Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Bdsm και υπνωτισμος

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος crmaria, στις 26 Φεβρουαρίου 2018.

  1. dark-light

    dark-light Regular Member

    Ένα τηλέφωνο αρκεί για να σου λυθούν όλες η αποριες.
     

    Συνημμένα Αρχεία:

  2. crmaria

    crmaria ..but darling you are a pretty wildflower!!

    Δεν έχει..το ανεφερα ενδεικτικα για να δούμε πως είναι μεγαλο το φάσμα των διαφόρων πρακτικων μεσα στο bdsm.

    Γιατί το θέλει, γιατί του αρέσει.
    Δηλαδή? :/
    Το ανεφερα πως δεν είναι ίδιες καταστάσεις προς αποφυγη παρεξηγησεων.απλά καί στις δύο καταστάσεις ακούς και αισθάνεσαι.
     
  3. crmaria

    crmaria ..but darling you are a pretty wildflower!!

    Ε να τον πάρω τον φίλο αν είναι έτσι.
     
  4. dark-light

    dark-light Regular Member

    Επρεπε να το είχες κανει  
     
  5. brenda

    brenda FU very much


    Λοιπόν, αν κάποιος θέλει να κάνει bdsm τρώγοντας σουβλάκι, σαφώς και είναι εφικτό, αλλά δεν θα καθόμουν να το συζητήσω ευρύτερα.
    Οι άνθρωποι που μπαίνουν στην διαδικασία της ύπνωσης, πάντα συναινετικά, το κάνουν συνήθως για να αντιμετωπίσουν κάποια θέματά τους, σαν μορφή θεραπείας, ή επαναπρογραμματισμού του υποσυνειδήτου τους. Η περίπτωση της αναδρομής μέσω ύπνωσης είναι ξεχωριστή, αλλά δεν μάς αφορά στην παρούσα θεώρηση. Η εικόνα του υπνωτιστή που κάνει ό,τι γουστάρει με τον υπνωτιζόμενο, έχει τόση σχέση με την αλήθεια, όση τα παραμύθια με την πραγματικότητα.
    Οπότε, αρχικά, ας ξεκολλήσουμε από αυτήν την θεώρηση, να πάμε σε μία πιο ρεαλιστική.
    Ο υπνωτιστής/θεραπευτής ακολουθεί μία τεχνική υποβολής ουσιαστικά στο υποσυνείδητο του θεραπευόμενου, που είναι απλά πιο δεκτικό, δεν κάμπτει κανενός είδους αντίσταση σε κάτι και δεν υπάρχει περίπτωση ο υπνωτιζόμενος να κάνει πράγματα που είναι αντίθετα στην θέλησή του, αυτό είναι πλάνη. Φυσικά, δεν είναι όλοι δεκτικοί στην ύπνωση, κάποιοι άνθρωποι απλά αδυνατούν.
    Αυτό που μπορεί να ισχύει, ότι χρησιμοποιείται δηλαδή σαν αναισθητικό για την αντιμετώπιση του πόνου, αφορά συνήθως χρόνιους πόνους από τραύματα ή παθήσεις, προκειμένου να ελαφρυνθεί η χρήση των παυσίπονων και όχι για να αντέχει άλλου είδους πόνους ο θεραπευόμενος.
    Με δεδομένα όλα αυτά, που ακριβώς βλέπεις εσύ την σχέση μεταξύ των δύο?
     
  6. crmaria

    crmaria ..but darling you are a pretty wildflower!!

    Ο οργασμός δεν είναι προβλημα 
    Άλλοι πηγαινουν σε σχολές για να έρθουν σε οργασμό μέσω της υπνωσης.(όχι γιατί εχουν θέμα να αντιμετωπισουν αλλά για να το ζησουν)

    Μα και στα δύο ακούς και αισθάνεσαι.
     
  7. brenda

    brenda FU very much

    Καλά, σήμερα υπάρχουν άνθρωποι που πηγαίνουν σε σεμινάρια για να μην ξεχνάνε να αναπνέουν. Δεν θα το κάνουμε και θέμα...
    Και πάλι, δεν βλέπω την σχετικότητα, μού μοιάζει με κουβέντα να γίνεται. 
     
