα θα λάβεις απάντηση για τα υβριστικά σου σχόλια, αν δεν σε κατραπακιάσουν, από την διαχειριστική ομάδα, μέχρι τότε.
     
  12. river of silence

    river of silence Σσσσσσ...!

    φίλε μου MindFeeder , η κοπέλα απλά είπε οτι είναι ότι τις βγάλει ο άλλος σε μία σχέση.. δεν θέλησε να προσβάλει και να μειώσει κανέναν.. δέχτηκε κάποια επιθετικά σχόλια (όπως γίνεται συνήθως) απλά γιατί θέλησε να μοιραστεί κάποιον προβληματισμό τις και τοποθετήθηκε πολύ σωστά χωρίς να θίγει κανέναν! δεν είναι απαραίτητο να συμφωνούν όλοι μαζί τις αλλά πιστεύω αρκετοί θα συμφωνήσουν..

    βέβαια καλό είναι που εκφράζουν όλοι την άποψή τους! όμως όχι κρίνοντας αρνητικά τα (θέλω) κάποιου ανθρώπου.. στο κάτω κάτω ποιοι είμαστε για να κρίνουμε τις προτιμήσεις κάποιου άλλου? ότι αρέσει και ότι του βγαίνει του καθενός είναι το δικό του σωστό!

    θεωρώ σύμφωνα με την δική μου εμπειρία ότι έχει δίκιο, έχω στάνταρ προτιμήσεις οι οποίες δεν αλλάζουν αλλά τροποποιούνται σύμφωνα με (τι) θα μου βγάλει το εκάστοτε πρόσωπο που θα με συνοδεύει.. αυτό δεν αλλάζει τις γενικές αρχές μου, όμως αυτές είναι οι σχέσεις!!!