Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Bdsm και υπνωτισμος

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος crmaria, στις 26 Φεβρουαρίου 2018.

  1. crmaria

    crmaria ..but darling you are a pretty wildflower!!

    Άμα έχεις μάθει τον δεκτη και το σώμα του πιστεύω μπορεί να συμβει χωρίς να προξενηστει κάποιο άτυχημα.
    Το θέμα είναι μπορεί να συμβεί?
     
  2. E. Dantes

    E. Dantes Uno, nessuno e centomila

    Υπαρχουν στο διαδικτυο διαφορα video καιmanual για αυτουπνωση και για σεξουαλικο ερεθισμο δια της υποβολης και οτι αλλο φανταστεις, αλλα δε νομιζω να εχουν το παραμικρο αποτελεσμα.
    Πολλοι βρηκαν νεα πατεντα να βγαλουν φραγκα, που οπως καθε ματσαραγκα της προκοπης βασιζεται σε κατι υπαρκτο (κυματα Θ, κλινικη υπνωση) το οπιο ξεχειλωνεται και υποσχεται θαυματα.
    Συνδεση με τοBdsm δεν εχω αντιληφθει, αλλα ευκολα θα μπορουσε να υπαρξει: αφου η μη επιστημονικη υπνωση υποσχεται νεα αισθηση εσυτου, αλλαγη συμπεριφορας, πυρηνικων πεποιθησεων, απαλλαγη απο εθισμους κλπ, γιατι να μην βρεθει καποιος να υποσχεθει αυξημενη απολαυση μεσω πονου η δεσιματος, βαθυτερο/συγκλονιετικο subdpace, αυξημενη αισθητηριακη αντιληψη κλπ?
    Μποτεις παντως να αρχισει κανεις απο την αρχη το ψαξιμο: απο τον πατερα της κλινικης υπνωσης Milton Erickson, ψυχιατρο και ψυχολογο, και τις εξελιξεις στο - ακομα αμφιλεγομενο - αθλημα της κλινικης υπνωσης, μαζι νε τα τελευταια συμπερασματα των νευροεπιστημων για την λειτουργια του εγκεφαλου και της συζυγιας εγκεφαλου - σωματος.
    Αλλα ειναι πολυς κςι ανηφορικος δρομοε, χωρις υποσχεσεις για σιγουρα η θεαματικα αποτελεσματα.
     
  3. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Ο πόνος απαιτεί νευρικό σύστημα σε εγρήγορση.
    Το ίδιο και η "σφυγμομέτρηση" αντοχής σε αυτόν.
     
  4. lexy

    lexy .ti.va.

    ...όλο καινούργια κόλπα..
     
  5. crmaria

    crmaria ..but darling you are a pretty wildflower!!

    Όπως προείπα

    Άμα έχεις μάθει τον δεκτη και το σώμα του πιστεύω μπορεί να συμβει χωρίς να προξενηστει κάποιο άτυχημα.

    Προσθέτω και την ψυχοσύνθεση του δεκτη.
     
  6. no_Taboo

    no_Taboo Αείκαυλος

    Εγώ την καλή μου πράξη την έκανα για σήμερα.

    Επιστρέφω στο σάιμπερ σεκς.
     
  7. crmaria

    crmaria ..but darling you are a pretty wildflower!!

    Να σαι καλα 
     
  8. tithon

    tithon Contributor

    σουηδία, γίναμε.
     
  9. crmaria

    crmaria ..but darling you are a pretty wildflower!!

    Τι να πω.. μου εχουν πει πως αν δεν υπαρχει στο υποσεινηδητο η θέληση για κάτι ή αν νιωσει απειλη θα ξυπνήσει.

    Οπότε αυτόματα ο οργανισμός θα αντιδρασει γρήγορα.
    Τα παραπάνω τα λέω με κάθε επιφυλαξη,δεν το χω ψάξει εις βάθος.

    Μπορεί να τα λέω λίγο μπερδεμενα αλλά κι εγώ μπερδεμενη είμαι.
     
  10. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Συνεπώς, αναιρείται η κατάσταση της ύπνωσης που μας ελέγεις, ορθόν;
     
  11. E. Dantes

    E. Dantes Uno, nessuno e centomila

    μια θεμελιωδης παρανοηση για την υπνωση, που εχει καλλιεργηθει απο το σινεμα και τα μυθιστορηματα: ο υπνωτιζων δεν μπορει να αναγκασεις κανεναν να ενεργησει αντιθετα στις πεποιθησεις του η τη θεληση του.
    Μιλαμε για υπνωση κι οχι για την θρυλουμενη πλυση εγκεφαλου την εποχη του ψυχρου πολεμου, που υποτιθεται οτι μετατρεπει τιν καθενα σε πιονι η γενιτσαρο.
    Επισης ο υπνωτιζομενος ουτε τις αισθησεις του χανει ουτς την αισθηδη εαυτου.
    Τα υπολοιπα ειναι μια ακομα απο τις μαγικες συνταγες της εποχης, μαζι με τιςδιαιτες των 20 κιλων σε 15 μερες, τις μεθοδιυς για να κατακτησετε οποιον κι οποιαν θελετε σε μια ωρα, τις μεθοδους για να πλουτισετε, για να αλλαξετε εαυτο κσι συμπεριφορα σε 20 μερεε και τιςσυνταγες για να ζησετεως τα 120.
     
  12. crmaria

    crmaria ..but darling you are a pretty wildflower!!

    Μα γι αυτό το ρώτησα.
    Μου φαινεται περίεργο κάποιος να παραμένει υπνωτισμενος ενώ τον σαδιζουν.
    Το παραθυρακι που κράτησα ανοιχτό είναι πως ενώ είναι υπνωτισμενος απολαμβάνει την πράξη.
    Αλλά και πάλι μου φαίνεται λίγο κάπως γι αυτό και περιμένω απαντησεις επ αυτού.