  8. crmaria

    crmaria ..but darling you are a pretty wildflower!!

    Ναι..γενικά το νημα έχει εκτροχιαστει για τα καλά. Καλή συνέχεια  
     
  9. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    1, 2, 3, 4 κλπ... Μάλλον ραδιοαρβύλα θρύλλοι και παραδόσεις στα αγγλικά σαμπέρμπια...
    _______________________________________________________________________________


    Τα αγγλάκια δεν μασάνε ενοχικό κουτόχορτο σα τα Γερμανάκια που έφτασαν να συνταγογραφούν συνεύρεση με μίστρες για να κάνει ριλ(ι)ίφ τση πόνοι τση ψυχής από την έκθεση στην ανταγωνιστικότητα του εργασιακού περιβάλλοντος και καλά, και βρέθηκε η πάσα πικραμένη μουρλοκούκου να κάνει την νταχντιρντιρντομίστρα με το αζημίωτο στην επιτροπή πιστοποίησης της μιστροσύνης... Οπότε βάλανε και λίγο θεραπεία ξωτικιά στο κοκτέιλ με ρεϊκι να κάθεται καλύτερα η ρεκλάμα στα τσοντοπεριοδικοσάιτ ντυ κωλ αλά Μέγκλα (=συντομογραφία του Made in England αλά γκρεκ), πόυναι και φτηνό το ντεκόρ , να μπορεί να πάει και κανα ΤV show να τραβήξει και μια συνέντευξη από τη Τζοάνα Μπράουν από το Άλτρινχαμ ή άλλως ΛέιντιαφεντροΓκαλάκτικα... Μας αγαπάνε στην Αγγλία, δεν φαντάζεσαι πόσα ελληνοφοιτητούδια τάχουν σκάσει χοντρά, ίσα μ' ένα μεταπτυχιακό, για αναλόγους υπηρεσίας κλπ κλπ...
     
  10. brenda

    brenda FU very much

    Καλά, εδώ που τα λέμε κι απ΄την αρχή δεν μπορείς να πεις ότι ήταν σε καμιά ομαλή τροχιά. Καλή συνέχεια και σε σένα. 
     
  11. -Volt-

    -Volt- Contributor

    πάνε σε σχολές για να έρθουν σε οργασμό μέσω της ύπνωσης και αυτό το ξέρεις πως;

    αν δεν έχουν πρόβλημα γιατί να θέλουν να βιώσουν οργασμό κατ' αυτό τον τρόπο; για την εμπειρία; όχι Σουηδία, γης μαδιάμ έχουμε γίνει.

    εξ' ορισμού όταν βρίσκεσαι σε κατάσταση ύπνωσης δεν αντιλαμβάνεσαι άρα οι αισθήσεις υποβόσκουν. Το οποίο είναι διαφορετικό.

    Και μια απορία δική μου την οποία είδα ήδη απ' το πρώτο ποστ και την επαναλαμβάνεις μετά κατά διαστήματα: γιατί επιλέγεις να κατασκευάσεις το ρήμα ''σαδίζω'', ουσιαστικά ενοχοποιώντας οποιοδήποτε άλλο ρήμα θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί;
     
  12. crmaria

    crmaria ..but darling you are a pretty wildflower!!

    Μου το έχει πει δικό μου άτομο που διαμενει στο εξωτερικό.

    Δεν ξέρω για ποιο λόγο.
    Γι αυτο και θέλω να το το κάνω και στον ίδιο μου τον εαυτό.
    Για να τον μαθω 

    Αντιλαμβανεσαι...δεν ξέρω συνειδητα ή υποσυνείδητα ή και τα δύο μαζι, αλλά αντιλαμβανεσαι.

    Αυτο μου ηρθε..Αμα θέλεις,για σένα, θα μπω στη βικι να βρω συνώνυμο για να μη γράφω την ίδια λεξη (πείραγμα)